Şimdi Ara

Cruze 1.6 HB Lt Plus'nasıl bilirsiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
3.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O linea 1.4 Turbo 120 hp dir tek iyi giden bence o motor var :D Teşekkürler yoğunluğum cruzedee
  • 15-20 lt ucuk olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınmaz,opel insignia nın çakması Cebi dolu olup her defasında yetkili servise gidenler için yedek parça,bakım açısından sıkıntı yaratmaz.Ama bizim gibi sanayi yolcusu iseniz uzak durmak lazım.Performans ve yakıt tüketimi olarak hakkını vermiyor.Focus,civic veya megane araştırın derim.
  • Chevrolet avrupadan cekilse neolucak servis yedek parca garantisi opel de devam edicek ah su turk insani yokmu ne desen bos!! Corvet ler camaro larin sahipleride satsinlar arabalarini ozaman allah allah hemen hemen butun dunya starlarinin bindigi araclar suv lar hybrid tarkan bile biniyor chevrolete yeni aveo larada laf atanlara fiat puntolu clio lu iiyi gezmeler diyorum cruze captiva yeni aveo tas gibi arabadir alin binin hocam babamin mali degil sonucta kendim citroen c3 biniyorum kardesim otomatik aveo ya ve cokta memnunuz aveo dan

• berkayacan kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam.
    Oncelikle test suruşu yapması gerektiğini zaten belirtmiştim.
    Cruze a kimisi gidiyor diyor kimisi eşek diyor benim gibi.
    Bunun sebebini hala çözemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Selamlar hocam.
    Oncelikle test suruşu yapması gerektiğini zaten belirtmiştim.
    Cruze a kimisi gidiyor diyor kimisi eşek diyor benim gibi.
    Bunun sebebini hala çözemedim.

Bunun sebebini bende hala cozemedim. :) hep diyoruz test surusu yapin diye ama uyanik bayiler elinden gelse otoparkinda bir ileri iki geri yaptirip testi bitirmek isteyecekler, guzergahlar hem cok kisa hemde surus icin belirleyici degil. Ben arabayi aldim ilk 1000-1500 kilometre de ancak anlayabildim net olarak tepkilerini.

Cruze' a gelirsek bu araba ne sinif standartlarinin zirvesine oynuyor ( yol tutus haric, cunku bir cok c sinifi rakibinden daha saglam basiyor yere ilk dorttedir benim yaptigim siralamada 2012 model ustu surdugum c segmenti araclar icinde ) ne de segmenti asagisinda kalite hissi barindiriyor.

Yani ne eksik nede ornek degil.

Fiyatina bakinca bu paraya bu kalite cok cok iyi diyebiliyoruz, ki bu herkesin ortak fikri.

Ben arabayi aldim dedim bu araba gitmiyor galiba hemde cok yakiyor. Kullana kullana anladim ki arabanin kendi has tarzi var. tcs, esp off bile olsa 1. Ve 2. Viteslerde olu, 3. Ve 4. Viteslerse ayirmaya basliyor. Ozellikle 4.vitesi o kadar uzun ayarlamislar ki cevir cevir bitmiyor.

Eksikleri:

-Bu araba alti vites olup duzgun disli oranlari ile gelse daha atak olurdu.

-Araba gereksiz yere agir, daha iyi bir muhendislikle yaklasik 100kg hafifletebilselerdi ( bakildigin da az gibi gozukse de ciddi bir calisma yapilmasi gerektiginin farkindayim ) hem daha atak olurdu hemde daha az yakardi. Gerci suanda da yaktigi bana 1.6 atmosferik 1300kg dan biraz daha agir bir arac icin cok gelmiyor. ( yaz gelmesiyle birlikte suan ki ortalamam 7.5 litre ortalama hizim 38kusur, bursa trafigi biraz akici tikanma benim kullanim saatlerime denk gelmiyor )

-cok yakiyor diyenlere soruyorum hep ovdugumuz honda civic ne kadar yakiyor ki? Diye. Belki daha performansli kagit ustunde ama onunda atak oldugu aralik 4000d/dak ustu, e o ataklik Cruze da da oluyor benzin dusunulmediginde.

-arabayi kullanim tarzlarimiz cok onemli, eger turbo benzinli veya dizel kullanip buna gectiysek gitmiyor dememiz cok cok normal cunku bu bir atmosferik. :)

• berkayacan kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler çoğu kişide sizin dediğinizi doğruluyor yani devrini aldıktan sonra iyi gittiğini, ayarlıyabilirsem gidip arabayı denicem
  • Ben 124 lük otomatik olanıyla ankaraya gidip geldim zamanında illallah ettim arabadan manuelini bilmem ama otomatiğinden uzak durmalısın motor ve şanzıman devir bantları uyumlu değil dördüncü viteste giderken bağırıyor bir üst vites istiyor beşinci vitese geçtiğinde yığılıp kalıyor araba baktım olacak gibi değil triptroniğe alıp kendim manuel kullanarak geldim hayatımın en sıkıcı yolculuğu olduğunu söyleyebilirim.
  • Ayni paraya alinabilecek ayni donanima sahip arac bulun onu alin. Ustteki arkadas oyle demis sanki ayni paraya daha iyi bir arac varmis gibi.

