Şimdi Ara

Dosya Durumu :Karara Çıkmış

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
175.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Umarim konuyu dogru yere aciyorum, yada daha once ayni konu uzerine ek olmaz.

Bilgisi olan Hukukcu arkadaslardan sorum su olacak : Davaci oldugum bir mahkeme davasinda sonuc olarak Dosya Durumu :Karara Çıkmış ne demektir.

Temel Dosya Bilgileri

Mahkeme= 18. İş Mahkemesi

Dosya Türü: Hukuk Dava

Dava Türu: Alacak Duruşma Günü Saati İşlem Sonuç
    15/10/2012 11:45 Duruşma Duruşma Yapıldı

Dosya Durumu :Karara Çıkmış ne demek. Bu mahkemeyi kazandim mi? Davali karsi taraf dosyayi Yargitaya goturme hakki var mi?

Tesekkurler.iyi forumlar.

• karara çıkmış demek hakimin davayı bitirmesi demek tek duruşmada bitmesi biraz garip demekki iş o kadar kesin.

karşı tarafın temyiz etme hakkı var temyiz ederse dosya durumunda yargıtayda yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

karara çıkmış demek hakimin davayı bitirmesi demek tek duruşmada bitmesi biraz garip demekki iş o kadar kesin.

karşı tarafın temyiz etme hakkı var temyiz ederse dosya durumunda yargıtayda yazar.

cevabin icin sagol kardes te, ben durusma adedini yazmamisim, Bu galiba dorduncu durusmaydi. Alacak verecek meselesi.
    Avukat bey iyi adam ama bir turlu telefonda yakalayamiyorum.her zaman yogun,adliyede.Bende sehirler farkli oldugu icin gidemiyorum. Bende karsi taraf buyuk bir is sirketi oldugu icin temyize gorutecegini tahmin ediyom,onun icin davayi kazandim diye sevinmiyorum.
  • aynı durum benim başımda ordan biliyorum durum temyiz de dosya yargıtayda senin davada iş kazası öyle yazmışsın ilk mesajda davayı kazandım saysan iyi olur yinede hayırlısı olur inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

aynı durum benim başımda ordan biliyorum durum temyiz de dosya yargıtayda senin davada iş kazası öyle yazmışsın ilk mesajda davayı kazandım saysan iyi olur yinede hayırlısı olur inş.

yok Haci benimki is kazasi degilde, calistigim eski sirketin paramizi vermemesi sorun. Is Mahkemesinin sebebi ondan. Alacakliyim ben. Turkiyede yargitayda dosyalara bakilmasi cok uzun suruyormus. 1-2 seneye kadar yolu var diyenler var. hayirlisi bakalim. seninki yargitayda Karar Onandimi?
  • anladım hayırlısı olur inş.

benim durum yargıtayda ayrıca karşı tarafa icra davasıda açılmış o şekilde yargıtaydan dönmesini bekliyorum yılbaşından sonra ilk 3 ay içinde karara bağlanır diye tahmin ediyorum
  • evet arkadaşlar yeni konu açma gereiği duymadım....benim iş mahkemesinde bir davam vardı 18 aralık 2013 de dava sonuçlandı ama ben davaya gidemedim e devletten baktığımda karara çıkmış yazıyor...neredeyse 1,5 ay olacak ama karar daha yazılmamış mı benim evime mahkeme sonucuna dair bir evrak v.s. geliyor mu? bilgisi olan birisi cevaplarsa sevinirim....
  • kimse bilmiyor mu yaw
  • Kardes nasıl oldu durumunda bir değişiklik oldu mu? Benim de karara çıkmış yazıyor tam iki ay oldu, tazminat davası açmıştım, geçirdiğim bir trafik kazası ile ilgili olarak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bizimde miras davamız var.Durum olarak karara çıkmış diyor.
    Keşif yapılmıştı 3 sene önce.Bu ne demek oluyor.Bilgisi olan var mı acaba?
  • eklc1922 kullanıcısına yanıt
    Bu dosya tamamlanmış; ya hakim kararı yazma aşamasında ya da kararı yazmış ama bazı usul işlemlerinin tamamlanması gerekiyor demek. İmkanınız varsa mahkemeye uğrayıp dosyaya bir göz atın derim...

• Hocam iyi gunler benimde is mahkekem var dava durumu karara cikmis görülüyor ama hala bi cevap yok. Ortalama nekadar surer bu işlemler ?

• oyungazi kullanıcısına yanıt
    Bu gun itibari ile karara cikmisin 2 ay 16. Gunundeyim. Bu durumu yasayan arkadaslardan bilgi rica ediyorum.

• Hocam benim karara cikmisin 2 ay dan fazla oldu is mahkemesinde. Sizin nasil oldu acaba daha nekadar beklerim sizce

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.