Şimdi Ara

Connect 3d Led Stop Yapım Aşaması (araç üzerine monte edildi)... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
47.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hezerfen
    resimde gördüğüm kadar o kadar zor deyil.
    en alttaki arka parçanın delikleri karşı karşıya deyilmi.deyilse karşı karşıya delinip(ince delik)şablon diye kullanılabilir.
    amma birebir görmek başka tabii.pazara yolun düşmezmi bende inerim.arkadaşların atölyesinde delikleri gerektiği gibi açarız.
    kolay gelsin

Senin dedigini yapabilmek için diğer tarafındakı camı ve ledleri sökmem lazım dede lamba kople bi bütün sökülür ama sonra su geçirme riski olur..

üste bahsettigim şekilde bi halletmeye çalışacagım hafta sonu olmazsa başka çözümler ararım...

söz stoplar bittikten sonra çay içmeye gelicem stop lambalarınıda incelersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 9 Şubat 2011; 21:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

resimde gördüğüm kadar o kadar zor deyil.
    en alttaki arka parçanın delikleri karşı karşıya deyilmi.deyilse karşı karşıya delinip(ince delik)şablon diye kullanılabilir.
    amma birebir görmek başka tabii.pazara yolun düşmezmi bende inerim.arkadaşların atölyesinde delikleri gerektiği gibi açarız.
    kolay gelsin

üste bahsettigim şekilde bi halletmeye çalışacagım hafta sonu olmazsa başka çözümler ararım...

söz stoplar bittikten sonra çay içmeye gelicem stop lambalarınıda incelersin...

stopları delmeden gelsen burada çözüm üretiriz.sen direk hemşin ekmek fırınına gel.kaynım orda olur.hangisi olursa farketmez beni tel.ararlar.hemşin yolu üzerinde olana gel.ikitane hemşin fırını var çünkü..

• quote:

stopları delmeden gelsen burada çözüm üretiriz.sen direk hemşin ekmek fırınına gel.kaynım orda olur.hangisi olursa farketmez beni tel.ararlar.hemşin yolu üzerinde olana gel.ikitane hemşin fırını var çünkü..

O zaman iş uzar, delikleri açtıktan sonra elektirik baglantılarını yapıcam çünkü

Benım söyledigim kalıpla işaretleyip delme olayı %95 sorunsuz olacak, ayrıca hafta sonu ümit'le buluşma planımız var 2 mizin aracınında kapı fitillerinde kablo uygulaması yapıcaz rüzgar sesini azaltmak için. Sanada öneririm dede uzun yol çok yapıyorsun rüzgar sesinde 50 cıvarında azalma oluyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PLTMGNM
    Bu iş için çok para harcamışsın.Tamam çok güzel iyi yapıyorsun.Ama fuzuli masraf gibi. 600 tl dile kolay 2 stop için değmez derim.Ama modifiye herkesin dediği gibi yaşam tarzı.burada zevkleri ve renkleri olaya katmıyorum.(Bana kalırsa dediğim gibi çooook para.)

Sağ sol orjinal stop lambarıyla(160 tl onlar) maliyeti 450 tl tuttu, harcadıgım zaman ve işçiligim hariç

:) 450 tl çok ucuz sanki

• quote:

:) 450 tl çok ucuz sanki

Connect'ler için satılan hazır stop lambası yok, farklı araçlar için satılan led veya 3d stoplar 300 ile 900 tl arasında değişiyor onlarla kıyaslarsak normal
  •  Connect 3d Led Stop Yapım Aşaması (araç üzerine monte edildi)...
  • uğur geri vitesi yere yakın yapsan daha iyi olur.kural öyle gibi......
    birde erken bitir. çaylar soğumadan içelim artık.......
  • quote:

uğur geri vitesi yere yakın yapsan daha iyi olur.kural öyle gibi......
    birde erken bitir. çaylar soğumadan içelim artık.......

Ortaya takarsam eski yeriyle aynı oluyor

Geri vites lambasına çok takılmıyorum çok önemli bişey değil yetersiz gelirse(şuankide yetersiz geliyor bazen) uygun bi yere ek geri vites lambası takarım görünmeyecek şekilde...

