Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (221. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: standbye

ben lastikleri 50 binde değiştirdim kullanım kılavuzunda yazdığı için 185 65 14 'le değiştirdim continental marka yol tutuşunda bariz artma olduğunu söyleyebilirim. lastikci arkadaşda " hocam eskiden albea 185 çıkıyordu sonra 175 döndüler sanırım maliyet içn dedi .şimdi gelenlere arabada yüksek olduğundan 185 takıyoruz yol tutuşu artıyor 175 biraz ince kalıyor " dedi.

aynen öyle....lastik büyüdükçe yol tutuş artar...ben bunu honda da yaşamıştım...hondanın ls modelinde bridgestone 185 lik lastik vardı yol tutuştan çok yakınırlardı..benimki es modeli 195 lik michelin lastik hiç problem yoktu.
    albeada 175 liklerde yakınmalar varmış...benimki 185 lik lassa sorun yok gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hazemeteo

quote:

Orjinalden alıntı: zeiffer

2006 Albea mızda 2 anahtarımızda fabrikadan uzaktan kumandalı olarak gelmiştir.
    Bundan damı kısmışlar be abi? Resmen yuh yani. Sabah sabah sinirleniyorum.

/>

/>

evet ne yazık ki bundan kısmışlar...yedek ananahtarda uzaktan kumanda yok...eski mantığa geri dönmüşler ya da krizde maliyet düşürücü tedbirler....
    bir de anhtarlar mavi değil siyah uzaktan kumadalı olanda fiatın meşhur kırmızılı arması var....

Hocam daha önce bir ricam vardı O ricayı sizden istesem.. Premioların merkezi kilitli anahtarının resmini rica etmiştim. Eğer size zahmet olmazsa tabi......

• quote:

Orjinalden alıntı: mabbay

quote:

1. aracın 2 kumandası var.biri uzaktan kumandalı değil...uzaktan kumandalı anahtarın fiyatı nedir acaba
    2. albeaya ne gibi aksesuarlar takılabiliyor. her araçta serviste sonradan takılan aksesuralar vardır onun gibi
    3. albeada bagajın üstünde halı var ama stepne ile halı arasına sert bir kontraplak gibi bi şey düşünen ve yapan olmuşmudur
    4. eskiden hediye veriyorlardı boya, motor koruma gibi şeyler yaptıran oldu mu...faydası ne kadar ve fiyatlar nasıl
    5. 50 tl lik benzin aldım şehir içi kullanım (yumuşak kullanım) 200-230 km arası bir yol yapacak şu anda 196 km ye geldim az daha yol yapabilirim diye düşünürüm..1150 km de ki araba için byu değer nasıl. diğer premiocular nasıl yaktılar
    6. araçta muhtelif göz hiç yok...bu konuda nosanlık hisseden yok mu.
    7. 1.4 fire ile en son hangi hıza ulaştınız (you tube 200 yapan gördüm)
    8. son 4-5 ayda lpg taktıran oldu mu yakıt değerleri nedir

çok mu soru sordum
    iyi geceler

Samsun-Ankara yolunda babam arabayı iyice zorlamış..195km/h yapmış....(gösterge öyle diyo) Ben aksesuar için opar'ın sitesine baktım ... ama site çalışmıyor..
    Araç koruma sistemine para vermedik... Hediye sayılır 200 lira istemişler...
    Stepne ye uygun ince kontraplak kestirmiş babam
    500 km ye yakın oldu şehir içi- otoyol karışık 185kr diyebilirim

daha 500 km de iken konya yolunda otoyolda bastım...195 km hız yaptı daha mmotor açılmamış....200 yapar bence de...
    yakıt 185 yakıt gayet iyi....

ban 50 tl ile 220 km yaol yaptım şehir içi tamamen...230 kr oluyor km de....biraz fazla geldi ama zamanla düzelir dediler. daha 1200 km de araba yer yer klima açık...ama gitiiğim mesafeler hep kısa ..evden çıkarım çalıştır 5 km git tamam...çok sık gider gelriim ora bura ama yaptığım mesafeler 10 km yi geçmez.....yol güzergahta 3-4 ışık var

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oxray

quote:

3. albeada bagajın üstünde halı var ama stepne ile halı arasına sert bir kontraplak gibi bi şey düşünen ve yapan olmuşmudur

iyi geceler

Ben 3. soruyu cevaplıyayım, sert bir karton koydum, düzgünlüğü sağladım. Kontraplak aklıma gelmedi.

orayaa ince sert bir kontraplak iyi gider bence tam oraya göre kestirip koymak faydalı olur....

işte biz tam bunu yaptık..

