Şimdi Ara

Commodore C64 yeni donanımıyla yeniden doğdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
13.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sendemail

Basic A vardı
    c64 dergısı alıp ,ekındekı assembler dergısınde hababam satır satır kod yazardık
    daha 10 yasında mıydık neydık?
    bende kaset değilde disket vardı buyuk dısketlerden hem de,
    atari nin test drıve ,Formula 1 accolade firması,filmlerin oyunlarını da Ocean yapardı.
    sonradan Amiga 500 cıkmıstı ,aklım ucmustu,ulen ne guzel gunlermıs.

bence,benım fıkrım, konsol ayarında ,hem andoroıd ısletım sıstemlı ,hem konsol olan bır taklavat cıkarsalarmıs hoş olurmuş.tabı bunun ıcın gokdelen gıbı butce ,oyun sırketlerını baglayacak taban lazım.Alsınlar xbox romunu -tabı verırlerse-
    fantezı ıste...
    gecti commodore gecti be...

Şunlara bakınca içim bir kötü oluyor:

/>

Commodore C64 yeni donanımıyla yeniden doğdu

/>

• AMIGA 5000 isteriz. Şöyle Buldozer CPU falan fişmanlı, Amiga-OS veya Morph-OS'lu ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Basic A vardı
    c64 dergısı alıp ,ekındekı assembler dergısınde hababam satır satır kod yazardık
    daha 10 yasında mıydık neydık?
    bende kaset değilde disket vardı buyuk dısketlerden hem de,
    atari nin test drıve ,Formula 1 accolade firması,filmlerin oyunlarını da Ocean yapardı.
    sonradan Amiga 500 cıkmıstı ,aklım ucmustu,ulen ne guzel gunlermıs.

bence,benım fıkrım, konsol ayarında ,hem andoroıd ısletım sıstemlı ,hem konsol olan bır taklavat cıkarsalarmıs hoş olurmuş.tabı bunun ıcın gokdelen gıbı butce ,oyun sırketlerını baglayacak taban lazım.Alsınlar xbox romunu -tabı verırlerse-
    fantezı ıste...
    gecti commodore gecti be...

Şunlara bakınca içim bir kötü oluyor:

/>

Commodore C64 yeni donanımıyla yeniden doğdu

/>

Lotus oyunu vardı yıllarca hiç bıkmadan oynardık :)) oyun başlangıcında ki bayan sesiyle Accolade prodictionnnnnn sesi hala kulaklarımda :D bir disket oyuna o zamanlar 1 milyon lira verdiğimi biliyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 5 Nisan 2011; 17:39:42 >

• 13 yasimda aldigim ilk bilgisayarim ise pek yaramadigini anlayinca satip anneme bi buzdolabi almistim neydi o gunler ama yine de biseyler ogrendik. Nostaljiyi sevenlere firsat iste ama ben almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginco06

3-4 sene önce depoyu temizlerken commodore 64ümü babamın zoruyla çöpe attım.. Hala çok pişmanım..

• bunun müzikleri çok hoşuma giderdi cıstık cıstık
  • Adamın biride xbox360 karakutuya uyarlamıştı.Kara kutu görünümlü xbox360:D
  • geçmiş zaman olur ki
  • o dönemleri yaşıyamadık yaşamak isterdim nerde 80 ler nerde 90 lar kahrolsun 2000ler
  • evimde bir odayı retro odası olarak ayırdım, tam sistem bir commdore 64 bilgisayarım (dataset, disk drive monitör ) 500 tanede içinde binlerce oyun ve program yüklü 5.25 disketim var, diğer bir masada A500, ve A500+, ağır abi masam ise A1200 ve A3000 içermekte, hepsi faal pırıl pırıl kullanıyorum, işletim sistemleri kurulu, 1200 de hd de yedeklerim olmasına rağmen 2000 kadarda 3.5 ayrı amiga disketim mevcut, konsol köşemde ise nintendo NES , super nintendo, atari 2600 ve mega drive 2 duruyor,

wowdan yada cryis tarzı oyunlardan sıkıldımmı kapanırım retro odama saatlerce uğraşirim cihazlarımla.
  • gereksiz.geri dönüş böyle olmaz...
  • O arkadaki igrenc panel nedir oyle?
    Bunu elalemde yapar? Al icine koy anakarti bitsin gitsin bu ne ki?
    Official birsey olamaz bu yapilan cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MythShaman

evimde bir odayı retro odası olarak ayırdım, tam sistem bir commdore 64 bilgisayarım (dataset, disk drive monitör ) 500 tanede içinde binlerce oyun ve program yüklü 5.25 disketim var, diğer bir masada A500, ve A500+, ağır abi masam ise A1200 ve A3000 içermekte, hepsi faal pırıl pırıl kullanıyorum, işletim sistemleri kurulu, 1200 de hd de yedeklerim olmasına rağmen 2000 kadarda 3.5 ayrı amiga disketim mevcut, konsol köşemde ise nintendo NES , super nintendo, atari 2600 ve mega drive 2 duruyor,

wowdan yada cryis tarzı oyunlardan sıkıldımmı kapanırım retro odama saatlerce uğraşirim cihazlarımla.

Odanızın bir fotoğrafını görmek çok isterdim açıkçası.

• gereksiz bence
  • yurtdısında klasık degerı olan urunler ama burda degerı bılınmez
  • İki sene önce 60 TL'ye beyaz kasalı olan, sadece birkaç kez çalıştırılmış ve 20 senedir kutusunda bekleyen bir C64 + datasette aldım. Board üzerinde toz bile yoktu. Evde saklıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MythShaman

evimde bir odayı retro odası olarak ayırdım, tam sistem bir commdore 64 bilgisayarım (dataset, disk drive monitör ) 500 tanede içinde binlerce oyun ve program yüklü 5.25 disketim var, diğer bir masada A500, ve A500+, ağır abi masam ise A1200 ve A3000 içermekte, hepsi faal pırıl pırıl kullanıyorum, işletim sistemleri kurulu, 1200 de hd de yedeklerim olmasına rağmen 2000 kadarda 3.5 ayrı amiga disketim mevcut, konsol köşemde ise nintendo NES , super nintendo, atari 2600 ve mega drive 2 duruyor,

Sensible partisi

• 1-2 yılla kaçırdım ben ya o günleri hatta kuzenim vermişti de atari çakması demiş oynamamıştım cahildim çocuktum daha pişmanım.
  • ulan anılarım canlandı akşam açimde silk worm oynayim
  • yeniden çıksın yine alrım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.