Şimdi Ara

'Corsa' Genel (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen hangisini tavsiye edersin.
  • haklısın ama birde şu var, araç kalkışta hızlı oldugunda çok benzin tüketiyor. Cünkü en fazla benzini arac kalkısta harcıyor. Otomobil firmalarıda bunu önlemek icin aracları kalkısta hızlı yapmıyorlar. Ancak bu sorunu serviste aracın bilgisayarından halledebiliyorlar diye duydum. Ama bu kez aracın normalden cok fazla benzin tüketecek. Karar senin istersen servis ile bir konus.
  • gün geçmesinki arabamdan yeni bir ses daha gelmesin..

bu seferde fandan ses geliyor. fan derken klima yada kaloriferin havasını içeri veren fandan bahsediyorum.. ıslığımsı bir ses geliyor. aranızda bu sese benim gibi sahip olan yada bu ses konusunda napabilirim bilen var mı?

bu arada serdar99 iyi ki varsın, ben kendi adıma sayende cidden çok şey öğrendim..teşekkürler..
  • benim corsa c de de oldu yaprak falan girmişti heralde bi süre sora kendiliğinden gitti ses
  • quote:

Orjinalden alıntı: kedhy
    0W40, 0W30, 5W40 ve 5W30 ?
    sen hangisini tavsiye edersin.

İlk rakamın düşük olması yağın akışkanlığını kaybetmeden iş görebileceği sıcaklığın da düşük olduğunu gösteriyor, örneğin 10 kodlu yağ 20 kodlu yağa göre daha düşük sıcaklıklarda da (sıfırın altı mesela) akışkanlığını kaybetmiyor.

İkinci rakam ise yağın viskozite sınıfı, ne kadar düşük olursa yağ o kadar ince oluyor ve daha rahat pompalanıyor...

Tabii bu bilgiler biraz teorik kalmaya mahkum, 0W30 Corsa için 5W40'dan daha iyidir diyecek teknik deneyime sahip değilim. Bu yüzden fabrikanın koyduğu yağ en uygunudur deyip ona sadık kalmakta fayda görüyorum.

Ancak bugün bizim şirketin 97 Corsa'sını servise götürdüğümde bu mevzuyu da ustama sordum.

Yeni Corsa için henüz birşey söyleyemedi fakat güncel Astra ve Vectra motorları için ilginç bir bilgi verdi.

Bu araçlar piyasaya ilk çıktığında Opel'in yağ değişimi için verdiği periyod 30 bin km.imiş, daha sonra 15 bin'e çekmişler. (Bu arada söz konusu motorlar için önerilen yağ aynı Corsa'daki gibi 5W30, uzun ömürlü tam sentetik yağ). Buna rağmen birçok araç daha 15 bin dolmadan yağ eksiltme şikayeti ile gelmiş, hepsinin de göstergelerindeki yağ kontrol ışığı yanıyormuş. Bu durum çok sık olunca bizim usta kendi müşterilerine 7500'de bir 10W40 kullanmayı önermiş ve şu anda da o şekilde devam ediyorlarmış. 5W30 için öngörülen ömür 15000 km. yani 10W40'ın tam iki katı ve fiyat farkı da yaklaşık iki katı civarında, ama 5W30 öngörülen ömründen önce eksiltince ister istemez yağ ekleniyor ve astarı yüzünden pahalıya geliyor diye anlattı.

Henüz Corsa D'ler garanti kapsamında olduğu için bahsettiğim bu ustaya yağ değişimine gelen olmamış, demek ki bu durum hakkında yetkili servis çalışanlarını sorguya çekmem gerekecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 17 Eylül 2007; 12:40:17 >

• serdar sana zahmet olmassa arabanın bi yan profilden resmini çekermisin lastiklerin tam yandan nasıl durduğuna bakacağımda. internetteki görsellerde hep 17" jant var sanırsam düşünmüyor değilim 17 jant araba gelsin bi 25000 km sonra 16" lastiklerim biraz yenince 17 jant almayı planlıyabilirim eğer duruşu hoşuma gitmesse 16ların. 16 jantlarada o durumda kış lastiği takaraım heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: dk2403
    bu arada serdar99 iyi ki varsın, ben kendi adıma sayende cidden çok şey öğrendim..teşekkürler..

estağfurullah
    faydalı olabiliyorsak ne âlâ...
  • selamlar
    corsa gsi yada opc de otomatik vites secenegi varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: goofyitu
    selamlar
    corsa gsi yada opc de otomatik vites secenegi varmı acaba?

