Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işin garip tarafı bnim clio 3 2008 model, onun da topuz sağ taraftan göbeğe doğru çatlamış, sanırım güneşten felan artık parça miadı doluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam sipariş vereyim
  • Vites topuzu bende de parçalandı 20 liraya topuz aldım o içindeki beyaz plastik kırılmış onun için 600 tl istediler vitese uygun hortum bulduk taktım şimdi dönmüyor gayet iyi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazır konu canlıyken bende sorayım depo kapağı motoru arızalanan oldumu benim aldığımda arızalıydı geçen bütün kapıların kilitlenmesini engelledi sigorta attırıyordu komple depo kapağın motorunu çıkardık 120tl imiş bunu ekonomik olarak çözen varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • killforyou1981 kullanıcısına yanıt
    Malesef. Değişmesi gerekiyor parçanın. Çok sağlam bi elektrikçi belki yapabilir
  • Arkadaşlar merhaba,

Clio Grand Tour 1.5 DCi 2012 model aracımın 200 bin bakımını yaptıracağım. Nelere baktırmam gerekiyor daha önce yaptıran varsa bilgi verebilir mi acaba ?

Bir de Ümraniye sanayide tanıdık düzgün bir motor ustası var mı bildiğiniz ?
  • Merhaba arkadaslar bagaj amfiye kablo cekemedik kabloyu nereden gecirebiliz clio 3 2006 tesekkurler

• Resimde gorulen aküden sigortaya giden kablo demeti haricinde bi yer yok

• Sucuklu Pizza kullanıcısına yanıt
    mekanizmayı söktük oyuncakların içindeki motorun aynısı dişliler kırılmış o plastik dişlileri değiştirmenin yoluna bakıcam şimdi daha vahimi baskı balata bitmiş o değişecek geçen hafta triger D.daim hariç değişti artık nasip olursa 4-5 yıl beraberiz cliomla

• Arkadaşlar merhaba 2006 model 1,5 DCI aracımı 8 yıl kullandıktan sonra babama vermiştim. 3 yıl kadar da onlar kullandılar. Bugün 1 haftalık bir iş için arabayı ödünç aldım. Yola çıktığımda kalkış yapar yapmaz arabanın bağırdığını zor kalktığını sonrasında ise titreme hissettim. 2. viteste ve 3. vitestede durum aynıydı. Araba yolda ilerlerken ve ayağım gaz pedalında sabitken sanki arkadan birisi arabayı çekip bırakıyor gibi. yani gaz kesip basıyormuş gibi bi tekleme. bu da araç içinde sarsıntıya neden oluyor. Ancak devir saatinde bir oynama olmuyor. Araç rölantideyken hareketsizken herhangi bir tekleme sarsıntı olmuyor. Araba hakkında çok bilgim olmadığı için ne yapacağımı bilemedim. Arabayı uzun zamandır kullanmadığım için net bir fikrimde yok. ancak dün 90-100 km hızla giderken 5. viteste devir saatinin 3000 devirde olduğunu gördüm sanki araba bağırıyor gibiydi. Ancak aracın hızlanmasında herhangi bir problem yok. gaza basınca öne atılıyor ancak yukarda bahsettiğim teklemeyi yapıyor sürekli. düşük devirde daha çok hissediliyor.
    sorun ne olabilir?_
    baskı balata sorunu olabilir mi? yada ateşleme ile ilgili, enjeksiyonla ilgili.

• maverick15 kullanıcısına yanıt
    Bende çok anlamam öyle ama benim sabahları 2.marşta çalıştığı zamanlar aklıma geldi 3.vitese kadar araba zor gidiyordu nerdeyse 300-400 metre

2000 devire gelene kadar bir öne atılıyor bir geri gidiyor titreye titreye gidiyordum 3.viteslerde olmuyordu ama gitmiyordu benim enjektörlerler tıkanmıştı pompacının demesine göre fabrika haline gelmiş (total saolsun)

Zaten eve dönerken arabayı tutamadım sanki arkadan biri tutuyormuş da o yuzden gitmiyormuş gibiydi

Yakın zamanda da baskı bitti gözümle gördüm bitmiş onda kalkışta titreme yoktu ama tepkiler zayıftı devir uçuyordu ama hızlanmada yoktu 20 dk sağlam bayır çıktık 4kişi 1. Vites devir 3200 araba durdu duracaktı arkadan kornalar dedim buraya kadarmış ertesi gün onuda değiştirdim

