Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (552. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.524.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benide ekleyebilirsin dostum. Babam vücut geliştirme milli takımında masterlar türkiye ikincisi bir çok derecesi var bende profesyonel olarak müsabığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Sabbath -- 22 Şubat 2013; 20:45:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

quote:

kas kütlesi kazanmak icin söyledim yanlış anlaşılma olmasın sakına.

Low carb diyeti uygun.

Yağ yakımına odaklanmışken kas kütlesi kazanmak bu işi profesyonel derecede bilenlerin yapabileceği bir iş. Ya da yeni başlamışsındır kas kütlen çok azdır o kütleyi geliştirebilirsin. Arkadaş yağ yakımına çalışırken kas kaybetmezse şükretsin.

Bu amaçta şimdiye kadar karb artırarak yapılan bir diyete rastlamadım. Benim bildiğim karbdan kısılarak kalori açığı verilir.

kesinlikle.

fakat hem yağ yakımı hem de hacmi yada kiloyu sabit tutmak amacıyla k.k kesilmiyor genelde.

Fakat arkadaşın yağ oranına bakarsak karbonhidratı en aza indirgemesi onun lehine olacaktır.

Ben antremana kacıyorum size iyi forumlar

Kesmeyecek zaten, karbı azaltırken kardio-protein ve doymamış yağı artıracak. 2 haftada bir gibi bir sürede bu artışlar aşama aşama olacak. Tabi her yiğidin yoğurt yeme şekli farklıdır. Tek yöntem ya da en doğrusu bu değildir, ben öğrendiğimi anlattım
    Kolay gelsin

En iyisi adam gibi 1-1.5 yıl adam gibi hacim kazanıp yaz aylarında diyete girmek ikisi bir arada yurumez dediğinize göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apti Şakrak

En iyisi adam gibi 1-1.5 yıl adam gibi hacim kazanıp yaz aylarında diyete girmek ikisi bir arada yurumez dediğinize göre

Yöntemine göre mümkün aslında ama uzun vadede vücut ne tepki verir bilmem. VIKING in blog ta bir makale vardı 1 ay boyunca 1 hafta kas kazanımı, 1 ay yağ yakımı çalışmaktan bahseden. Yani 1 hafta yağ yakımına odaklanmışken kalori açığı vererek yağ yakıyoruz, bu süre zarfında kalori açığı verdiğimiz için metabolizma da yavaşlamaya başlıyor ve sonraki hafta eski kalori ayarımıza dönünce kas gelişimi sağlıyoruz. Eskisine dönünce yine yağlanma olabilir ama toplamda 3 yakıp 1 alıyoruz denilebilir.

Bana sorarsanız yazın 2-3 ay yağ yakımına çalışıp senenin geri kalanında bulk yapmak iyidir. Lean bulk denen az yağlanarak, kaloriyi sürekli kontrolde tutarak yapılan bulk u becerebiliyorsanız az yağlandığınız için 2 yılda bir 2-3 aylık definisyon bile yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 22 Şubat 2013; 20:51:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Haftada 1 bölgeyi 1 kere çalışacaksan hakkını vermen lazım, o bölgeyi iyice yıpratman ve yorman lazım. bunu yapabilirsen iyi sonuçlar alırsın

a ve b programı yapmıştım, şöyle söyleyeyim salı günü arka kol ve bacak çalıştım ve az da olsa ağrılarını hissediyorum hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunteper96

quote:

Haftada 1 bölgeyi 1 kere çalışacaksan hakkını vermen lazım, o bölgeyi iyice yıpratman ve yorman lazım. bunu yapabilirsen iyi sonuçlar alırsın

a ve b programı yapmıştım, şöyle söyleyeyim salı günü arka kol ve bacak çalıştım ve az da olsa ağrılarını hissediyorum hala.