Hayır, ikisi de yalnızca 6 ileri manuel şanzıman ile satılıyor...
  • Siparişimi bugün vermiş bulunmaktayım.Teslimat süresi 45 gün deniyor bakalım nası geçecek zaman...:)

2008 corsa 1.4 cosmo Gökyüzü Mavisi
    Otomatik Vites
    Teknik paket
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozeraydin
    Siparişimi bugün vermiş bulunmaktayım.Teslimat süresi 45 gün deniyor bakalım nası geçecek zaman...:)
    Otomatik Vites
    Teknik paket

Renk güzel, motor seçimi güzel, donanım seviyesi zaten süper; tebrikler
    Hayırlı olsun, aracına bir an önce kavuşmanı dilerim...
  • serdar bana yardımcı olabilecekmisin aracımın gelmesine 1 ay kadar kaldı
    quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

serdar sana zahmet olmassa arabanın bi yan profilden resmini çekermisin lastiklerin tam yandan nasıl durduğuna bakacağımda. internetteki görsellerde hep 17" jant var sanırsam düşünmüyor değilim 17 jant araba gelsin bi 25000 km sonra 16" lastiklerim biraz yenince 17 jant almayı planlıyabilirim eğer duruşu hoşuma gitmesse 16ların. 16 jantlarada o durumda kış lastiği takaraım heralde
  • quote:

serdar bana yardımcı olabilecekmisin aracımın gelmesine 1 ay kadar kaldı
    quote:

serdar sana zahmet olmassa arabanın bi yan profilden resmini çekermisin lastiklerin tam yandan nasıl durduğuna bakacağımda. internetteki görsellerde hep 17" jant var sanırsam düşünmüyor değilim 17 jant araba gelsin bi 25000 km sonra 16" lastiklerim biraz yenince 17 jant almayı planlıyabilirim eğer duruşu hoşuma gitmesse 16ların. 16 jantlarada o durumda kış lastiği takaraım heralde

Selam
    Elimde hazır fotoğraflar var, ancak evdeki pc'de.
    Akşam yollayacağım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozeraydin

Siparişimi bugün vermiş bulunmaktayım.Teslimat süresi 45 gün deniyor bakalım nası geçecek zaman...:)

Otomatik Vites
    Teknik paket

Hoşgeldin aramıza
    bizde hala beklemekteyiz.
    (Tifosi_bjk ile)
  • benim tahmini teslimatıma 4 haftadan 1 gün eksik kaldı. elimdeki corsa c ile yavaş yavaş bağlarımı koparmaya başlıyorum son jübile turlarımı atıyorum hatta bazı arkadaşlarıma arabadan inerken bunla vedalaşın kardeşi gelio az kaldı diye laf atıyorum. aracımın gelmesiyle birlikte buraya abi kardeşin resimlerini ve araçlardaki değişimleri bildiren bir yazı yazmayı düşünüyorum. aslında donanm olarak baktığımzda çok fazla değişen gözükmüyor fazladan airbagim esp sunroofum 6 ileri vitesim alçaltılmış spor şasim özel ayarlanmış direksiyon sistemim 16" jantlarım krom egzoz çıkışım ve 2 adet eksilen kapım olacak. birde 20 hp kadar bir güç artışıki ilerde ara beyin yada çip ile daha da artırmayı düşünmüyor değilim
  • herkese teşekkürler
  • SÖYLEDİKLERİN DİZEL ARAÇLARDA FARKLI OLABİLİR. DİZEL KULLANAN ARKADAŞLARDAN DA YAĞ TÜKETİMİ HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.

