Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mediken

Evet pazarlık yaptım 2 bayi arasında=)) 35.000 TL den kapı açıldı, en son 33.250 TL 'ye kredili olarak aldım. Şimdi 10.000 TL peşinat gönderdim. Gerisini de kredili ödeyeceğim. Temsilcime sordum euro 4 yok artık dedi euro 5 merak etmeyin dedi:) Çok heyecanlıyım çünkü ilk arabam olacak benim. Dediğiniz belgeyi mail attım gönderir misiniz diye. Onun dışında aracı salı günü teslim edeceklermiş, rengi beyaz. Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken bir konu var mı acaba? Malum yetkili bayi olsada kullanılmış araç veya hatası olan araçları 0 diye satabiliyorlar.

hocam aldığın yer renault yetkili bayii. cep telefonumu bu sıfırlayıp satsınlar. kafana takma öyle şeyleri. Aracı teslim alırken heyecan yapma. Acelede etme. Etrafında iyice dolan kaportanın her yerine iyice bak çizik felan varmı diye. Trafik setini, yangın tüpünü istemeyi unutma (anahtar teslim fiyatlara dahildir Sitesinde yazıyo) Paspasları orjinal vermek zorundalar ona iyi bak. Şoför tarafındaki paspas çıtçıtla taban halısına bağlanıyo ordan anlarsın. Trafik sigortasını kontrol et, sakın almayı unutup çıkma. Araç içine gelelim. Önce koltukları iyice kontrol et. yırtık leke vs varmı diye. yanında bi mp3 cd si götür cd çaları denersin. aracın içindeki bütün aksamları kontrol et. silecekler, hız sabitleyici( sadece tuşlarını tabiki) el freni, farlar vs. Sana 2 adet anhtarlık verecekler, 4-5 tane daha iste, sağa sola dağıtırsın. Yedek 2 adet plakalık al. mtv ni onlar yatıracak hatırlat. Şase ve motor numarasını ruhsattan ve araçtan kontrol et( Bu çok önemli) Kaskonuda yok yarin yaptırırım, yok bi araştırıyım deyip erteleme. Kaskoyu yaptırmadan 1 adım yürüme. Valla aklıma gelenler bunlar. Ha bide aracı sana teslim eden arkadaş ayrıca sana aracın bütün özelliklerini göstererek anlatacak. 50 kağıttan fazla verme. ilk benzinini alıken de pompacı isteyecek 5-10 ver. Tabi sana kalmış istersen 100 ver. Ben yanında bozuk para olsun diye söyledim. En önemlisini unutmuşum teslim almaya giderken aklı başında güvendiğiniz birini de yanınızda götürün. Ama orda saksı gibi durmasın. (Benim teyze oğlu gibi) Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: srkncglr

quote:

Evet pazarlık yaptım 2 bayi arasında=)) 35.000 TL den kapı açıldı, en son 33.250 TL 'ye kredili olarak aldım. Şimdi 10.000 TL peşinat gönderdim. Gerisini de kredili ödeyeceğim. Temsilcime sordum euro 4 yok artık dedi euro 5 merak etmeyin dedi:) Çok heyecanlıyım çünkü ilk arabam olacak benim. Dediğiniz belgeyi mail attım gönderir misiniz diye. Onun dışında aracı salı günü teslim edeceklermiş, rengi beyaz. Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken bir konu var mı acaba? Malum yetkili bayi olsada kullanılmış araç veya hatası olan araçları 0 diye satabiliyorlar.

