Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (534. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler bilgi için..

aslında sanayide de iyi bir ustaya veya denk gelmezsek yine yapıyor yapacağını sanayi esnafı en dandik malzemeye en fahiş fiyatı çekmekten hiç geri durmuyorlar çoğu zaman... bu yüzden öncelikle yetkili servisten fiyat alsam iyi olacak sanırım zira araç dizel olduğu için adam akıllı bakılması da hem daha iyi olacaktır bi taraftanda ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

Ben 45bin'de aldığım, şimdi 140binde olan arabamı 110bin'e kadar yetkili servise götürdüm. Yetkili servis şefi oradan ayrılıp özel servis açınca bir daha yetkili servise gitme gereği duymadım.
    Fiyat farkı var. Dediğin gibi %40-50 kadar ucuz özel servis. Ama özel serviste garanti olayı sıkıntı. Yetkili serviste 2 yıl garanti var.
    Her özel servis işi yetkili servis kadar bilemeyebiliyor. Ben güvenilir usta bulamasaydım yetkili servise devam ederdim ne kadar pahalı olursa olsun.

servisler kadar kazık bir yere hiç kimse rastlamamıştır, geçen gün aracımı götürdüm kontrol ettiler debriyaj balatası değişecek dediler ve benden 2000 TL para istediler, aynı marka balata ve işcilik dahil dışarıda 400-500 TL arası fiyat aldım

daha önce bir çok sıfır araç kullandım tüm servisler kazık fiyat veriyor en pahalısıda opelin servisi yağ ve filitreler için benden 590 tl istemişlerdi 2 yıl önce

• Önceki yaz triger, devirdaim, debriyaj balatasi, fren diskleri ve balatalar ve yağ değişimi 1200 tl tuttu işçilik dahil bahsettigim özel serviste.
    Yetkili servisten 2500-3000 liradan aşağı çıkamazdım.
    Ama bütün bunları herhangi bir ustaya da yaptiramazdim.
    Usta sağlam değilse servise gitmek en iyisi. İndirimleri kampanyaları takip edip taksitlendirerek az da olsa azalabilir bu işlerin maddi yükü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 model night day benzinli 1,2 aldım merakım olan 2 sey var

araçda far sensörü var ama aracın cam açma tuşları aydınlanmıyor?
    yağmur sensörü çalışıyor ama arka silecek otm çalışmıyor elle kumandadan açıp kapatıyorum?
  • planmeca P kullanıcısına yanıt
    İzmir'de biri bu iş için aparat satıyordu fakat teybin de uyumlu olması gerekiyor.
  • by_mysterious kullanıcısına yanıt
    4 yaş üzeri araçlarda motrio paketleri ile uygun fiyata bakım yapıyor yetkili servisler. Kesinlikle fiyat alın.

Daha bugün clio 3 1.5 DCI için triger set değişimi ve standart bakım paketi için fiyat sordum, 1.000 TL nin az üzerinde bir fiyat çıkardılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankemir

İzmir'de biri bu iş için aparat satıyordu fakat teybin de uyumlu olması gerekiyor.

Tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • önlere iki tane kışlık petlas aldım 185/60/15 250 tl cik verdik.

50 cm kar var buralarda, kolay kolayda kalkmaz
  • quote:

4 yaş üzeri araçlarda motrio paketleri ile uygun fiyata bakım yapıyor yetkili servisler. Kesinlikle fiyat alın.

Daha bugün clio 3 1.5 DCI için triger set değişimi ve standart bakım paketi için fiyat sordum, 1.000 TL nin az üzerinde bir fiyat çıkardılar.

