Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1965. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.006.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19631964196519661967
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KGY

Bugün itibariyle aracımı sattım.Hepiniz Allah a emanet 4. Marea da buluşmak ümidiyle.Selametle.

Hayırlı olsun diyelim o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

Arkadaşlar malum yaz geldi gelecek. Yazlık lastik arayış içerisindeyim. Kaç gündür araştırıyorum f/p olarak Kumho dikkatimi çekti fiyatı ve özellikleri oldukça uygun geldi bana..Fiyatı 115 TL
    Ayrıca yük ve hız endeksine baktığımızda 86 H yani,
    86=530 kg (Lastik başına düşen ağırlık)
    H = 210 Maks. km/s (En fazla yapabileceğin hız)

Ne dersiniz?

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

http://www.hepsiburada.com/liste/kumho-185-65-r14-86h-kh27-ecowing-s01-lastik/productDetails.aspx?productId=otkh1584&categoryId=259720

Ahmet belki hatırlarsın yaklaşık 1 ay kadar önce ben de 1 takım 185 65 14 Michelin Energy Saver lastik aldım hepsiburada'dan..
    137 TL
    4 tanesi 752 TL iken (tanesi 188TL) 100 TL hediye çeki ve 100 TL parafpuan ile beraber 1 takımı bana 550 TL ye geldi yani adedi 137 TL..

Ben şu an memnunum Michelin' den gerçekten sessiz bir lastik ancak etiket değerlerine bakacak olursak Kumho daha önde ve daha uygun Michelin C-B şeklinde ses değeri ise aynı 68 Db..

Kumho ise B-B (Yakıt - yol tutuş)..

Lastik etiketlerinin doğruluğuna inanırım AB satandartlarında neticesinde..Bu durumda Kumho bene iyi bir seçenek senin için..

• quote:

Orijinalden alıntı: or~han

Bizim arabayı italyan üretim diye itelediler hayırdır inşallah. 2005 liberty

Maalesef yerli üretim :)
  • Hayırlısı yaa baba bu ulkede iki vidayı montajlayınca üretım oluyo. Ondan çok sallamıom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bugün itibariyle aracımı sattım.Hepiniz Allah a emanet 4. Marea da buluşmak ümidiyle.Selametle.

Hakkında hayırlısı olsun diyelim... Şu ata sözünü de unutmamak lazım ''Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı''
    Sende Allah'a emanet ol..

Teşekkürler. Biz ailecek Marea dan memnunuz.Bu arada aracın kasko bedeli 16000 TL (2006 liberty) olduğunu öğrendim. Görüşmek üzere.

Arkadaşlar bu kasko olayına takılmayın pek..Değişkeni çok fazla..

-Yaşadığın şehir(Mesela ben Şırnaktayım artı terör olayına maruz kalma riski olduğu için),
    -Yaş (30 yaş altı ve 60 yaş üzeri çok fazla çıkar)
    -Kaza geçirmiş olma - olmama vs vs..
    -Hasarsızlık indirimi (Her yıl %25-30 indirim verilir)

Mesela normalde bu yıl 2005 ve üzerine kasko yapılmasına rağmen ben 2002 Marea' ma Leon'uma yaptırdığım kaskomu devrettim, zeyilname düzenledik sadece LPG den oluşacak zararları da karşılaması için 20-30TL fark verdim onun dışında kaskom (genişletilmiş kasko 725 TL)...

• 2000 den Sonra İtalyan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: helyhansen

s.a mareacılar hayırLı CUMALAR Herkeze

hafta sonu planım vardı gezicektım gene ama evde çakılı kalcaz bahar yagmurları ar burda felakette yagıyor su an dısarda ama olsun çiftçi sevinsin bol ürün alsınlar

Sağol Eser sana da hayırlı cumalar.. Boş durma sende bak ben yan aynaların olduğu yerdeki siyah üçgen şeklindeki parçayı boyadım rengi iyice solmuştu.Güzel oldu kurumaya bıraktım şimdi sende boya stres atarsın

Bende buradayım :)

Havaların ısınmasını bende dört gözle bekliyorum.. Benimde azıcık boya badana işim var..

Kadir sana ve herkese hayırlı cumalar.. Gerçi seninde boyanacak kapı kolları vardı yanılmıyorsam. Havaların sıcak olduğu bir gün müsait olduğunda boyayabilirsin.

Ooo bayağı işim var..

Önce muyane (gelecek hafta içi)

Akabinde xenon far,

Sonra sırası ile

4 Adet 4 Yollu Coaxial hoparlör,

2 Adet tweeter,

Deri direksiyon (Kendim dikeceğim),

Ayna kaplama,

B sutunlarını siyaha boyama,

Ön panjuru da boyama gibi önümüzdeki 10 gün içerisinde inşallah yapacağım işler var..

Bu arada hala arkadan gelen ses olayını çözemedim, galiba iş amortisörlere kadar gidecek..

• quote:

Hayırlısı yaa baba bu ulkede iki vidayı montajlayınca üretım oluyo. Ondan çok sallamıom

Tabi ki haklısınız, tadını çıkarmaya bakın,
  • quote:

quote:

hafta sonu planım vardı gezicektım gene ama evde çakılı kalcaz bahar yagmurları ar burda felakette yagıyor su an dısarda ama olsun çiftçi sevinsin bol ürün alsınlar

Sağol Eser sana da hayırlı cumalar.. Boş durma sende bak ben yan aynaların olduğu yerdeki siyah üçgen şeklindeki parçayı boyadım rengi iyice solmuştu.Güzel oldu kurumaya bıraktım şimdi sende boya stres atarsın

o parçayı nasıl söktün? Tabi söktüysen :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

2000 den Sonra İtalyan var mı ?

