Şimdi Ara

EAT6 Picasso vs 3008 vs PWS C-MAX, Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2013 Model Leon'umu ailemiz genişleyeli 1 seneden fazla olması ve artık oğlanın bisikleti, arabası, topu vs derken bagajda yer kalmaması nedeni ile değiştirmek istiyorum. Değerli görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için bu başığı açtım. Umarım benim gibi bir dönüşüm içerisindeki başka kişiler de bu başlıktan ileride faydalanır.

Maddi limitim: 100.000 TL civarında (+/- 5.000TL)
    Araç Tipi: MPV/Crossover. SUV'lar ise ederinin üstünde satılıyor. Sedan ise bagaj kullanımı beli zorlayan bir rahatsızlık içeriyor.
    Yıllık seyahat: Yılda 10.000-12.000 km yol yapacağız. ekonomik bir benzinli motor düşünülebilir?
    Şanzıman: Geçişleri hissettirmeyen ve kararlı çalışan bir otomatik şanzıman. (4 senedir DSG'ye alıştık ;)

Adaylarım: Hepsi 2016 model olmakla birlikte, başlıkta yazdığım üzere EAT6 Picasso ve önceki kasa 3008 ya da C-MAX. Yukarıdaki kriterler uyan başka önerilere de açığım.

Lütfen başlığı kirletmemek adına sadece "bence ###, kesin ###, tartışmasız ###" gibi boş yorumlar yazmayınız. Sebebi ile, açıklamalı yorumlara ihtiyacım var.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• picasso nun bagaj hacmi 537 lt. Bagaj lazımsa picasso iyi seçenek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 27 Mayıs 2017; 21:43:40 >
  • Picasso pişman etmez
  • Bu sınıfta Picasso açık ara öndedir.
  • uzun süre kullanacaksanız ve otomobil kullanmaktan azda olsa zevk almak istiyorsanız.

C-Max diyorum.

Bu sınıfta sürüşten çok ihtiyaçlar ve konfor ön plana çıkar. Ama yinede şu üçlü arasında
    kesinlikle C-Max tavsiye ederim.
  • c-max'in kapı açılımları ticari araç tarzında, pek hoş değil.
  • aile için istiyorsan mpv, bu araçlar aile kullanımı için özelleştirilmiş araçlardır, suvlardan farklı olarak arkada yolcuların da rahatı için fonksiyoneldir, çok şey varda yazsam olmaz yaşamak lazım, picasso tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

c-max'in kapı açılımları ticari araç tarzında, pek hoş değil.

Grand C-max te söylediğin gibi diye biliyorum abi standart C-max tedemi öyleymiş?
  • Hocam 3008 yerine 5008'e bakmanızı öneririm. Bluehdi motorlu olan makyajlı ve EAT6'ya sahip olan versiyonudur. Bir yakınımda bu araba var ve tam bir geniş aile arabası diyebilirim. İstenildiğinde 7 kişilik olması, geniş bagajı ve dev gibi iç hacmi ile aradığınız özellikleri bulabilirsiniz.
  • Renault Scenic neden listede yok? Bence picasso ile gayet yarışır, fiyatı makul olsa Renault Espace derdim fakat o güzelim uçak gibi arabanında fiyati yüksek
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    C-max Grand kayar kapı ama b-max de kayar kapı olunca öyle c-max de öyleydi, diye aklımda kalmış.

Netice de, bu araçlar içinde ben picasso derim..
  • yeni kasa ise 3008
    Yoksa 5008 veya Ds5

Tercih edilebilir.

