Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.674
Cevap
46
Favori
647.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılan hikayesine dönen süpürge alım işi nihayet gerçekleşti. Her şeyde bir hayır vardır.

GittiGidiyor'dan Hoover Freejet FJ 180 R2 Dikey Şarjlı Süpürge'yi kargo dahil 6 taksitle 258,90.-TL'ye aldım

Süpürge sonuçta bana kargo dahil 6 taksitle 233.-TL'ye geldi. ( 250.-TL üzerine % 10 bonus kampanyası varmış )

Dikey Supurge Tavsiyesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Teşekkürler...

Freejet ile Bosch move 2 arasında kaldım...Bir arkadaş bosch larda pil değişimi en kolayı demiş, maliyet olarakta daha uygun demiş. Fiyat olarakta arada 40-50 tl gibi bir fark var

Sizce ne yapmalı :D

Fazla sordum ama bir kere alacağım için hem masraf hem kullanım olarak en uygununu seçmeye çalışıyorum açıkcası

Şimdi bir açıklama yapayım bosch lardan falan ben bahsetmiştim yorumlarımda.

Boschlarda el ünitesinin arkasındaki kapağı çıkartınca pillere ulaşabiliyorsunuz. Burası kolay ama sonuçta aldığınız pilleri gruplamak için puntalatmak zorundasınız, sıcak lehimler pillere zarar verebiliyormuş. Ha siz dışarda gruplattırırım, gelir eve iki lehimle takarım derseniz evet hoovere göre daha kolay, pilleri yerleştir kapağı kapat.

Hoover da ise pillere ulaşmanız için el ünitesinin motor bölümünü vidalarından sökmeniz gerekir. Aslında hiçte zor birşey değil ama bu işlerden anlamayan insanlar için belki zahmetli olabilir.

Bir de ben o kadar detaylı bakmamıştım kullanma klavuzuna ama sg888 arkadaşımız incelemiş ve üst mesajında da belirtmiş olduğu üzere hoover da pil değişimi için punta, lehim vs gerekmiyormuş. Bunda bence muhteşem bir özellik ve hoover ı rakiplerine göre bir basamak daha üste taşımakta. Örneğin pilleri netten alabilir, 3-5 vida söküp takarak değişimi kendiniz kolayca yapabilirsiniz

Maliyet konusuna gelirsek; Move2 modeli 12Volttur. Tüm 12V süpürgeler gibi (Lityum pilliler hariç) 10 adet pil barındırır. 18V olanlar ise 15 adet, dolayısıyla değişim maliyeti daha düşük olacaktır. Fakat çekim gücünden de bir hayli feragat etmiş olacaksanız. Bence 18Voltluklar alınmalı özellikle dikey süpürgelerde. Seçiminiz bosch olursa da move4 modelini tavsiye ederim ben size. Markasız piller ile de aradaki fark çok olmayacaktır zaten.

Ama Hoover alırsanız pişman olmazsınız; halılarda kolay hareket etmesini sağlayan büyük tekerlekleri, kolayca boşaltılan toz haznesi (Boschlardan daha büyüktür toz haznesi bu arada), kolay temizlenebilen filtreleri vs gibi özellikleriyle de diğer markalardan ayrılan, gayet tatminkar çekim gücü sağlayan bir süpürge üstelik fiyatı da boschlara göre daha ekonomik(18V olanlar). Forumda da kullanıp memnun olmayan çıkmadı herkes tavsiye ediyor.

Karar sizin umarım yardımcı olmuştur.

• Teşekkürler, eğer böyleyse o zaman adres belli....Bende Hoover lanayım bu durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Yılan hikayesine dönen süpürge alım işi nihayet gerçekleşti. Her şeyde bir hayır vardır.

GittiGidiyor'dan Hoover Freejet FJ 180 R2 Dikey Şarjlı Süpürge'yi kargo dahil 6 taksitle 258,90.-TL'ye aldım

Süpürge sonuçta bana kargo dahil 6 taksitle 233.-TL'ye geldi. ( 250.-TL üzerine % 10 bonus kampanyası varmış )

Dikey Supurge Tavsiyesi

Hocam size de tekrardan hayırlı olsun

Bu sefer aldınız galiba

• herkese merhaba
    hooverı 1 haftadır kullanıyorum. çekiş gücü biraz daha iyi olsa beni daha çok mutlu ederdi diye düşünüyorum.
    dikey süpürge almak isteyen annem,
    benim süpürgeyi görünce bunların çekim gücü iyi değilmiş diyerek vazgecti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephy

herkese merhaba
    hooverı 1 haftadır kullanıyorum. çekiş gücü biraz daha iyi olsa beni daha çok mutlu ederdi diye düşünüyorum.

Aslında bu beklentiyle alakalı biraz.

