Şimdi Ara

Cruze 1.6 HB Lt Plus'nasıl bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
3.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Esercan14

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ruhsat-sahibinden-hatasiz-2011-lt-pulus-hb-124-hp-ac-full-161599879/detay . Bu araç hakkında bilgi verebilir misiniz özellikleri yakıt tüketimi vs. internetten baktım ama sağlıklı bir sonuç bulamadım. İlan fiyatı uygun mu,kullananlar vs. yardımlarınızı bekliyorum

Hocam bi test suruşu yapın rampada vs bi kullanın ne demek istediğimi anlarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şöyle de bir şey var şuan kullandıgımız araç 77 hp cruze ise 124 hp yani rampada düz yolda falan cruze tabiki şuan ki aracımıza göre iyi gelir
  • quote:

Şöyle de bir şey var şuan kullandıgımız araç 77 hp cruze ise 124 hp yani rampada düz yolda falan cruze tabiki şuan ki aracımıza göre iyi gelir

77lik linea kullanmadım fakat 105 lik multijet cruze un yanında uçak.
    Bu arada bahsettiğim cruze 115lik .
    124 ve 140lık hakkında pek Bi bilgim yok.Aktarmada iyileştirme var mı yokmu net olarak bilmiyorum.

• Yalnışınız var bence bu 2011 cruze 124 hp lik. 105 m-jet öyle olabilir ama 77 tatmin edici değil
  • quote:

Yalnışınız var bence bu 2011 cruze 124 hp lik. 105 m-jet öyle olabilir ama 77 tatmin edici değil

Dediğim gibi kullanmadan birşey söyleyemem.Bilmediğim birşeye ordan burdan duyduğumu söyleyemem.
    Ama hangi modeli olursa olsun lancer dururken cruze almam.

• Ben 5 senede 2 adat AT cruze aldım. Bu kadar zaman test etmekle geçti. Abarttığın/abartıldıgı gibi degil.

Yani! Okumamız, yazmamız, hesap yapmamız, kendimizce muhakeme becerimiz de var.
    Yoksa yapılan genel yorumlara bakıp düşündüğümüzde benim gibilerin kafadan sıyrık olması lazım -ki yaşım 46, normal de bir adamım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    O zaman sizden kullanıcı olarak yorum alabilir miyim? At cruze demişsiniz o AT anlamı ne kısaltma olarak bilgim yokta
  • Esercan14 kullanıcısına yanıt
    Konforu ve rahatlığına zaten lafımız yok muadillerine göre çok yakıyor diyen kullanan arkadaşım,benim yorumum değil.
  • mumenu kullanıcısına yanıt
    verilerine göre 8,9 lt / 5,2 lt. çok yakabilir aynı segmentteki araçlardan pek farkı oldugunu düşünmüyorum,lpg li kullanımda yakıtı nasıl cruzenin?
  • quote:

O zaman sizden kullanıcı olarak yorum alabilir miyim? At cruze demişsiniz o AT anlamı ne kısaltma olarak bilgim yokta

AT = Autmatic Transmission = Otomatik vites

Araç ile ilgili daha detay bilgiler için :https://forum.donanimhaber.com/showForum.asp?forumID=646

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz dokununca sedanı tam bi spor araba oluyor normaldede öyle ama bu araç tam modifiye için yaratılmış ( belirli noktaları ) aslında ben alacak olsam 2012 model aşağısına bakmazdım nedendir bilmiyorum ama bu araçta öyle bi takıntım var.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı olarak yorumlayabilir misiniz bu ilanı cruze hantallık konusunu vs.
  • Gücü yetersiz olduğu halde 10 litre civarı yaktığı söyleniyor. Verimlilik-performans-yakıt olarak tsi motorlar ile karşılaştırmak yanlış olur ancak konfor-güvenlik ve yol tutuşu konusunda cıvıc'i aratmaz.
  • Uzak Dur.
  • Bir ara bende pek niyetlenmiştim daha TR den çekilme davası vs. yoktu. Yakıt olarak focus ta 7-8 litre yakıyordu, buda öyle yakıyormuş. Benzinli araba alıpta 4 litre yakmasını bekleyemezsiniz.
    Performans görecelidir. Diyecek birşeyim yok. Bana göre performans yetersiz gelmesi söylentileri tamamen etkisiz oldu bu arabayı araştırrıken.
    Ancak daha sonra karşıma 1.33 auris çıktı. Bulunduğum yerde olduğu için. Gittim onu aldım. Yetersiz performansın dibini gördüm böylece. 0-100 ü 15 sn miydi neydi. Aurisi daha sonra satmamın tek sebebi performanstı doğal olarak. Auristen sonra cruze alsaydım. Performansına iyi diyebilirdim. Ama dizel bi focustan sonra alsaydım, performans kötü derdim.

