Şimdi Ara

Creative I-trigue 3400 subwoofer sorunu.!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Youtube taki Subwoofer testlerinden birisini açtım.Ses ayarını son seviyeye çektim..1 kaç dakika sonra Subwoofer dan yanık kokusu gibi bir şeyler geldi..
    Bu olay sizinde başınıza geliyormu...
    Acaba Subwoofer zarar mı gördü?veya patladı mı?..
    Cevaplarınızı bekliyorum..

• ne zamandir kullanıyorsunuz
    yeni ürünlerde bir koku gelmesi normal olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

ne zamandir kullanıyorsunuz

Evet yeni aldım . Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.
    Eletronik parçaları böyle bir test ile yanabilir mi?
  • normal o koku aşırı yüklenince bobin ve devreden gelebiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarnat1985

quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

ne zamandir kullanıyorsunuz

Evet yeni aldım . Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.
    Eletronik parçaları böyle bir test ile yanabilir mi?

Evet söz konusu ses sistemleri ise böyle bir ihtimal muhtemeldir zaten bahsettiğin testlerin altında üstünde bir yerlerde uyarı vardır sisteminize zarar verebilir yazar..
    Şu anda sürücünün mu yoksa amplifikatörün mü zarar gördüğünü kestirmek güç her iki ihtimalde olabilir driver bobini yanmıştır
  • quote:

Orjinalden alıntı: _DIESEL_

Evet söz konusu ses sistemleri ise böyle bir ihtimal muhtemeldir zaten bahsettiğin testlerin altında üstünde bir yerlerde uyarı vardır sisteminize zarar verebilir yazar..
    Şu anda sürücünün mu yoksa amplifikatörün mü zarar gördüğünü kestirmek güç her iki ihtimalde olabilir driver bobini yanmıştır

Söylediğiniz olabilir.
    Fakat performans ta bir düşme olduğunu hissetmiyorum.Driver bobini veya amplifikatör zarar gördüyse; ses performasında nasıl etkisini gösterir?
    Bu gibi olaylarda donanımın maximum ses sınırını, Hoparlörün ses kontrol mekanizmasında sınırlama ayarı yapılmıyor mu?
    Eğer sınırlama yapılmıyorsa, bu sorun tüm kullanıcıların başına gelebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: tarnat1985

quote:

Söylediğiniz olabilir.
    Fakat performans ta bir düşme olduğunu hissetmiyorum.Driver bobini veya amplifikatör zarar gördüyse; ses performasında nasıl etkisini gösterir?
    Bu gibi olaylarda donanımın maximum ses sınırını, Hoparlörün ses kontrol mekanizmasında sınırlama ayarı yapılmıyor mu?
    Eğer sınırlama yapılmıyorsa, bu sorun tüm kullanıcıların başına gelebilir.

Hocam performansta bir düşme olmadıysa yani eskisinden farklı şekilde çalışmıyorsa sorun yok demektir yanma gibi mühim birşey olsa zaten sistem ya çalışmazdı yada performans vermezdi koku olayı bazı setlerde kronik bende sisteme yüklendiğim zaman tuhaf bir koku gelebiliyor kronik bir sorun olarak nitelendirebiliriz bu normaldir bana kalırsa sorun yok

• quote:

Hocam performansta bir düşme olmadıysa yani eskisinden farklı şekilde çalışmıyorsa sorun yok demektir yanma gibi mühim birşey olsa zaten sistem ya çalışmazdı yada performans vermezdi koku olayı bazı setlerde kronik bende sisteme yüklendiğim zaman tuhaf bir koku gelebiliyor kronik bir sorun olarak nitelendirebiliriz bu normaldir bana kalırsa sorun yok

Evet performansta düşme sezmedim.
    Sizde de fazla yüklenince koku ortaya çıktıysa, demekki kronik bir durum..
    Tşk ederim yorumlarınız için.

• O testler sıradan sistemler için değil. Kullanırken çok dikkatli olmak lazım, sesi sona dayayıp subwoofer testi açarsanız sonra üzülürsünüz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.