Şimdi Ara

Donald Trump: Hiçbir bilgisayar güvenli değil, kullanmayın! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
6.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün cep telefonlarının ön taraflarındaki kameraların "selfie" diye reklam yapılması hatta türkçe lügatına "özçekim" diye yerleştirilmesi boşuna değil.

Daha bu hafta yapılan mobilitede bile söylendi, sayısal şifre parmak izi okuyucusundan daha güvenli.

Öyleyse cep telefonlarına parmak izi algılayıcıyı neden koydular ki acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Bugün cep telefonlarının ön taraflarındaki kameraların "selfie" diye reklam yapılması hatta türkçe lügatına "özçekim" diye yerleştirilmesi boşuna değil.

Daha bu hafta yapılan mobilitede bile söylendi, sayısal şifre parmak izi okuyucusundan daha güvenli.

Öyleyse cep telefonlarına parmak izi algılayıcıyı neden koydular ki acaba

Cebren ve hile ile kale zaptetmek için.
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Kahvemi içerken sürekli mesaj veriyormuşum da bilmiyormuşum...
  • Bill gates bunu beğenmedi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Resimde, parmağıyla inci tanesi tutarmış gibi bir hareket yapıyor ya hani üç parmak da havada, işte bu hareket bizim siyasetçilerin alayında var lan. Siyasetçilere bunu mu öğretiyorlar anlamadım. Prezentabl mı olunuyor bu hareketi yapınca?

Bireyi bilgili gösteren bir hareket.

Psikolojik olarak önemli bir etkisi var. Efendi ve tecrübeli,eğitimli olarak yansıtıyor zihnimizde bu tarz doğru hareketleri yapan bireyler.

Psikoloji hakkında ne bilgiler alıyorlar kim bilir. Ses tonları konuşma tonlamaları hepsi karşındakini etkilemek,kontrol altına almaya yönelik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Resimde, parmağıyla inci tanesi tutarmış gibi bir hareket yapıyor ya hani üç parmak da havada, işte bu hareket bizim siyasetçilerin alayında var lan. Siyasetçilere bunu mu öğretiyorlar anlamadım. Prezentabl mı olunuyor bu hareketi yapınca?

Psikolojik olarak önemli bir etkisi var. Efendi ve tecrübeli,eğitimli olarak yansıtıyor zihnimizde bu tarz doğru hareketleri yapan bireyler.

Psikoloji hakkında ne bilgiler alıyorlar kim bilir. Ses tonları konuşma tonlamaları hepsi karşındakini etkilemek,kontrol altına almaya yönelik.

Atatürk'ün böyle bir hareketi hiç olmamış değil mi? İhtiyacı yoktu demekki.

• Gerici yobaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Atatürk'ün böyle bir hareketi hiç olmamış değil mi? İhtiyacı yoktu demekki.

Atatürk siyasetçi değildi ki asker,komutan idi. O yüzden bu tarz beden diline ihtiyaç duymamış. Zaten o zamanlarda bu konularda ciddi araştırmalarda mevcut değildir. İyi ki de olmamış kullanmamış yoksa savaş,strateji yerine belki bir nebze olsun bu konularla ilgilenmek zorunda kalacaktı.

Ki zaten etkileyici fiziksel özelliklere de sahip değildi. Hatta bunu Ahmet Şerif İzgören bir konuşmasında söylüyor. Boyu kısa, ses tonu farklı hitabet için o uygun kalınlıkta değil. Fakat düşünceleri,kullandığı kelimelerin yaptıklarının içi o kadar doluymuş ki bunların hiçbir önemi kalmamış.

Bu tarz psikolojik etki hamleleri pazarlama tekniği gibidir. Terazinin en önemli bir diğer koludur. Pazarlama olarak iyi değilseniz (farzı misal ben), o konudaki eksikliğinizi diğer taraftan tamamlamanız gerekir. Elektrik gücü Watt gibi düşünecek olursak;

100 watt bir güce mi ihtiyacımız var. 10v 10 amper de 100 watt sağlar, 50v 2 amperde .

Atatürk'ün zaten boyu,posu, kalın sesi ve bu konuda amacı,hedefi olsaydı tüm Avrupa ve ortadoğu ülkelerinin adı Türkiye olurdu sanırsam.

