Şimdi Ara

DonanımHaber Assetto Corsa Yarış Etkinlikleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
4
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [size=5]DonanımHaber Assetto Corsa Yarış Etkinlikleri

Türkiye'de ki Assetto Corsa ve simulasyon bağımlılarını bir araya toplamak için bir yola çıkıyoruz.

Haftalık yarışlar, haftada 2 seri halinde koşulacak lig'lerimiz ile yarış açlığımızı birlikte gidermeyi amaçlıyoruz.

Seriler

GT2

GT2 Takvim

-Mugello 28.11.2014

-İmola

-Monza

-Nurburgring GP

-Silverstone GP

-Spa Francorchamps

-Vallelunga

-Spa Francorchamps [Son yarış]

Katılımcı Listesi

1-Taner Selvi-Ferrari 458 GT2-Kessel Racing
    2-Serkan Kaplan-Ferrari 458 GT2- Team Sofrev ASP
    3-Nazmi Doğa Karagöl-BMW M3 GT2-
    4-Özgür Aşar-BMW M3 GT2-Gulf

Puan Durumu

1-

_________________________________________________________________________________________________________

Formula Abarth

Formula Abarth Takvim

-Mugello 26.11.2014

-İmola

-Monza

-Nurburgring GP

-Silverstone GP

-Spa Francorchamps

-Magione

-Monza[Son yarış]

Katılımcı Listesi.

1-Taner Selvi
    2-Serkan Kaplan
    3-Özgür Aşar

Puan Durumu.

1-

_________________________________________________________________________________________________________

Araç seçimi.

Örnek
    Özgür Aşar
    GT2-Bmw M3 GT2-Gulf(Skin ismi)

Özgür Aşar
    Formula Abarth

Yarış Düzeni.

Başlama Saati 20:00

60 dakika Antrenman Seansı.

30 Sıralama Seansı.

60 Dakika Yarış.

Kurallar

-Her pilot antrenman seansına katılmalıdır

-Puanlama Sistemi-

1-25
    2-18
    3-15
    4-12
    5-10
    6-8
    7-6
    8-4
    9-2
    10-1

-Şeklinde uygulanacaktır.

-Pilotlar Server'a İsim_Soyad (Özgür Aşar,Özgür_Aşar) olarak girmek zorundadır.

-Oyun içi ceza sistemi kapalı olup cezalar replay incelendikten sonra verilecektir.

-Sıralama turları ve yarış esnasında chat yapmak yasaktır.

-Puan almak için yarışın %80'lik kısmını bitirmiş olmak gerekir.

-TC,Stability Control gibi sürücüye yardımcı olacak yardımlar kapalıdır (ABS hariç).

-Araç hasarı % 70 , Lastik aşınması vs Yakıt tüketimi x1 olarak ayarlanmıştır

-

Lig Yönetimi

Taner Selvi.
    Özgür Aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgur4670 -- 19 Kasım 2014; 0:03:08 >

• yardımları neden kapatıyorsunuzki arkadaşlar profesyonel pilotmu olacaz ilerde
    şunun şurasında eğlenerek keyif yapacağız birbirimizle centilmen şekilde yarışarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

yardımları neden kapatıyorsunuzki arkadaşlar profesyonel pilotmu olacaz ilerde
    şunun şurasında eğlenerek keyif yapacağız birbirimizle centilmen şekilde yarışarak

"Eğer her şey kontrolünüz altındaysa yeterince hızlı gitmiyorsunuz demektir" - Mario Andretti...

• Güzel etkinlik, ben varım. İş sehayatlerim sebebiyle şehir veya yurtdışında olmadığım zaman katılabilirim.
  • Hayırlı uğurlu olsun, emeğinize sağlık. Maalesef sadece cumartesi, pazar asetto oynadığımdan ben katılamıyorum, katılacaklara şimdiden başarılar dilerim. Belki bazen cuma günleri katılma durumum olabilir, misafir oyuncu olarak aranıza alırsınız beni değil mi?

Bu arada bir iki tavsiyede bulunmak isterim, yarış öncesi 3~4 tur start antrenmanı yapmak faydalı oluyor, ilk viraj öncesi çarpmaları minimize ediyor. Yarış içi iletişim için de teamspeak programı yararlı oluyor, tabi bunun için mikrofon lazım.

Saygılar...
  • Benim de naçizane bir önerim olacak, antrenman ve sıralama turları çok uzun gibi geldi. Anrenman 30 dk, sıralama 15 dk olabilir.
  • Arkadaşlar önerilerinizi önemsiyoruz.Zamanla oturacak bir sistem olarak görüyorum bu etkinliği.