3 gün olmuş hala ağrı varsa güzel :) devam aynı şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

quote:

6 hafta normal program yapıp ardından vücut kaldırırsa her gün bir program iyidir.Ama başlangıç için bence 2 program ideal.

pazartesi göğüs alışınca arka kol da çalışmış olcam (bi harekette vardı) salı günü ise dumbell i elima alıp arka kol kasayım derken bi sakatlık çakıma ihtimali olabilir. Ama dediğim gibi arka kolumda, bisepslerde az da olsa salı günki çalşmanın ağrıları var baldırlar ise geçmek üzere. yüzden bu fikri sordum, yoksa hakan hocanın evde spor yapanlar için verdiği başlangıç programını mı yapsam diycem ama orada çok az hareket var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Psikopat

quote:

quote:

Low carb diyeti uygun.

Yağ yakımına odaklanmışken kas kütlesi kazanmak bu işi profesyonel derecede bilenlerin yapabileceği bir iş. Ya da yeni başlamışsındır kas kütlen çok azdır o kütleyi geliştirebilirsin. Arkadaş yağ yakımına çalışırken kas kaybetmezse şükretsin.

Bu amaçta şimdiye kadar karb artırarak yapılan bir diyete rastlamadım. Benim bildiğim karbdan kısılarak kalori açığı verilir.

Arkadaşım var 2.5 aydır spora gidiyoruz %24 yağ oranından %18 e düştü ama 1 kg da kas kaybetti. Hoca bide fırçaladı neden böyle diye. Anlam veremedim.
    Bu günde bir elemana hareketleri yanlış yapıyor diye çıkıştı. Baştan göstermiyor sonra fırçalıyor. İnsanlar çok garip.

Kilo vermek demek = SU + KAS + YAĞ kaybetmek demektir.
    Kim ne yaparsa yapsın kas kaybını sadece en aza indirir. Ondan sonra inşa eder, derken yolunu alır gider.
    Bunun içinde maalesef ek takviyelerden tut uyuma yeme düzenine kadar herşeyini planlı programlı yapman lazım.

Misal ara öğünlerde diyet ürünü yemek istiyorum ama yiyemiyorum niye mi 30 km. de koşsam anca o üründen aldığım kaloriyi yakabiliyorum. Bu da beni yediğime içtiğime zorla da olsa dikkat etmemi zorunda bırakıyor.

Dersin ki ne yapılabilir , düzenli bir yaşam ve bu yaşamı destekleyen yeme alışkanlığın olur , isole edilmiş yağsız karbonhidratsız kalorisiz Saf protein + bcaa lı ürünler var onlardan kullanırsın gibi.
  • quote:

quote:

quote:

3 gün olmuş hala ağrı varsa güzel :) devam aynı şekilde.

bu yüzden pazartesi günü başlıycam haftada her gün ayrı programa (o günü unuytmuyorum o kadra zorlamışım ki annem ter kokutmuşum diye kızdı :D ). Fitness de 7.5 basan ben evde 5 le yaptım vücudum bayağı soğumuş, yaza kadar hedefim ilk önce fit olmak sonrasında geliştirmek, yavaş yavaş yani :D
  • Selam herkese. Bende baslayali 1 hafta kadar oldu. Bir anlik hevesle baslamadim uzun zamandir aklimdaydi ama cok yogundum, 1 yil kadar bolca vaktim olacak spora, hemen basladim. Yas 20, ama benim bir problemim var hacilar. Mutlaka baskalarindada vardir ama mobilde 554 sayfa diyor ne yalan soyleyeyim okuyamadim anlayan varsa bir yardimci olursa sevinirim.

Boy 180, kilo basladigim gun 67.800 du. Xplode all in one aldim birde multi power, icinde birsuru sey var. ama onu kullanmiyormus gibi davranip yediklerime cok dikkat ediyorum yine de, antremandan once mutlaka karbonhidrat aliyorum sonrasinda hemen protein aliyorum yiyecek olarak, hergun 5 yumurta beyazi, 1 litre sut tuketiyorum, ekstra olarak antreman oncesi ve sonrasi suyla multipower da tuketiyorum. Antremanda cok ciddi ugras veriyorum, programi hic aksatmiyorum. Buna ragmen bugun antremandan once tartildim 65.900 olmusum, kilo almak isterken kaybettim.. Metabolizmam cok hizli bu arada, yag oranimda cok dusuk. Nasil kilo alabilirim, ya da neyi yanlis yapiyorum ?

