Şimdi Ara

ÇOK İLGİNÇ BİR İSTATİSTİK VERİ(REHBER HOCASINDAN)MUTLAKA OKUYUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kılavuzun açıklanmasıyla 4 saatlik bir hesap çalşması yaptk. 9.830 da kapayan Van Tıp ın kaçta kapayacağnı bulmak için. kısaca anlatayım. braz karışkta olsa hatasız. *2007 ve 2008 de en düşük puanla van tıp almştr.
    sıfır dan başlayarak sonuca ulaşacağz.
    not : tüm kontenjanlar 2009 a göredr.
    *devlet üni. tıp kontenjanları (toplam)
    *9.800 den yüksek sırayla kapatan ve ciddi eğitm veren üniverstlern tutulan mühendslklerin kontenjanları (elektrnk, bilgsayr, endstri, makne, telkom vs.)-(ODTÜ, İTÜ, Boğraziçi vs.)
    *2007 ve 2008 deki istatstklere göre sıralaması tıp a yetipte gitmeyenlerin sayısı (tercih yapmayanlar)
    *sıralamsı daha yüksek olmasına rağmen diğer üni.lere gdenler yani tavan puanı oluşturup sıralması 10.000e kdarki öğrenclerin sayısı (örn: ankara diş TABAN: 346.7 __ TAVAN : 352.3 vs. bunun gbi çok örnek war.inceleynz)
    *sıralama olark 10.000den önce olup BURSLU bölümlere yerleşenler (Yeditepe,Bilkent, Koç, TOBB müh.__Ufuk, Yedtpe, İst. Bilim, Maltepe, Başkent tıp__vs.)
    *Hacettepe diş kontenjanı ve diş, eczaclkta vs alanlardaki BURSLU üniverste kontenjanları
    eklendğinde 11.700 üsntnde bir sayı ediyor.yani van tıp ın 11.700 de kapatacağı anlamına geliyo.
    tıplara talep artacak mühendslkler boşalcak dersenz.bu sadece üstteki tıplar için geçerldr.ODTÜ, İTÜ, TOBB(burslu) gbi bölümler ilk 7.000 in üstüne asla çıkamaz.sıralamada aşağıda kalan mühendslklerde düşüş olur.
    sonuç olarak van tıp 11.700 civarı bir sayıda kapatacaktır.
    saygılar..

• yalan, bu kadar fark olacağını sanmıyorum 100 kişi fln fark edebilir ama

gerçi inşallah her alan için böyle olur ama, geçen senin puanıyla bu senenin puanlarının sıralamaları ortada.

bu sene develüasyon oldu
  • mustafa hesabında bir mantıksızlık yok...haklısın eyvallah...Ama ben van tıp ın en en en kötü 11000 olacağını düşünüyorum..ha 700 kişi çok büyük bi fark mı..? ön sıralar için evet...sonuçlar açıklanınca buraya yazalım van tıp ın sırasını...

meraklandım bir an
  • Çalısman ii olmus ama van tıp benim düsünceme göre 10.700 civarı kapatacak.İnsallah senin dediğin gibi olur ama o kadar asırı gerileme olacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.