Şimdi Ara

ECA CONFEO PREMİX VE HONEYWELL CM727 ODA TERMOSTATI KURULUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
6
Favori
6.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Honeywell CM 727 oda termostatının kombi bağlantılarını gerçekleştirdim ve Benim gibi, bu işlere eli yatkın olup ta tam olarak ne yapacağını bilemeyen kullanıcılara fikir vermesi maksadıyla yaptıklarımı fotoğraflayıp sizlerle paylaşma gereği duydum.

Kutu Açılımı:

Ön paneli açıp öne doğru yatırdığınızda kombi ana kartının şemasına ulaşabilirsiniz.

Modülün duvara montajı: N ve L uçlarını kombinin oda termostat girişinin yanındaki şebeke giriş yerlerine bağladım, siz en yakın ulaşabileceyiniz bir 220 v hatta bağlıyabilirsiniz.
    A ve B girişlerinide kombi termostat girişine bağlamanız yeterli.

Kullanımı çok kolay , kurulumu basit bir kablosuz kumanda. Hadi Bismillah diyerek otomatik ayarlarla kullanmaya başladım.

Saygı ve sevgilerimle.....
     ECA CONFEO PREMİX VE HONEYWELL CM727 ODA TERMOSTATI KURULUM ECA CONFEO PREMİX VE HONEYWELL CM727 ODA TERMOSTATI KURULUM

• Çok faydalı bir paylaşım,resimli olması güzel

Güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

İnci gibi bir paylaşım olmuş. Bir süre kullandıktan sonra da yorumlarınızı yazar mısınız? Forumda böyle markalarla ilgili de objektif bilgiler olması çok iyi olur. Kullanıcılar daha doğru yönlendirilmiş olur.

Saygılarımla,

Hima

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkürler
  • Teşekkürler Hocam Harika bir anlatım olmuş.

• hocam aynı termostattan aldım. ancak kullanım tecrübem yok.

1. sorum : otomatik ve manuel kullanım arasındaki fark nedir.

2. sorum : günlük saat ayarlamasında 13 : 00 14:00 15:00 şeklinde akşam saat uygulaması olan pm moduna saati alamıyorum ve hep gündüz saatlerinde ayarlama yapabiliyorum. bunu nasıl am den pm ye alırım.

3. sorum : peteklerdeki vanaları sonuna kadar açık bırakmam mı gerekir yoksa kombiye yakından uzağa doğru kısıktan yükseğe mi açmam gerekir.
  • ğüzel
  • bağlantı şemasında 35 nolu yerde de oda tesrmostatı var.
    kullanma klavuzunda 35 nolu klemensin köprü bağlantısı sökülerek oda termostatı kabloları aynı terminale bağlanır diyor

ne fark var bu bağlantıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepbluee61 -- 16 Şubat 2017; 12:43:37 >
  • deepbluee61 D kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla, MOdülasyonlu oda termostatlarının bağlantı noktasıdır. Buradan yapılacak bağlantı, Modülasyonlu oda termostatının açıp kapama haricinde, kombinin ısı derecesine kadar müdahale edebildiği yer.

Standart tüm termostatlar, Benim yaptığım noktadan, bağlanır ve sadece kombiyi AÇ/KAPA komutunu faaliyete geçirir.

Kombilerimizin çoğu zaten kendi içinde modülasyon yaptığı için ayrı yeten modülasyonlu bir termostata ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim.

Tasarruf ve ısınma için EN ÖNEMLİ ETKENLER;
    1) Binanın ısı yalıtımı,
    2) Üst kattaki komşunun Isınma alışkanlığı '' Hele birde üst katınız boş ise, Siz üst katı ısıtmak içinde yoğun bir enerji harcayacaksınız.'' Tecrübe ile sabittir.
  • procoder P kullanıcısına yanıt
    1. Manuel ; ayarladığınız ısı derecesinde sabit olarak 24 saat çalışır. Ta ki siz müdahale edene kadar.
    Otomatik : Ayarladığınız saat dilimlerine göre çalışır.
    00:00 - 07:00 = 18 derece
    07:00 - 13:00 = 20 derece
    13:00 - 18:00 = 15 derece
    18:00 - 24:00 = 21 derece gibi. Ayarlar size kalmış.

Ben ikisi arasında pek fazla fark göremedim ve manuel olarak sabit ısıda kullanıyorum.

2. Kullanma kılavuzunda ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    http://home.honeywell.com.tr/urun/11/isitma-urunleri/termostatlar/programli-kablosuz-dijital-oda-termostati--cmt727

3. Sorunuzun cevabını ancak siz çözebilirsiniz. Eğer Uzaktaki petekleriniz ısınmıyorsa, yakındaki petekleri kısarak + kombinin sıcaklık derecesini arttırarak ayarlayabilirsiniz. Bu sizin tesisatınızla ilgili bir durum .

• Merhaba. Güzel anlatım için teşekkürler. Ben de Eca Confeo Plus için Cosa kurulumu yapacağım. Kombinizin görseli bendekiyle aynı. Benim yapamadığım kısım ise kombinin önündeki kapağı açıp bağlantı noktasına ulaşmak. Öndeki sacı çıkarmak için baktım ama üstte vida yok, altı da ekranın üstünde bitiyor. Nasıl ulaşabilirim termostat bağlantısına?

Edit: Hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qeep -- 27 Ekim 2018; 19:1:49 >
  • güzel konu olmuş yakında bende termostat almayı planlıyorum kombi de bu model.
  • ben eca ert176 rf aldım buradan faydalanarak kurulumu tamamladım görseller ve bilgi için teşekkür ederim. başlamadan önce aklımda bazı küçük soru işaretleri vardı benim gibi aklına takılacak olanlara bilgi olsun diye ekliyeyim dedim. kombinin sağ ve sol altında kenar kısımda iki adet vida söküyorsunuz üst taraf geçmeli yapılmış yukarı kaldırınca yuvasından çıkıyor. ekranın olduğu panel karşımıza geliyor sağ ve solda bize bakan yine 2 vidası mevcut söküyoruz ve panel aşağı doğru yatıyor. kabloların girdiği kısımda da bir kapak var ve 4 vida ile açılıyor 3 ü görünür halde birisi arkada derinde kalıyor farketmeniz zor olabilir. bu kapağıda sökünce sağ kısımda güç ve termostat bağlantı soketleri mevcut yukarıda resimde de görünüyor. soketleri yuvalarından çekerek kablo bağlantılarını dışarıda kolayca yapabilirsiniz. bende konu sahibinin yaptığı gibi enerjiyide bu kısımda yer olan kombi elektrik girişlerinden aldım. daha sonra soketleri iterek yerine oturtuyoruz işlem tamamdır. söktüklerinizi takabilirsiniz :) bu işlemi yaparken kombideki elektriği kestiğinizden emin olun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.