Meyer debriyaj otobüs debriyaj ı olmuş bu ikisine baktırabilirsin pompacı enjektör hortumunu çıkarıp tazik durumuna bakıyor

baskı balatanın durumu kalkışta 2 de 3 de giderse bitmiştir gibi bişey vardı

bir daha okudum senin sorun enjektörlerlerde gibi gözüküyor inşallah temizleyerek açılır
    katkı atma memeleri yayları uçları iyice temizlet

ateşleme de sıkıntı olsa çalışmada sıkıntı olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killforyou1981 -- 17 Ağustos 2017; 17:38:43 >

• maverick15 kullanıcısına yanıt
    1) en son baskı balata değişiminden sonra , 50.000 civarı yapmışsa, baskı-balata değişin

2) enjektörler, çukura girip çıkmalarda yerinden oynayabiliyor, kablo dahil elden geçirin

3) turbo hortumu yerinden çıkmış olabilir . turboya bi baktırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yörükpaşa

1) en son baskı balata değişiminden sonra , 50.000 civarı yapmışsa, baskı-balata değişin

2) enjektörler, çukura girip çıkmalarda yerinden oynayabiliyor, kablo dahil elden geçirin

yaşadığım yerde renaulttan anlayan iyi bir usta buldum. usta, bilgisayardan kontrol etti gaz pedalı pedometre hatası çıktı. gaz pedalında bazı işlemler yaptı düzeltti. test sürüşü yaptık sallamalar titremeler gitmişti. yalnız usta baskı balata bitmek üzere dedi. debriyaj pedalı üstten kavrıyor, sertleşmiş, devir saati ve hız göstergesi uyumsuz dedi. bunu yakın zamanda değiştirmemiz lazım dedi. araba 150.000 km de olduğu için ve balatayı bu zamana kadar değiştirmediğimiz için bayramdan sonra değiştirmeye karar verdim.

neyse aracımda yağ seviyesi düşük yağ ekleyiniz gibi bir uyarı vardı. yağ ekleyelim mi yoksa tamamen değiştirelim mi dedi. karar veremedik derken arabayı yukarı kaldırdı, kaldırmamızla şok olmamız bir oldu. arabanın altı komple motor yağı olmuştu. araç altındaki korumayı söktü. her yer yağ. bunu yıkatmamız lazım bu şekilde tespit edemeyiz dedi. yıkattıktan sonra araç ustada kaldı ertesi gün aracın altından yağ kaçıran yeri tespit etti. aracın altından turboya yakın yerde bir hortumu yerini gösterdi bunu tamir edemezsek turboyu sökmem gerekir dedi. sonra siyah renkli bir silikon getirdi. hortumun çevresine bu silikonu sıkıp açıklık olan yeri kapattı. yaklaşık 2 saat kurumasını bekledik. test sürüşü yapıp denedik hiç bir sorun kalmamıştı. bu arada arabamdan sadece 1 litreye yakın yağ çıktı. eğer aracı babamdan almasam ve kendim önemsemesem motor yatak sarıp başıma çok büyük hasarlar açacaktı.
    Ustaya neden böyle bir şey olduğunu sorduğumda, aracımızın triger kayışı koptuğu için başka bir ustanın yaptığı işlem sırasında hortumu zorladığını 2 vida sökmek için uğraşmadıkları için hortumu asıldıklarını bunun sebep olmuş olabileceğini söyledi.

• araçta neredeyse tüm kapılarda tık tık diye bir ses geliyor açarken. bunu nasıl çözebiliriz. fikri olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick15

quote:

yaşadığım yerde renaulttan anlayan iyi bir usta buldum. usta, bilgisayardan kontrol etti gaz pedalı pedometre hatası çıktı. gaz pedalında bazı işlemler yaptı düzeltti. test sürüşü yaptık sallamalar titremeler gitmişti. yalnız usta baskı balata bitmek üzere dedi. debriyaj pedalı üstten kavrıyor, sertleşmiş, devir saati ve hız göstergesi uyumsuz dedi. bunu yakın zamanda değiştirmemiz lazım dedi. araba 150.000 km de olduğu için ve balatayı bu zamana kadar değiştirmediğimiz için bayramdan sonra değiştirmeye karar verdim.