Edit: beni de ekleyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evo8645 -- 22 Şubat 2013; 22:45:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Psikopat

quote:

quote:

Low carb diyeti uygun.

Arkadaşım var 2.5 aydır spora gidiyoruz %24 yağ oranından %18 e düştü ama 1 kg da kas kaybetti. Hoca bide fırçaladı neden böyle diye. Anlam veremedim.
    Bu günde bir elemana hareketleri yanlış yapıyor diye çıkıştı. Baştan göstermiyor sonra fırçalıyor. İnsanlar çok garip.

Kilo vermek demek = SU + KAS + YAĞ kaybetmek demektir.
    Kim ne yaparsa yapsın kas kaybını sadece en aza indirir. Ondan sonra inşa eder, derken yolunu alır gider.
    Bunun içinde maalesef ek takviyelerden tut uyuma yeme düzenine kadar herşeyini planlı programlı yapman lazım.

Misal ara öğünlerde diyet ürünü yemek istiyorum ama yiyemiyorum niye mi 30 km. de koşsam anca o üründen aldığım kaloriyi yakabiliyorum. Bu da beni yediğime içtiğime zorla da olsa dikkat etmemi zorunda bırakıyor.

Dersin ki ne yapılabilir , düzenli bir yaşam ve bu yaşamı destekleyen yeme alışkanlığın olur , isole edilmiş yağsız karbonhidratsız kalorisiz Saf protein + bcaa lı ürünler var onlardan kullanırsın gibi.

Bunu hocaya söylesem paso fırça kayar sen benden iyi mi biliyorsun diye. Konuşturmaz zaten. Neden? Çünkü o herşeyi bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwight Stifler

Selam herkese. Bende baslayali 1 hafta kadar oldu. Bir anlik hevesle baslamadim uzun zamandir aklimdaydi ama cok yogundum, 1 yil kadar bolca vaktim olacak spora, hemen basladim. Yas 20, ama benim bir problemim var hacilar. Mutlaka baskalarindada vardir ama mobilde 554 sayfa diyor ne yalan soyleyeyim okuyamadim anlayan varsa bir yardimci olursa sevinirim.

Boy 180, kilo basladigim gun 67.800 du. Xplode all in one aldim birde multi power, icinde birsuru sey var. ama onu kullanmiyormus gibi davranip yediklerime cok dikkat ediyorum yine de, antremandan once mutlaka karbonhidrat aliyorum sonrasinda hemen protein aliyorum yiyecek olarak, hergun 5 yumurta beyazi, 1 litre sut tuketiyorum, ekstra olarak antreman oncesi ve sonrasi suyla multipower da tuketiyorum. Antremanda cok ciddi ugras veriyorum, programi hic aksatmiyorum. Buna ragmen bugun antremandan once tartildim 65.900 olmusum, kilo almak isterken kaybettim.. Metabolizmam cok hizli bu arada, yag oranimda cok dusuk. Nasil kilo alabilirim, ya da neyi yanlis yapiyorum ?

Metabolizma üzerinde doktor tavsiyesine ihtiyacın olabilir, ona göre kullanıma bağı ilaç ve yeme düzeni verebilir.
    Ve herşeyin hemen olmasını bekleme , sadece aldığın protein/kabonhidratı arttırabilirsin. Misal günlük erkeklerin 2000 kalori alması gerekirken 3000 kalori alabilirsin gibi. Ama daha 1 hafta.
  • quote:

quote:

Selam herkese. Bende baslayali 1 hafta kadar oldu. Bir anlik hevesle baslamadim uzun zamandir aklimdaydi ama cok yogundum, 1 yil kadar bolca vaktim olacak spora, hemen basladim. Yas 20, ama benim bir problemim var hacilar. Mutlaka baskalarindada vardir ama mobilde 554 sayfa diyor ne yalan soyleyeyim okuyamadim anlayan varsa bir yardimci olursa sevinirim.

Metabolizma üzerinde doktor tavsiyesine ihtiyacın olabilir, ona göre kullanıma bağı ilaç ve yeme düzeni verebilir.
    Ve herşeyin hemen olmasını bekleme , sadece aldığın protein/kabonhidratı arttırabilirsin. Misal günlük erkeklerin 2000 kalori alması gerekirken 3000 kalori alabilirsin gibi. Ama daha 1 hafta.