çok fazla fiyat çıkarmışlar, geçen gün bende gittim debriyaj balatası için 2000 tl dediler, dışarıda 450-500 tl yapacaklar. boş yere servislere kazıklanmayın

triger içinde en fazla 250 tl ödersiniz dışarıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

Önceki yaz triger, devirdaim, debriyaj balatasi, fren diskleri ve balatalar ve yağ değişimi 1200 tl tuttu işçilik dahil bahsettigim özel serviste.
    Yetkili servisten 2500-3000 liradan aşağı çıkamazdım.
    Ama bütün bunları herhangi bir ustaya da yaptiramazdim.
    Usta sağlam değilse servise gitmek en iyisi. İndirimleri kampanyaları takip edip taksitlendirerek az da olsa azalabilir bu işlerin maddi yükü.

geçen gün bende gittim debriyaj balatası için 2000 tl dediler, dışarıda 450-500 tl yapacaklar. boş yere servislere kazıklanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

çok fazla fiyat çıkarmışlar, geçen gün bende gittim debriyaj balatası için 2000 tl dediler, dışarıda 450-500 tl yapacaklar. boş yere servislere kazıklanmayın

Triger seti, alternatör seti ve balatalar, mazot filtresi değişecek + standart bakım paketi var. Sadece orjinal parçalar ve malzemeler yaklaşık 650-700 TL tutar. İndirim dönemine denk getirilirse özel/yetkili arasında 150-200 TL fiyat farkı kalıyor.

Ağabeyimin Clio 1.2 otomatik aracında çıkan şanzıman arızasında, 7.000 TL masrafın 4.000 lirasını araç sürekli serviste bakım gördüğü için iyi niyet çerçevesinde Renault karşıladı. Bu gibi durumları da hesaba katmak gerekir.

• Lassa da 185/70/R14 kışlık lastiklerde kampanya varmış 155tl. İhtiyacı olan varsa bilgisi olsun. Bonuscard a 8 taksit yapıyorlar..
  • petlas/starmaxx aldım ben 2 tanesi 250 tl
    185/60/15
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Triger seti, alternatör seti ve balatalar, mazot filtresi değişecek + standart bakım paketi var. Sadece orjinal parçalar ve malzemeler yaklaşık 650-700 TL tutar. İndirim dönemine denk getirilirse özel/yetkili arasında 150-200 TL fiyat farkı kalıyor.

Ağabeyimin Clio 1.2 otomatik aracında çıkan şanzıman arızasında, 7.000 TL masrafın 4.000 lirasını araç sürekli serviste bakım gördüğü için iyi niyet çerçevesinde Renault karşıladı. Bu gibi durumları da hesaba katmak gerekir.

tereddütlüyüm doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 8 Ocak 2015; 20:00:47 >

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxMESA -- 17 Ocak 2015; 20:22:41 >
  • ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 28 Ocak 2015; 23:52:12 >
  • maxMESA M kullanıcısına yanıt
    merhaba,

uzun yola gidecektim bende 114 binde ağır bakım yaptırdım,

120 binde genel olarak ağır bakım yapılıyor ama isteğe bağlı yapmayada bilirsin, böyle 200bin km kadar gidebilir ama şunuda unutma lazım büyük hasarlar oluşabilir. yolda kalabilirsin vs vs.

araba fiyat hasar kaydından dolayı çok az ucuzlayabilir 22-25 bin arası bir fiyat makül gibi geliyor.

kolay gelsin...
  • Merhaba arkadaslar.
    Clio 3 dizel aracim var 2006 model motorun sol üst tarafindan patlak egzos sesi gibi bir ses aliyorum. Ses hic rolantide calisirken gelmiyor fakat gaza basinca ve yururken devam ediyor. Ses ayni patlak egzosun cikardigi gibi bir ses ve rahatsiz edici hissediliyor. Bilen rastlayan var mi?

• Rolantide gelmiyor ve yururken geliyorsa sürten bir şeyler var, ustaya gostermekte fayda var ileride sorun buyumeden

• Arkadaşlar 2008 1.5 dci clio aracimda rölanti esnasında çok ufak bi dalgalanma oluyordu.bundan dolayı servise gittim servis pompada ivm kaptörünün arızalı olduğunu ve fiyatının 797 tl olduğunu söyledi.çok araştırdım nette bu parçayla ilgili fiyat veya bilgi bulamadım sadece mazot basıncıyla ilgili olduğunu ögrenebildim farklı bir ismi veya bu parçayla ilgili bilgisi olan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.