Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    FHD paneller IPS 4K panel ise Truelife-Led diye geçiyor.
  • Eyv saolasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar inceleme yazısını güncelledim. @emre3737 arkadaşımızın yazdığı satış kodlarına göre ürünleri ekledim. Ayrıca Hepsiburada'dan gelen cihazların LEGEND panel olarak geldiği ve ışık sızması problemi yaşayan olmadığını yazdım. İzlenimlerim bu yönde olduğu için. Eğer aksi bir durum oluşursa buraya yazarsanız herkes bilgilenmiş olur. @emre3737 'ye de buradan teşekkürler

Ek olarak 4K ekranlı model ile ilgili panel incelemesi tarzında yazı yazacak arkadaşlar varsa buraya yazısını yazarsa inceleme yazıma ekleyebilirim arkadaştan alıntı yaparak. Benim formatta 4 açıdan paneli fotoğrafını çekerlerse çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 1 Temmuz 2016; 18:16:18 >
  • DH'de bir üyeninin tek fan kullanılmış demesine aldandım sanırım kusura bakmayın. Bir de aynı serinin farklı modellerinde farklı sistemler kullanılabiliyor tabii ki.
    MSI GE72 6QF inceliyorum şuan gerçekten fazlasıyla etkilendim. GL serisine göre ekran kartı geliştirilmiş serisi fakat fiyat konusunda epey uçuyor :)
  • YBK_ kullanıcısına yanıt
    Gerçekten üreticiler de bir acayip. Acer Nitro için de aynı şey geçerliydi. Senelerdir piyasa olan bir bilgisayar ikisi de tek fanlı idi. Ben şahsen geliştirme yaptıysam GE72+ derim veya Nitro-2 falan derim. Bu kadar rakamlar harfler karışınca kafa da karışıyor tabi ki.
  • furkanhttp kullanıcısına yanıt
    -Touchpad altında bir boşluk var hissedilebiliyor.Benim için çokta önemli bir nokta değil. Zamanla alışılır diye tahmin ediyorum.

Sanırım yeni montaj olmasından dolayı boşluk hissiyatı var. 1-2 ay kullan o boşluk kayboluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 1 Temmuz 2016; 18:31:15 >
  • harun2413 H kullanıcısına yanıt
    Öğlene kadar kargo toplayıp 4-5'e kadar açıklar.
  • YBK_ kullanıcısına yanıt
    Şöyle anlatayim o zaman;

Şuanda Dell 7559 modelinin tek sorunsuz olan versiyonu Hepsiburada'da 3700 TL + fiyata satılıyor. Panelleri legend ve son parti üretim, türkiyeye giriş haziran ayi başlarında.
    Dellin diğer modellerinde satılan neredeyse tüm ürünlerinde Panelinde az veya çok olarak Işık sızması bulunuyor. Bilgisayarı DOA raporu ile değişim veya iadeye göndermek durumunda kalıyorsun. 3400 TL verdiğin bir laptopta böyle bir problem çıkması hoş mu sence ?

Gelelim MSI GL72 6QF-641XTR 16GB olan modeline göre artı ve eksilerine;

- Arada 200 TL fark
    - IPS değil ancak IPS kadar güçlü ekran

+ DDR4 RAM 2133 MHZ
    + 128GB SSD + 1TB 7200 RPM HDD
    + 17.3 EKRAN OLMASI
    + NVMe M.2 SSD by PCIe Gen3 X4 Slot
    + Optik Okuyucu : DVD Super Multi
    + Cooler Master 3 ile Maksimum 55 Derece Isınma
    + 1 x 2.5" HDD
    + SATA-SSD Combo
    + 94% NTSC
    + Nahimic ( Askeri düzeyde tasarlanan ses yazilimi )
    + SteelSeries Tam Boyutlu Q Türkçe Klavye
    + 32 GB ram desteği

Başka aklıma gelmiyor açıkcası, geldikçe yazarım bişeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziggyloss -- 1 Temmuz 2016; 18:34:38 >

• Bu bilgisayar özellik olarak çok güzel duruyor. Son zamanlarda bende bilgisayar araştırıyorum. Şu anda Asus N53 Sv kullanıyorum. Bataryası öleli çok oldu zaten şarj süresi çok kısıtlı sayılır Macbook'lara göre...

İki bilgisayar arasında kaldım diyebilirim.

