Şimdi Ara

## Core 2 Quad Q6400 İle 4 Çekirdek Yaygınlaşacak ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
6.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TRQX

ee nerede bu işlemci
    gelse de biz de alsak

dfs de var

edit: eheh yanlış görmüşüm, ama olmasada olur yani, gelir yakında :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotifoti -- 27 Temmuz 2007; 23:48:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

ee nerede bu işlemci
    gelse de biz de alsak

Hocam sende yeni çıkan vga, cpu, ram, mainboard ne varsa sulanıyorsun, yasak sana yasak, sıkı takipteyim. Zaten bak 16 çekirdek haberide var, kesmez bu seni
  • Bu güne kadar bırakın 4 çekirdeği, 2 çekirdeği tam manası ile kullanabilen yaygın bir program varmı ?
  • sana katıılıyorum artık yazılımlar donanımlara yetısemıyooooooor.
  • Çok güzel yaaa artık 4 çekirdekli işlemcilerde alınabilir fiyatlara geldi
  • Walla 50$ daha fazla verip Q6600 almak daha iyi olur bence,ama bütçe durumuna göre degişebilir.
  • para bulabilirsem alıcam bu işlemcilerden haber için tşkler dostum
  • hadi bakalım intel dediğini yaparsın
  • evet arkadaşım dfs de varmış fiyatıda bu ben anlamadım çok büyük bir fark indirimi olmuş

Intel Core 2 Quad Processor Q6600
    Birim : Adet
    Ürün Kodu : Q6600BOX
    Marka : INTEL

Fiyatı : 295,00 USD + KDV
    Kdv dahil : 456,01 YTL
  • quote:

Ağustos 26'da
    P4 1.3GHz - $193'den $133'e - düşüş 31%
    P4 1.4GHz - $193'den $133'e - düşüş 31%
    P4 1.5GHz - $256'dan $133'e - düşüş 48%
    P4 1.6GHz - $294'ten $163'e - düşüş 45%
    P4 1.7GHz - $352'den $193'e - düşüş 45%
    P4 1.8GHz - $562'den $256'ya - düşüş 55%

ve Ağustos 28'de
    P4 1.8GHz - $256'dan $225'e - düşüş 12%
    P4 1.9GHz - $375'ten $274'e - düşüş 27%
    P4 2.0GHz - $562'den $401'e - düşüş 29%

bu sıralar amd 1700+ lar 65 dolar civarınaydı
    gerçekten intel o yıllarda iyi bi kazıktan geçirdi piyasayı
    iyiki amd vardı ama
    yoksa bilgisayar hayaldi o yıllarda..

• quote:

Orjinalden alıntı: ozmoplus

quote:

Orjinalden alıntı: valenciaendoor

quote:

Orjinalden alıntı: ozmoplus

quote:

Orjinalden alıntı: valenciaendoor

quote:

Orjinalden alıntı: bullseye85

Haberi buradan okumuştum.http://www.donanimhaber.com/AMD_4_cekirdekli_yeni_islemcileri/4099/haber.htm

o makalede doğal olmayan 4 çekirdeklilerin tam anlamı ile yük paylaşımı yapamadığı, doğal 4 çekirdeklinin doğal olmayandan %40 daha performanslı olduğu yazmıyor.lütfen biraz daha dikkatli olalım.

özetle: doğal 4 çekirdekli ile doğal olmayan arasında ciddi bir fark yoktur.önemli olan çekirdeğin performansıdır.dolayısıyla q6600 alabilirsiniz.öyle +
    %40 fark iddialarına falan inanmayın.onlar tamamen gündem değiştirme.

Sen şakamısın "valenciaendoor" ne demek arada fark olmaz, fiziksel 4 çekirdek, sanal 4 çekirdekten herzaman daha performanslıdır. Örnek; sen araba ile 2 şeritli bir yoldamı daha rahat gidersin yoksa 4 şeritli bir yoldamı ? Anladın sen onu ....

nerenle okuyorsun,nerenle anlıyorsun,ya da anlıyor musun çözemedim gitti.deminden beri bakıyorum senin ortaya attığın "sanal 4 çekirdek" kavramını hiçbir yazımda bulamıyorum.okuduğunu yanlış anlamışsın,bir de üstelik yanlış anladığın şeye cevap vermişsin.seni tebrik ediyorum başka birşey demiyorum. zira onu da yanlış anlayıp cevap vermeye falan çalışabilirsin.