hocam aldığın yer renault yetkili bayii. cep telefonumu bu sıfırlayıp satsınlar. kafana takma öyle şeyleri. Aracı teslim alırken heyecan yapma. Acelede etme. Etrafında iyice dolan kaportanın her yerine iyice bak çizik felan varmı diye. Trafik setini, yangın tüpünü istemeyi unutma (anahtar teslim fiyatlara dahildir Sitesinde yazıyo) Paspasları orjinal vermek zorundalar ona iyi bak. Şoför tarafındaki paspas çıtçıtla taban halısına bağlanıyo ordan anlarsın. Trafik sigortasını kontrol et, sakın almayı unutup çıkma. Araç içine gelelim. Önce koltukları iyice kontrol et. yırtık leke vs varmı diye. yanında bi mp3 cd si götür cd çaları denersin. aracın içindeki bütün aksamları kontrol et. silecekler, hız sabitleyici( sadece tuşlarını tabiki) el freni, farlar vs. Sana 2 adet anhtarlık verecekler, 4-5 tane daha iste, sağa sola dağıtırsın. Yedek 2 adet plakalık al. mtv ni onlar yatıracak hatırlat. Şase ve motor numarasını ruhsattan ve araçtan kontrol et( Bu çok önemli) Kaskonuda yok yarin yaptırırım, yok bi araştırıyım deyip erteleme. Kaskoyu yaptırmadan 1 adım yürüme. Valla aklıma gelenler bunlar. Ha bide aracı sana teslim eden arkadaş ayrıca sana aracın bütün özelliklerini göstererek anlatacak. 50 kağıttan fazla verme. ilk benzinini alıken de pompacı isteyecek 5-10 ver. Tabi sana kalmış istersen 100 ver. Ben yanında bozuk para olsun diye söyledim. En önemlisini unutmuşum teslim almaya giderken aklı başında güvendiğiniz birini de yanınızda götürün. Ama orda saksı gibi durmasın. (Benim teyze oğlu gibi) Tekrar hayırlı olsun.

Bugün gidip imzayı attım kredi için. Aracıda gördüm. Araç baya bi tozluydu =)) Ben daha söylemeden paspas, trafik seti, yangın söndürücüyü vereceklerini söyledi=) İnşallah cumartesi gününe yetişirse araç teslimi eşimle hafta sonu bi gezintiye çıkarız. Ondan sonra da detaylı yorumlarımı yaparım performans işçilik ve kalite olarak. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mediken -- 26 Temmuz 2012; 15:03:42 >

• quote:

quote:

quote:

Bugün gidip imzayı attım kredi için. Aracıda gördüm. Araç baya bi tozluydu =)) Ben daha söylemeden paspas, trafik seti, yangın söndürücüyü vereceklerini söyledi=) İnşallah cumartesi gününe yetişirse araç teslimi eşimle hafta sonu bi gezintiye çıkarız. Ondan sonra da detaylı yorumlarımı yaparım performans işçilik ve kalite olarak. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Tekrar hayırlı olsun. Şimdi bekle babam bekle. Geçmez valla zaman. Peşin alsanız belki yetiştirirlerdi ama kredili olduğu için trafikte de işlemler biraz uzun oluyo. Araca rehin felan koyulması. Siz kendinizi c.tesi diye heveslendirmeyin. kötü oluyo bana da oldu. Artık teslim alınca uğramazsınız buraya

• İşlemler artık çok kısa sürüyor rehin olayında. Ben bankacı olduğum için ordan biliyorum=)) 5sn de rehin koyuyoruz "0" ve 2. el araçlara. Ama plaka çıkarma işlemi ne kadar sürer onu bilemiyorum tabi:) Motorun performansını çok merak ediyorum açıkçası test edip gelip anlatıcam merka etmeyin:)
  • quote:

İşlemler artık çok kısa sürüyor rehin olayında. Ben bankacı olduğum için ordan biliyorum=)) 5sn de rehin koyuyoruz "0" ve 2. el araçlara. Ama plaka çıkarma işlemi ne kadar sürer onu bilemiyorum tabi:) Motorun performansını çok merak ediyorum açıkçası test edip gelip anlatıcam merka etmeyin:)

Ben o araçla deneme sürüşü yapmıştım. Siz deneme sürüşü yapmadan mı aldınız aracı.
  • quote:

quote:

İşlemler artık çok kısa sürüyor rehin olayında. Ben bankacı olduğum için ordan biliyorum=)) 5sn de rehin koyuyoruz "0" ve 2. el araçlara. Ama plaka çıkarma işlemi ne kadar sürer onu bilemiyorum tabi:) Motorun performansını çok merak ediyorum açıkçası test edip gelip anlatıcam merka etmeyin:)

Ben o araçla deneme sürüşü yapmıştım. Siz deneme sürüşü yapmadan mı aldınız aracı.

