Şimdi Ara

## Core 2 Quad Q6400 İle 4 Çekirdek Yaygınlaşacak ## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
6.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben de bu saçma mantığa bir cevap vermeden duramıcam..

quad core'lara sanal 4 çekirdek diyen zihniyeti kınıyorum,ya arkadaş ortada 4tane çekirdek var,2şer tanesi önbelleklerle birleştirilmiş,işlem belleklere gelirken ikiye ayrılıyo sonra içerde iki çekirdek görünce 'hadi bi daha ayrılalım' diyolar :p bununla ilgili intel'in sitesinde quad core başlığı altında bir tanıtım videosu var isteyenler girip izleyebilir, sonra geronimooooo...

bunu destekleyen programlar da yok değil bu arada, video encoderlar format dönüştürücüler ve rar dosyası açılımları bile dahil olmak üzere 4çekirdek devreye girmekte..hadi onu da inkar ettiniz girin crysis'in sitesine cevat yerli'nin açıklamalarını dinleyin..adam bas bas bağırıyo quad core alın ey türk gençliği diye.

sanal çekirdeğe de örnek vereyim madem, şu anda son günlerini yaşamakta olan p4 3.0 hyper threading işlemcim adında da belirtildiği gibi HT teknolojisi sayesinde bilgisayar tarafından çift çekirdek anlaşılmaya programlanmış;
    Hyper-Threading equipped processor to pretend to be two "logical" processors to the host operating system, allowing the operating system to schedule two threads or processes simultaneously...

oh be!

• bu konu hakkaten nasıl ki?

Sanal 4 çekirdek ne gerçek 4 çekirdek ne? hangi işlemciler gerçek 4 çekirdekli?

piyasada 64 bit den yararlanabilen yazılımlar hangileri ? mesala oyunlar 64 bit 'i kullanabilicekmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Bırakın çekirdek savaşını. 2 çekirdeği bile tam kapasite kullanan uygulamalar yaygınlaşmamışken...

bence yaygınlaşmayan çok az var sen hangi program nasıl çalışıyor bilmiyorsun anlaşılan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Bırakın çekirdek savaşını. 2 çekirdeği bile tam kapasite kullanan uygulamalar yaygınlaşmamışken...

bence yaygınlaşmayan çok az var sen hangi program nasıl çalışıyor bilmiyorsun anlaşılan

Photoshop CS2 açılırken o gelen pencerede geçen yazılarda "Multi Processor Support" kelimesini geçtiğini görüyorum. Adamlar çok çekirdekliyi destekliyor olarak anladım bunu

• quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

bu konu hakkaten nasıl ki?

Sanal 4 çekirdek ne gerçek 4 çekirdek ne? hangi işlemciler gerçek 4 çekirdekli?

piyasada 64 bit den yararlanabilen yazılımlar hangileri ? mesala oyunlar 64 bit 'i kullanabilicekmi?

sanal 4 çekirdek aslen 4 çekirdeğe sahip olmayan ama windows tarafından 4 çekirdek olarak algılanan işlemcilerdir.mesela pentium d extreme edition serisi 2 çekirdektir ancak HT sayesinde 4 çekirdek görünür.quad core serisi gerçek 4 çekideklidir.ayrıca şu an piyasada 64bit destekli doğru düzgün oyun bulunmamaktadır.
  • 32 çekirdek çıksın bu 4 çekirdek düsecek ozaman alın derim
  • Q6400 diye bir işlemci varmış vay be
  • 4 sene olmuş Amd'nin intel ile rekabet edememesinden hala genelde 4 çekirdekli işlemci kullanıyoruz vay be
  • AMD Al overclock lu kullan ama İntel Overcloksuz her beklentiyi karşıLayabilecek bir işlemcidir Özellikle Quad serisi
  • bende yeni işlemci çıktı sandım 4 senelik konu nasıl hortlanır vay bee
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.