Pist ve araçlar hazır yarışa kadar server'da antrenman yaparsak daha verimli oluruz belki 1-2 start antrenmanı yapılabilir akşam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pzero_nero

quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

yardımları neden kapatıyorsunuzki arkadaşlar profesyonel pilotmu olacaz ilerde

"Eğer her şey kontrolünüz altındaysa yeterince hızlı gitmiyorsunuz demektir" - Mario Andretti...

hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun
    demeye getirmiş yani andretti

• Ben açıkçası fikri çok beğendim fakat biraz erken oldu galiba bu lig işi, puan olayları filan. Gördüğüm kadarıyla herkes düzenli olarak katılamayacak, bu durumda da puanlamanın da çok bir anlamı kalmayacak. Takvimi bozmaya gerek yok ama yarışları birbirinden bağımsız yapsak ve katılımı serbest bıraksak daha iyi olur gibime geliyor. Tabi şimdilik, daha sonra tabi ki de düzgün bir ligimizin olması taraftarıyım. Şimdilik bu yarışlar ile biraz tecrübe kazansak, birbirimize alışsak sanırsam daha iyi olur.
    (çarşamba "formula abarth - mugello'ya" katılabilirim ayrıca :) ama kesin değil. )
  • selamlar herkese
    öncelikle böyle bir organizasyon için değerli lig yönetimine teşekkür ederim.

Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi antreman bence çok uzun fakat her gün yada yada belli günlerde antreman yapamayan arkadaşlar varsa bence oylama yapalım, benim hemen hemen her gün antreman yapma şansın oluyor yapamayan arkadaşlar için 60 dakka da makul bir süre gibi

bence bu organizasyon oyunun esas versiyonu na kadar deneme amaçlı olsun

bunlara ek olarak slip stream da açık olacak mı geçen server da hiç drag yapmadı araba

son olarak en son olan yol nord olabilir bence

benim her akşam saat 20 den 23 e kadar vaktim oluyor.

mod arabalar kullanmak serbest mi
    mod yollardan güzel olanlar ileride lig lere dahil edilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende fikirlerimi belirteyim

Aşağıda yazacaklarım bence olması gerekenlerdir kimseyi bağlamaz,farklı anlamlar yüklemeye çalışmayınız.

Düşünce güzel ama organizasyona başlamak için erken olduğunu düşünüyorum.

Ana konuyu takip ettiğim kadarıyla arkadaşların çoğu acemi zamana ihtiyaçları var.

En azından ortama alışmak için Aralık ortası veya yılbaşına kadar her akşam belirlenecek bir saatte yarışlar yapılabilir.Anladığım kadarıyla server 7/24 açık sıkıntı yok.
    Gelen gelir gelmeyen gelmez kasmaya gerek yok.

ABS dahil tüm yardımlar kapalı olmalı,

30 dakika antrenman ve 30 dakika sıralama turu idealdir.

Yarış süresi zaman olarak değil tur olarak belirlenmelidir.1 saatlik yarış muğlak ifadedir ama örneğin 30 tur nettir.

Herkesin steam kullanıcı adı var,servere girmek için ayrıca isim soyad gerekir olayını anlamadım.

Oyunda olmayan araçlara sıcak bakmıyorum ama modların çevirdiği oyunda olmayan gayet güzel pistler var değerlendirmeye alınmalıdır.

• acemi olabiliriz lakin olay centilmence yarışmaktır sonuncuda olabilirsin olay yarışı
    tamamlamaktır öğle birincilik hırsı gözünüzü karartırsa millete çarpa çarpa birinci olsan neye yararki
    maksat toplu halde centilmence yarışarak keyif almak

birde şu menü Türkçe olsaydı çok daha iyi olurdu bazı kavramları biliyoruz bazılarıda farklı geliyor tam İngilizceye vakıf olamadığım için
    neyse sorun yok yinede etkinliklere katılmaya çalışırım çoğunluk ne derse kurallara uyacağız tabiki
  • i racing e rakip olarak geliyoruz
    inşallah o kalitedee yarış lar yaparız

%107 kuralı nedir

• Hadi hayırlısı bakalım. Yavaş yavaş her şey oturur.
  • bu madem simülasyon
    bizde bu yarışları simule edeceğiz
    fia ne diyor sa onu yapalım 1
    hava seçeneği de mevsimsel' güncel olsun 2

• quote:

Orijinalden alıntı: adogadarko

i racing e rakip olarak geliyoruz
    inşallah o kalitedee yarış lar yaparız

%107 kuralı nedir

Pole pozisyonunda yapılan derecenin %107 sinin altında dereceler yapan sürücülerin yarışa katılmalarının engellenmesi kuralı.
  • yarışmayacağım ama önerilerim ;

