Şimdi Ara

Dell inspiron 1525 aldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Dell inspiron 1525 modelini aldım 3 gün önce sizin fikirlerinizi alayım dedim :)
    fiayatı 1.250 ytl özellikleri ise şunlar

İşlemci Intel Dual Core T2330
    L2 Cache 1 MB
    FSB 533 Mhz FSB
    Clock Speed 1.6 Ghz
    Kablosuz Erişim Dell Wireless 1390 802 11 b/g
    Chipset Intel 965 PM
    İşletim Sistemi Vista Home Basic
    Bellek 1024 MB (2*512)
    Sabit Disk 120 GB 5400 Rpm
    Optik Sürücü DVD RW
    Ekran 15,4"
    Ekran Öz. Wide Screen XGA 1280*800
    Grafik İşlemci Intel GMA X3100
    Grafik Hafıza Pay. 251 MB
    Bluetooth Var
    Dahili Kamera Var (2 MP )
    USB 2.0 4*USB
    FireWire (IEEE 1394) Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    Genişleme Yuvası Var
    TV OUT HDMI+S-Video
    VGA OUT Analog (D-SUB)
    Kart Okuyucu Var
    Fax-Modem Var
    Eternet 10/100 Ethernet Kartı
    Pil 6 cell 56 WHR Primary Battery
    Kutu İçeriği Kitapçık-DriverCDs-Adaptör-Pil-Temizleme Bezi
    Diğer Dokunmatik medya buton,Infraraed receiver
    GARANTİ 2 Yıl Yerinde

12 ay taksitle aldım sizce nasıl , resimde bu.Görüşlerinizi bekliyorum.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juan Pablo Pino -- 30 Nisan 2008; 23:01:18 >

• Güzel bir taşınabilir bilgisayar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Güzel bir taşınabilir bilgisayar.
    güzel günlerde kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankhamon

güzel günlerde kullan

Alıntıları Göster
    Sağolun beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Pablo Pino

Sağolun beyler.

Alıntıları Göster
    bende de t7250 2ghz olanı var,mmnun kalacagından eminim,hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatum

bende de t7250 2ghz olanı var,mmnun kalacagından eminim,hayırlı olsun...

Alıntıları Göster
    Sağolasın.Çok memnunum ama eekran kartı ile ilgili bir sorunum var.
  • quote:

Sağolasın.Çok memnunum ama eekran kartı ile ilgili bir sorunum var.

Alıntıları Göster
    "Control Panel - Device Manager - Monitors - Generic PnP Monitor - Details - Hardware Ids"

Yukarıdaki komutları takip ederek ekranın hangi marka(Kod olarak da geçebilir) olduğunu buraya yazabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata

"Control Panel - Device Manager - Monitors - Generic PnP Monitor - Details - Hardware Ids"

Yukarıdaki komutları takip ederek ekranın hangi marka(Kod olarak da geçebilir) olduğunu buraya yazabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    ekran kartı gm965 chipset family
    hangi marka derken bunu mu kastetmek istedin ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ultraslanu

P/N :XK309

Örnekteki gibi P/N ile başlayan bir kod olması gerek.
  • dostum selam..bende aynı ürün ve modelden aldım... 1058ytl ye kadıkoy gold pc den..ama ben ramleri değiştiridim 60 ytl ye 2gb 667mhz Hı-Lıvel marka ram taktım, bir de tabi vistayı aldığım gün silip XP kurdum şu an makinem uçuyor..tavsiye ederim....Xp Direverleri konusunda yardımcı olurum dilersen...serkan.kilic@msn.com a mail atarsan yardımcı olurum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgial

dostum selam..bende aynı ürün ve modelden aldım... 1058ytl ye kadıkoy gold pc den..ama ben ramleri değiştiridim 60 ytl ye 2gb 667mhz Hı-Lıvel marka ram taktım, bir de tabi vistayı aldığım gün silip XP kurdum şu an makinem uçuyor..tavsiye ederim....Xp Direverleri konusunda yardımcı olurum dilersen...serkan.kilic@msn.com a mail atarsan yardımcı olurum...

Resim bu bende control paneli yok bunlar var sadece =)

Serkan , bilmiyorum xp kurarım bu sorunu halledemessem heralde.Sağol.Ekledim.

İlgileriniz için teşekkürler.

• quote:

Resim bu bende control paneli yok bunlar var sadece =)

Serkan , bilmiyorum xp kurarım bu sorunu halledemessem heralde.Sağol.Ekledim.

İlgileriniz için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1296.0072 569$+kdv

• quote:

Orijinalden alıntı: memphis1tr

http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1296.0072 569$+kdv

Alıntıları Göster
    Sipriş verdim arkadaşlar,

para puan ile birlkte bana 790 yl'ye geldi ürün.
    hizlial.com.
    Elime geçince izlenimlerimi yazıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 16 Mayıs 2008; 12:50:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

Sipriş verdim arkadaşlar,

para puan ile birlkte bana 790 yl'ye geldi ürün.
    hizlial.com.
    Elime geçince izlenimlerimi yazıcam.

