Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.465
Cevap
60
Favori
790.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

quote:

Orijinalden alıntı: kdrkaya

Geldi servis.Tv ye taktigim kabloyu tekrar elden gecirdi ben kendim ucuna ekleme yapmistim tam yapamamisim sonra modulu cikardi tekrar takti arama yapti sonuc sorunsuz tertemiz bir yayin:)

ucunda sorun olması etkiliyor görüntüyü gelmeleri iyi olmuş ufak oynama etkileyebiliyor set boxdan farklı olarak modülde görüntü daha iyi gibi. halledilmesine sevindim.

Sanada tesekkur ederim sabirla ilgilendin cok sagol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

quote:

Geldi servis.Tv ye taktigim kabloyu tekrar elden gecirdi ben kendim ucuna ekleme yapmistim tam yapamamisim sonra modulu cikardi tekrar takti arama yapti sonuc sorunsuz tertemiz bir yayin:)

ucunda sorun olması etkiliyor görüntüyü gelmeleri iyi olmuş ufak oynama etkileyebiliyor set boxdan farklı olarak modülde görüntü daha iyi gibi. halledilmesine sevindim.

Sanada tesekkur ederim sabirla ilgilendin cok sagol.

önemli değil

• Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta teledünya ve uydunet abonesi oldum. Yayınları Technisat müdül alarak tek kumanda ile kullanmayı düşünüyorum. Settop box boşa çıkacak. Bu durumda sizlere şöyle bir sorum olacak.

Diğer odam da kablo TV veya Teledünya izleyebilir miyim?
    Diğer odada seyretme imkanım varsa bu settop box'u kullanabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolktr

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta teledünya ve uydunet abonesi oldum. Yayınları Technisat müdül alarak tek kumanda ile kullanmayı düşünüyorum. Settop box boşa çıkacak. Bu durumda sizlere şöyle bir sorum olacak.

Diğer odam da kablo TV veya Teledünya izleyebilir miyim?
    Diğer odada seyretme imkanım varsa bu settop box'u kullanabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

diğer odada herhangi bir ücret ödemeden kablo tv izleyebilirsiniz. teledünya için ikinci abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor. eskiden yarı fiyat indirimi vardı. şimdi yok. izlemek istiyorsanız set boxla izleyebilirsiniz ama iki abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor.
  • Kablo TV Analog yayını 2015 içinde sonlandırılacak. Özellikle 2. TV'yi kablo TV ile izlerim diye 2-3 sene taahhüt verecekler varsa bu konuda dikkatli davranmalarını tavsiye ediyorum.
  • Arkadaşlar merhaba elimde goldmaster 1045 cihaz var fakat ben bundan sadece kartla görüntü alamaz mıyım ?
  • Türksat 4a uydusu üzerinden dahili uyudu alıcılı ve CI modüllü bir tv den conax modül ve teledünya kartı ile teledünya paketindeki kanalları izleme şansı var mı ?
  • Abone olmadan izleyemezsin

• şu yeni nesil smit conax modül fiyat/performans bakımında nasıldır arkadaşlar?

http://www.hepsidijital.com/teledunya-icin-hd-conax-modul#0

4 çekirdekli yeni nesil samsung ledtv var. dahili uydu alıcısının hd kanallardaki geçişi 1 saniye bile sürmüyor. çok memnunum. ama asıl hedefim teledünyayı televizyona entegre etmek. yorumlardan anladığım kadarıyla conax modüllerin hıza hiçbir etkisi yok. bu açıdan bir sorun yaşamayacağım. dvb-s2 tuner başarısını dvb-c mpeg4 tuner'da da sürdürmesini umut ediyorum. yanlış mıyım?
  • Forumda herhalde birçok kez söylendi ama bende yazayım. Orijinal olan Conax modüllerin markası hiç önemli değil çünkü birbirinden bir farkı yok. Conax modül Teledünya smart kartın kodunun TV'nizdeki DVB-C tunner tarafından okunmasını sağlayan bir aparattır, hıza veya görüntü kalitesine hiçbir etkisi yoktur.

Bu sebeple orijinal olduğuna güvendiğiniz en ucuz markayı satın nalıp kullanabilirsiniz. Dünyada birçok marka adı altında Conax modül olsa da ana üretici 3 tane.
  • 2014 model smit conax modül aldım. sonuç harika. kablo-cihaz kalabalığı ve 2.kumanda devri bitti. televizyonun tuner'ı hızlı olduğundan hd set top box'ın 4 saniye süren kanal değiştirme hızından kurtuldum. hd kanallar 1 saniyede değişiyor.
  • 2013 model conax neotion cam dual sahibiyim . Son birkaç aydır televizyon izlerken mozaiklenme yapıyor ve ses ve görüntü gidip sinyol yok uyarısı alıyorum . Modülü çıkarıp takdığımda düzeliyor dakat 2 saat sonra tekrar aynı sorun . Kablolu tv yi aradığımda kendileriyle alakalı olmasığını söylediler ki diğer odadaki kablolu tv imde sorun yok. Conax distribütörü Gitronik e ulaşamıyorum sanırım ulaşabilende olmamış .
    Şu durumda arıza nerededir bilemediğim için harekete geçemedim. Sizin fikriniz nedir ?

