Şimdi Ara

Donanimhaber.com ekran kartı test tabloları güncellendi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
9.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel olmuş 5870 ile birlikte... Ancak ben yine de aradığımı bulamıyorum o tablolarda
  • tesekkurler donanim haber bu testlerin sayesinde hangi karti alacamizi biliyoruz eleriniz dert gormesin hepinizin
  • donanımhaber editörleri üyeler için elinden geleni yapıyor. HD5850 testlerini de merakla bekliyoruz =)
  • testler için teşekkürler ancak biraz acele edilmiş gibi en azından 5770 ve 5850 yide koymanız gerekirdi diye düşünüyorum.
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Dostum kusura bakma ama bu karşılaştırmayı sen zihninde yapmışsın. Demekki ellerinde ürün yoktu ve yapamadılar. gtx285 sli ile hd5870 crossfire karşılaştırılmak zorunda gibi bir hava estirmişsin. Amacın nedir?

Listeye ATI yada Nvidia'nın bir kartını koyuyorsan, muadili bir kartı veya aynı şekilde crossfire/sli düzeneğini koyman gerekir aksi
    takdirde sonuçlar ister istemez tek taraflı olur. Bunu anlamak bu kadar zormu?

Peki gtx285 ile hd5870 aynı seviyede midir diye sorsam?

atinin yeni nesil kartları dx 11 destekli yeni çıkan 5xxx serisi, henuz piyasada yok nvidia muadili bu kartın ama gtx 285 muadili 4890 olabilir onunda hali ortada yukarıda...

üstelik daha nvidia gt300 gpu ları çıkartmadı...

• quote:

Hem 5850 hemde 5870 GTX285in muadilidir.

Crossfire testlerinin her 2 kart icinde yapilmasi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barzo1905

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Dostum kusura bakma ama bu karşılaştırmayı sen zihninde yapmışsın. Demekki ellerinde ürün yoktu ve yapamadılar. gtx285 sli ile hd5870 crossfire karşılaştırılmak zorunda gibi bir hava estirmişsin. Amacın nedir?

Listeye ATI yada Nvidia'nın bir kartını koyuyorsan, muadili bir kartı veya aynı şekilde crossfire/sli düzeneğini koyman gerekir aksi
    takdirde sonuçlar ister istemez tek taraflı olur. Bunu anlamak bu kadar zormu?

atinin yeni nesil kartları dx 11 destekli yeni çıkan 5xxx serisi, henuz piyasada yok nvidia muadili bu kartın ama gtx 285 muadili 4890 olabilir onunda hali ortada yukarıda...

üstelik daha nvidia gt300 gpu ları çıkartmadı...

+1 ati kullananlar devamlı şu şüphe içinde olurlar "acaba bu seri iyi olacak mı?" nvidia al kafan rahat etsin

• TESTLER İÇİN TEŞEKKÜRLER.
  • EMEK VERİLMİŞ TEŞEKKÜR EDERİM AMA TABLOLAR ÇOK KARIŞIK VE NEYİN NE OLDUĞU BELLİ OLMUYO PEK

DAHA NET GRAFİK TABLOLARI OLUŞTURULABİLİR MESELA TECHPOWERUP SİTESİNİNKİ GİBİ
  • Çalışmanız için teşekkürler.
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky27

quote:

Orijinalden alıntı: omkkio

Core2Quad işlemci ile yapılan testleri degenişletebilir misiniz acaba? sonuçta çok az insanın elinde Core i7 işlemci var ve alacağı ekran kartının kendi işlemcisiylke neler yapabileceğini de görmek istiyor insanlar. Hem Core2quad serisi AMD işlemciler için de bir referans teşkil edebiliyor. Özellikle oyunlarda Phenom familyasıyla benzer karakterdeler.

Katlıyorum, şu anda Core2Quad işlemci kullanıpta 5850 ya da 5870 gibi kartlara yönelmek isteyecek çok kişi vardır.Fakat i7 kullanımı fazla yaygınlaşmadı.

testler içinde ayrıca teşekkürler...

Bence de olması gerekir...

• güncel testler için teşekkürler
  • Nvidia firması öne çıkarılmış. Yani yapılacak en son şey; taraflı yaklaşım.

Performans testlerine birşey diyemem tahminim yok ama renkler herşeyi açıklıyor.

Yeşil renk nvidia, kırmızı renk ati firmasına özgü olabilir fakat böyle bir tabloda hepsi için aynı renk kullanılmalıydı. Kırmızı olumsuzluğu ifade eder, bir çok tabloda düşük değerlere kırmızı renk verilir. Yüzeysel bakıldığında ati her zaman "kötü" gibi gösterilmiş. İnsanın kırmızı renklere bakası gelmiyor.

Biraz paranoyak olabilirim Ama maalesef böyle olduğunu "düşünüyorum".
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

İyide Ekle çıkartta bir sorun var.İstediğimiz kartı eklediğimiz çıkarttığımız ekran aşağı doğru indimi sistem bileşenlerine denk geliyor ve alttakileri göremiyor,seçemiyoruz.Konuyla ilgilenirseniz sevinirim.

Söylediklerim kale alınmadı herhalde.

SS de ekledim yaptığınız hata buyrun : Mozilla firefox da durum böyle.Hatta İnternet explorer da daha kötü.Chrome da ise bir nebze seçtikten sonra görünüyor.

Hayret ediyorum millet nasıl alttaki ekran kartlarını seçebiliyor.Bende mi sorun var yoksa alttakiler umrumuızda değil önemli olan üsttekiler mi :)))))

Donanimhaber.com ekran kartı test tabloları güncellendi!

• Peki neden Ati hd 4770 yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

İyide Ekle çıkartta bir sorun var.İstediğimiz kartı eklediğimiz çıkarttığımız ekran aşağı doğru indimi sistem bileşenlerine denk geliyor ve alttakileri göremiyor,seçemiyoruz.Konuyla ilgilenirseniz sevinirim.

Söylediklerim kale alınmadı herhalde.

SS de ekledim yaptığınız hata buyrun : Mozilla firefox da durum böyle.Hatta İnternet explorer da daha kötü.Chrome da ise bir nebze seçtikten sonra görünüyor.

Hayret ediyorum millet nasıl alttaki ekran kartlarını seçebiliyor.Bende mi sorun var yoksa alttakiler umrumuızda değil önemli olan üsttekiler mi :)))))

+1
  • linke tıklayınca forum mobıle versıyona gıdıyor bu sorunu duzeltebılırmısınız
  • elinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.