Bence fiyatına göre alınabilcek en iyi araba.

• @sevket861 Uzun zamandır yazılarımızdan alıntı yapmamıştık, öncelikle selamlar. Geçen hafta içi çok sıkıntılı bir hafta yaşadım, sinirlerim çok gergindi. Tüm gün oradan oraya giderken sürekli şirket araçları amaçsızca sıkıştırıyor, yol veriyorum gidiyorlar.

Geceye doğru saat 11 civarları, yollar sakinlemiş, şirket aracı Focus 3 tdci ve Linea ( hangi motor bilmiyorum ) sellektör yapa yapa arkamdan gelip makas atıp geçtiler. Sinirlerim feci gergin.. Kırmızı ışığa takıldık önümde durdular.

Yeşil yanınca başladık basmaya. Atmosferiğin avantajı patlamalar tıkanmalar yaşamadan alt viteslerde 6500d/dak' a kadar kapata kapata başladım hızlanmaya. Orta şerittekileri arkada bırakınca önü görmek için orta şeride geçtim 3. vitesin sonunda linea' nın sağından geçip gittim. 4.vitesin sonunda 170km/h e ulaşmıştık focus' un sağından geçip gittim 185 km/h civarlarında gazı bıraktım ileride ki ayrımdan o yoldan ayrılmak zorundaydım.

Benzinime kıyabildiğim bir gün video çekeceğim gitmiyor diyenler için.

@esercan14 ben arabayı genel anlamda sakin kullanmaya çalışanlardanım, hem canım için hem cebim için. Yeni kasa Corolla, Megane 3, Focus 3, Honda Civic bu araçların tamamının benzinli motorlarını kullandım ortalama 1000 kilometre. Ne 132 lik corolla ne 125 lik civic ne de focus tan indikten sonra "ya arada ciddi performans farkı var" diyebileceğim bir fark olmadı.

Tek şaşırtan corolla nın otomatik vites olmasına rağmen ara hızlanmalarda atak olmasıydı. Onun haricinden performans anlamında " vay be " diyeceğiniz bir fark yok. Hele ki sıfırı için arada ki fiyat farkını göz önünde bulundurursak yürüyenler için ekstra mühendisliğe ödeyeceğiniz iyileştirilmiş hiç bir fark yok bence.

Amacım polemik yaratmak değil. Japon fanatiği sayılabilirim fakat ortada ki gerçekleri görmezden gelmemek gerek.

edit: etiket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 21 Nisan 2014; 0:08:24 >

• Esercan14 kullanıcısına yanıt
    hocam chevrolet çekiliyor buradan bakabilirsiniz chevrolet resmi sitesihttp://www.chevrolet.com.tr/chevrolet-sahibi/onemli-musteri-bilgisi.html
  • böyle bir cevabın nedenini öğrenebilir miyim?
  • Fleetwood kullanıcısına yanıt
    77'lik kullandığımız lineada 14.3 falandı sanırım :D yorum için teşekkürler
  • quote:

böyle bir cevabın nedenini öğrenebilir miyim?

Hocam forumda birsürü konusu var yokusta bayıldıgına performans düsüklüğü oldugunu düz yolda gitmediğini yakıt acısındadnda üzer normalde 9 10 litre yakıyor şehir içi bide bastıgını düşün? 15 20 Litreyi bulur değmez aynı paraya alınacak daha iyi arac var
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.