- Yarışlar için erken,çoğu kişi ilk kez bir yarış simi oynuyor.
    - Haftada 2 yarışın üstelik 2 farklı serinin insanların kaldırabileceğini sanmıyorum ki yarışlar hafta içi,iş güç okul durumundan fazla katılım olmaz
    - GT araçları ile 60 dk ideal olabilir ama Formula Abarth için 60 dk çok.F1'in 2 altı GP3 araçlarının bile 2 yarışta toplam 45-50 dk gittiğini düşünürsek... ( ilk yarış sıralama sonucu,2.yarış için ilk yarışın ilk 8'i ters dönerse rekabet için güzel olur )
    - Steam adları var,eğer dosyadan değişmiyorsa bu kural gereksiz.
    - Bir yarış simülasyonu oynanacak,yardımlar kapalı olmalı.Arcade bir oyun oynanmıyor.
    - Aynı pistte yarışmaktansa modcuların yaptığı pistler araçlar seçilmesi daha doğru.Gayet düzgünleri var.
    - Oyun içi ceza sistemi açık olmalı,pisti kesmeleri önlemek için.
    - Herkes virtual mirror denilen sanal aynayı açmalı ki mücadeleler veya tur bindirmelerde sorun olmasın.
    - Yapılabiliyorsa kokpit kamerası zorunlu tutulmalı,oyunda bu seçenek var mı bilmiyorum.Kaputtandır arkadandır vs.,bu şekilde NFS oynanır anca.
    - Sıralama ve yarışta chat yapılabilir,oyun içinde gözükmüyor zaten.
    - Fixed setup yapılırsa rekabet daha çok olur,set ver seti mi değiştirdin gibi gereksiz konuşmalar yapılmamış olur.
    - Zaten server hep açık olduğu için topluca bir antreman seansına gerek olduğunu düşünmüyorum.
    - Lastik seçiminin olduğu araçlarda 2 set kullanma zorunluluğu yarışları daha heyecanlı yapacaktır.
    - 30 dk sıralama turu kısaltılabilir hatta tura karşı yapılabilir ( oyunda bu özellik varsa sıralama turu zaman yerine tura karşı yapılırsa herkes düzgün bir tur atmak için uğraşır,3 tur 5 tur gibi )

@ Doğa , maalesef iracing i geçebilecek bir sistem önümüzdeki en az 5 sene boyunca imkansız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 18 Kasım 2014; 2:06:56 >

• bozcaadalı kullanıcısına yanıt
    O zaman kendi kendilerine yarışsın arkadaşlar galiba profesyonel sürücü olacaklar onlara başarılar dilerim benim hiç işim olmaz bu tip arkaşlarla
    Neyse biz kendi keyfimize bakarız yinede teşekkürler diyelim ve konuyu terkedelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan_26 kullanıcısına yanıt
    puan kıracak diye centilmen gitmektense kendi tercihim ile sportmen ve centilmen gitmeyi tercih ederim.

• Merhaba arkadaşlar. Aslında bu başlığı biraz fikirleri ve tepkileri almak için açtık. Ligler ile ilgili bazı detayların yazılması sadece bilgilendirme amaçlıydı. Hemen lige başlıyoruz diye bir durum söz konusu değil. Gerçek yarışlarda olduğu gibi bazı kurallar vardır. Bu kurallar yarışan kişinin niteliği ile ilgili ya da kişiye göre değişen kurallar değildir. Bunlara herkesin uyması daha derli toplu bir topluluk oluşmasına imkan sağlar. Bunun dışında kalan takvim,pist,puanlama,yarış uzunluğu,vs. gibi şeyler değişebilecek çaptadır. Bir yarışın tur ya da zaman üzerinden olması yarışın niteliğini etkileyecek çok büyük bir unsur değildir. Herkesin süper hızlı yarışan olması gerektiği bir kural da koymadık. ABS açık/kapalı, TC açık/kapalı olması da inanın öyle tahmin ettiğiniz gibi muazzam bir sürüş stabilitesi sağlamıyor. Viraj çıkışında belirli bir töleransta gaz vermezseniz TC açık olsa bile aracınız yüksek torktan spin atabilir. TC'ün kapalı olması ile açık olması arasındaki tölerans dev bir boyutta değildir. ABS'de de aynı şey geçerlidir. ABS'nin açık olması size sonsuz veya dev bir avantaj sağlamayacaktır. Ve hatta dezavantaj bile olabilir. Buradaki amaç bir rekabet ortamından çok acaba Türkiye'de toplanabilir miyiz? Merkezde olan anafikir bu. Yoksa bir çok lig linki verebilirim size AC'da yarışmak isteyenler için. Ve bu ligler kurallarını oturtmuş liglerdir. " Şu şöyle olsun, bu böyle olsun " deme gibi bir şansınız olmuyor maalesef. Özgür arkadaşımızın önayak olması ile bir server kiralanmış ve burada bir sinerji yaratmak istiyoruz. Bunun dışında bir amaç yoktur. Ve her ortamın sahip olduğu gibi buranın da bir kuralları olmalıdır ki her şey düzenli ilerlesin. Şu an düzenlenen her şey bir pilot düzenlemedir. İhtiyaca göre kurallar düzenlenip, yenilenebilir. Süper hızlı adam arayışı içinde değiliz. Herkesin hızına bakmadan katılmasını rica ediyoruz. Bu işe başladığım zaman tur başına 10-12 sn. yavaştım. Kimse bana kızmadı bunun için. Dışlamadı da. Önemli olan yapıcı olmaktır. Lütfen gerçekten yarışmak isteyenler katılsın. Hız, acemilik, profesyonellik, vs. gibi şeylerin önemi yok. Zaten belli ki herkes birbirine yardımcı oluyor. Bu yüzden hiç çekinmeden kurallara göre dönmeye başlayalım. Sonrası kendi kendine ihtiyaca göre tamamlanır kanaatindeyim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.