Şimdi Ara

Dual Xeon W5580 için ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Dual Xeon W5580 3.2 Ghz 16 Gb RAM özelliklerinde sistem için oyun amaçlı uygun bir ekran kartı arıyorum.. CPU tek olarak yaklaşık ilk nesil i7 lerle eşit güçte. Çift kullanımda yeni nesil i7 lerle başa çıkabilir mi? Sizce darboğaz yaratmayacak en güçlü ekran kartı ne olabilir? Anakartın yapısından dolayı CrossFire veya SLI kullanamıyorum.
    Teşekkürler...

• 2si yaklasik 4790k civari olur tek kart 980ti dahil hepsi sorun cikarmaz bence
    Ama asil sorun oyunlar cift islemcide 8cekirdek 16 izlegi verimli kullanabilecekmi bu islemci ve anakartlarin amaci disinda kaliyor oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *666* -- 30 Ekim 2015; 21:50:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı cevap için teşekkürler üstad. Benim de esas merak ettiğim oyunlar çift işlemci ve 8 çekirdek ile tam performans çalışabilir mi? Benchmark olarak 11000 gibi bir sonuç görünüyor. Yeni oyunlar bunu nasıl kullanır?
  • Iste sikinti oyunlarin bu cekirdekleri verimli kullanip kullanmamasi birde extra sikinti cift soketi kullanip kullanamayacaklari denemek lazim aslinda ama oncelikle orta seviye bir kartta cok cekirdek destekli oyun test etmek daha iyi olur sanki

• Şu anda HD 6870 ile çalışıyor. GTA V ile ekran kartı sınırına takılıyorum. 1 GB grafik RAM ne yazık ki yetmiyor. Hangi oyunla nasıl bir test yapabilirim?
  • Gta v disinda cok cekirdek destekli oyun ne vardir cok takip etmiyorum elinizdeki kartlada cekirdek kullanimi olcut olmaz yatiyordur cekirdekler

• Her iki işlemciden de 3'er çekirdek kapatıp, 16 MB cacheli ve 2 çekirdekli ekstra overclocklu halini deneyebilirsin. Xeonlarda çekirdek kapatmak ne kadar mantıklı olur bilemem.
  • Bir karta yatırım yapmadan net bir ölçüm yapmak zor olacak gibi. CPU Mark skoruyla oyun performansı cakışmayabilir.
    Peki R9 380 4 Gb gibi orta seviye bir kart ile bottleneck yapmayacacağından emin olabilir miyim?
  • carpan kilidi aciksa oc yap xeonlar mhz den kaybedio.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • w5580 nispeten yuksek frekansli ve az cekirdekli bir xeon. Anakartimin da pek OC icin uygun oldugunu zannetmiyorum.
    Tavsiyeler icin tesekkurler.
  • Çift gpu lu gtx Titan lar ve 590 lar gibi çift cpu da bazen tam randimanli calismayabiliyor o yüzden fazla beklenti içinde olmamak lazım. Bende kullandım iki tane tek çekirdekli 2000 lerin başından kalma amd sunucu bilgisayarı çoğu yerde çift çekirdekli single cpu lari gecemiyordu

• tpnskym T kullanıcısına yanıt
    Sli nasil bazen problem cikariyorsa dual cpu da cikarabiliyor. Malum haberlesme icin bir sure geciyor. Ikisini kullanmasa bile tek basina bile gayet verimli calisacaktir.

Xeonlarda islemci yuzde 100 olsa da gene isini gorebiliyorsun demisti bir arkadas mishal yuzde 100 render yaparken internette film izleyebiliyorsun demisti. Tabi islemci kendi gucunu tekrar dagitiyordur muhtemelen.

Butce ne bilmiyorum ancak gtx 960 4GB in altina dusmeyin bence. Alacaginiz en kotu kart uygun fiyata bulunursa r9 285 olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de hizli bir gpu istiyorum. R9 380 veya 390 dusunuyorum. Sadece high end de olsa 2009 model bir cpu 390 a bottleneck yaratir mi emin olamiyorum. Xeon oyun amacli bir cpu olmadigindan bu konuda bilgi de az.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.