Valla ben gözümle okuyorum ama sen okuduğunu anlayamıyorsun heralde o ayrı şimdi güzel kardeşim
    1. si sanal çekirdek kavramını yazdığın yazılarda bulamazsın çünkü onu ben söyledim seni doğal olmayan çekirdek kavramına eşit bir kavramdır yani biraz mantıklı düşünürsen anlarsın zaten "doğal olmayan=sanal" anladın heralde illede senin söylediğin kavramları yazacak değiliz heralde dimi
    2. "yahu niye okuduğunuzu anlamamakta direniyorsunuz?DigitalWorld ün anlatmak istediği şey barcelona başarılı olacaksa doğal 4 çekirdek olduğu için değil mimarisi iyi olduğu için olacak.eğer o işlemci az enerji harcayacaksa bunun sebebi doğal 4 çekirdek olması değil kullanılan üretim teknolojisi ve mimarisidir.ayrıca doğal 4 çekirdeğin sırf doğal 4 çekirdek olduğu için daha az enerji harcadığını kanıtlayan bir delil yok.bu başarımların çoğu doğal 4 çekirdek olmasından değil çekirdeğin yeni teknolojisinden kaynaklanıyor. " Bak burada da ne güzel söylemişsin sonuca gelecek olursan senin tabirinle doğal 4 çekirdek daha başarılı olacak mı olmayacak mı? yani bence hem daha başarılı olacak hemde daha performanslı olacak, öyle aralarında performans farkı olmaz diye kestirip atmak olmaz demi ayıp valla koskoca doğal 4 çekirdek kızar sonra sana
    Ayrıca şu doğal 4 çekirdek kavramınıda fiziksel 4 çekirdek olarak değiştirsek mi nedersin ?

Arkadaşım lütfen biraz araştır sanal olmayana denir bana kelime oyunu yapmaya kalma sonucunda sen zararlı çıkarsın.

Tekrarlıyorum sanal diye olmayana denir. Doğal olmayan farklı anlamdadır. Örnek vereyim gerçi işlemci ile ilgili değil ama en azından sanal nedir doğal nedir anlarsın.

Bak arkadaşım kelime içinde kullanayım daha rahat idrak et. Sanal dünya. Gerçekte bir dünya var mı yok. Yazılımsal olarak kurgulanmış bir şey değil mi?

Doğal ise şöyle örnek verebiliriz. Sen internette bir elma resmi görüyorsun bu sanaldır. Evde elma var bu doğaldır. Bir de masanın üstünde dekoratif amaçlı bir elma var bu da doğal olmayandır. Umarım anladın.

Bunun dışında iki firmanın bunu yapmak istemesinin nedeni de maliyet ve üretim kolaylığı. Tek çekirdeği zaten makine üretiyor onu da direkt yapıtır board a. Ama iki ayrı çekirdek işi zorlaştırıyor.

Bunun dışında hatırlatayım. Zamanında AMD nin server platformaları vardı. Tek anakarta iki işlemci takıyordun ve gayat te güzel performans veriyordu ve kayıp ta olmuyordu.

Şimdi ne oldu intel anakartta değil ve işlemcide birleştirme yaptı. Peki AMD eskiden demiyordu da şimdi niye doğal çekirdek diyor. Eskiden sistem çok güzel işliyordu. Ayrıca işlemci içindeki birleştirme anakarta oıranla daha stabildir zira en basidinden bakır kalkıyor oratadan yahu.

======================================================================================

He zaman zaman FX57 kardeşimize de bana da AMD ya da İntel fanatiği denmeye kalktı. Açıkça tekrar belirteyim fanatizm bu dünyadaki yapabileceğim en son şey benim için.

Benim fanatiği olacağım tek şey mantık fanatizmidir.

• ya biri bana aciklayabilir mi bu 4 cekirdek
    3d mark pi testi ve diger benchmark testleri haricinde nerde isimize yariyacak

bende c2d var en baba oyun bile islemcinin %50 sini kullaniyor 2 cekirdek destegi yok su anda
  • quote:

Orjinalden alıntı: zalman_1

evet arkadaşım dfs de varmış fiyatıda bu ben anlamadım çok büyük bir fark indirimi olmuş

o da bişey mi ?
    INTEL Q6600 Core 2 Quad 2.4GHz 64bit LGA775;
    4MBx2 L2; 2400Mhz; 65nm; Kutulu
    278,99 $ . reklam olmasın iye siteyi veremedim. pm atarsan cevap veririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: racer87

sana katıılıyorum artık yazılımlar donanımlara yetısemıyooooooor.

doğru söylüyonuz bi yazılım güncelliyonuz performans yarı yarıya artıyo
  • Eskidikçe kaktır işte stokta kalmasın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

quote:

Orjinalden alıntı: zalman_1

evet arkadaşım dfs de varmış fiyatıda bu ben anlamadım çok büyük bir fark indirimi olmuş

o da bişey mi ?
    INTEL Q6600 Core 2 Quad 2.4GHz 64bit LGA775;
    4MBx2 L2; 2400Mhz; 65nm; Kutulu
    278,99 $ . reklam olmasın iye siteyi veremedim. pm atarsan cevap veririm.