Hiçbir şarjlı süpürgeden bir elektrikli süpürge performansı beklenemez hatta yakın performans bile olmaz. Biri en az 2000 Watt, biri en fazla 100-150 Watt güç veriyor. Bu makinaların kullanım alanı belli; döküleni saçılanı pratik ve hızlıca temizlemek bir de yüzeysel temizlik yapmak. Hoover da piyasadaki tüm şarjlı süpürgeler içinde en iyi çekim gücüne sahip cihazlardan biri. Kesinlikle eksiği yok fazlası var tecrübeyle sabit. Aslında sert zeminde elektrikli süpürgeyi pek aratmıyor ama özellikle halıların derinlemesine temizliğinde yetersiz kalır.

Sonuçta bu süpürgelerle bütün evin detaylı temizliği yapılamaz, nacizane tavsiyem bu beklentide olanlar almasın bu süpürgeleri.

• en uygun fiyata satan yer bulup alıyorum bende...Dyson ayda yılda bir çıksın dışarı :D
  • quote:

en uygun fiyata satan yer bulup alıyorum bende...Dyson ayda yılda bir çıksın dışarı :D

Hocam aynen size katılıyorum. evde Dyson var ama hergün yerinen çıkıp temizlik yapılacak kadar pratik bir alet değil. Evin asıl süpürgesi yerine günlük yüzeysel temizlik için bu tip şarjlı aletler hem kullanım klaylığı getirmesi sebebiyle de pratik olabiliyorlar.

Aslında şarjlı el süpürgemizden memnundum ama hanıma bakıyorum şarjlı el süpürgesiyle bütün evi turluyor. bari bunu alayımda yerlere eğilip bükülmeden günlük temizliğini yapabilsin istedim.

Aslında yılın kocası ödülünüde hak ediyorum değil mi?

Dostum ben yukarıda aldığım fiyatı yazdım. Hatta yukarıda diğer arkadaşlarda aldıkları yerleri ve fiyatları yazmışlar. Ya da siz "en ucuz hoover freejet" diyerekte google amcadan aratabilirsiniz.

Hepsi aynı özellikte olup muhtelif renkleri var fakat fiyatları değişiyor. Yeşil renkli olanı en ucuzu, fuşya rengi çok güzel ama fiyatı çok farklı. ben baştan kırmızı istiyordum. 5-6.-TL fark verip kırmızısını GittiGidiyor'dan sipariş verdim az önce.

Sizede hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: amlodis

quote:

Yılan hikayesine dönen süpürge alım işi nihayet gerçekleşti. Her şeyde bir hayır vardır.

Bu sefer aldınız galiba

Dostum teşekkür ederim, burada yorum yapan arkadaşların olumlu yorumları sayesinde ürünü mağazada test etmiş kadar emin olarak siparişimi verdim. Ellerinize sağlık.

• quote:

herkese merhaba

Ürünleri kendi sınıfı içind emukayese etmek gerek. Elbette elektrikli dikey süpürgeler çok daha kuvvetlidir ama bir o kadarda pratik değildir.

Bu tip ürünler evin ikinci süpürgesi olabilirler, evin birincil süpürgesini yerine asla kullanılamazlar. Günlük yüzeysel temizlik için düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 15 Ocak 2013; 13:12:38 >
  • quote:

Buldum bende

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/Hoover-FJ-180R2-Siklonik-Hepa-Filtre-18W-Dik-sarjli-Supurge_200007.html#0

230 tl...Peşin fiyata taksit , kargoda ücretsiz...

Hocam bende oradan alacaktım ama ürün stokta yoktu geçen haftaya kadar. Gelmeyeceğinide söylediler. İsterseniz ürünün stok durumunu kontrol edin...

• Telle sordum, bir tane var oda kırmızı dediler, bende atladım :D
    Şans
  • quote:

herkese merhaba

birkaç kere pilini bitirip full şarj edince kendine geleceğini umuyorum.. bunlaerın performansı tabii elk. süpürge gibi değil ama ben pek memnun olmayanını görmedim, biz sırf eş dost için 4 adet aldık.. pilli ,li-ionlu elektrolüx var onunla da kıyaslıyoruz , hoover daha iyi...
  • quote:

quote:

Teşekkürler...

Freejet ile Bosch move 2 arasında kaldım...Bir arkadaş bosch larda pil değişimi en kolayı demiş, maliyet olarakta daha uygun demiş. Fiyat olarakta arada 40-50 tl gibi bir fark var

Sizce ne yapmalı :D

Fazla sordum ama bir kere alacağım için hem masraf hem kullanım olarak en uygununu seçmeye çalışıyorum açıkcası

Şimdi bir açıklama yapayım bosch lardan falan ben bahsetmiştim yorumlarımda.

Boschlarda el ünitesinin arkasındaki kapağı çıkartınca pillere ulaşabiliyorsunuz. Burası kolay ama sonuçta aldığınız pilleri gruplamak için puntalatmak zorundasınız, sıcak lehimler pillere zarar verebiliyormuş. Ha siz dışarda gruplattırırım, gelir eve iki lehimle takarım derseniz evet hoovere göre daha kolay, pilleri yerleştir kapağı kapat.

