Şimdi Ara

DELL 7559 vs Monster ABRA V7.1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hangi ürünü tavisye edersiniz yada başka önerebilceğiniz model var mı. Autocad vs kullanıyorum inşaat mühendisliği öğrencisi olduğum için işlemcisi HQ serisinden olsun istiyorum. Önerebilceğiniz başka laptop var mı yoksada bu iki modelden hangisi daha iyidir. 7559 un ekranı kötü diyolar bide onu merak ettim

monster :http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V7-1.html#.V7qzYJiLSM8
    dell :http://www.dell.com/tr/p/inspiron-15-7559-laptop/pd

• RAM farkları var. Biri 8 diğeri 16. Ama bana kalırsa Monster al daha mantıklı. Çünkü özelleştirme yapabilirsin. İçinde 240 GB'lık SSD var. 16'lık RAM ile değiştirebilirsin. İkinci porta da 7200'lük HDD taktırdın mı tamamdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim kafaya taktığım monster sağlam bi firmamı olduğu yani 2 sene sonra sağı solu dökülmeye başlamasın. dell yılların markası iç yapısına baktığımdada taş gibi geldi bana. yani üniversiteyi bana bitirtsin bu laptop . autocad tarzı programlarda kullanıyoruz ondan alayım diyodum
  • cad programları bildiğim kadarıyla çok fazla ram kullanıyor. her ikisinde de en fazla 16gb ram kullanabilirsiniz. eğer o kadar ram yetecekse 7559 alın derim; çünkü abra freedos ile geliyor. üzerine bir de windows almak lazım. donanım gereksiniminize uygun bir bilgisayar almanız en iyisi olur.
  • atlantis325 A kullanıcısına yanıt
    Autocad de felan ssd sana fark ettirecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu Dell in ekranı hoparlörü nasıldır. Ilerde fan temizliği yapması var bide çok karışık duruyo sanki içi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-5 sene adamakıllı bir cihaz kullanmak istiyorsan profesyonel segmente bakman lazım ,

dell latitute , xps serisi Hp de probook veya lenovo thinkpad serisi gibi.... hele hele thinkpad alırsan 10 sene gibi garip bir şekilde gidiyor (normalde ister masaüstü olsun ister dizüstü bir bilgisayarın 7 sene ort. ömrü var ....)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.