Ver ya böyle bir firma reklam olmayı hak ediyor,www.inventus.com.tr/donanimliste.htm

• Valla o fiyata q6400 alacaıma az daha verir q6600 alırım,bu işlemciyi alacak kişinin 3-5 hesap etmez die düşünüorum
  • Ya valla arkadaslar bu teknoloji olayı sakat bir durum. iddia ediyorum bu yeni çıkan donanımları hakkıyla kullanan kullanıcı sayısı %10 u geçmez. peki kimler hakkıyla kullanıyordur bunları cevap basit: oyun meraklıları, çizim programı kullananlar ve bunun gibi bazı sistemi kastıran program kullananlar.(oyun meraklısı arkadaslar eğer sizin için oyun vazgeçilmez ise alın bir tane ps3 bakmayın arkanıza ram, işlemci, ekran kartı yetmemezliği sorunu yok windows hata verdi virus musallat oldu derdi yok ve de sony 10 yıl boyunca baska oyun konsolu çıkarmayacağını soylemiş o yüzden kazandırmayın çuval dolusu parayı oyun için tuzak kuran markalara..) tuzaklara düşmeyelim arkadaşlar bende en az sizin kadar teknolojiye düşkün birisiyim, artık teknolojiye meyilli nefislerimizi durdurmalıyız. size en basitten bir ornek vereyim bir tane dijital foto makinam var 1 yıl once almıstım kaliteli bişey, bu sene yenisi çıkmış aynı modelin bikaç ozellik fazlası var kendi kendime diyorum bazen sat bunu koy üstüne 200ytl al yeni modeli ama aslında çok saçma çünkü elimdeki makina bana fazlasıyla yetiyor ama işte napacaksın insan nefsine bazen fazla uyuyor. bu yüzden demem o ki normal hayatımızdaki masraflardan kısarak işimize yaramayacak ve kısa zamanda demode olacak teknolojilere para yatırmayalım.
    Biz türkiyede yasıyoruz (yanlış anlaşılmasın ülkemi, insanlarını, tarihini ve geçmişini, doğal güzelliklerini ve nimetleri o kadar çok seviyorum ve bu yazıyı bu yüzden yazıyorum) gelir seviyemiz belli bu yüzden herşeyi son sistem takip etmek yerine "İHTİYAÇLARIMIZI" karsılayacak kadarını kullanırsak vatanımıza o kadar iyilik yapmış oluruz (sağda solda yakınırlar ithalat ile ihracat arasındaki cari açık artıyormuş diye bunun tek sebebi var elin ecnebilerin pazarlama taktiklerine sıkça düşüyoruz ve ülkemizin parasını yabancılara yediriyoruz malum yukarıda bahsettiğim 200ytl yi varmiş olsaydım elin japonu benden bir güzel para kazanacaktı)
    Birde konuyla pek alakası yok ama elin japonu satar bize maddi durumu zayıf olanın elinde bile gorurum 600-700 ytl lik cep telefonunu ama bak anketlere japonlar yılda ortalama 20 kitap okuyorlar bizde ise 4 kişi yılda 1 kitap yani kişi başına 0.25 kitap. bahane belli kitap almaya para mı var komik olmasın kimse paran bile olmasa al bi tanıdıktan raflarda tozlanmış kitaplarından ödünç aç oku (kendi adıma kastım valla geçecem şu japonların ortalamayı bu yıl, ve komik olanıda şu ana kadar kendi paramla aldığım kitap sayısı 7-8 i geçmez ama kütüphanem kitap doldu isteyince okumak Allah yardım ediyor) neyse sizi sıktıysam affedin beni hadi kalın sağlıcakla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcclock -- 29 Temmuz 2007; 2:15:21 >

• arkadaşlar e6700 ile q6700 arasında ücret olarak 200 dolardan fazla fark var, peki pratikte bu ikisi arasında bu farkı hakettirecek performans farkı varmı?
  • yazılımcı 2üzeri N der.İşlemler paylaştırılır =)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.