Şimdi Ara

dell xps 1530 ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam.uzun zamandan beri kullandığım dell xps1530 laptop um ilk arızasını çıkardı.aslında ilk arıza değil pilin ömrü bitti ve şarz aleti bozuldu ancak bunları saymıyorum.bu sabahtan itibaren bilgisayardan çınnnn diye kulak tırmalayan bir ses gelmeye başladı.ekran da bazı dalgalanmalar gözüme takıldı sanki ekranın gücü gidip geliyormuş gibi.sonra taa ilk zamanlarda bu modellerde çınlama sorunun olduğu aklıma geldi hemen forumu kurcalamadım ancak çınlamanın ekran dan değil işlemciden kaynaklandığını gördüm çeşitli programlarla gideribilen bir sorunmuş aynı taktiği bende denedim ama sorunu çözemedim.sorunun başka yerde olduğu apaçık belliydi.başladım dinlemeye.sese kulak verdim sanki lcd den geliyordu.lcd ayarlarını kurcalamaya başladım.işte o an birşey dikkatimi çekti.ekran parlaklığını kıstıkça sesin azaldığını farkettim.sonra bilgisayarı kenara çekince birde ne göreyim hemen cihazın 10 cm arkasın da 5.1 ses sistemimin bir hoparlörü duruyordu ve manyetik koruması yoktu.acaba bilgisayar bu hoparlörün mıknatısından etkilenmiş olabilirmidir?hemen google amcaya danıştım aynı sorunu başkalarında daha önce farklı bilgisayarlarda yaşadığını gördüm.sizce de laptop ekranları bu tarz manyetik dalgalardan bozulacak derecede etkilenebilirmi?cihaz garanti kapsamından çıktı ama ben gene kafam rahat olsun diye cihazı dell servisine göndermek istiyorum.ekranı şarz aletini ve pili yenilemek istiyorum.bu şekilde bir 2 sene daha idare eder.ama çıkaracağı masrafta önemli tutupta 300 üzeri masraf çıkarırsa hiç tamir ettirmem tamamen bozulana kadar kullanırım.kafada oluşan rakam max 350 bundan fazlasını herhalde vermem.

size sorum şuki acaba sorun gerçekten benim tahmin ettiğim nedenden mi kaynaklanıyor? başına böyle birşey gelen varsa bilgi alışverişinde bulunmak isterim.fikirleniz ne olursa olsun lütfen paylaşınız.
    saygılar.

• bu arada bizim burada bir pc tamircisine konuyu danıştım.şöyle bir ayrıntıda var.benim şarz aleti bozulduktan sonra gidip tunçmatik universal şarz aleti aldım.orjinal şarz aleti 19.4 volt verirken tunçmatik 19.3 volt veriyordu bu 0.1 voltluk fark ekranın invertörünün mü ne bozulmasını sağlamış.ses büyük ihtimalle ondan geliyordur dedi.35-40 TL lik bir masrafı var dedi.yarın yetkili servisle görüşüp kararımı vereceğim.
  • arkadaşlar tekrar merhaba.sorunu çözdük tahmin ettiğimiz gibi invertör ağrızalanmış.yeniledik ses kesildi.şimdi bu tunçmatik universal adaptörü kullanmaya çekiniyorum.servisten de sakın kullanma dediler ama benim kafama takıldı.adaptör çıkış verilerini karşılaştırdığımız zaman hepsinin aynı olduğunu görüyorum.peki neden böyle birşey yapmış olabilir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.