• quote:

ben lastikleri 50 binde değiştirdim kullanım kılavuzunda yazdığı için 185 65 14 'le değiştirdim continental marka yol tutuşunda bariz artma olduğunu söyleyebilirim. lastikci arkadaşda " hocam eskiden albea 185 çıkıyordu sonra 175 döndüler sanırım maliyet içn dedi .şimdi gelenlere arabada yüksek olduğundan 185 takıyoruz yol tutuşu artıyor 175 biraz ince kalıyor " dedi.

Bugün ilçe merkezinde dizel premioyu azcık kullandım...Sağına soluna iyice baktım... Veteriner arkadaş aldı.. köy yollarına rahatça gittiğini söyledi... Daha önce sienası vardı......... Yol tutuş ve kabin içi yalıtımında oldukça iyi olduğunu söyledi.... 185lik lastikler sanırım yol tutuşa artı etki sağlıyor....

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi geceler

Ben 3. soruyu cevaplıyayım, sert bir karton koydum, düzgünlüğü sağladım. Kontraplak aklıma gelmedi.

orayaa ince sert bir kontraplak iyi gider bence tam oraya göre kestirip koymak faydalı olur....

işte biz tam bunu yaptık..

Yolumuz marongaza düşerse uyalım takıma kestirelim kontraplak, onuda siyah astarla kapladık mı?, birde çekme halkası bağladık mı? daha ne olsun

• CD ÇALAR speed on özelliğini merak edenler için.

premiolarda da eski model albealarda da cd çalar da speed on özelliği var....yani araç içi ses arttıkça cd çalar sesi açıp kısıyor....bu özelliği benim premioda bir türlü halledemedim...servise gittim onlar anlamadı cd çaların dışardaki bir servisine gönderdiler...

blaupunt piooner yetkili servisine gittim...ordaki yetkili abi bu modellerdeki müzik setleri piooner deği bunların için çin malı dedi...yani son modellerdeki müzüik çalarlar bir çin malı ürünü..o yüzden muhtemelen 1-6 tuşuna basınca markası belirmiyor...speed on-of düğmesi var ama...baktı maktı yok abi ben anlamadım dedi gönderdi...

anlycanız bu speed volume işi muallak bir konu..ama muallak olmayan konu teybin içi çin malı..1-7 arasındaki ayarı da bulamadı...ilginç...ya bu özellik laf olsun diye konulşdu ya da servis de anlamadı....servis de blaupunkt ile piooner yetkili servisi

• quote:

quote:

quote:

/>

/>

evet ne yazık ki bundan kısmışlar...yedek ananahtarda uzaktan kumanda yok...eski mantığa geri dönmüşler ya da krizde maliyet düşürücü tedbirler....
    bir de anhtarlar mavi değil siyah uzaktan kumadalı olanda fiatın meşhur kırmızılı arması var....

Hocam daha önce bir ricam vardı O ricayı sizden istesem.. Premioların merkezi kilitli anahtarının resmini rica etmiştim. Eğer size zahmet olmazsa tabi......

kardeş premionun orjinal anahatarı resmi aşağıda...yedeği hanımda duruyor onu çekemedim...

• valla bu mp3 konusuna takmış durumdayım mutlaka bir yolunu bulup albea'da mp3 çaldırmaya başlamam lazım hanımdan artık büyük baskılar var :) mp3 player var o yüzden fm transmiter almak istemiyorum yani öz kaynakları kullanmak istiyorum. şu sınavlar bitsin gerekirse gögüslük falan dalcam :)
  • quote:

Standbye teşekkür ederim. Bil mukabil...