Alıntıları Göster
    Carrefour da 1525 serisinin topiği açan arkadaşınkinden daha iyi özelliğe sahip makinası kampanyada.fiat:1199 ytl çok uygun.
    1,66 core2 duo T5450 santa rosa mimari/2 GB ram/ X3100 ıntel GMA/160 GB hdd/ 15,4' True Life ekran/2.0 mpixel webcam/Bluetooth/Windows Vista Home premium...... HDMI çıkış portuda var....

Bu cihazı yeğenime almayı düşünüyorum.. Fiat/perf. olarak çok uygun gibi..sizler ne dersiniz????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi determinanty -- 16 Mayıs 2008; 19:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: determinanty

Carrefour da 1525 serisinin topiği açan arkadaşınkinden daha iyi özelliğe sahip makinası kampanyada.fiat:1199 ytl çok uygun.
    1,66 core2 duo T5450 santa rosa mimari/2 GB ram/ X3100 ıntel GMA/160 GB hdd/ 15,4' True Life ekran/2.0 mpixel webcam/Bluetooth/Windows Vista Home premium...... HDMI çıkış portuda var....

Bu cihazı yeğenime almayı düşünüyorum.. Fiat/perf. olarak çok uygun gibi..sizler ne dersiniz????

Alıntıları Göster
    Bundan 8 sene önce laptop alma macerası yaşamış tıfıl bir öğrenciyken yediğim intel kazığı büyük ders olmuştur.
    Yani ana fikir şu, ne olursa olsun somut rakamları görmeden daha iyinin ne olduğuna karar verilmemelidir,
    piyasaların doyma noktasını kırmak için tüm ürünlerde tüm üreticiler farklı model karmaşaları, farklı markalar altında satış vb.
    kurnazlıklarla bu büyük çarkı döndürüyorlar.

aradaki farklar C2duo olması (aynı saat hızında) ve +1 Gb ram ve %30 daha fazla hdd alanı.
    işlemciler arası farkı benchmark sitelerinden bakabilirsiniz, %20 'yi geçmiyecek bir perf. farkı göreceksiniz.
    Çalışacağınız uygulamalara göre 5 saat süren bir proje analizini 4 saatte tamamlamak makulken,
    wordde veya excelde tablo girişlerini "aynı hızda" girmek makul olamaz.

+1 gb ram ın maliyeti de olsa olsa 40 ytl dir, ki daha da ucuza bulunabilir, geri kalan herşey aynı.
    başlıktaki ürün 790 ytl (kdv dahil), hesabınızı yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

Bundan 8 sene önce laptop alma macerası yaşamış tıfıl bir öğrenciyken yediğim intel kazığı büyük ders olmuştur.
    Yani ana fikir şu, ne olursa olsun somut rakamları görmeden daha iyinin ne olduğuna karar verilmemelidir,
    piyasaların doyma noktasını kırmak için tüm ürünlerde tüm üreticiler farklı model karmaşaları, farklı markalar altında satış vb.
    kurnazlıklarla bu büyük çarkı döndürüyorlar.

aradaki farklar C2duo olması (aynı saat hızında) ve +1 Gb ram ve %30 daha fazla hdd alanı.
    işlemciler arası farkı benchmark sitelerinden bakabilirsiniz, %20 'yi geçmiyecek bir perf. farkı göreceksiniz.
    Çalışacağınız uygulamalara göre 5 saat süren bir proje analizini 4 saatte tamamlamak makulken,
    wordde veya excelde tablo girişlerini "aynı hızda" girmek makul olamaz.

+1 gb ram ın maliyeti de olsa olsa 40 ytl dir, ki daha da ucuza bulunabilir, geri kalan herşey aynı.
    başlıktaki ürün 790 ytl (kdv dahil), hesabınızı yapın.

Alıntıları Göster
    hocam 1250 lira cok fazla o urune bence

vaio aşağıdaki modeli 1450 ytl

Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.0 Ghz. 2 MB Cache Core 2 Duo T7250 İşlemci
    2 GB DDR2 667 Mhz. (Max. 4 GB) Ram
    160 GB SATA HDD 5400 Rpm
    DVD-RW Double Layer
    NVIDIA® GeForce® 8400M GT Chipset 831 MB Graphic Card
    NVIDIA® GeForce® 8400M GT Chipset 1032 MB Graphic Card
    SantaRosa 800 Mhz İşlemci mimarisi
    Microsoft Windows® Vista™ Home Premium İng.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

hocam 1250 lira cok fazla o urune bence

vaio aşağıdaki modeli 1450 ytl

Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.0 Ghz. 2 MB Cache Core 2 Duo T7250 İşlemci
    2 GB DDR2 667 Mhz. (Max. 4 GB) Ram
    160 GB SATA HDD 5400 Rpm
    DVD-RW Double Layer
    NVIDIA® GeForce® 8400M GT Chipset 831 MB Graphic Card
    NVIDIA® GeForce® 8400M GT Chipset 1032 MB Graphic Card
    SantaRosa 800 Mhz İşlemci mimarisi
    Microsoft Windows® Vista™ Home Premium İng.

