Şimdi Ara

DIGITURK | İptal - Dondurma İşlemleri | Sorularınız (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
909
Cevap
6
Favori
320.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 Eylül ayı civarlarında aboneliğimin iptalini istedim.
    ek ük, işte aboneliği donduralım ödemeyin ama tekrar düşünmek için vaktiniz olsun dediler.
    iyi peki dedim.

sonrasında birkaç kez daha arandım.
    kapanmasını istiyorum dedim yine.
    peki dediler.

bir ay kadar sonra biri daha aradı,

"Kapatma başvurunuz olmuş, şöyle avantajlarımız var" dedi.

Ben de siz hala kapatmadınız mı? diye dellenince sonunda;

"Ben işlemlerinizi yaptım, size cihazların teslimi ile ilgili geri döneceğiz" dediler.

Sonra ben unuttum gitti. Arayan soran da olmadı. Zaten cihaz da Antalya'da ailemin evinde duruyor, ben Ankara'dayım. Aboneliğim de Kayseri'de :) (malum üniversite mezuniyeti sonrası pedere bıraktım gittim, ben askerdeyken o takılsın, maçları izlesin diye)

Neyse gel zaman git zaman, bugün telefonum çaldı;

"Böyle böyle, Digiturk Faturanızı ödememişsiniz, icra takibine alındınız, falan filan" dedi kadının biri.

"Digiturk'u kapatalı neredeyse bir sene oluyor ne faturası" dedim.

"Biz bilmeyiz, digiturk ü arayın" dediler.

Digiturk'ü aradım. Orada birisi "10. aya ait 40 liralık bir ödenmemiş fatura borcunuz görünüyor" dedi.

Sonra ilgili hukuk bürosunun telefonunu verdi. Aradım, peki dedim borç nedir?

"464TL" dediler.

Digiturk'ü tekrar aradım;

"Beyefendi biz size 10 11 ve 12. aylarda cihazı teslim etmeniz için "mesaj çektik". Siz de "mesajı almışsınız" ama teslim etmemişsiniz. yüz bilmemkaç küsür lirası zaten sırf oradan geliyor"

"Ben böyle bir mesaj filan hatırlamıyorum" dedim. Almışsınız dediler.

Kısacası aboneliği kurtarmak için onlarca kez arayan Digiturk, abonelik iptali söz konusu olunca SMS yolluyor.

Digiturk'ü övenler, bir de şimdi düşünsün bakalım. Lanet ettim, belki ileride tekrar geçerim diyordum. Bir kurtulayım bir daha hayatta işim olmaz bu firmayla.

Nereden bulaştım. Aklıma tüküreyim. Hayatımda ilk kez avukatla, icrayla haşır neşir oluyorum sayelerinde.

• Bende bu ay içinde üyeliğimi iptal edeceğim zaten 07.2011 ayında da sözleşmemiz bitiyor, ben bu hafta iptal için faxı göndereceğim anlatılanlardan yola çıkarak 03.072de iptal olur gibi düşünüyorum, peki iptal etseler bile 03.07 tarihinin ücretini isteyecekler mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hecatomber

2010 Eylül ayı civarlarında aboneliğimin iptalini istedim.
    ek ük, işte aboneliği donduralım ödemeyin ama tekrar düşünmek için vaktiniz olsun dediler.
    iyi peki dedim.

sonrasında birkaç kez daha arandım.
    kapanmasını istiyorum dedim yine.
    peki dediler.

bir ay kadar sonra biri daha aradı,

"Kapatma başvurunuz olmuş, şöyle avantajlarımız var" dedi.

Ben de siz hala kapatmadınız mı? diye dellenince sonunda;

"Ben işlemlerinizi yaptım, size cihazların teslimi ile ilgili geri döneceğiz" dediler.

Sonra ben unuttum gitti. Arayan soran da olmadı. Zaten cihaz da Antalya'da ailemin evinde duruyor, ben Ankara'dayım. Aboneliğim de Kayseri'de :) (malum üniversite mezuniyeti sonrası pedere bıraktım gittim, ben askerdeyken o takılsın, maçları izlesin diye)

Neyse gel zaman git zaman, bugün telefonum çaldı;

"Böyle böyle, Digiturk Faturanızı ödememişsiniz, icra takibine alındınız, falan filan" dedi kadının biri.

"Digiturk'u kapatalı neredeyse bir sene oluyor ne faturası" dedim.

"Biz bilmeyiz, digiturk ü arayın" dediler.