TEŞEKKÜRLER.

quote:

Orjinalden alıntı: Serdar99

quote:

Orjinalden alıntı: marginalimm
    1- BEN 6000 DE CORSA 1.3 CDTI 90 HP LİK ARACIMIN YAĞINA BAKTIRDIM; YARISININ EKSİLDİĞİNİ GÖRÜNCE SHELL BENZİN İSTASYONUNDA TAMAMLATTIM. SONRA 9000 E GELİNCE TEKRAR AZALDIĞINI GÖRDÜM. HİÇ YAĞ KONTROLU YAPTIRAN OLDUMU? AYRICA BEN DE SERDAR99 GİBİ 15000 DE YAĞ DEĞİŞİMİ OLDUĞUNU BİLİYORUM.

2- DİĞER TARAFTAN, TATİL ESNASINDA BOZUK YOLLARDA ARACIMIN KAPILARINDAN GELEN GICIRTILAR ARTINCA BENDE GGRES DEĞİL DE SIVI YAĞLA YAĞLADIM SESİ KESİLDİ.ŞİMDİ MAİLİ OKUYUNCA BENİM DE MORALİM BOZULDU; İYİCE YALAMA OLMASIN BU KAPILAR.

3- SON HUSUS; BU KARTER KORUMA ARACIN ÖN KISMINI İYİCE YERE YAKLAŞTIRIYOR. TATİLDE STABİLİZE YOLLARDA UFAK TAŞLARA VE ASFALTTAN TOPRAĞA ÇIKIŞLARDA EPEY ALTINI SÜRTTÜRDÜM.İÇİM CIZ ETTİ YANİ.

Ben ilk olarak 1500'de, sonrasında tatile gitmeden önce 2000'de, ve tatil dönüşü 5000'de yağ seviyesini kontrol ettirdim, herhangi bir eksilme yok. Şimdi 6000'deyim, 7500 civarı tekrar kontrol ettireceğim. Yağ değişimi dediğin gibi 15000 km.de...

Bu arada nerede olursa olsun, yetkili serviste veya başka bir yerde, kullandıkları yağın özelliklerini sormakta fayda var. Opel GM-LL-A-025 ve GM-LL-B-025 standartlarına uygun bir yağ kullanılmasını öneriyor; 0W40, 0W30, 5W40 ve 5W30 gibi bir çok kategoride yağ bu standartları karşılıyor. Opel'in fabrika çıkışında motorlara koyduğu yağ ise 5W30, bilginiz olsun.

Bizim 97 Corsa 1.4 GLS'de karter muhafazası var ve bir yerlere sürttükçe eğiliyor ve eksoz borusuna yaklaşıyor; bir süre sonra da sürtmeye başlayıp özellikle kalkışlarda acayip kötü bir ses çıkartıyor. Sadece onu düzelttirmek için servise kaç kere gittiğimi saymam mümkün değil. Sırf bu yüzden yeni aracıma taktırmadım...

• quote:

Orjinalden alıntı: Serdar99
    quote:

serdar bana yardımcı olabilecekmisin aracımın gelmesine 1 ay kadar kaldı
    quote:

Selam
    Elimde hazır fotoğraflar var, ancak evdeki pc'de.
    Akşam yollayacağım...

http://img46.imageshack.us/img46/1816/corsa14sport0701ph4.jpg
    http://img46.imageshack.us/img46/6328/corsa14sport0704cd9.jpg
    http://img216.imageshack.us/img216/6504/corsa14sport0703dm8.jpg
    http://img216.imageshack.us/img216/7739/corsa14sport0702ae4.jpg

• neyse jantlar korktuum gibi değilmiş yüreime su serptin saolasın
  • Corsa Gsi ve OPC nin donanım ve teknik bilgilerinin bir arada olduğu bir katalog var mı?İnternette nasıl bulabiliriz?Opel in sitesinde hala yok ta onun için soruyorum.Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.