İkna kabiliyeti insanları etkileyebilmek gerçekten önemli bir faktör. Niye diyecek olursanız. Gerekli dil hakimiyetinize , ikna kabiliyetinize bunun için gerekli psikolojik tecrübelere sahipseniz. Bakın tek kuruş ve saat harcamadan paradan, cinsel ihtiyaçlarınıza kadar her şeyi hiçbir şey vermeden temin edebilir,karşılayabilirsiniz. Yani aslında teknik olarak, ekonomik olarak , karşı cinsler hakkında bir karakteri ile ilgili etkileyici hiçbir şey bilmeden diliniz ile tüm yaşamsal faliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Veya az iş,bilgi ile yine kendi seviyenizden fazla yetki,gelir,başarı ve iyi insanları elde edebilirsiniz.
    Acun bey buna iyi bir örnektir. Teknik olarak, fiziksel olarak o kadar ciddi geliri hakkedecek bir yeteneğe sahip değildir

İkna,ikna kabiliyeti bir sanattır.

Bakın şimdi dini değerleri,inançları küçümsemek istemeden sadece ikna kabiliyetlerinin gücünü anlatmak amacıyla bir örnek vereceğim bu arada bende inançlara ve bu inançlar içerisinden İslamiyet'e sığınan biriyim.

Bakın dinler;

Sadece kelimelerden ibaretler.
    Ortada somut olarak canlı kanlı şahit olabilecek insan yok. Hiçbir şekilde yaşarken somut anlamda karşılaşılma ihtimali de yok.

Fakat 3 dine neredeyse 3-4 milyardan fazla insan inanıyor. Ve bu 3-4 dinle ilgili bilgi kaynakları sadece yazılı kaynaklar kelimeler.

Belki de kelime kullanımının en tepe noktası dinlerin kitaplarının hitap ve sesleniş şekilleridir ve sadece bir anlığına inançsız bir gözle bakıldığında bile sadece kelimeler ile insanlar ibadet yapıyor. Sadece kelimeler ile dini yapılar inşaa ediliyor yıllar içerisinde bu konuda turizmde çok ciddi ücretler harcıyor inançlı insanlar.

Yazının ne kadar önemli bir yapı olduğunu gösterir bu.

Karşılaştırma yapmak amacıyla yazmıyorum ama bakın;

Günümüzde meclise girebilmek için %10'u geçebilmek için seçim zamanlarında oradan oraya geçen tonlarca para harcayan siyasi adayları var. Kaç parti var böyle meclise girebilmek için. Somut olarak para,kendi hayatlarından zamanları döküyorlar insanları ikna edebilmek için. Düşünün ki adamların istediği sandıklarda 1-2 milyon kişinin o kağıtta onların partisinin altına basması. Bulamıyorlar bunu (dünya çapında başarısız tüm siyasi partilere söylüyorum) Yapamıyorlar. Bu siyasetçiler sadece toplumdan kendilerine hak vermeyen seçmenlerden diyor ki bize inanın.

O kadar insanlar dünya çapında değil mi gidip mitingler yapıyorlar seçilebilmek için meclise girebilmek için. Bunların %80'nine inanmıyoruz,beğenmiyoruz değil mi e ortada somut olarak bir tek kutsal kitapların bulunduğu inançlara inanıyoruz. Aradaki fark bu kadar ciddi işte. Bunu inançları kötüleme maksadıyla söylemiyorum. Doğru kelimelerle doğru ifadelerle nasıl canlı kanlı somut gözün gördüğünden kulağın işittiğinden daha etkili olunabilir bunun altını çiziyorum.

Büyük dinlerin bu konudaki başarısı inanılmaz.

• la, bilgisayar korsanlığı haberini de " Atatürk v.s. Din" mevzusuna bağladınız ya size helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

quote:

Fotoğrafta Trump'ı görmem zaman aldı.

Sen yazmasan hiç fark edemiyecektim. Sen yine benden iyisin.
  • Ben ps4 kullanıyorum. Pc kullanıcıları düşünsün. Öyle yok pc de oyun daha ucuz yok mod imkanı var filan diye hava atıyordunuz. Ne oldu? Büyük lokma ye büyük konuşma demişler.

• snowden filmini seyrettikden sonra ben:)

• Adam net :D

• yobaz gerikafa yorumları yapılmamış hayret, pardon o çünkü amerigalı

ayrıca çok önemli konularda eski usül kullanmak pratikte zaman alsada daha güvenli
  • bilmiyorduk sağol trump tower

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

binali sen misin?

• doğru hiç bir bilgisayar güvenli değil ama kaspersky norton gibi kaliteli antivirüs programı kullanılırsa hacklenme olayı minimuma iner
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropik17

Ben ps4 kullanıyorum. Pc kullanıcıları düşünsün. Öyle yok pc de oyun daha ucuz yok mod imkanı var filan diye hava atıyordunuz. Ne oldu? Büyük lokma ye büyük konuşma demişler.

Kardeş konsolda mahremiyetin olduğunu mu sanıyorsun cidden?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam Trump beyciğim hemen Bilgisayarımı çöpe atacağım...

• Apple ile araları limoni olduğu için bu açıklamalar manidar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.