Butçeyi artırıp,

Skoda 1.4 ACT tsi KODİAQ 150 bg 6-DSG 123400 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 27 Mayıs 2017; 18:56:1 >
  • 3008 i direk eleyin eski kasa işe yaramaz

sorunsuzluk ve yol tutuş istiyorsanız ford focus
    konfor kullanışlılık istiyorsanız citroen picasso alabilirisinz
    benim tercihim picasso olurdu

fordun fiyatının biraz şişik olduğunu düşünüyorum
  • eski 3008 ciz gitsin..
    picasso c-maxden bir miktar daha genıs ve tam otomatik fakat biz bakarken fiyat farki da vardi

tek cocuklu aile icin bence c-max yeterli bir araç diyorum.bir kez kullanan c-maxden kolay vazgecemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 27 Mayıs 2017; 20:1:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

yeni kasa ise 3008
    Yoksa 5008 veya Ds5

Tercih edilebilir.

Butçeyi artırıp,

Skoda 1.4 ACT tsi KODİAQ 150 bg 6-DSG 123400 TL.

5008'i düşünmemiştim bir arkadaş daha önermiş inceleyeceğim, teşekkürler.

Yeni kasa 3008 çok pahalı, 1.2 benzinli motor bile 125bin. DS5 ikinci eli keza öyle, bagaj dar ve görüş açısı kötü.

Ekonomik benzinli araç, eğer peşinen dizel farkını vermezsem, o parayı benzin masrafı yaparım mantığı ile düşündüğüm bir seçenekti.
    1500 kg Kodiaq'ın yakıt değerleri çok yüksek olur muhtemelen. Ağırlıklı olarak şehir içi de kullanacağım. Ayrıca baz donanımı kötü değil ama diğer seçeneklerin sağladığı konforun gerisinde kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

eski 3008 ciz gitsin..
    picasso c-maxden bir miktar daha genıs ve tam otomatik fakat biz bakarken fiyat farki da vardi

tek cocuklu aile icin bence c-max yeterli bir araç diyorum.bir kez kullanan c-maxden kolay vazgecemez

Eski 3008 yeninin gölgesinde kaldı sanırım. Yoksa kağıt üstünde fena gözükmüyor. Tam olarak neden çizmem gerektiğini detaylandırabilir misiniz? Merak ettiğim bir konu?

2016 model araçlara bakıyorum da, C-Max Picasso'dan daha pahalı. (Intensive - Titanium).
    C-Max ile henüz test sürüşü yapamadım, önümüzdeki hafta umarım yapacağım.

Picasso ile yaptığım test sürüşünden çok memnun kaldım. Ara sokaklar dahil değişik patikalardan giderek aracın konforunu zorladım ve gayet tatmin edici buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

C-max Grand kayar kapı ama b-max de kayar kapı olunca öyle c-max de öyleydi, diye aklımda kalmış.

Netice de, bu araçlar içinde ben picasso derim..

Bende Picasso derim çok kullanışlı ve tam Avrupai bir aile aracı havası var.Fransız yapımı filmlerde scenic ve Picasso çok görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

aile için istiyorsan mpv, bu araçlar aile kullanımı için özelleştirilmiş araçlardır, suvlardan farklı olarak arkada yolcuların da rahatı için fonksiyoneldir, çok şey varda yazsam olmaz yaşamak lazım, picasso tavsiye ederim

Eğer Picasso kullanıcısı iseniz biraz detaylandırırsanız memnun olurum.
    Ben picasso ile test sürüşü de yaptım ve aracı beğendim ancak beni çok düşündüren iki mevzu var:

1. İkinci eli çok durgun. BlueHDI+EAT6 7 tane vardı sahibinden de son 1-2 aydır. Daha yeni bir tanesi satıldı.
    2. Çok fazla elektronik aksam vs. var, uzun vadede sorun yaşar mıyım, sağlıklı bir referans incelemesi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cowinenge

Renault Scenic neden listede yok? Bence picasso ile gayet yarışır, fiyatı makul olsa Renault Espace derdim fakat o güzelim uçak gibi arabanında fiyati yüksek

Renault'a bir türlü ısınamadım açıkçası, bana güven vermiyor diğerleri kadar.
    Bir de 2015 sonrası kalktı sanırım üretimden (sahibinden de en son 2015 var)
  • Cmaxın yol tutuşu direksiyon hissi vitrs geçişleri emsalsiz bağımlılık yapan cinsten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.