• Başka bir cruze ilanıyla devam etmek istiyorum o ilan şuan kaldırılmış malesef. Yeni ilanhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-chevrolet-cruze-1.6-wtcc-edition-plus-levato-lpg-160991403/detay bu arkadaşlar. Sorularm ;
    1)Bu model yani WTCC edition plus tam donanımlı olan modelmıydı?
    2)Ayrıyeten chıple 140 bg e yükseltilmiş bunun arabaya belli km sonra zararı olur mu?
    3)Araçta lovato lpg mevcut kaçıncı km de takılmış bilmiyorum onu geçersek lovato nasıl bir markadır cruze uyumu nasıldır?
    4)Lpg le yakıt yüketimi km de kaç kuruştur?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

@discrepancy @allstar34 @berkayacan @BeRaT_chevy @Fleetwood @ccc123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esercan14 -- 24 Nisan 2014; 18:41:08 >

• Arac wtcc edition plus ama sirf o disinin apaci gibi yapilmasi yuzunden almazdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Arac wtcc edition plus ama sirf o disinin apaci gibi yapilmasi yuzunden almazdim.

görüntüsü beni pek rahatsız etmedi tabi zevk meselesi. fotoğrafta 8.sınde tampon altında sıyah bişey gördüm o sürtmeden dolayı olan bişeymidir?
  • Evet 7. resimde de mevcut oralar surtulmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Evet 7. resimde de mevcut oralar surtulmus.

evet öyle olmuş,ben şöyle bir şey ekliyim buraya. Fikir almak amaçlı. 2.el araba bakıyoruz 0-80.000 km arasında maksimum 40.000 Tl mümkünse Benzin&Lpg ama benzin az yakıyorsa lpg şart değil bir araç bakıyoruz bu fiyata 2.el ne önerirsiniz? beni cruze etkiledi açıkcası görüntü olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

bizde var 2011 model 30000 km de şuana kadar hiçbir sorun çıkarmadı yakıtıda benim kullandığım 1.6 hitler golf 6 dan farksız tabiki lpg ile kullanılıyor fiyatına göre gayet iyi bir araç burada yakar ocağına incir ağacı diker gitmez diyenlere bakma temizini bu al keyfine bak...

hocam lpg de ne kadar yakıt yakıyor şehir içi şehir dışı karışık litre olarak?
  • yakıt tüketimi aracın sürüş tarzına göre değişen bir durumdur ancak ankarada ortalama 25 kuruş -27 kuruş yakıyor ankarada lpg 2.5 tl fiyattan satılıyor...
    uzun yolda bu rakamın altına düşmektedir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım öyle chiplenmiş vs araçlardan uzak dur ilandaki arabada uzak durulacak bir araç haberin olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşım öyle chiplenmiş vs araçlardan uzak dur ilandaki arabada uzak durulacak bir araç haberin olsun...

Şu ilanı değerlendirelim birde ;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-cruze-design-edition-ls-plus-lpg-li-124-hp-159426118/detay en full model olarak biliyorm yalnış değilsem verilen fiyat uygun mu? bayı çıkışlı lpg li yani 68.000 km lpg le kullanılmıs sibop sorunundan bahsediliyor açıksanı bu sorun ne araca zararı ne olur yaptırılması ne kadar maliyetli olur bilmiyorum?

• quote:

arkadaşım öyle chiplenmiş vs araçlardan uzak dur ilandaki arabada uzak durulacak bir araç haberin olsun...

Şu ilanı değerlendirelim birde ;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-cruze-design-edition-ls-plus-lpg-li-124-hp-159426118/detay en full model olarak biliyorm yalnış değilsem verilen fiyat uygun mu? bayı çıkışlı lpg li yani 68.000 km lpg le kullanılmıs sibop sorunundan bahsediliyor açıksanı bu sorun ne araca zararı ne olur yaptırılması ne kadar maliyetli olur bilmiyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Esercan14

Lpg taktılır o sorun bir şekilde halledilir,çekilmesinin cruze kullanıcılarına etkisi ne olur?

sadece 2 elde yavaşlama olur... bir 10 sene sonra yedek parça (kaporta aksamı) bulmak zorlaşır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.