Digiturk'ü aradım. Orada birisi "10. aya ait 40 liralık bir ödenmemiş fatura borcunuz görünüyor" dedi.

Sonra ilgili hukuk bürosunun telefonunu verdi. Aradım, peki dedim borç nedir?

"464TL" dediler.

Digiturk'ü tekrar aradım;

"Beyefendi biz size 10 11 ve 12. aylarda cihazı teslim etmeniz için "mesaj çektik". Siz de "mesajı almışsınız" ama teslim etmemişsiniz. yüz bilmemkaç küsür lirası zaten sırf oradan geliyor"

"Ben böyle bir mesaj filan hatırlamıyorum" dedim. Almışsınız dediler.

Kısacası aboneliği kurtarmak için onlarca kez arayan Digiturk, abonelik iptali söz konusu olunca SMS yolluyor.

Digiturk'ü övenler, bir de şimdi düşünsün bakalım. Lanet ettim, belki ileride tekrar geçerim diyordum. Bir kurtulayım bir daha hayatta işim olmaz bu firmayla.

Nereden bulaştım. Aklıma tüküreyim. Hayatımda ilk kez avukatla, icrayla haşır neşir oluyorum sayelerinde.

aynı şekilde ben de iptal ettikten sonra iş yerine alabilirm aslında diyordum da , bezdirdiler iyice ismini duyssam tiksiniyorum şimdi.

• vaay arkadaş elimizi verdik kolumuzu kaptırdık bu platforma,kapanması için 15 gün önce fax gönderdim,bu ayın 3 ünde kapanacağını söylediler,4 ünde aradım kapattınızmı modülü teslim edicem dedim,dedikleri efendim kapatmadık size 2 ay daha müddet veriyoruz bu süre zarfında üyeliğiniz donduruldu fakat 2 ay sonra kapanıcak dediler,dedimki kapat kardeşim kapat istemiyorum zorlamı yaa istemiyorum,2 ay sonra kapanıcak efendim diyor hala bana telefonda,dedimki bu 2 ay içinde fatura gelicekmi bana?hayır efendim gelmiyecek dedi,iyi ozaman dedim kapadım,bakalım 2 ay sonra tamamen iptal olur inşallah...
  • dıgı yi iptal ettirdikten sonra dün kartımı da iade ettim olay bitmiştir artık.

@wolkytolky

git kartını iade et kurtul, ayın 4 ünde bana msj gelmişti, kartı iade etmezseniz bedeli fatura olarak yansıyacak diye artık rahatım
  • sd uydu alıcı ile hd uydu alıcı kullanan yeni üyelerden daha fazla ücret ödediğimi belirtmeme rağmen indirim yerine daha fazla fiyat uygulamasından dolayı iptal ettirmek için fax ı yolladım lig bittiğinden beri kapattırmaya uğraşıyorum ama 2 aydır sallıyorlar 2 aylık fatura daha ödedip öyle kapattırmak için

iptal ettirmek için başvurduğum zamandan beri seyretmediğim ligtv ye 2 aylık 150 kusur tl daha vermek zorunda mıyım
  • 0212 473 99 99 bu numaraya faks çekiceksiniz, nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi,

üyelik/kart no, cep no, iptal sebebi, imza. Bunların hepsi tek bir sayfa olmalı.
  • bu nasıl bir şirkettir anlamıyorum.bağlatma 1 gün,kapatma aylar sürüyor

10 aylık peşin ödediğim ekospor paketini bitirmek istiyorum.hem sonlanmasına 2 ay var.alın diyorum şu cihazı ben istemiyorum diyorum olmaz diyorlar.

zorla faks çektirdiler,faks çekerseniz 2-3 güne kapanır sonra iade edersiniz receiver ı diyorlar,sonra mesaj geliyor taaa 7. ayın 3 nde iptal olacak diyor

ben ne deyim bunlara bilemiyorum.şehri terkedicem diyorum alın götürün cihazı gittiğiniz yerde verirsiniz diyorlar.

kocaman alet nereye götüreceksem.töbe töbe.

aman deyim digitürk e bulaşmayın sakın.

en iyisi dreambox
  • quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

bu nasıl bir şirkettir anlamıyorum.bağlatma 1 gün,kapatma aylar sürüyor

10 aylık peşin ödediğim ekospor paketini bitirmek istiyorum.hem sonlanmasına 2 ay var.alın diyorum şu cihazı ben istemiyorum diyorum olmaz diyorlar.