• Arkadaşlar merhaba, Samsung 32H4580 model Led tv aldım. Teledünya yayınlarını setup box kullanmadan seyretmek için technisat hd yeni modelinden aldım. Ancak kurulumu yaptığımda dijital Kanalları bulmuyor. Yaklaşık 40 analog kanal buluyo ve hepside Karlı cihazla seyrettiğimde alakası yok. Yardımınız olur mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvencbjk

Arkadaşlar merhaba, Samsung 32H4580 model Led tv aldım. Teledünya yayınlarını setup box kullanmadan seyretmek için technisat hd yeni modelinden aldım. Ancak kurulumu yaptığımda dijital Kanalları bulmuyor. Yaklaşık 40 analog kanal buluyo ve hepside Karlı cihazla seyrettiğimde alakası yok. Yardımınız olur mu

Teledünya'dan gelen anten kablosunu TV'nin anten girişine takın. Kablo sorunsuz olmalı ve anten ucu iyi oturmalı.

Sonra sırasıyla Menü tuşu > Kanal > Otomatik Ayarlama > Otomatik Ayarlama menüsüne girin. Başlama butonuna tıklayın.

Karşınıza bir tablo çıkacak. Dış anten ve kablo seçeneği olacak. Kablo seçeneğini seçin ve Dijital yazısının üstüne yeşil yuvarlağı kumandanızın sağ ok tuşu ile getirin ve sonraki tuşuna tıklayın.

Son olarak Arama Modu kısmına tıklayın ve Tam seçeneğini seçin. Sonra tekrar sonraki tuşuna tıklayın ve aramanın bitmesini bekleyin. Arama da 169 TV kanalı ve 12 Radyo kanalı bulmalı.

Eğer kanal bulamazsa otomatik ayarlama menüsünün altındaki anten tipine girin ve anten tipini kablo olarak seçin. Yine bulamazsa Ülke'yi diğerleri olarak seçin, şifre isterse 4 tane 0 girin.

Bu adımlarda yine başarılı olamazsanız anten kablosunu kontrol edin. Bu arada TV'den teledünya yayınlarını izleyebilmeniz için Conax modülünüz olmalı ve Conax modülün içine Teledünya smart kartı takıp conax modülü de TV'nin arkasındaki Conax girişine takmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mad jack

2013 model conax neotion cam dual sahibiyim . Son birkaç aydır televizyon izlerken mozaiklenme yapıyor ve ses ve görüntü gidip sinyol yok uyarısı alıyorum . Modülü çıkarıp takdığımda düzeliyor dakat 2 saat sonra tekrar aynı sorun . Kablolu tv yi aradığımda kendileriyle alakalı olmasığını söylediler ki diğer odadaki kablolu tv imde sorun yok. Conax distribütörü Gitronik e ulaşamıyorum sanırım ulaşabilende olmamış .
    Şu durumda arıza nerededir bilemediğim için harekete geçemedim. Sizin fikriniz nedir ?

Birkaç yerde firmanın kapandığı yazılmış. Siteleri de yapım aşamasında moduna geçmiş. Ayrıca Gitti Gidiyor ve Sanal Pazar mağazalarını da kapatmışlar.

http://www.gitronik.com
    http://www.hepsidvb.com

• samsung 40h7000 tv var 4 çekirdek 2014 model dahili kablo alıcılı. ben pozitek 37000 stb ile kullamıyordum.
    conax card aldım.

görüntü kalitesi berbat sd kanalların. aynı analog kablo tv gibi. hd kanallar ise pozitek ile aynı kalitede.

upscaling falan yapmiyor. kutuda o özellik var.
    sd kanallar çok kötü o yüzden.

kanal geçiş hızı da pozitek kutu ile aynı hatta az bile olsa daha da yavaş.

kimseye conax tavsiye etmiyorum.

alacaksanız uzak durun derim.

ben de iade ediyorum modülü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew
    conax card dediğiniz bu mu acaba?

Evet ta kendisi. Marka önemsiz, eğer ihtiyacınız varsa garantili olan en ucuz ürünü alabilirsiniz.
  • glaxi G kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Aldığınız ürün sahte, bozuk veya sorunlu olabilir; zira bu bahsettiğiniz durumlar normal sayılamaz. Conax modül, sadece bir ara birimdir; STB gibi sinyali çözen bir cihaz değildir. Conax modüllerin hepsi dediğiniz gibi olsaydı, bu başlıkta kimse memnun kalmazdı, kalamazdı. O yüzden sizdeki üründe veya TV'nizin dijital tuner özelliğinde bir anormallik olması ihtimali çok çok yüksektir.

Aldığınız markayı ve aldığınız yeri burada paylaşmanız, hem size, hem de konuyu takip edenlere faydalı olacaktır. Hatta ürünün desteğini veren firmayla irtibata geçip yardımcı olup olmadıklarını ve sonucun ne olduğunu yazmanız daha da faydalı olacaktır. Yoksa bu şekilde yapmanız doğru bir eleştiri veya rasyonel yorum değildir.
  • Beyler az once kablo net baglattim teledunya kartini conax module adam ters takmis neyse duzelttim taktim dvb c kabloyu secip tr yi secince hd kanal bulamadi almanyayi sectim 178 hd kanal buldu ama karisik program uyarisi veriyo sifre cozulmuyo philips lcd tv var acaba neden oluyo bu ???
  • 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.