Evet aracı hiç görmeden dokunmadan binmeden aldım=))
  • quote:

quote:

quote:

Evet aracı hiç görmeden dokunmadan binmeden aldım=))

O da iyiymiş. Hadi hayırlısı.

• bende 1,2 N&D var. sadece kalkışlarda klima açıkken biraz zorlanıyor motor onun dışında uzun yolda sıkıntı yok.yakıt olarak da bayaa iyi. nerdeyse dizel kadar yakıyor.
    bira devirli kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız. Zaten devir isteyen bir motor. hayırlı olsun ben gayet memnunum araçtan. konfor olarak hiçbirşey demicem çünkü mükemmel!!!!! Sessiz ve konforlu bir araç. insanı hiç yormuyor. şöyle de söyleyeyim ben 2010 model 1,25 fiestamı satıp aldım bu aracı.Bilmem anlatabildimmi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

bende 1,2 N&D var. sadece kalkışlarda klima açıkken biraz zorlanıyor motor onun dışında uzun yolda sıkıntı yok.yakıt olarak da bayaa iyi. nerdeyse dizel kadar yakıyor.
    bira devirli kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız. Zaten devir isteyen bir motor. hayırlı olsun ben gayet memnunum araçtan. konfor olarak hiçbirşey demicem çünkü mükemmel!!!!! Sessiz ve konforlu bir araç. insanı hiç yormuyor. şöyle de söyleyeyim ben 2010 model 1,25 fiestamı satıp aldım bu aracı.Bilmem anlatabildimmi....

Bu devirli kullanmadan kasıt 2000 ve 3000 arası vites değişikliği mi acaba?

Ben çoğunlukla şehir içi kullanacağım ümraniye-sancaktepe arası, hafta sonları da belki bursa yaparız eşimle tasarruf etmiş oluruz umarım bu motor ile.
    Siz km de ne yakıyorsunuz şehir içi acaba?

Bu arada aracı teslim alamadım hala neymiş plaka işlemleri yetişememiş o yüzden pazartesi teslim=((

• Arkadaşlar 2010 model Clio 3 authentique 1.5 dci da abs var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahcoo

Arkadaşlar 2010 model Clio 3 authentique 1.5 dci da abs var mı?

clio 3 lerde abs ve çift airbag standart
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim.Şirket arabası olarak tercih edermisiniz dediler abs var yok muabbeti geçti abs varsa onay verilicek
  • arkadaslar, bugun farkettim clio3 1.5 hb aracımda farları yakınca sağ farın olduğu yerden bir motorun tak tak tak sesi gibi sürekli ses gelmeye başlıyor kapayınca ses de bitiyor bu durum hakkında bilgisi fikri olan var mı?
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.Şirket arabası olarak tercih edermisiniz dediler abs var yok muabbeti geçti abs varsa onay verilicek

rica ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

rica ederim.

Peki bu modelde mp3 çalar mevcutmu orjinal ve kaç adet hoparlör var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rica ederim.

Peki bu modelde mp3 çalar mevcutmu orjinal ve kaç adet hoparlör var?

mp3 çalar ve 4 hoparlör diye biliyorum. hocam baktığınız araç uzakta mı? Bi gidip baksanız daha garanti olur.