Arkadaşlar ben bir orjinal teyp çerçevesi alıp resimde görüldüğü gibi uygun MP3 çalar düşünüyorum
    Ne dersiniz. Yapanınız var mı çok görüyorum ben böyle operasyonu

bozma baba arabanın orjinalini biliyorum büyük kolaylık mp3 ama yazık olur canım göğüslüğe be.........

• ben daha önceden arabamda fm-transmitter kullanmıştım...pek randıman alamadım...ihtiyaç gideriyor ama kullanışlı olmamıştı...albeayı alırken hyundaiye de bakmıştık..onda usb girişi vardı..bence o daha güzel bir özellik..usb girişi olsaydı albeada mükemmel olurdu...
    gerçi usb yi bırak bazı özellikler bile kısılmış premioda...
  • quote:

valla bu mp3 konusuna takmış durumdayım mutlaka bir yolunu bulup albea'da mp3 çaldırmaya başlamam lazım hanımdan artık büyük baskılar var :) mp3 player var o yüzden fm transmiter almak istemiyorum yani öz kaynakları kullanmak istiyorum. şu sınavlar bitsin gerekirse gögüslük falan dalcam :)

sonradan çakma cd-mp3 çalarlar vard onlarda gereksiz yer kaplar ama denemeye değer....
  • pronto ile ilgilenenle riçin aşağıdaki ürün..marketlerde bulunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazemeteo -- 26 Mayıs 2009; 16:10:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: komando57

öncelikle bölümdeki tüm arkadaşlara selamlar bir çok sayfayı okudumda gerçekten çok güzel bilgiler var şimdi bu araçla ilgili sorularım olacak
    bir akrabam ticari sarı 2007 albea sole 1.4 aldı (280 bin) araçta brc sıralı lpg takılı
    1-triger kayışı ne zaman değişmeli vede kaça mal oluyor
    2-5. vitese geçişte takılma oluyor bu normalmi yoksa bu araçlamı alakalı
    3-15 çelik jant sorun olurmu

Triger kayışı 120.000km de bir değişir yada kilometeye bakılmaksızın 5 yılda bir.Fiyatını tam bilmiyorum ama triger değişiminde kayışlardan başka bazen devirdaim pompası gibi şeylerde değişebiliyor.Servislerde bu iş 300-400 Tl ye mal olur.

5. viteste takılma olması normal değil.Bir ustaya gösterin.
    Çelik jant tercih meselesi tabi ama bence 15 jant aracın performansında düşüşe sebep olur.

• Bu Mp3 konusuna açıklık getirelim.Ben herzaman orjinallikten yanayım.Onun için arabayı alırken dikkat ettiğim en önemli noktalardan birisi orjinal radyoda cd çaların olup olmamasıydı.Malumunuz Çoğumuzun cd çaları mp3 çalmıyor.Bu Aslında çok büyük bir eksiklik değil.

Ben araçta dinlemek için zaman zaman Track cd ler hazırlıyorum.Track cdler 80 dakikalık ses kaydı alabiliyor.Buda Ortalama şarkı uzunluğuna bağlı olarak 17-20 parça ediyor.80 dakika uzun bir zaman dilimi aslında.uzun yolda 85-90km hızla gittiğinizi varsayarsak 80 dakikada en az 110km gidersiniz.
    Mp3 için çözüm:
    1-Araç teyplerinin arkasındaki cd changer yuvasına uygun aparatlarla bağlantı yapıp usb mp3 çalar özelliği kazandırmak.http://www.xcarlink.com.tr adresini ziyaret ederseniz daha ayrıntılı olarak görürsünüz.Fiat uyumlu radyo resimleri arasında bizim araçlardaki radyonun resmide var.Fiyatı 100 euro.yabancı sitelerde çok daha ucuzlarını görmüştüm.Hatta kendi çabalarıyla cd changer yuvasını kullanarak mp3 çalar girişi yapanlar var.

