Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.326.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hakkınızda hayırlı olsun, 2-3 kombi kullanıpta bunların servis paralarını güncel olarak bilen bir insan olacağını zannetmiyorum, kime göre 50 tl bakım çok para, kime göre 400 tl pompa değişimi az paradır, tıpkı yakıt parasında anlatmaya çalıştığım la aynı.

Sırf tamir ücretleri acaba 5-10 yıl sonra bozulunca kaç tl tutacak şeklinde bir kombi seçimi yaparken, o firmaların servislerinin kaç yıllık servis olduğunu araştırmak, kardeşim siz kaç yıldır bu işi yapıyorsun diye sormak bence daha hayırlı, ama burada yazı yazmaya çalışan diğer arkadaşlar belki de arayışınıza yanıt verebilir.Benim 25 yılda buna aklı selim cevap verecek bir tecrübem olmadı, gıybette bana yakışmaz, saygılar...

vaiilant demirdöküm şirketini 2006 yılında almıştır, yoğuşmalı kombi 2919 yılından itibaren premix olarak üretilmiştir, aynı holdinglerin fabrikaları, aynı çeşit malı yapıyorsa, malzeme listelerinin benzer olması aşikardır.Siz burada benim yazılarımı eğer son 3-4 sayfada okuduysanız, nitromixin Alman malı bir kombi (%82) olduğunu yazarım, ben getirttiğiniz pazarlamacılardan iç parçaları aynı lafını, burada zaten yazdığımızı belirttim.Belki de onlar da burayı okuyup öğrenmiştir, zira 60 vilayetteki 100 den fazla pazarlamacı bizi tanıyor ve iyi veya kötü yönde yazdıklarımızı kullanabiliyor.

• İYİ AKŞAMLAR
    Zebza ve Bıray doğalgaz
    Demirdökün nitromıx28 ile baymak falke ( duotec) 28 arasında tercih yapacağım yarın siparişi veriyorum.
    kalite, parça vs yönünden hangisi daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: Hobahuba

SElamun aleykum .. vanda yasıyorm 6 kat çift daireli evimiz bulunmakta . bina tamamen yalıtımsız . 1500-200 tl arası nasıl bı kombı onerınız olur arkdaslar saygılar ..

kombin balkonda olacaksa veya bölgende kışın sıcaklık sıfır ve altında oluyorsa yoğuşmalı kombi alma...

vaillantın 242-5 plus serisi, immergas mini gibi cihazlar iyidir daha ucuz alacaksan ddöküm nitron da iyidir.

soğuk iklime yoğuşmalı kombi önermem, rusyada yoğ. yok mesela...

Üstad ben size bu konuyla ilgili olarak bir şey sormak isterim. Bende 10 senelik alarko kombi var, yoğuşmasız. Cihaz balkonda ve kışın çok soğuk zamanlarında geceleyin Adanada -2,-3 civarı sıcaklık olur. İlk 3 sene lpg ile kullandım daha sonra fiyatlar çok artınca sadece kışları sıcak su için kullanmaya başladım. Bu sene artık sokağımıza doğalgaz geldi. Servis cihazı değiştirmememi önerdi. Bende değiştirmedim. Ama çevremde keşke değiştirseydın yoğuşmalı az yakıyor bunlar çok yakar diyenler oldu. Yazınızı okuyunca doğru karar verdiğimi düşündüm. Balkonda veya sıfır altı sıcaklıklarda neden yoğuşmalı kombiyi tavsiye etmiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

quote:

SElamun aleykum .. vanda yasıyorm 6 kat çift daireli evimiz bulunmakta . bina tamamen yalıtımsız . 1500-200 tl arası nasıl bı kombı onerınız olur arkdaslar saygılar ..

kombin balkonda olacaksa veya bölgende kışın sıcaklık sıfır ve altında oluyorsa yoğuşmalı kombi alma...

vaillantın 242-5 plus serisi, immergas mini gibi cihazlar iyidir daha ucuz alacaksan ddöküm nitron da iyidir.