Alıntıları Göster
    Sevgili arkadaşlar şuanda forumda duyuru olarak var zaten bu model

Dell 1525 fiyatıda 550 $ + kdv toplamda ytl olarak bugün itibari ile 800 ytl oluyor..

Bugün bende gidip bu üründen bir sipariş verim açıkçası Dell ürünlerine pek fazla itibar etmezdim Hep gözümde asus veya HP vardı ama onlarda malumunuz pahalı şuanda..

Ancak baktığım kadarıyla aynı özellikte ki bir asusu 1.050 ytl ye Hp ise 1000 ytl alabiliyorsunuz ama her ikisinde entegre kamera yok kamerası entegre olanının bluetooth yok yani anlayacağınız hep bir özelliği eksik bırakıyor bunuda bilerek yapıyolar işte.

Amacım sadece internette gezinmek ve film izlemek fiyatı çok makul özelliklere gelince ise
    -ENTEGRE KAMERA fazlasıyla işimizi görür - BLUETOOTH ise güzel bir özellik
    -Core Duo T2330 1.6 Ghz - 1 Mb yeterde artar
    -1 gb ram var ama yükseltmek problem değil.1 gb daha eklerseniz çok profesyonel olmayan oyunlarda zorlanmaz.
    -2.5 saat gidiyormuş şarjı buda çok anormal değil.
    -4 usbsi var kart okuyucusu var
    -Üzerinde vista ile yüklü halde geliyor.
    -Araştırdığım kadarıyla bu seriye XP yi yüklemekte çok sorun olmuyormuş xp driverleri piyasada fazlasıyla mevcut.

Ee daha ne isteyelim Dell demiş işte alın kullanın üstüne üstlük markada çok iyi ..

Laptopu aldığımda elime sizlere detaylıca testleri ile açıklamaya çalışırım.

Ama kullanan arkadaşlarımız vardır muhakkak bizlere resimlerini eklerlerse çok makbule geçer..

Herkese iyi eğlenceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeKiMoĞLu-47

Sevgili arkadaşlar şuanda forumda duyuru olarak var zaten bu model

Dell 1525 fiyatıda 550 $ + kdv toplamda ytl olarak bugün itibari ile 800 ytl oluyor..

Bugün bende gidip bu üründen bir sipariş verim açıkçası Dell ürünlerine pek fazla itibar etmezdim Hep gözümde asus veya HP vardı ama onlarda malumunuz pahalı şuanda..

Ancak baktığım kadarıyla aynı özellikte ki bir asusu 1.050 ytl ye Hp ise 1000 ytl alabiliyorsunuz ama her ikisinde entegre kamera yok kamerası entegre olanının bluetooth yok yani anlayacağınız hep bir özelliği eksik bırakıyor bunuda bilerek yapıyolar işte.

Amacım sadece internette gezinmek ve film izlemek fiyatı çok makul özelliklere gelince ise
    -ENTEGRE KAMERA fazlasıyla işimizi görür - BLUETOOTH ise güzel bir özellik
    -Core Duo T2330 1.6 Ghz - 1 Mb yeterde artar
    -1 gb ram var ama yükseltmek problem değil.1 gb daha eklerseniz çok profesyonel olmayan oyunlarda zorlanmaz.
    -2.5 saat gidiyormuş şarjı buda çok anormal değil.
    -4 usbsi var kart okuyucusu var
    -Üzerinde vista ile yüklü halde geliyor.
    -Araştırdığım kadarıyla bu seriye XP yi yüklemekte çok sorun olmuyormuş xp driverleri piyasada fazlasıyla mevcut.

Ee daha ne isteyelim Dell demiş işte alın kullanın üstüne üstlük markada çok iyi ..

Laptopu aldığımda elime sizlere detaylıca testleri ile açıklamaya çalışırım.

Ama kullanan arkadaşlarımız vardır muhakkak bizlere resimlerini eklerlerse çok makbule geçer..

Herkese iyi eğlenceler.

Alıntıları Göster
    bence iyi bir makina dell ben de notebook eski msı yımı değiştirecem bakıyorum dell 1525 ın T5850li işlemcisii düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanmert76

bence iyi bir makina dell ben de notebook eski msı yımı değiştirecem bakıyorum dell 1525 ın T5850li işlemcisii düşünüyorum

Alıntıları Göster
    ben vatan bilgisayardan 1525 in 5450 modelini 1600 aldım.bu biraz pahalı değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: türos

ben vatan bilgisayardan 1525 in 5450 modelini 1600 aldım.bu biraz pahalı değilmi?

Alıntıları Göster
    Evet sevgili turos pahalıya almışsınız kanımca.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.