2-Uygun Teyp çerçevesi satın alıp radyoyu komple değiştirmek.Bu durumda Dynamic modellerde yol bilgisayarı ekranından görünen istasyon adı track parça no.su gibi özellikler çalışmaz.Uygun çerçeve yakın bir zaman kadar bulmak zoru ama artık internette satılıyor.100Tl gibi bir fiyat istiyorlar.Piyasada daha ucuzu bulunabilir.Birde Kaliteli cd çalar alacaksınız tabi.ortalama 200 de ona desek+işçilik.Ben olsam bu şekilde yaptırmam çünkü görünüm çok bozuluyor.
    Çerçeve:

3-3.ve son yöntem Fm transmitter.en basit ve ucuz çözüm yolu bu.Çakmaktan besleniyor ama bence görüntüyü bozuyor. Onlarında birsürü çeşidi çıktı Bluetoothlu direksiyodan kumandalıları bile var

Ben Radyo dinlemeyi inanın daha çok seviyorum.mp3 ten cd den kısa bir süre sonra sıkılmaya başlıyorum. 1 ay önce cep telefonumu yeniledim.Fm transmitter özellikli Nokia N79 aldım.Bu sorunumdan ortadan kalktı.Hem görüntüye etkisi yok.Hem ses net cızırtısız ve stereo üstelik telefon mp3 playerini istediğiniz gibi düzenleme şansınız olduğundan pratik kullanım kolaylığıda var.Telefon yenilmek isteyenler bir taşla 2 kuş vurabilirler.Nokianın Fm transmitterli birkaç modeli var.
    (Daha Önce normal bir fm transmitteri bir dobloda deneme şansım olmuştu inanın ses hiç güzel değildi derinden ve cızırtılıydı ama Telefonda öyle değil.)

Not:Tofaşı Albeaya saygıya davet ediyorum.Premio diye bir model çıkardılar orasından burasından kısmışlar.Yok cd çalar çin malı, yok sürücü tarafı cam tek dokunuşla açılmıyor,anahta....vb. bakalım daha neler çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br251 -- 26 Mayıs 2009; 17:38:33 >

• "hazemeteo " konuyu kaçırdım galiba bu ürün ne işe yarıyor tam olarak açıklarmısın ?

teşekürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: zoppooo

"hazemeteo " konuyu kaçırdım galiba bu ürün ne işe yarıyor tam olarak açıklarmısın ?

teşekürler

aracı parlatmak ve toz tutmasını engellemek artı sürdükten sonra oluşan kirleri temizlemek için ideal olduğunu söyledi arkadaşımız bilader...........
  • quote:

Orjinalden alıntı: br251

Bu Mp3 konusuna açıklık getirelim.Ben herzaman orjinallikten yanayım.Onun için arabayı alırken dikkat ettiğim en önemli noktalardan birisi orjinal radyoda cd çaların olup olmamasıydı.Malumunuz Çoğumuzun cd çaları mp3 çalmıyor.Bu Aslında çok büyük bir eksiklik değil.

Ben araçta dinlemek için zaman zaman Track cd ler hazırlıyorum.Track cdler 80 dakikalık ses kaydı alabiliyor.Buda Ortalama şarkı uzunluğuna bağlı olarak 17-20 parça ediyor.80 dakika uzun bir zaman dilimi aslında.uzun yolda 85-90km hızla gittiğinizi varsayarsak 80 dakikada en az 110km gidersiniz.
    Mp3 için çözüm:
    1-Araç teyplerinin arkasındaki cd changer yuvasına uygun aparatlarla bağlantı yapıp usb mp3 çalar özelliği kazandırmak.http://www.xcarlink.com.tr adresini ziyaret ederseniz daha ayrıntılı olarak görürsünüz.Fiat uyumlu radyo resimleri arasında bizim araçlardaki radyonun resmide var.Fiyatı 100 euro.yabancı sitelerde çok daha ucuzlarını görmüştüm.Hatta kendi çabalarıyla cd changer yuvasını kullanarak mp3 çalar girişi yapanlar var.