Üstad ben size bu konuyla ilgili olarak bir şey sormak isterim. Bende 10 senelik alarko kombi var, yoğuşmasız. Cihaz balkonda ve kışın çok soğuk zamanlarında geceleyin Adanada -2,-3 civarı sıcaklık olur. İlk 3 sene lpg ile kullandım daha sonra fiyatlar çok artınca sadece kışları sıcak su için kullanmaya başladım. Bu sene artık sokağımıza doğalgaz geldi. Servis cihazı değiştirmememi önerdi. Bende değiştirmedim. Ama çevremde keşke değiştirseydın yoğuşmalı az yakıyor bunlar çok yakar diyenler oldu. Yazınızı okuyunca doğru karar verdiğimi düşündüm. Balkonda veya sıfır altı sıcaklıklarda neden yoğuşmalı kombiyi tavsiye etmiyorsunuz?

1- senede 2 gece eksi oluyor diye yoğuşmalı almayın demedim, ben erzurum, van, sivas, ankara gibi soğuk bölgelere tavsiye etmiyorum.
    2- balkonda süper dolap koruması yaparak, dolabı da izopan ile izole ederek kullanınız.
    3- kombi sıcaklığınız peteğin miktarını arttırmadan 55 C nin üzerinde ancak ısıtacaksa, yoğuşmalı kombi zaten işe fazla yaramıyor.
    4- sırf sağ-sol lafları ve servis istedi diye mevcut kombi değiştirilmez.
    5- illa değiştirecekseniz benim kombi dolap ve montaj işlerimi örnek alınız, zira koca memlekette böyle kombi asan henüz yok...:(

• quote:

Orijinalden alıntı: TAHNAL

İYİ AKŞAMLAR
    Zebza ve Bıray doğalgaz
    Demirdökün nitromıx28 ile baymak falke ( duotec) 28 arasında tercih yapacağım yarın siparişi veriyorum.

ben demirdöküm satıcısıyım, zebza baymak nasıl bir cevap vermemizi bekliyorsunuz..:)))

saygılar...
  • Hızlı cevap için teşekkürler. Evin içerisine tesisatı çeken firma saati takarken kutusunuda monte edecek. Bu konuda tavsiyelerinize uyacağım. Kombinin değiştirilmesini servis tavsiye etmedi ama bilirsiniz bizde kullanıcıların bilgisi işin ustasından daha fazladır. Onlarda sağdan soldan duyup yine sağa sola anlatmaktadır. Ben prensip olarak düzgün çalışan bir sistemi değiştirmem. Yalnız ben 3. maddede yazdıklarınızı anlayamadım. Yani kombi sıcaklığını 55 derecenin üzerinde tutacak isek yoğuşmalı bir işe yaramıyor, bu manaya mı gelmektedir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

quote:

1- senede 2 gece eksi oluyor diye yoğuşmalı almayın demedim, ben erzurum, van, sivas, ankara gibi soğuk bölgelere tavsiye etmiyorum.
    2- balkonda süper dolap koruması yaparak, dolabı da izopan ile izole ederek kullanınız.
    3- kombi sıcaklığınız peteğin miktarını arttırmadan 55 C nin üzerinde ancak ısıtacaksa, yoğuşmalı kombi zaten işe fazla yaramıyor.
    4- sırf sağ-sol lafları ve servis istedi diye mevcut kombi değiştirilmez.
    5- illa değiştirecekseniz benim kombi dolap ve montaj işlerimi örnek alınız, zira koca memlekette böyle kombi asan henüz yok...:(

Sivastayim, tavsiyeniz uzerine nitromix aldim ama gerek yok muydu almaya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dd nitromix ECA confeo premix ve Baymak falke(duotec)
    Sitede en çok bu üç kombi öneriliyor. Bir tane alacağım için tecrübeli kişilere hangisini önerirsiniz demek normal değil mi?
  • LÜTFEN YAZDIĞIM İÇERİKLERİ DOĞRU YORUMLAYINIZ.

Ben kombinin su çıkış sıcaklığı 55 in üzerinde olmayacak şekilde radyatör-boru ve vana dizaynı yapın diyorum.
    Kombi balkonda ve soğuk alıyorsa, zaten 55 de ısıtamazsınız, dolabı izole edin diyorum.
    Kombiyi içeri alın diyorum.
    Eğer bunları yapamazsanız doğu illerine yoğuşmalı tavsiye etmem yazıyorum.

Sivaslı kardeşim senin evindeki radyatör ve vana dizaynın bunları karşılamıyorsa kombin tasarruf yapmayacaktır.
    Adana lı kardeşim mevcut kombini 55 in altında kullanmalısın ki, tasarruf yapabilesin.