Macbok Air 13.3 inch'ler eğitim mağazasında 3.600 TL + Beats Solo Wireless kulaklık hediyeli
    +sı istediğin yerde kullanabilirsin, ama internete girmek dışında pek bir şey vaad etmiyor

Dell 7559 hepsiburada edition :) modeli de çok güzel
    + full hd ekran, 6700hq işlemci, 16 gb ram ++++++...... ve daha bir sürü güncel özellik

Ve şu an ki bilgisayarım da SSD var. Dell alırsam eğer SSD'siz kapağını açmam. Yoksa bilgisayarın gerçek performansını alamıyorum.
    Taşınabilirliği ve şarj süresi MBA'ya göre zayıf

Şu an ki bilgisayarımdan memnunum ancak okulda bir sunum olduğunda taşımak işkence geliyor ya da herhangi bir yere gidiyorum bilgisayarı prize uygun yere konumlamak filan baya uğraştırıcı ama MBA öyle mi kapağını kapa çık

Sizlerden sanki MBA için onay alıyormuşum gibi geldi ama şu kanıya vardım. Bilgisayarı kullanmadığın zamanlar için MBA, bilgisayarı kullandığın zamanlar için Dell diyebiliriz herhalde. :)

• zortozdegil Z kullanıcısına yanıt
    Evet, eğer oyun oynamıyorsanız veya grafik işleme yapmıyorsanız o zaman MBA almak daha mantıklı.
    Ama yukarıda saydığım o iki işlevi yapıyorsanız 7559, MBA'ya göre biçilmiş kaftan (ama MBA'ya göre)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 1 Temmuz 2016; 18:51:07 >
  • Bende bilgisayarı bugün aldım. İlk izlenimim hosuma gitti bir tek touchpad e ısınmadım. Ses performansı iyi. Daha oyun denemedim. Birde arkadaşlar laptopta ekran kartından başka nelerin guncellenemesi gerekiyor?
    Bilgisayarı İstanbul bilişim den aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Evet, eğer oyun oynamıyorsanız veya grafik işleme yapmıyorsanız o zaman MBA almak daha mantıklı.
    Ama yukarıda saydığım o iki işlevi yapıyorsanız 7559, MBA'ya göre biçilmiş kaftan (ama MBA'ya göre)...

Hocam bizim evde şu anda Apple MacBook Pro MD313LL/A (late 2011) var. Imovie'den 1-2 tane video düzenledim, performansı vasattı, ancak işimi gördü. Şimdi kısa film çekme ihtimalim var onu kurgulamak için imovie veya biraz daha profesyonel program kullanabilirim.

Laptop'tan en son 4 sene önce Counter oynadım.
  • vovovoamazing V kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını hallettiyseniz:

BIOS v1.1.8
    Reaaltek High Definition Audio
    Dell Update
    Dell Foundation Services
    Dell Help & Support
    Dell Digital Delivery
    Dell Quickset
    Intel Dual Band Wireless-AC 3165

bunları yüklemenizi tavsiye ederim.

Saydıklarımı bu linkten indirebilirsiniz:http://www.dell.com/support/home/tr/tr/trdhs1/product-support/product/inspiron-15-7559-laptop/drivers?rvps=y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 1 Temmuz 2016; 19:32:35 >
  • zortozdegil Z kullanıcısına yanıt
    Hmm, o zaman hocam:

-Eğer iMovie'den öte programlarla (Örn. Final Cut Pro X, Adobe Premiere Pro, vb.) video düzenleme yapacaksanız MBA yerine 7559 ağır basıyor.
    -Ama editi iMovie ile yapacaksanız, mobilite ve pil ömrü sizin için önemliyse o zaman son nesil MBA, 7559'a göre çok daha iyi bir seçenek olur

Sadece depolama kapasitesi konusunda MBA sizi pek mutlu etmeyebilir, ama onun dışında memnun kalacağınızı tahmin ediyorum...
  • Arkadaşlar bizim makinadadada böyle özellik var mı.
    Windows Hello: Belirli Dell PC'lerde ve tabletlerde bulunan Intel® RealSense™ 3D Kamera'yı kullanırken PIN veya parola yazmanıza gerek kalmadan bir bakışla oturum açabilirsiniz.

• Arkadaşlar bu driverlardan en önemlileri hangileri ben yazlıkta olduğum için kendi paketimden indiricem telefona indirip ordan pcye atsam yükleyebilirmiyim. Bide önemli olanlar hangiler söylermisiniz.

• Limiti artırıp MSI almışsın hayırlı uğurlu olsun, yazdığım artı ve eski yönleri okudum gerçekten çoğu kullanıcıda senin karşılaştığın sorunlarla karşılaşmışlar ama benim baktığım model HB'deki model diğerlerine bakmıyorum artık, HB'deki labtobu alan arkadaşların yorumlarına göre hareket edeceğim, olmadı senin gibi MSI a yönelebilirim bu süreçte MSI ı özellikle bu modeli incelemeye alacağım.

• furkanhttp kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorumun için kardeşim, oyun değerlendirmenide ayrıca bekliyoruz ayrıca iyi fiyattan almışsın şimdi 400 TL arttı fiyatı, bakalım yorumlar sürekli olumlu mu olacak merakla bekliyoruz. :)

• harun2413 H kullanıcısına yanıt
    Haftasonu yarım gün dağıtım yapıyorlar ve saat 4-6 arası kapatıyorlar, saat 13'e kadar teslim edilmezse 14-15 gibi şubeden alabilirsin çünkü anca indiriyorlar arabadan.

• raptap kullanıcısına yanıt
    Hocam 12 gibi gitsem alamazmıyım. 14 geç oluyorda kargoyu alıp 60 km geriye gelecemde o saatten sonra araba olmuyor. Alacam desem sadece benim kargomu indirmezler mi arabadan

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.