Şimdi Ara

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.910
Cevap
14
Favori
186.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 uydulu hazır kanal listesi. Yükledikten sonra tuner ayarlarınızı yapmayı unutmayınız.

http://www.multiupload.com/GCV8ZXGRCN

Cihaza yükleme ve kendi listenizi düzenlemek için. (ip ayarlarını cihazınıza göre düzenleyiniz)

http://www.multiupload.com/8TB6KXSLO1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 30 Temmuz 2011; 13:35:42 >
  • Arkadaslar,
    Skinlere kanal logolarini nasil yüklüyoruz?
    Geçişlere kanallarin logosunun gözükmesi çok havalı :-)

DM
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmnokia

Hazir icinde geliyor,
    /etc dizinindeki CCcam.cfg dosyasini ftp programi ile bilgisayarina indir (ben filezilla kullaniyorum)
    dosyayi wordpad ile aç ve gerekli bilgileri içine yaz kaydet. Yine ftp programi ile cihaza geri yukle (mevcut dosyanin üzerine yaz)
    Cihazi yeniden başlat tamamdır.

DM

Ya arkadaşlar bu cam içine nasıl yazıyoruz , format ne acaba?
  • metin belgesiyle açarsanız açılıyor içerik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: santana007

quote:

Hazir icinde geliyor,
    /etc dizinindeki CCcam.cfg dosyasini ftp programi ile bilgisayarina indir (ben filezilla kullaniyorum)
    dosyayi wordpad ile aç ve gerekli bilgileri içine yaz kaydet. Yine ftp programi ile cihaza geri yukle (mevcut dosyanin üzerine yaz)
    Cihazi yeniden başlat tamamdır.

DM

Ya arkadaşlar bu cam içine nasıl yazıyoruz , format ne acaba?

1-http://filezilla-project.org/download.php?type=client adresinden FileZilla ftp programini indir. Kur, calistir
    2- Dosya->Site Yöneticisi->Yeni Site e bas. Sol üst deki "Yeni Site" yerine dreambox yaz. -> Sunucu Adresi yerine dream'in ip si yazilacak (192.168.2.4 gibi), Giriş türü Normal'e çevrilecek, Kullanici "root" Parola "dreambox" (tirnaklar yok) Tamam tiklanacak.
    3- Sol üst'de dosya yazısının hemen altinda bir ok var ona bastiginda "dreambox" yazisini göreceksin onu şeç. Seçtiğinde dreambox'a bağlanacak ve uzaktaki site kisminda / işaretini göreceksin. Dosya Adi kisminda etc dizinini göreceksin onu çift tıkla. Bu dizine gireceksin. Dosya Adi kisminda asagi indiginde CCcam.cfg dosyasini bul, mouse ile sol tarafa sürükle birak. Dosya bilgisayara indi. Yedeğini al, wordpad ile aç ve gerekli bilgileri ekle (İçinde format hakkinda örnekler var). Kaydek çık. Yine benzer şekilde dosyayi bilgisayardan (sol taraftan) sağa ( /etc icine) at. Burda bir uyarı gelecek dosya var üzerine yazayimmi diye, üzerine yaz de (uyari gelmezse yanlış bir yere dosyayi kopyaliyorsun demektir). Filezillayi kapat.
    4- Cihazi yeniden başlat. İşlem tamamdir.

Kolay gelsin.

DM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmnokia -- 30 Temmuz 2011; 19:10:08 >

• Güzel cihaz bir kaç sd foto su koyma imkanınız var mı acaba.;? teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

3.2.2 de Dün Dts sorununu çözdüm

Dosyanın adı: dreamdts 1.0

http://www.multiupload.com/TI6AAU5O94

Şu dosyayı indirip cihaz üzerinde kurun başkada birşey yapmanıza gerek yok.

KURULUM
    Dosyayı Flash bellek tarzı bir depolama aygıtına atın ve cihaza takın.
    Kumadandadan Menü tuşuna bastıktan sonra > > > Eklentiler > > > Media Scanner > > > Burada takmiş oldugunuz Flash bellek vs gözükecektir.
    flash bellegin içine girip dreamdts_1.0-r0_mipsel.ipk adlı dosyayı kurun.
    Bukadar

Flash belleği takınca içindeki bu .ipk dosyasını görmüyor, acaba ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

ipk uzantılı dosyaları, ayrıca temp klasörüne atıp yükleyebilirsiniz.

McCarty, 1.0-r8 versiyonu buldum, deneme şansın var mı? İş yerinde olduğum için deneyemiyorum.

http://hotfile.com/dl/106608333/1e82213/dreamdts.1.0-r8.mipsel.ipk.html

tmp ye attım filezilla ile ama nereden kurulumunu yapacağım acaba?
  • @Murat081 , onunla ilgili kurma olayini anlatti veya telnet üzerinden kur onuda ben yukarda anlattim. torrent olayindaki gibi

Ben mesela flash bellegi takınca otomatik olarak "şu dosya var kurmak istermisiniz" uyari veriyor bana

Bu arada ben aradım ama bulamadım , yabancı kanallar için alt yazı olayini nasıl yapicaz ? ddamir player plugin var fakat bizde çalışmıyor , kurdum ama eklentilerde gözükmüyor.
    başka bildiginiz veya rahat kullanılabilen plugin varsa bekleriz.
  • quote:

Arkadaslar,
    Skinlere kanal logolarini nasil yüklüyoruz?
    Geçişlere kanallarin logosunun gözükmesi çok havalı :-)

DM

/etc icine picon diye bir dizin açarak "Tuerksat_42E_ Picon_10_07_2011" olarak bulduğum dosyanin içindeki icin dosyalarinin buraya atmak yeterli. Cihazi yeniden başlattığımda info barında kanal logolari gözükmeye başladı.
    Ben bunu Sim210_ssl82_Peter Pan Neverland 2.3 DM 800HDse_PVR image'inde yaptim. Digerlerinde aynen olurmu bilmiyorum.

