Şimdi Ara

Dizüstüm yere düştü. acil yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar HP Pavilion serisi dizüstü bilgisayarım kaza eseri masadan yere düştü. şu anda kasanın sol tarafında bir çatlak var ve sol taraftaki usb yuvalarının ikisinde de ezilme vardı. yuvalardan birini biraz kurcalayarak düzelttim ve çalışıyo fakat diğer yuva ağır hasarlı çalışması söz konusu bile değil. ayrıca aygıt yöneticisinde IEEE1394 te sorun olduğu yazıyo sanırım o da firewire la ilgili.

cihaz nisan 2006 da alındı yani normalde garantisi devam ediyor fakat şimdi garanti dışı değil mi? ya da bu konuda bilgisi olan var mı? eğer garanti dışıysa tamir (edilebiliyorsa tabii) masrafı ne kadara patlar bana? eğer çok yüksek bi fiyatsa 1 usb ve firewire dan vazgeçebilirim yani...

buyrun hasar alan kısmın resimleri:

• Off geçmiş olsun ,sanırım kasa değişcek baya bir masraf tutar ,ama garantiye girer diye düşünüyorum başına gelen arkadaşlar bilgilendirsin yaw valla geçmiş olsun kardeş yazık ya.
  • tabiki garanti de su anda çünkü laptop lar yapılırken deneniyor. yani normal şartlarda düşse bile çatlamaması gerekiyor. böyle oldugunu duydum ama servis bunu kabul edermi çünkü hp servis te biraz farklı davranıyor. umarım tamir eder yoksa basına yüklü bir para gidecek olmasına çok üzülürüm
  • garanti kapsamında gibi görünüyor ama tek değil birden fazla tenik servisi arayıp durumu anlatıp nabız yokla...bakalım geneli duruma nasıl yaklaşıyor...e doğal olarak bu aradıklarının içersinde sana hangisi daha çok müsteri ve hizmet odaklı davranıyorsa garanti belgenide alıp teknik servise gidersin...hp çalşan bi tanıdık felan olsa işin belki çok daha kolay olacak ama buda zor bir ihtimal....geçmiş olsun..
  • çok geçmiş olsun arkadaşım! öncelikle şunu söyleyeyim : bu laptop yere düşerken o usb ye bişey takılımıydı? çünkü takılı değilse bu problem hiç de düşmeden kaynaklanabilecek bi soruna benzemiyor. teknik destek ve teknik bilgi istiyorsan msn adresim : teknikbirim@hotmail.com
  • evet ne yazık ki usb de modem takılıydı...
  • Çok üzüldüm dostum yaa...valla fena olmuş geçmiş olsun çok üzücü teknik servis halleder giye düşünüyorum baya kötü olmuş bir düşmeyşe bu kadar kötü olacağını tahmin etmezdim ama garanti kapsmındaysa yaparlar yaa merak etme
  • garanti kapsamında yapılmaz bariz belli yere düşmüş ve kırılmış. ve baya bi tutar bu bence arkadaşım sen usb portlarını yokmuş varsay
  • usbler anakarta entegre hplerde kasa ve anakart masrafın en az 300$ tutar bence.
    quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

garanti kapsamında yapılmaz bariz belli yere düşmüş ve kırılmış. ve baya bi tutar bu bence arkadaşım sen usb portlarını yokmuş varsay
  • düşürerek zarar verdiğiniz hiç 1 cihaz garanti kapsamına girmez. girer diyen arkadaşlar komiksiniz.

ancak g-shock saatler gibi doğa koşullarına dayanıklıdır, su geçirmez vs iddalarıyla satılan ürünler belli sınırlar dahilinde darbelere karşı garantilidirler. çünkü onlar doğada kullanılmak için, darbelere mağruz kalmak için üretilmişlerdir. laptoplarda böyle bişey olmaz :) darbeye dayanıklı laptoplar wardır onlarda olur bak şantiyede vs kullanmak için yapılırlar kapandığı zaman bomba cantası gibi olur. ağırlıkları da 10 kilo falan olur herhalde..
    neyse konuya dönellim. şanssızlık olmuş. iyiki ekran elinde kalmadı arkadaşım. 2 portla kurtarmışsın. boşver onları yok farzet. çok para isterler

saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

garanti kapsamında yapılmaz bariz belli yere düşmüş ve kırılmış. ve baya bi tutar bu bence arkadaşım sen usb portlarını yokmuş varsay

