Şimdi Ara

DEMEK Kİ KİMSE BİLMİYO BU SORUNUN CEVABINI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar tıkanınca reset atıyoruz ya. XP tekrar açılırken tarama yapıyor ve benim bazen dosyalar kayboluyor. Bunu kapatabilirmiyiz, yani taramadan tekrar başlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alit -- 21 Mart 2006; 20:20:12 >

• o dosyalar bozuk olduğu için ve kurtarılamadığı için silinmiştir.
    sen o taramayı kapatsan belki dosyalar silinmez.Silinmese bile çalışmaz.
  • daha açık konuşayım tarama yüzünden E-mule'deki inen dosyalar siliniyor, yani bi şekilde bunu kapatmalıyım. "MSDOS.SYS dosyasinda [options] altinda AutoScan=0 'i yaratin." diye birkaç yerde birşey okudum ama MSDOS.SYS dosyasını bulamadım bir türlü
  • daha açık konuşacam falan ne bu yani sanki gizli bi istihbarat servisinde çalışıyon zannedecez bence senin bilgisayarda bir sorun var ben 3-4 senedir kullanırım bu programları hiçde silinmez.senin sorunun şu sen emule çalışıyorken bilgisayara reset atarsan tabi emule de feleğini şaşırır download yaprken bilgisayara reset attıgın zaman bilgilerinin kaybolma ve bozulma ihtimali vardır yani sen o mavi ekranı kapatsan bile download halinde bilgisayarına reset attıgın zaman gene bilgiler kaybolacak.
  • Senin daha açık anlayışı bu kadarla sınırlı ise bi kendini kontrol et. Birşeyi açmak sadece gizli birşeyi açıklamak anlamına gelmez, neyse sana edebiyat anlatacak değilim. Cevabında çok açıklayıcı olmuş sagol. Bir insan bilgisayara neden reset atar tıkandığı için zaten tıkanmasa reset te atılmaz scandisk'te olmaz vede tabiki bu sorunlarda. Ancak kırk yılda bi elektrik gittiginde oluşur. Yani Keyfimizden durduk yere reset atmıyoruz
  • Başlat > Çalıştır...
    msconfig ok
    scandisk off
  • Arkadaşım dediğin yere daha öncede bakmıştım, sen yazınca yine baktım ama scandisk ile ilgili bir yere göremedim. Bi arkadaş sistemi NTFS yapmamı tavsiye etti şimdilik oldu gibi. Tarama yapmadan başladı ama ilerde ne olur onuda göreceğiz zamanla. Teşekkürler
  • p2p programlarından birini kullanırken henüz aktarımı tamamlanmamış dosyalar bu programlar tarafından değişik uzantılar verilerek tutulduğu için winxp bu dosyaları hata olarak ayıklayıp siler. yapman gereken bu taramayı hiç yaptırmaman. :)
  • "nemodory" arkadaş aynen dediğin gibi oluyor, NTFS ile çözdük gibi ama bakalım.
  • +1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.