DM
  • Barry Allen ile image test etme.

Cihazin flas'inda sim201-newnigma2-release-dm800se-v3.2.2-mfaraj57-s2 kurulu, Cihazda takılı bir HDD var.

1- Eklentiler-->Barry Allen --> Genel Ayarlar --> Enigma2 settings backup
    2- Eklentiler-->Barry Allen --> Kurulum --> /MB_Images link kurulumu --> /media/hdd/MB_Images'a link oluştur
    3- FTP programi ile inf dosyanızı /media/ba/MB_Images altina atin. Ben "Sim210_ssl82_Peter Pan Neverland 2.3 DM 800HDse_PVR_by sat gr" image'ini kurdum (Kuracaginiz image dosyasinin adinda bosluk olmamasi lazim, varsa adini kisaltiniz ve uzun olan adi kisaltiniz). FileZilla FTP programi ve kurulumu ve ayarları üstdeki mesajlarda var.
    4- Eklentiler-->Barry Allen --> /MB_Images işlemleri --> /MB_Images altindaki nfi imajını kur kısmından image'i kur
    5- 3-4 dk bekle
    6- Cihazi resetle Barry Allen ekranindan ok tuslari ile yeni yuklediğiniz image'i seç OK'e bas bekle (Cihaz kendiliğinden de resetleniyor da olabilir şimdi net hatırlamıyorum)
    7- Cihazda hiç bir ayar olmadığından boş bir ekran gelecek.
    8- Eklentiler-->Barry Allen --> Genel Ayarlar --> Enigma2 settings restore
    böylece önceki image'deki tüm ayarlar geri gelir. Cihazı resetlediğinizde her şey tamam (Barry Allen' müdehale etmesseniz son açılan image'den açılacaktır)

DM

• Arkadaşlar. Çinden David adlı kişiden bende almak üzereyim. 250 dolar air mail ile diyor ems ile 282 dolar diyorlar. bu iki kargo arasında ki farkı bilen varmı. sadece süre mi uzuyor yoksa başka bir şeyler varmı. Bilgi veren olursa sevinirim. acil olursa sevinirim. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Arkadaşlar. Çinden David adlı kişiden bende almak üzereyim. 250 dolar air mail ile diyor ems ile 282 dolar diyorlar. bu iki kargo arasında ki farkı bilen varmı. sadece süre mi uzuyor yoksa başka bir şeyler varmı. Bilgi veren olursa sevinirim. acil olursa sevinirim. teşekkürler

Ben EMS ile getirtmiştim. EMS ile alinca sana bir takip numarasi verecek onunla ürünü takip etmek daha kolay oluyor.

DM
  • @fagala , ems ile 259 dolar tutuyor fazla vermeyin. david veya peter var 2sinede bakin. ben peter'dan aldım ems ile alirsan 7 günde eline ulaşir , air maille alirsan 20 günden sonra gelir.
  • david ve tina ile konuştum 280 dolar diyorlar ems ile. sanırım air mail secicem 250 dolara.... şu an online ama cevap vermiyorlar. peter ile nasıl iletişim kurabilirim...

Peterin sayfasını buldum ems ile 9 dolar ekliyor. online değil şu an. alan arkadaşlara baktım onlar hep air mail seçmişler genelde.
    benim bir sorum oalcak almış olan arkadaşlara. Peter ile David farklı firmaların adamlarımı yoksa aynı firma mı bunlar. Ürünleri birbirinden farklımıdır acaba. bu konuda bilgi olan varmı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagala -- 31 Temmuz 2011; 15:44:14 >
  • Ben Peterdan aldım ve ems ile yolladı 254 dolar filandı, msn de konuştuğumda en son 250 yaparım demişti sen order ver dedi ama ben onunla konuşmadan önce ödeme yaptığım için 254 den aldım, bence sende pazarlık et 4-5 dolar indirt en azından kargo parasından düşersin.
  • evet bende aldım. 267 dolar tutuyordu ems ile pazarlıkla 260 a indirttim. yarın kargolayacakmış. bu arada aldığım ürün sim 2.1 dm800 hd se

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyildizemre -- 31 Temmuz 2011; 17:14:08 >
  • ems ile zaten 260 tutuyor, peterden alırsan. Sanırım siz başkasından almışsınız...
  • evet ben Bob Zhang adlı satıcıdan aldımş. ürünü iki şekilde ödedim. 130 130 şeklinde ve ürünün yanına sadece 1 fatura yani 130 dlr lik fatura koyduruyorum
  • En güzelini yapıyorsun hocam
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.