zorla faks çektirdiler,faks çekerseniz 2-3 güne kapanır sonra iade edersiniz receiver ı diyorlar,sonra mesaj geliyor taaa 7. ayın 3 nde iptal olacak diyor

ben ne deyim bunlara bilemiyorum.şehri terkedicem diyorum alın götürün cihazı gittiğiniz yerde verirsiniz diyorlar.

kocaman alet nereye götüreceksem.töbe töbe.

aman deyim digitürk e bulaşmayın sakın.

en iyisi dreambox

hepsi ayrı üçkağıtçı ligtv olmasa digitürk ü ne yapalım lig bitti herkes iptal ettirdi bizim gibilerde 2 ay dır kapattırmaya uğraşıyor işte

bundan sonra taahhüt ile üyelik almam daha ucuz diye aylık üyeliğe geçtim onada zam yaptılar sonra bir kampanya yine 6 aylık daha taahüt indirim taahüt bitince yine zam aylık üyeliğe geçtiğim halde 2 3 ay daha uğraştım kapattırmak için teslim etmek için iade etmek için götürdüğümde iade alamayız dediler ben gelemeyebilirim dedim teslim alın dedim yayın kesildikten sonra getireceksiniz dediler

getiremezsek olurda allah göstermesin başımıza bir iş gelirse kart parası iade olmadı diye fatura etmek için

aynen dediğiniz gibi bağlattırmak için telefon açtığınızda 5 dakikada gelip bağlıyorlar ama iptal ettirmek istediğinizde iptal ettirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar yani mafya tefeci gibi elinizi verdiğiniz an kolunuzu kaptırıyorsunuz şu anda 3 aydır kapattırmaya uğraşıyorum daha kapattıramadım

yaptığım telefon görüşmeleri ile 3 aylık fatura ödemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

0212 473 99 99 bu numaraya faks çekiceksiniz, nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi,

üyelik/kart no, cep no, iptal sebebi, imza. Bunların hepsi tek bir sayfa olmalı.

digitürk e aman diyim üye olmayın eğer ömür boyu kullanmak istiyorsanız o başka tabi kapattırmak için bu kadar uğraşacağımı bilseydim hiç üye olmazdım
  • Orijinalden alıntı: unixslax

Orijinalden alıntı: _osiris_

0212 473 99 99 bu numaraya faks çekiceksiniz, nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi,

Biraz önce fax çektim.Telefonuma cevap geldi. 3.7.2011 tarihinde yayınınız kesilecektir.2 ay üyelik haklarınız saklıdır diye mesaj geldi .Sevindim.Giriş spor paketine üye idim.Alırken çanak ve receiver hediyeli idi. Bakalım kartı teslim ederken ekipmanı istiyeceklermi.Paralarını ödemiştim.(80TL.)
  •  DIGITURK | İptal - Dondurma İşlemleri | Sorularınız

bu şekilde yaptım ben gönderdim mesaj geldi cebime iptal edilcektir diye ertesi gün arayıp ucuza şu paketi verelim bu paketi verelim dediler kabul etmedim
  • Arkadaşlar bu foruma sadece Digiturk hakkında herkesi uyarmak için üye oldum. Zatne yemin ettim Digiturk'un yaptığı hakzıslığı herkese anlatabilmek için mümkün oldukça çok yerde yazacağım ve uyarı yapacağım.

DIGITURK Üyeliğindeki (İptalındaki) Oyun
    Geçen yıl Digiturk'e üye olurken taahhütten söz edilmeldi ve hatta bana verilen sözleşme kopyasında taahhüt ile iglil bir madde yoktu. Kurulum için 80-90 TL aldılar.

Neyse geçen ay evi İstanbula taşımam gerekli oldu ve Digiturku aboneliğimi zaten bitirmek istediğimden, Digiturk bayisine gidip kkalan taahhüt süremi sorduğumda sistemine bakarak taahhüt süremin dolduğunu söyledi. Ben de Digiturku arayıp üyelik iptalını istedim. Telefondaki eleman talebimi fakslamam gerektiğini söyledi ve başka da hiç bir şey söylemedi, ben de faskı çektim ve 1 gün sonra üyelik iptalım sms ile onaylandı. Bu arada da evi taşıdım ve sonra 10 günlüğüne yurtdışına çıktım ve cihazı da teslim etirdim.

