Şimdi Ara

E8500 core2 4500 mhz 1.35 v

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uzun zamandır 3800 mhz de voltaj vermeden kullandıgım işlemcimi can sıkıntısından biraz daha o.c yapmaya calısıtım 1.35 v ile 4500 mhz stabil calisiyor yaklasık 6 saattir prime95 acık max sıcaklık 65 derece gördü ortalama 60 derecede test devam ediyor degerler normalmi pek anlayamadım nette bir o.c videosu izledim 1.4 v vererek 4100 mhz ye cıkıyorlar ben 1.4 v verdigimde 4800 e cıkabılıyorum lakin sıcaklık 70 dereceye dayanıyor core temp t.j max 100 derece diyor ama emin degilim daha fazla yuklensemmi görüşlerinizi almak istedim

• Güzel işlemciye denk gelmişsin. Her birinin voltaj-mhz eğrisi farklıdır
  • anakart nedir?

işlemcin çok iyi çıkmış...
  • 1.4 V'da ne kadar süre test ettiniz? Stabil olması önemli, tabii yine de çok fazla sıcaklığa ve voltaja maruz bırakmamak lazım. 1.35 V - 4.5 Ghz stabilken ve ortalama 60 santigrat derece için mükemmel bir değer ve yeterlidir bence gayet.
  • bu e8500 ve 8400 overlock canavarı

bence 4300 mhz üstü fazla getırı saglamıcaktır işlemciyi yormayın deriM zaten can sıkıntısından çıkmıssınız ..anakart fazlarını merak ettım
  • hocam bndede e8500 işlemci var . oc yapmayı bilmiyorum ama cok meraklıyım paraya kıydım DFI lanparty x48 anakart aldım işlemci sogutcusu aldım . nasl yapcam bilmiyorum . ram de sogutucu olması önemlimi ve işlemciye voltaj ram e voltaj nedir ne işe yarar :// bios güncellemesi önemli mi ? abiler bu işten anlayan cep telime bir mesaj atsan ben ararım onu nete pek gelemiyorum da lütfen :( 0506 673 78 82
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfzxcv12

hocam bndede e8500 işlemci var . oc yapmayı bilmiyorum ama cok meraklıyım paraya kıydım DFI lanparty x48 anakart aldım işlemci sogutcusu aldım . nasl yapcam bilmiyorum . ram de sogutucu olması önemlimi ve işlemciye voltaj ram e voltaj nedir ne işe yarar :// bios güncellemesi önemli mi ? abiler bu işten anlayan cep telime bir mesaj atsan ben ararım onu nete pek gelemiyorum da lütfen :( 0506 673 78 82

hevesli oldugun belli cep no vermıssıN

elınızdekı işlemci overclok'suz kullanmak yarış atını --saman taşıması ıcın kullanmak gibi bişey

• :D yapcak birşey yok birşey bilmeyince :D
  • @asdfzxcv12

http://forum.donanimhaber.com/m_1550398/tm.htm
    forumda overlock bolumu var ınceleyın iyice arastırın ..ondan sora başlayın overlock riskli ama zevklidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaeL JacksoN qkN -- 23 Kasım 2011; 19:27:42 >
  • okudum birşeyler ögrendimde voltajları ve ram voltajlarnı nasl ayarlıcaz ne kadar vercez nerede vercez :/ ve ramlere sogutucu şat mı ?
  • sıstem testı yapcaksın kararsız gorundugu zaman voltaj vererek cıkcaksın atıyorum 3.0 ghz den 3.4 ghz e geldın 0.25 voltaj verırsın devam 3.7 ghzde 0.5 voltaj verırsıN 1.375 oldumu sana 1.425 voltaj 3.9 ghz de durdur yeterlıdır fazla zorlama tabıkı 3.0 dan 3.3 . 3.6 3.9 ghz aralarında sıstem testlerı yap ..

ıslemcı sogutuc al ? bu arada kendı fanı gurultu yapabılır..tecrube kazandıgın zaman 4.3 ghz ayarına cıkarsın cok rahat ..

dıyelım 3.0 ghzden 3.9 ghz ye 1.375 volt dan artık 1.475 voltajlı cıktıN dıyelım ..her ıslemcının kararı farklıdır aynı fabrıka uretımı aynı model bıle farklı hıza cıkabılır .. bellı finishe sona yaklastıgın zaman artık voltajı dusurerek stabiliteyı sağlamaya calıs ..

ben mesela ıslemcımı cozdum test felan yapmıyorum 3200 mhz hızı var amd x2 555
    3300 alıyorum rest atıyorum 3400 mhz alıyorum rest atıyorum 3500 mhz alıyorum 0.25 votlaj verıyorum 3600 devam 3800 de 0.50 voltaj verıyorum ...4000 mhz de 0.75 voltaj verıyorum 1 saat everest - 1 saat amd overdrıve testı yapıyorum kullanıyoruM..

intel overlock yapmadım..bıldıgım kadar ıle çarpan olmıyan ıntellerde fsb hızı oynayarak yapıyosun mesela
    200 yazar orda 202 - 205 *207 gıbı artırdın dıyelım bu arada buna baglı olarak ram hızın da artar anakartda bazı ayarlarında dengesı deısır . sole dıyım 3000 mhz ıslemcın var ramın 1333 mhz ram hızını 1066 mhz yap fsb hızını artır 200-203-207*210 buna baglı olarak ram hızıda artar ram hızını 1333 den 1066 almak ıslemcı ıle çakışmasını onlemek yanı sıstem çakılmasıN

not ıntel overlock yapmadım ama fsb ıle bu sekılde yapılıyo ve fsb hızı arrtıgı zaman stabılıte yakalamak zordıye bılıyorum sen genede arastır daha detaylı bılgıler mevcut ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaeL JacksoN qkN -- 24 Kasım 2011; 21:01:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.