Şimdi Ara

COWON A2 İNCELEMESİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
1
Favori
55.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turuncu ben yazmadım onları karıştırmışsın sen, mertarakın yazdığı şeyler onlar. Orda arkadaş direkt bilgisayara bağlayıp, mp3 ya da video atmayı söylemiş sanırsam, tabiki creativede takıp atabilirsin direkt ama bunları izleyeemz ya da dinleyemzsin. Cowon da aleti direkt ums olarak görüyor.(iriver h320 deki gibi). İkinci durum için ise, sana kısmen katılıyorum, eğer elinizde cf kart kullanan aletler varsa bu tabiki bir avantaj olur. Ama ne yazıkki artık cf eskidi biraz, pek kullanan alet yok, çoğunluk sd, mmc, ms vs kullanıyor. Mesela bende sony kamera var, oda ms pro. Bu usbotg sayesinde eskimiş bir kartla sınırlı kalmıyorsun, istediğine tak direkt aktar. Ama tabiki usbotg içinde destek sorunu var, ama sürekli yeni aletler ekliyorlar.

Eozen daha önce söylemiştim sana, alet ums olduğu için istediğin şekilde sen sıralıyorsun dosyalarını alette, ama tabiki şarkı dinlerkken tüm idtag bilgilerini ekranda görüyorsun, sanatçı, şarkı ismi, albüm, albüm art vs.

• Ayrıca batarya konusuna değinecek olursak, ben de ilk başta baya bir vision w yi, sırf çıkarılabilir batarya olduğu için, almayı düşünüyordum. Ama belli özelliklerine baktığınız vakit, A2 her halükarda ön plana çıkıyor, altyazı desteklememesi bile benim için bitirdi w yi. Birde W nun batarya videoda 4,5 saat gidiyor ama bu süre 500 kbps kalitedeki video dosyalarında geçerli. Ama bu divxler en az bir 800-1000 kbps değerinde olur ki tahminim pratikte W nin batarya 3-3,5 saat gitse iyidir. Ama A2 de ben 1500-2000( bu değerler aynı mp3lerdeki 128-192 vs değerleri gibi düşünün) kalitedeki videoları atıp izliyorum, bu durumda bile 9 saati buluyor. Ayrıca aydınlatmayı kısarsanız dahada dayanır tahminim, strandart değer 12 ayar üstünden 7 de, ama emin olun 4 te bile gayet net izleniyor, mp3 dinleyeceğiniz vakit 1 e kadar indirebilrisiniz ki tahminim bu baya bir arttırır pil süresini. Aydınlatma hep çok etkiliyor bu tarz aletlerin batarya sürelerini. Birde A2 nin için 4300 mah gibi devasa kapsitede bir batarya var, W nin ki 2450 mah. Düşününce zaten 4300 mahın güzel ayarlarla baya bir gitmesi gerek diye düşünüyorum. Bence çok rahat mp3 te 25 saatlere varır.Bu adamlar 18 saati, ekran sürekli açıkken mi ölçüyorlar merak etmiyor değilim yani. Bu tarz bir mass bataryanın seste bu kadar az gitmesi saçma bence.Bir ara deneyceğim bunu.

• Şu UMS olayına çok yabancı oldugumdan unutuyorum hep goru aynı windowsdaki bir mp3 klasöründeki şarkıları görür gibi görüyor alet her media yı süper ya

Bir de bu aletin software olarak çok gelişmiş yazılımları var, örneğin Şarkılara LBD MAganer di sanırım adlı programla altyazı gömüyorsunuz çok kolayca demiş incelemede, ayrıca resimlerden ebook ya da ppt gibi şeyler hazırlıyorsunuz, bayagı bir yazılımı var

@Yılmaz sana 2 şey daha sormak istiyorum gelen CD deki Jeat Auido ve JetShell tam olarka ne işe yarıyor, Jet Audio Winamp gibi birşey değil mi JetShell de sanırım mp3 rip programı olsa gerek, yani bu alete bizim için direk bir katkısı var mı 2. sorumda wallpaper olarak 256 color bir bmp yi root klasöre atmanız yeterli diyor hiç denedin mi?