neyse aracımda yağ seviyesi düşük yağ ekleyiniz gibi bir uyarı vardı. yağ ekleyelim mi yoksa tamamen değiştirelim mi dedi. karar veremedik derken arabayı yukarı kaldırdı, kaldırmamızla şok olmamız bir oldu. arabanın altı komple motor yağı olmuştu. araç altındaki korumayı söktü. her yer yağ. bunu yıkatmamız lazım bu şekilde tespit edemeyiz dedi. yıkattıktan sonra araç ustada kaldı ertesi gün aracın altından yağ kaçıran yeri tespit etti. aracın altından turboya yakın yerde bir hortumu yerini gösterdi bunu tamir edemezsek turboyu sökmem gerekir dedi. sonra siyah renkli bir silikon getirdi. hortumun çevresine bu silikonu sıkıp açıklık olan yeri kapattı. yaklaşık 2 saat kurumasını bekledik. test sürüşü yapıp denedik hiç bir sorun kalmamıştı. bu arada arabamdan sadece 1 litreye yakın yağ çıktı. eğer aracı babamdan almasam ve kendim önemsemesem motor yatak sarıp başıma çok büyük hasarlar açacaktı.
    Ustaya neden böyle bir şey olduğunu sorduğumda, aracımızın triger kayışı koptuğu için başka bir ustanın yaptığı işlem sırasında hortumu zorladığını 2 vida sökmek için uğraşmadıkları için hortumu asıldıklarını bunun sebep olmuş olabileceğini söyledi.

.. turbo önemli , baskı balatayı da değiştirirseniz gözünüz arkada kalmaz .. kolay gele..

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick15

araçta neredeyse tüm kapılarda tık tık diye bir ses geliyor açarken. bunu nasıl çözebiliriz. fikri olan var mı acaba?

.. kapı menteşelerinin iyice , yedire yedire yağlanması gerek .. bazı arkadaşlar , kapı menteşelerini üstten matkapla delerek içine makina yağı vb. koyuyor ve daha sonra o delinen yeri silikonla kapatıyorlar .. spray sıvı gres yağları ise daha pratik .. menteşeleri kirden - tozdan iyice temizleyip kuruladıktan sonra , sıvı gres ile 1 - 2 kez yağlamak , sorunu çözecektir ..
  • Merhaba arkadaşlar

1.5 dci aracımda yaklaşık 10 gündür resimde gördüğünüz gibi zigzag şeklinde ışık yanıyor arada 40 50 km sönüyo kendiliğinden, bu ışık neden yanıyor olabilir ki acaba

• Hakan2603 H kullanıcısına yanıt
    .. bu işaret , birden fazla sorun olabilir demektir.

1) yakıtı aldığınız yere güveniyorsanız , problem yok . güvenmiyorsanız , deponun içine shell veya opetten alacağınız yakıt katkısı koyup , depo bitene kadar devirli
    bir şekilde aracı kullanın . ikinci alacağınız yakıtta da aynı işlemi yaparsanız , sorun kalmaz .

2) aracın turbosunda veya turbo hortumunda sorun olabilir . alttan bakınca karter civarı yağ içindeyse , turbo hortumu patlamıştır . hortumu değiştirin .

3) motora gelen bütün kabloları elden geçirin . bozuk yollarda , enjektör kablo bağlantıları bazen gevşiyor . çok eskiyse , değişmesi tavsiye olunur .

4) yine de sorun geçmediyse , enjektörlerin temizlenmesi gerekir .
  • Teşekkür ederim hocam bahsettiğiniz gibi şehirler arası ucuz mazot satan bi yerden full ledikten 100 km sonra yanmaya başlamıştı bu ışık sonrasında çeyrek depo kullanıp üstüne BP den yakıt almıştım o yakıt henüz bitmedi tek diş kaldı şuan seyrek şekilde yanıyor, daha önce sürekli yanıyor du arabanın gidişinde yada başka biyerinde sorun yok gibi hocam 2. 3. 4. Maddeleri sanırım ben kendim kontrol edemem :) yakıttan olabilme ihtimali banada yüksek geliyor hocam

• quote:

.. bu işaret , birden fazla sorun olabilir demektir.

1) yakıtı aldığınız yere güveniyorsanız , problem yok . güvenmiyorsanız , deponun içine shell veya opetten alacağınız yakıt katkısı koyup , depo bitene kadar devirli
    bir şekilde aracı kullanın . ikinci alacağınız yakıtta da aynı işlemi yaparsanız , sorun kalmaz .

2) aracın turbosunda veya turbo hortumunda sorun olabilir . alttan bakınca karter civarı yağ içindeyse , turbo hortumu patlamıştır . hortumu değiştirin .

3) motora gelen bütün kabloları elden geçirin . bozuk yollarda , enjektör kablo bağlantıları bazen gevşiyor . çok eskiyse , değişmesi tavsiye olunur .

4) yine de sorun geçmediyse , enjektörlerin temizlenmesi gerekir .

Yörük paşa hocam sabah aracı çalıştırırken tekleme yaptı 3. De çalıştı yakıt çok az dı sonra gittim yakıt aldım hemen normale döndü gibi, ustaya götürdüm enjektör ler arızalı dedi o da baya bi masraflı bişeymiş kalsın dedim şimdilik nası bi yol izlemeliyim hocam sence bundan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan2603 -- 16 Eylül 2017; 21:00:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.