2-Uygun Teyp çerçevesi satın alıp radyoyu komple değiştirmek.Bu durumda Dynamic modellerde yol bilgisayarı ekranından görünen istasyon adı track parça no.su gibi özellikler çalışmaz.Uygun çerçeve yakın bir zaman kadar bulmak zoru ama artık internette satılıyor.100Tl gibi bir fiyat istiyorlar.Piyasada daha ucuzu bulunabilir.Birde Kaliteli cd çalar alacaksınız tabi.ortalama 200 de ona desek+işçilik.Ben olsam bu şekilde yaptırmam çünkü görünüm çok bozuluyor.
    Çerçeve:

3-3.ve son yöntem Fm transmitter.en basit ve ucuz çözüm yolu bu.Çakmaktan besleniyor ama bence görüntüyü bozuyor. Onlarında birsürü çeşidi çıktı Bluetoothlu direksiyodan kumandalıları bile var

Ben Radyo dinlemeyi inanın daha çok seviyorum**** ten cd den kısa bir süre sonra sıkılmaya başlıyorum. 1 ay önce cep telefonumu yeniledim.Fm transmitter özellikli Nokia N79 aldım.Bu sorunumdan ortadan kalktı.Hem görüntüye etkisi yok.Hem ses net cızırtısız ve stereo üstelik telefon mp3 playerini istediğiniz gibi düzenleme şansınız olduğundan pratik kullanım kolaylığıda var.Telefon yenilmek isteyenler bir taşla 2 kuş vurabilirler.Nokianın Fm transmitterli birkaç modeli var.
    (Daha Önce normal bir fm transmitteri bir dobloda deneme şansım olmuştu inanın ses hiç güzel değildi derinden ve cızırtılıydı ama Telefonda öyle değil.)

Not:Tofaşı Albeaya saygıya davet ediyorum.Premio diye bir model çıkardılar orasından burasından kısmışlar.Yok cd çalar çin malı, yok sürücü tarafı cam tek dokunuşla açılmıyor,anahta....vb. bakalım daha neler çıkacak.

babacan sana sonuna kadar katılıyorum çok iyi bir noktaya temas etmişsin........hiç gerek yok orjinali bozulmasın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş premionun orjinal anahatarı resmi aşağıda...yedeği hanımda duruyor onu çekemedim...

Teşekkür ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mabbay -- 27 Mayıs 2009; 10:31:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: br251

Bu Mp3 konusuna açıklık getirelim.Ben herzaman orjinallikten yanayım.Onun için arabayı alırken dikkat ettiğim en önemli noktalardan birisi orjinal radyoda cd çaların olup olmamasıydı.Malumunuz Çoğumuzun cd çaları mp3 çalmıyor.Bu Aslında çok büyük bir eksiklik değil.

Mp3 için çözüm:

Ben Radyo dinlemeyi inanın daha çok seviyorum**** ten cd den kısa bir süre sonra sıkılmaya başlıyorum. 1 ay önce cep telefonumu yeniledim.Fm transmitter özellikli Nokia N79 aldım.Bu sorunumdan ortadan kalktı.Hem görüntüye etkisi yok.Hem ses net cızırtısız ve stereo üstelik telefon mp3 playerini istediğiniz gibi düzenleme şansınız olduğundan pratik kullanım kolaylığıda var.Telefon yenilmek isteyenler bir taşla 2 kuş vurabilirler.Nokianın Fm transmitterli birkaç modeli var.

Bence tofaş Albea Premio yu yaparken karşısındaki tüketici kitlesinin( bu kitle biz oluyoruz) aracı bu kadar inceleyeceğini vw sık dokuyacağını düşünmedi. Eminim tofaşın müşteri hizmetleri---ar-ge bölümü forumu takip etse sırasıyla
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6............durumlarını yaşarlar.......

Bu yüzden tofaşı hem ALBEA'ya hemde ALBEA TAKIMIna saygıya davet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mabbay -- 27 Mayıs 2009; 10:32:33 >

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.