Döndüğümde, Digiturk'un 171 TL taahhüt farkı faturası kestiğini görünce şaşkına döndüm. Digiturku aradım ve itiraz ettim. Ertesi gün beni aradılar ve arkadaşlarının iptal talebimi alırken kalan 2 aylık taahhhümün olduğunu ve fark ödeyeceğimi söylemediğini kabul ederek hata bizde dedikten sonra, ceza ödememeniz için sizin bağlantıyı tekrar kurmamız gerekiyor dediler ve bunun yeniden kurulum masrafı ve 2aylık abonelik ücreti ile birlikte aynı paraya yakın bir şey tuttuğunu öğrendim.

Her ne kadar bayana bunun benim hatam olmadığını ve benden sadece 2 aylık abonelik ücreti kesilerek aboneliğimin tamamen iptal edilmesini istediğimi söylesem da tek cevabı yağabileceğim başka bişey yok oldu.

Bende çöpe atacak paranız yoksa, Digiturk'un reklamlarına kanıp da üyelik tuzağına düşmeyin.

• Digitürkten derlerki,
    Mevcut ekospor üyeliğim 16.07.2011'de bitiyormuş. Parası peşin ödenmiş abonelik. İptal işlemini ya 02.07.2011de yaparlarmış ödediğim 15 günlük parada yanarmış ya da 02.08.2011'de üyalik iptali yaparlarmış bu durumda da kampanyasız ekospor paketinin 15 günlük bedeli 40TL.'yi fatura ederlermiş. Bu tarihlerde fatura tarihine göre ayarlanıyormuş. Gerçi bana kestikleri bi fatura da yok. Ben 10 aylık peşin ödeyerek MediaMarkt'tan almıştım.

Bu dedikleri doğru mu? Gerçekten bu uygulamayı kabullenmek mi gerekiyor.
  • BEN DİĞİTÜRK üyeliğimi kapatalı 8 ay falan oldu :) bu kapatmanın 2 ayında iyi bir teklif geldi 3 aylık promosyon süper paket 14.99 a tamam dedim aldım...3 ay sonunda devam etmiyeceğimi söyledim..mart ayında .Daha sonra gelin kutunuzu alın dedim onlarda biz gelip alırsak servis 20tl alacak dediler bende vermem dedim..O zaman kutuyu sen teslim etmelisin dediler... Bende ben getirmedim ki ben teslim edeyim dedim bu yaklaşık 3 ay sürdü ama ben teslim etmedim :)) Bugün geldi servis aldı kutuyu para istemedi:) Aradım M.H durum ne dedim işlem size yansıdı mı bitti mi dedim...Bitti dediler... TIPIŞ TIPIŞ GELİP ALDILAR...
    HEMEN HER ŞEYİ KABUL ETMEYİN SESİNİZİ YÜKSELTİN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnroses

Digitürkten derlerki,
    Mevcut ekospor üyeliğim 16.07.2011'de bitiyormuş. Parası peşin ödenmiş abonelik. İptal işlemini ya 02.07.2011de yaparlarmış ödediğim 15 günlük parada yanarmış ya da 02.08.2011'de üyalik iptali yaparlarmış bu durumda da kampanyasız ekospor paketinin 15 günlük bedeli 40TL.'yi fatura ederlermiş. Bu tarihlerde fatura tarihine göre ayarlanıyormuş. Gerçi bana kestikleri bi fatura da yok. Ben 10 aylık peşin ödeyerek MediaMarkt'tan almıştım.

İptal/paket değişim işlemleri her ayın 3.günü yapılmaktadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SERKAN:

quote:

Orijinalden alıntı: gnroses

Digitürkten derlerki,

İptal/paket değişim işlemleri her ayın 3.günü yapılmaktadır

Peki dondurma ?

• Dondurma işlemleri de her ayın 3.günü yapılmaktadır
  • ben 03.07.11 tarihinde üye oldum şu 24 ay 18,99 tl lik kampanyaya. 1 gün sonra aktivasyon edildi.Soruma gelince; bir kaç gün içinde iptal ettirirsem tazminat ödememe gibi bir durum varmı.

millet yine aylar veya yıllar ca dayanmış ama ben bu manyaklara 1 gün dayabildim.Güya 2 ay lig tv ücretsizmiş , yalancı herifler.açmıyorlar lig tv yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmare -- 4 Temmuz 2011; 20:55:08 >
  • Merhaba;
    Aktivasyon hatası nedeniyle Lig TV yayınınız açılmamış olabilir.Müşteri Hizmetleri hatından bu konuda bilgi aldınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.