• Herkese merhaba,

Şükür bugün aracıma kavuştum=)) Kısaca bahsetmek gerekirse aynı sorunlardan muzdaribim; Debriyaj yukarıda kavrıyor, elektronik olduğu için değiştirilemiyor. Hemen vites değiştirmemi istiyor, üst vitese geç diyor. Yokuş yukarı çıkarken el freni ile kalkmak şart rahatlık açısından motoru zorlamaya gerek yok bence:)

Onun dışında aracı anlatan arkadaş benide gör demedi ama adetten bi 20 TL verdim. Benzin almaya gittiğimde sıkışmış numarası ile 20 Tl de orda gitti:)
    İlk kullanımda ortalama değer olarak 12 gördüm, inşallah ilerde daha düşük verilere ulaşırım.
    İlk bakımı 20.000 de imiş fakat sen senede bir gelirsin o kadar km yapmzasan dedi.
    Aracın konforu gayet güzel, içeri ses almıyor pek fazla düşük hızlarda, yüksek hızı hafta sonu deniyeceğim=) Bluetooth ile telefon görüşmem gayet rahattı karşı taraf sesimin güzel geldiğini söyledi. Zaten radyo ve kontroller Fluence modelinin aynısı kullananlar yapancı kalmaz.
    Aracın gazına basarsanız sonuna kadar limitleri çok rahat görüyorsunuz ama çok yakar tahminimce:)
    Kasko 1085 TL tuttu vergisi 240 TL muayene 2015'de dedi.
    Şimdilik gözlemlerim bunlar Allah kaza bela vermez inşallah güzelce kullanırız=))

• arkadaslar merhaba. Bizde clio grand tour dci night day dusunuyoruz. Kendi basliginada yazdim ama orasi pek aktif degil. Burayada yazayim. Öncelikle liste fiyati 42.250. Bunu 39-40 arasina cekebilecegim bayi varmi istanbulda? Kasko fiyatlari nedir? Kalite nasil aractaki? 100km/s gibi hizlarda ses aliyor mu arac? Daha önemlisi yol tutusu ve suspansiyonlari nasil? Vereceginiz her bilgi cok önemli. Arac ilk sifir aracimiz olucak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

arkadaslar merhaba. Bizde clio grand tour dci night day dusunuyoruz. Kendi basliginada yazdim ama orasi pek aktif degil. Burayada yazayim. Öncelikle liste fiyati 42.250. Bunu 39-40 arasina cekebilecegim bayi varmi istanbulda? Kasko fiyatlari nedir? Kalite nasil aractaki? 100km/s gibi hizlarda ses aliyor mu arac? Daha önemlisi yol tutusu ve suspansiyonlari nasil? Vereceginiz her bilgi cok önemli. Arac ilk sifir aracimiz olucak.

Merhaba,

Ben bugün aracımı teslim alırken fiyatlar ne olacak diye sordum;

%1.5 artacak dedi bilginiz olsun.

Diğer konularda deneme sürüşü bahsettiğiniz araç ile yapmadığım iin yorumda bulunamayacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

arkadaslar merhaba. Bizde clio grand tour dci night day dusunuyoruz. Kendi basliginada yazdim ama orasi pek aktif degil. Burayada yazayim. Öncelikle liste fiyati 42.250. Bunu 39-40 arasina cekebilecegim bayi varmi istanbulda? Kasko fiyatlari nedir? Kalite nasil aractaki? 100km/s gibi hizlarda ses aliyor mu arac? Daha önemlisi yol tutusu ve suspansiyonlari nasil? Vereceginiz her bilgi cok önemli. Arac ilk sifir aracimiz olucak.

Merhaba,

Ben bugün aracımı teslim alırken fiyatlar ne olacak diye sordum;

%1.5 artacak dedi bilginiz olsun.

Diğer konularda deneme sürüşü bahsettiğiniz araç ile yapmadığım iin yorumda bulunamayacağım.

maalesef ay bitti :)

yani malzeme kalitesi ses yalııtmı felan aynıdır hb clio ile. ondaki durum ne?

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.