Cok sabirliyimdir. Bu isin uzun surede olacagini biliyorum, sormazdim bile ama almaya calisirken kilo vermis olmak endiselendirdi beni hocam

• quote:

quote:

quote:

Cok sabirliyimdir. Bu isin uzun surede olacagini biliyorum, sormazdim bile ama almaya calisirken kilo vermis olmak endiselendirdi beni hocam

Yaş + Genetik olayı bitiriyor zaten :D
    aha ben gideyim şimdi proteine abanayım yada gainerlara kas yapmam direkt yağlanırım birkaç günde verdiğim kiloyu alırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yaş + Genetik olayı bitiriyor zaten :D
    aha ben gideyim şimdi proteine abanayım yada gainerlara kas yapmam direkt yağlanırım birkaç günde verdiğim kiloyu alırım.

Sorun yok tekrar alirsin diyorsun yani hocam :) eyvallah cok tesekkurler

• Haftada 3 gün.Programı yazıyorum;
    Bisiklet 10 dakika
    Crosstrainer 10 dakika
    Kürek 10 dakika
    Mekik 3-4 set,yapabildiğim kadar
    Mak Mekik 3-4 set,yabapildiğim kadar
    Enseye çekiş 3-4 set,15 tekrar
    bench makina 3-4 set,15 tekrar
    Omuz press 3-4 set,15 tekrar
    Arka kol çalışmaları Makarada 3-4 set,15 tekrar
    Pazu bölgesi çalışmaları,Makina Curl 3-4 set,15 tekrar
    Ön bacak 3-4 set,15 tekrar
    Koşu bandı 10 dakika

Sıralama bu şekildedir.Bunları yapsam kilo verebilir miyim?
    Boyum kısa kalır mı?

1.80 boyum,110 kiloyum

Ne dersiniz profesyonel abilerim?Sonuçta sizinde bir tecrübeniz var.

Ayrıca ilk gün yaptım,2.gün kalp atışım 85-90'dı sürekli.Merdiven çıktığımda dahi 110 oluyordu.Bu normal midir?
    Son olarak salonun hocasına "Program bitince koşu bandında koşabilir miyim?" dedim,verim açısından programa uyman gerekli,acısı yarın sabah çıkar dedi bana.Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 23 Şubat 2013; 10:27:11 >
  • Bugün diyeti bozdum mcdonalds'a daldım en az 1 haftalık antrenman yalan oldu kesin.Yağ,kalori ne varsa girdi şu an
  • quote:

Bugün diyeti bozdum mcdonalds'a daldım en az 1 haftalık antrenman yalan oldu kesin.Yağ,kalori ne varsa girdi şu an

Arada yaptığınız diyetin dışına çıkıp rutin beslenme planının dışına çıkmak vücutta yağ yakımını tetikler. Bunu haftada 1 değilde ayda 1 kere yaparsan hem metabolizmanı harekete geçirirsin hemde yağ yakımını tetikleyebilirsin. Pro bodybuilderlar buna cheat meal derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Sabbath

quote:

Bugün diyeti bozdum mcdonalds'a daldım en az 1 haftalık antrenman yalan oldu kesin.Yağ,kalori ne varsa girdi şu an

Arada yaptığınız diyetin dışına çıkıp rutin beslenme planının dışına çıkmak vücutta yağ yakımını tetikler. Bunu haftada 1 değilde ayda 1 kere yaparsan hem metabolizmanı harekete geçirirsin hemde yağ yakımını tetikleyebilirsin. Pro bodybuilderlar buna cheat meal derler.

Hocam şaka maka özlemişiz kerataları Neyse yarın yine yumurta yulaf ezmesi lor peynir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black.Sabbath

quote:

Hocam şaka maka özlemişiz kerataları Neyse yarın yine yumurta yulaf ezmesi lor peynir

Aynen öyle arada insanın canı çekiyor nefsi körlemek lazım.
  • Beyler kim milyoner olmak istere başvurdum eğer çağrılır ve güzel bi miktar kazanırsam bu vücut uçar
    Ayrıca herkese benden protein tozu
  • 
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.