Ek olarak sA2 alanlar veya alacak olanlar mutlaka şu siteye ve forumuna üye olsunlar
    ZVM için Epizenter neyse A2 içinde iaudiophile.net o gibi duruyor, zaten publisher ları aynı epizenter dapreview ve iaudiophile

http://iaudiophile.net

Son olarak 2 güzel resim sayfası A2 için
    Wallpaper >> http://iaudiophile.net/gallery/thumbnails.php?album=22

Start Up Logo >>http://iaudiophile.net/e107_plugins/content/content.php?content.59

• Ben zaten bayadır, cowondan önce, jetaudio yu kullanıyorum, ana playerim olarak. Evet winamp gibi, ama şu an piyasadaki en kaliteli player kanımca. Jetshell de dediğin gibi, media explorer gibi, çok yönlü bir program ben kurmadım ama, gerek yok bence. Resim olayına girmedim bilmiyorum ondan. Ama öyle diyorsa oluyordur zaten. Ama ben seviyorum orjinal halini. Hatta iaudiophile daaletin arabirimini bile değiştirmişler, farklı bir ekran dizaynı falan, baya birşey var o forumda.
  • Şu adresten USB - OTG listesinin, güncel haline ulaşabilirsiniz.

http://jaqian.co.nr/Cowon_A2_USB-OTG_Update.htm

Edit : İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz196 -- 15 Aralık 2006; 10:33:27 >
  • A2 sahipleri için güzel Wallpaper lar, tamam her resmi belki uydurursunuz ama bunlar gerçektende güzel resimler o yüzden veriyorum

http://www.geocities.com/thefogoftangra/wallpa2.zip

Şu iaudiophile foruma bakıyorumda aşmışlaw yaw adamlar street fighter mortal kombat falan emulator bile yapıp oyun oynuyorlar A2 de
  • bendede a2 war gerçekten çok mumnunum..büyüklüğü tek sorun ama artıları o eksiğinide kapatıyor..tabi zewk meselesi..
  • OO zubra da geldi etti 3 kullanıcı sanırım yılmaz mert ve zubra yakında 4 licem inşallah :)

Bu arada başlangıç logosunu değiştirmek isteyenlere öneri :

1.BMP formatında 256 Colour bir 480x272 resim yaratın
    2.Bu resmi uzantısı olmadan şu adla kaydedin A2_LOGO ve Cihazı bilg baglayıp Root klasöre atın
    3.Cihazı bilg. ayırın, Fw yapar gibi cihazı aşağı joys basılı şekilde açın

Saygılar...
  • ZVM topiği gibi burayı da bilgilerinle ve aktifliğinle şenlendirecen kardeş galiba
  • Abi içine girdikçe çıkılmıyorki aletin işletim sistemi o kadar geliştirilmeye müsaitki adamlar oyun oynuyorlar düşünsene

Teşekkürler valla elimden geldiğince birşeyler buldukça paylaşıcam ama işte alet elimde olmadan fazla da yazmak istemiyorum kısmetse gelince, allah tez getirsin
  • Beyler ayıp oluyor ama, insanın üstüne bu kadar gidilmezki, topiği okuyunca yeteri kadar çıldırdım, şimdi size uyup bir cowon alırsam görürsünüz

Benim sormak istediğim bazı şeyler var, bu aleti nerde ve kaca bulabiliriz ???
    Emre kesin bilirsin sen Ebay piyasasını, senle beraber cowon satın alma planı yapalım istersen
    Eğer kafama yatarsa ben de CZV:M satar, Cowon A2 alırım...

Hakkaten alet çok iyi, tam bir profesyonel ama cepte nasıl duruyor bir resimle gösterirseniz cok memnun olurum, çünkü tek korkum çok büyük olması...

• @tauron dostum ben Ebay den siparişi verdim bile bu hafta içi

toplamda 362$a maloldu oda USPS Express kargosu 48$ yani aleti 313$ falan, zvm yi satıp üstüne az bir parayla alabilirsin.
    haftaya bana gelmesini bekliyorum gelirse cep zvm ile karşılaştırma vs. herşeyi. Sadece büyüklüğü biraz tedirgin ediyor o kadar ama olsun aşmış bir alet inceledikçe karşıma çıkıyor

Neyse gelelim yeni bir konuya

A2 de istediğiniz temayı kullanabiliyorsunuz çoğu elaman webdeki sitelerde yer alan iconlarla bakın A2 de neler yapmışlar

COWON A2 İNCELEMESİ

COWON A2 İNCELEMESİ

COWON A2 İNCELEMESİ

Devamı burada

http://s115.photobucket.com/albums/n293/Beast-D9/

• Hayırlısı olsun Emre abi. Darısı basımıza
  • Evet bu karşılaştırmayı ben yaptım benim bildiğim zvw de yazılım olmadan pc görmüyordu şimdi ona bir çüzüm getirdilerse bilemiyorum ama bir değişmenin olduğunu zannetmiyorum zvw nin dirak bildisayara bağlanma özelliği şöyle çalışıyor aletin hard disk inden bir belirli bir yer belirliyorsunuz orası cihazın kullanılabilir hafızasından ayrılıyor harici disk gibi görünüyor aleti yazılımsız usb ile pc ye bağladığınızda pc sadece o ayırdığınız alanı görüyor ve oraya boyut olarak tek dosya boyutu 1.5gb a kadar olan dosyaları atmaya izin veriyor bu içine atılan dosyalar alet pc den söküldükten sonra cihaz üzerinde hiçbir şekilde görünmüyor ve oynatılamıyor.