Bildiğim kadarı ile 2002 de dahil olmak üzere hesi italyan sonrası ise önceki mesajımda yazdığım gibi liberty, exclusive var.. taa ki 2007' ye kadar, 2007 de dahil.
  • hayırlı akşamlar millet nörüyonuz herkez bişeyler söküp takıyo maşşallah
  • Becerebilsem ben bide abs beynini sökcem ama kendime güvenemiyorum. Habire arıza veriyor. Vagkkl kabloyla arıza kodlarını siliyorum ama gene arıza vermeye devam ediyor.
  • nispet yapar gibi ya abs yok ya bende bu arada ruhsata baklım el var x yok arkada elx yazıyo orijinal yazı belli el diye modelde yok türkiyede tek el
  • kameray37 kullanıcısına yanıt
    sende abs vardır ne alsan gider ben de yeni aldım sava diye bi marka 600 tl geldi siboplar jant kapağı balans işçilik bide 5 taksit yaptılar sava
    mişlenin yan sanayisi imiş
  • quote:

quote:

Arkadaşlar malum yaz geldi gelecek. Yazlık lastik arayış içerisindeyim. Kaç gündür araştırıyorum f/p olarak Kumho dikkatimi çekti fiyatı ve özellikleri oldukça uygun geldi bana..Fiyatı 115 TL

Ne dersiniz?

http://www.hepsiburada.com/liste/kumho-185-65-r14-86h-kh27-ecowing-s01-lastik/productDetails.aspx?productId=otkh1584&categoryId=259720

Ahmet belki hatırlarsın yaklaşık 1 ay kadar önce ben de 1 takım 185 65 14 Michelin Energy Saver lastik aldım hepsiburada'dan..
    137 TL
    4 tanesi 752 TL iken (tanesi 188TL) 100 TL hediye çeki ve 100 TL parafpuan ile beraber 1 takımı bana 550 TL ye geldi yani adedi 137 TL..

Ben şu an memnunum Michelin' den gerçekten sessiz bir lastik ancak etiket değerlerine bakacak olursak Kumho daha önde ve daha uygun Michelin C-B şeklinde ses değeri ise aynı 68 Db..

Lastik etiketlerinin doğruluğuna inanırım AB satandartlarında neticesinde..Bu durumda Kumho bene iyi bir seçenek senin için..

Bilmezmiyim Kadir.Michelin ile ilgili konuşmuştuk hatırlarsan. Yani tabiki daha iyi lastikler mutlaka var fakat fiyat olarak çok uygun geldi lastik değerleride (yakıt-yol tutuş) güzel. O yüzden hoşuma gitti %90 bunu alıcam galiba

• quote:

Vallahi bende 205 45 16r 97w var. Yaz kış sallamam gerçi daha yeni aldık arabayı. Kumhodan memnunum. Ama değiştircek olursam michelin dan şaşmam abi..

Valla para olsa bizde michelin, Nokian falan alırdık ama ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı Bu arada sendeki lastikler kumho mu?
  • quote:

quote:

quote:

Ne dersiniz?

137 TL

Bilmezmiyim Kadir.Michelin ile ilgili konuşmuştuk hatırlarsan. Yani tabiki daha iyi lastikler mutlaka var fakat fiyat olarak çok uygun geldi lastik değerleride (yakıt-yol tutuş) güzel. O yüzden hoşuma gitti %90 bunu alıcam galiba

Bence fiyatı ve etiket değerleri çok güzel, hatta dediğim michelin den bile bir tık önde..

Fiyat olarak ise Kumho 1 takımı = 415*4=460 TL

Michelin 1 takımı = 188*4=752 TL

Arada 300 TL fark var.. Yani Kumho Michelinden %40 civarı daha ucuz.. O zaman bana denk gelse idi alırdım şahsen..

• ne malı peki lastik
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende buradayım :)

Havaların ısınmasını bende dört gözle bekliyorum.. Benimde azıcık boya badana işim var..

Kadir sana ve herkese hayırlı cumalar.. Gerçi seninde boyanacak kapı kolları vardı yanılmıyorsam. Havaların sıcak olduğu bir gün müsait olduğunda boyayabilirsin.

Ooo bayağı işim var..

Önce muyane (gelecek hafta içi)

Akabinde xenon far,

Sonra sırası ile

4 Adet 4 Yollu Coaxial hoparlör,

2 Adet tweeter,

Deri direksiyon (Kendim dikeceğim),

Ayna kaplama,

B sutunlarını siyaha boyama,

Ön panjuru da boyama gibi önümüzdeki 10 gün içerisinde inşallah yapacağım işler var..

Bu arada hala arkadan gelen ses olayını çözemedim, galiba iş amortisörlere kadar gidecek..

Ohh Maaşallah işin çokmuş senin valla yakın olsaydım seve seve gelirdim emin ol
    xenon far sipaarişini verdim..forumda apojitsu nickli bir arkadaş satıyormuş ona söyledim. 4300k temin edecek fiyatına net bişey söylemedi.Haber bekliyorum.

Arkadan gelen ses olayı yaklaşık 2 aydır bende de var.İçeriden duyulmuyor ama cam açıkken duvar kenarından giderken ses rahat duyuluyor. Demir demire çarpıyor.Fazla önemsememiştim.Bu gün bi bakayım dedim. Meğer egzos arka helezon yayına çarpıyormuş ona bir çare bulmam gerek. Belki seninde bu şekilde olabilir bir kontrol et istersen

• kameray37 kullanıcısına yanıt
    Aynen kumho 205 45 16 r 97w

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19631964196519661967
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.