AYNEN OYLE
    GARANTI KAPSAMINDA OLSA BILE HP SERVISTEN HAYIR GELMEZ
    BUYUK GEÇMIŞ OLSUN
  • HP garanti dışı bırakır onu,boşuna uğraşma(tanıdığın yoksa tabi) yaptırmaya kalksan astarı yüzünü geçer (hpde yedek parça fiyatları bence çok ilginç) dışarda yaptırmaya kalksan "kaportacı hasan usta" misali daha beter olur...sen en iyisi öylece kullan..ama sanırım hdd in ömrü baya bi kısalmıştır.önlemini al bence
  • dostum bence de kesinlikle garantiye bunu kabul etmezler.sonucta dustu yani.zaten usb'nin zarar gormesi modem takili olmasindan kaynaklanmis bu bakinca belli oluo.bence hp servisini karalamaya gerek yok.hicbir firma kabul etmez bunu.laptoplarin hepsinin yedek parcalari inanilmaz pahali.degmez hic.bu sekilde kullan bence.yedek parca fiyatlarina ornek istersen datron dvd-rw 220 dolar.toshiba lcd ekran 740 dolar.arkadasimin toshiba bilgisayarin lcd yere dusme sonucu catlamisti.garantisi de vardi.bu fiyat teknik servisin verdigi fiyat:) bizde intel centrino'lu bu laptop'a lcd almak yerine 700 dolara centrino islemcili hatta zarar goren laptoptan daha ustun ozellikli baska bi bilgisayar aldik...
  • geçmiş olsun
  • bence tamir ettirmesen bile servise yolla bakımını yapmak zorundalar ilerde daha büyük bir sorun cıkabilir.
  • Valla garantiye girerse op basina koy. Benim bildigim garanti uretim hatalarina karsi olan birsey. Mesela normal kullanim esnasinda harddiskin donen plakalari yuvasindan firlarsa gibi... (elbette bundan once makineyi sarsmaman lazim; yere duserse tabii ki bozulmasi normal)

Kullanici hatalarinin hepsi garanti disi sayilmasi lazim. (En azindan su anda kaldigim ulkede boyle ...) Adam o zaman garantinin dolmasina 3 gun kala makineyi top gibi sektirip her tarafini parcalar, gider bedavaya yenisiyle degistirir... Eger kullanici hatalarini da ucretsiz hallederlerse benim icin mucize gibi olur...

Kolay gelsin,

r.--
  • üff ya evlat acısı gibi koydu var ya üstelik nasıl da isteyerek ve beğenerek almıştım. neyse kaderi böyleymiş. 1 tane eksik usb aramızdaki bağı koparmaya yetmez bizim... harddisk de o kadar önemli değil zaten yakın zamanda değiştirmeyi planlıyordum. hallederim onu da bi ara...
  • sorunu sınırlama bence yolla servise ilerde daha büyük sorunlar çıkarmadan
    quote:

Orjinalden alıntı: CRY_WOLF

üff ya evlat acısı gibi koydu var ya üstelik nasıl da isteyerek ve beğenerek almıştım. neyse kaderi böyleymiş. 1 tane eksik usb aramızdaki bağı koparmaya yetmez bizim... harddisk de o kadar önemli değil zaten yakın zamanda değiştirmeyi planlıyordum. hallederim onu da bi ara...
  • nasıl bir sorun çıkarabilir mesela
  • Çok geçmiş olsun. Sen yine de bir servisleri yoklayıver, ne olur ne olmaz. Eletrionik bir cihaz. Bir kısadevre falan olmayacağının da garantisi yok. Tamamen makineyi kaybetmkten iyidir. Cana geleceğine mala geslin deyip bedelini öde, sadakası olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.