Benım için önemli olan stop ve sinyal lambası...

Hafta sonu işim çıkmazsa ve elektirik bağlantısında bi sorun yaşamazsam hafta sonu bitecek eğer planladıgım gibi gitmezse ondan sonraki hafta sonu bitmiş olur.

Araca monte etmek 2 dk iş zaten

• Orijinalden alıntı: hezerfen

Sıralama olarak bunu düşünüyorum kararımı değiştirmezsem...

Connect 3d Led Stop Yapım Aşaması (araç üzerine monte edildi)...

En mantıklı sıralama bu bence. Geri vites lambasına siyah film çekildiğinde daha güzel durucaktır. Güzel iş çıkmış bence ortaya emeğine sağlık güle güle kullan hocam.

• Hocam çok güzel olmuş elinize sağlık
  • Orijinalden alıntı: seytancekici

Sıralama olarak bunu düşünüyorum kararımı değiştirmezsem...

En mantıklı sıralama bu bence. Geri vites lambasına siyah film çekildiğinde daha güzel durucaktır. Güzel iş çıkmış bence ortaya emeğine sağlık güle güle kullan hocam.

• Hergün giriyorum konuya.Bir bitsede görsek yaw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu
    Hergün giriyorum konuya.Bir bitsede görsek yaw.

Hafta içi ilgilenmiyorum stoplarla bi aksilik çıkmazsa hafta sonu bitecek...
  • yakışmış ledler
  • Lambaları sabitleme olayını hallettim, elektirik baglantısınıda yapıcaktık ama beklemedigim bi sorunla karşılaştım o sorunu nasıl cözebilirim diye araştırıyorum.

Araç üzerindeki kabloları kesmek istemiyorum orjinal söketi çalışması içinde bu parçaya kabloları sabitlemem gerekiyor, lehim tutmuyor direk baglarsamda ilerde sorun çıkarma riski var...

Bunlarda bitmiş halinden bikaç kare...

• uğur çok güzel olmuş..
    kabloları kesmeden sıyırma yöntemi ile halledebilirsin.kabloları zedelemeden dışını sıyırıp uçlar al sonra oto elektrikçilerde erkekli dişili soketler var onlara monte et.seyyer olsun.4-6-8-giriş olabiliyor hatta dahada fazlasını bulabilirsın.eski otobüs sinyal kolları ve karşılıklarıda işini görür.rizede hurdada bulabilirsin.kolay gelsin.
    kar kalksın hava atmaya gelirsin bizim tarafa.yalınız kaynım görmesin valla asılır banada diye.....
  • quote:

uğur çok güzel olmuş..
    kabloları kesmeden sıyırma yöntemi ile halledebilirsin.kabloları zedelemeden dışını sıyırıp uçlar al sonra oto elektrikçilerde erkekli dişili soketler var onlara monte et.seyyer olsun.4-6-8-giriş olabiliyor hatta dahada fazlasını bulabilirsın.eski otobüs sinyal kolları ve karşılıklarıda işini görür.rizede hurdada bulabilirsin.kolay gelsin.
    kar kalksın hava atmaya gelirsin bizim tarafa.yalınız kaynım görmesin valla asılır banada diye.....

Senin bahsettigin şekildede aracın orjinal kablolarına zarar vermek gerekiyor dede

Üste ampul duylarının oldugu parçada gerekli yerleri delip kabloları papuç + vida ile sabitliycem...

En geç önümüzdeki hafta sonu araç üzerine takmış olucam ilk fırsatta çay içmeye uğriycam. Kayının isterse söker benımkileri veririm hemen farklı bi tasarım var aklımda kendi aracıma onu yaparım

• işi buraya kadar getirmiş kişi zaten basit şeylerde takılacağını zannetmiyorum.bitirki çaylar soğumadan içelim.kaynıma söyleyim şöyle kaliteli bir paket alsın.çünkü çayı çok severim....
  • Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.