7. sıradaki saydığım madde ise çok farklı bir kere a2 ye usb host dan her türlü cart reader bağlarsın ben baplayabiliyorum flash disk cart curt ne varsa görüyor ama creative w de istesende bunların hiçbiri yok sadece cf kart takarsın okadar yani @turuncu dostum demişki cowon da cf kart okuma özelliği yok demiş ama var.

Son olarak batarya konusuna gelelim birkere cowon un batarya süresi creative nin 2 katı buda şu demek oluyorki cowon un çalışma saat süresini creative de yakalamak için 2 batarya taşımak lazım yani bu durumda creative nin bataryasının değiştirlebilir olmasının burada bir anlamı kalmadı bence ama derseniz yok bence çok anlamlı ben yanımda 3 tane batarya taşırım derseniz o ayrı

sonuç herkesin kabul ettiği gibi cowon a2 1 numara

quote:

Orjinalden alıntı: turuncu

quote:

3. Cowon harici usb olarak her türlü pc de dosya alışverişine izin verir ama creative bunun için yazılım ister 7. Cowon a usb host özelliği ile usb cihazları bağla harici hdd bağla veri aktar fotograf makinene bağla vs vs Creative de çok ararsın bunları

yılmaz196 nın saydığı bu iki farka itirazım var.
    3 nolu yazılımla bilgisayara tanıtma zvm ve portable serisi ilk çıktığında bir zorunlulukdu, artık değil. yani yazılımsız cihazları bilgisayar bağlayabilrsiniz.

7 no ya ise kısmen karşıyım. W de usb host yok ama dahili kart girişi var. yan cf hafıza kartlarını cihaza direk girip içinden istediğin datayı alabilirsin. hem de yanında usb host kablosu taşıma zorunluluğun olmadan. üstelik bu da cowon da olmayan bi özellik.
    ayrıca W de pil dahili değil , harici. yani değiştirilebiliyor. A2 de dahili.

ama bunlar A2 nin pmp ler arasındaki tartışılmaz üstünlüğüne engel mi? Tabii ki değil... Tıpkı 1,5 sene önce olduğu gibi A 2 hala klasmanının lideri. Bi ara id tag sorunu vardı, hala var mı bilmiyorum. sanırım devam ediyor o surun?

• Emre hocam yine çok hızlısın, sana yetişebilene aşk olsun...

Şimdilik ZV:M de altyazı desteği için istek maili hazırlayıp creative'e bildireceğiz, eğer ki altyazı desteği eklenirse belki satmam ama gene de belli olmaz, senin eline geçince bir inceleme de sen yaparsın, ona göre karar veririm...
  • Merak etmeyin alet hele bir allahın izniyle gelsin özellikle ZVMkullanıcıları için bir inceleme yapıcam büyüklük işte cepte nasıl durur falan diye..
  • ya ben pmp120 almayı düşünüodum da bu alet baya güsel galiba bea.. ama arkadşlar bi sorun çıkarmı ya.. bi kere netten alışveriş yptm ondada sorun çıktı.. gerçektn korkuyrm o yüzden.. gerek gümrükte gerekse aletin yollanması falan kkonusunda tedirginliğim war. bu konuda beni bilgilendirebilecek arkadaşlar warsa görüşürsek çok sevinirim.

msn: zoom_grange@hotmail.com

alsam mı yaa. wala çok kararsızım.. almak konusunda deilde ebay dan tırsıyorum..
  • ya arkadaşlar wala kafayı yicem..

ebaya baktım 180 $ a falan a2 war. iyibeyden girdim 350 $ falan buluo .. kargosu faln da war.. bide gümrükte takılırsa hepten yatar bu olay.. ama alete aşık oldmm .. ben şimdi pmp alsam gözüm bunda kalcakk .. :(
  • Bunların yeri burası değil, hem mp3 player topiğinde değişik konularda baya bilgimizi aktardık, ayrıca bununla ilgili özel bir başlıkta var başka bir topikte daha. Oraları iyice oku, herşey var.
  • ya okudm onları da gene de kararsızm...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.