Hoover da ise pillere ulaşmanız için el ünitesinin motor bölümünü vidalarından sökmeniz gerekir. Aslında hiçte zor birşey değil ama bu işlerden anlamayan insanlar için belki zahmetli olabilir.

Bir de ben o kadar detaylı bakmamıştım kullanma klavuzuna ama sg888 arkadaşımız incelemiş ve üst mesajında da belirtmiş olduğu üzere hoover da pil değişimi için punta, lehim vs gerekmiyormuş. Bunda bence muhteşem bir özellik ve hoover ı rakiplerine göre bir basamak daha üste taşımakta. Örneğin pilleri netten alabilir, 3-5 vida söküp takarak değişimi kendiniz kolayca yapabilirsiniz

Maliyet konusuna gelirsek; Move2 modeli 12Volttur. Tüm 12V süpürgeler gibi (Lityum pilliler hariç) 10 adet pil barındırır. 18V olanlar ise 15 adet, dolayısıyla değişim maliyeti daha düşük olacaktır. Fakat çekim gücünden de bir hayli feragat etmiş olacaksanız. Bence 18Voltluklar alınmalı özellikle dikey süpürgelerde. Seçiminiz bosch olursa da move4 modelini tavsiye ederim ben size. Markasız piller ile de aradaki fark çok olmayacaktır zaten.

Ama Hoover alırsanız pişman olmazsınız; halılarda kolay hareket etmesini sağlayan büyük tekerlekleri, kolayca boşaltılan toz haznesi (Boschlardan daha büyüktür toz haznesi bu arada), kolay temizlenebilen filtreleri vs gibi özellikleriyle de diğer markalardan ayrılan, gayet tatminkar çekim gücü sağlayan bir süpürge üstelik fiyatı da boschlara göre daha ekonomik(18V olanlar). Forumda da kullanıp memnun olmayan çıkmadı herkes tavsiye ediyor.

Karar sizin umarım yardımcı olmuştur.

pil değiştirme işine kullanım durumunuza göre 2-3 yıl sonra 1 kez gireceksiniz, bu karar verme aşamasında çok etkili olmamalı... bunu eli tornavida tutan herkes yapabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: lochaberus

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lochaberus

nilfisk tek geçerim.fiyat performans açısından çok ideal.tek şarjda tüm evi süpürebiliyor.
    eli yormuyor,kıvrak,toz torbası küçük olduğuna bakmayın kül tablası temizlemek kadar kolay!!!

Hocam bahsettiğiniz hangi Nilfsk merak ettim? Ürünün bir linkini verirseniz inceleyelim. Teşekkürler

Nilfisk Handy 2-in-1 Cyclonic 12V

bu ürün de bir arkadaşımda var, 2010 yılbaşında almıştık, aslında yeni disayn bir ürün değil, eski staoktan alırsanız pilleri yıpranmış alablirsiniz.. içinde kare tek gövdeli kuru akü (araç aküsü gibi ama yumruk büyüklüğünde) kullanıyor.. o 2010 da aldığımızın aküsü zayıfladığı için geçen hafta 25 tl ye akü aldık tahtakaleden, o da vida açıp değişiyor.. ama performansı hooverın yanında çok zayıf...

• quote:

quote:

quote:

Bu sefer aldınız galiba

Dostum teşekkür ederim, burada yorum yapan arkadaşların olumlu yorumları sayesinde ürünü mağazada test etmiş kadar emin olarak siparişimi verdim. Ellerinize sağlık.

Hocam hadi umarım hayırlı olur.. güle güle kullanın... gelince kullanıp görüşlerinizi yazarsınız, seveceğinizden eminim...

• quote:

Telle sordum, bir tane var oda kırmızı dediler, bende atladım :D
    Şans

Dostum ürünü teslim alırken iyice kontrol edin çünkü elimizde bir tane kaldı, bir sıkıntısı olabilir demişlerdi. Buna göre kontrolünüzü yaptırın hatta bana kalırsa adımıda vererek geçen hafta arkadaşım siparişi verdi ama siz siparişi iptal etmişsiniz diye sorun muhakkak hatırlarlar.

Hatta bana atılan mail aşağıdadır

Cengiz bey iade işleminizi alıyorum en geç bir hafta içerisinde bakiyenize yansır...aksaklık için özür dileriz…iyi günler..

Mukaddes ÇAKIR

Stm Day. Tük. Mal. ve Sanal Mağazacılık Aş
  • Sagol hocam...Aradım, teşhir ürünüymüş, sıkıntı yok dedi ama iptal ettim...Uyanıklara bak, insan bi söyler..Dünyadan haberleri yok
  • quote:

Sagol hocam...Aradım, teşhir ürünüymüş, sıkıntı yok dedi ama iptal ettim...Uyanıklara bak, insan bi söyler..Dünyadan haberleri yok

Dünya küçük

beni bu konuda uyarmışlardı, belki sorun çıkmazdı ama insan bile bilede alamıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.