Isınamıyorsanız, petekleri arttırın, bunun kombi ile tavsiye ile bağlantısını kurmayın.

Hayırlı olsun....
  • quote:

dd nitromix ECA confeo premix ve Baymak falke(duotec)
    Sitede en çok bu üç kombi öneriliyor. Bir tane alacağım için tecrübeli kişilere hangisini önerirsiniz demek normal değil mi?

Ben nitromix takıyorum , diğerlerini tavsiye etseydim onlardan da taktığım için tavsiye ederdim, dolayısı ile diğerlerini tavsiye etmiyorum.

Zaten ben kombi tavsiye edicisi değil, iyi bir ısı mühendisiyim, tesisat tavsiye eder dururum, yol iyi olmadıkça arabanın iyisi olmaz, ana mizacımdır.

Yazıda ki ironiyi kavrayamamanız beni üzdü, soru sormayın mı yazıyor orada, tavsiyemiz belli yazıyor, yani ben demirdökümcüyüm gidip baymağı neden tavsiye edeyim anlamında ve gayet açok bir cümle kurmuşum, buna neden bozuldunuz anlamadım. Ben ki buranın 3 milyon kere görüntülenmesindeki pay sahiplerinden biriyim ve bunu menfaatim için yapsaydım sadece kombi tavsiye ederdim.

saygılar...

• Herkese merhabalar;

bir ev aldık içinde tahminim 10 yıllık fazlası vardır eksiği yoktur BAXI marka bacalı kombi var şu an evde tadilat olduğu için kombiyide modern bir kombi ile değiştirmek istiyorum. bugün görüştüğüm bir arkadaşım demirdöküm nitron kombiyi tavsiye etti kombici ile görüştüm ev kaç m2 diye sordu 110 m2 olduğunu söyledim o zaman yoğuşmalı kombiye gerek yok dedi nitron senin için yeterli dedi

nitron kombiyi işçilik montaj proje dahil 2200 TL nitronmix kombiyide aynı şekilde 2800 TL ye takıyor sizce ne yapmalıyım ben yoğuşmalı istiyorum ama bir faydası olmayacaksa da gerek yokmu sizcede?
  • Cevap için teşekkürler. Yazdığınız maddeler faydalı bilgi oldu benim için. Kolay gelsin.
  • Ankara da akşamları soguk oluyor bu aralar.Kombiyi aksam açıp sabah kapatmanın bi zararı olur mu.
  • quote:

quote:

İYİ AKŞAMLAR
    Zebza ve Bıray doğalgaz

ben demirdöküm satıcısıyım, zebza baymak nasıl bir cevap vermemizi bekliyorsunuz..:)))

saygılar...

Usta Baymak satıcı olsaydım daha 1-1.5 ay evvel komşuma 2 tane Nitromix aldırmazdım ama servis yüzünden pişman oldum doğrusu. Sizin yapmış olduğunuz binlerce dikey baca gibi bir tane de ben yaptırdım ama servis zahmet edip gelip görmeden bacaya onay vermedi, Allahtan Vaillant servisi aynı onlar gibi davranmayıp onayı verdi, ardından kombi açılışında Salus RT-500'ü bağlamadı neymiş uyumsuzmuş oysaki Exacontrol 7 ismin altında aynı cihazı satıyorlar. O yüzden kombiden önce servis seçilmeli.

• TAHNAL T kullanıcısına yanıt
    Her üç cihazda sorunsuz bölgenizdeki servisleri araştırıp seçiminizi yapın.
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz.
  • Zebza Yardımlarınız için teşekkürler.
  • Sayın biray doğalgaz kızmanıza gerek yok. Sizi anladım fakat taşlamanızı anlamadım. Beyaz dünyanın her yerinde beyazdır. Doğru da doğrudur.
    Sitede gerçekten ısı ile ilgili bilgiler aldık. Sadece buradaki arkadaşların sonuç için fikirlerini almak istedim.
  • Öncelikle iyi günler 90 m2 lık evime dogalgaz baglatacagim ve şöyle bi fiyat aldım yaptirmaliyim fiyat nasıl bi yardımcı olursaniz sevinirim İstanbul da yaşıyorum
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Arkadaslar mobilden yazıyorum son yazılanlardan haberdar degilim. Bana acil olarak cevap yazacak arkadaşlar varsa bugünlerde fiyat performans ürünü yogusmali kombi lazim isitilacak alan 150 metrekare

• 
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.