Şimdi Ara

Çıldırmak Üzereyim Yardım Edin !!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde 16 mb hızda internetim var ancak ne zaman oyuna girsem evden birisi ya tablet açıyor okey oynuyor yada telefondan dizi film izleniyor oyunda ping değerlerim 500 e çıkıp iniyor sürekli bir dalgalanma var.Tableti mac filtresinden kapatırsam yani ona internet vermezsem durum çözülüyor ancak,ama o zamanda naptın bu bilgisayara diye 2 saat konusuyorlar bıktım valla.Ben laptopuma stabil bir internet veremiyor muyum 4 mb de olsa dalgalanma olmasın sadece bana gelsin istiyorum.Diğer cihazların hızını sınırlamaya calıstım videolardan ancak ya ben beceremedim yada bir sorun var bilemiyorum.Modemi ben dahil herkes kablosuz kullanıyor ne yapabilirim ben bu durumda lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.2-3 mb sabit internetim olsa video izlemek falan umrumda değil sadece stabil dalgasız internet istiyorum.

• Yardim edebilecek mimse yok mu ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetinizi belirli bir hıza sabitletin. Ben de ping ve kopma sorunları sonrası zaten 8mbite kadar olan internetimi 6mbit sabitlettim. Şimdi kesinlikle kopma ve ping sorunu yaşamıyorum. Size de öneririm. Modem arayüzüne erişim sağlayabilir misiniz? Orada hat değerlerinize bakıp yorum yapılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: circassianman

İnternetinizi belirli bir hıza sabitletin. Ben de ping ve kopma sorunları sonrası zaten 8mbite kadar olan internetimi 6mbit sabitlettim. Şimdi kesinlikle kopma ve ping sorunu yaşamıyorum. Size de öneririm. Modem arayüzüne erişim sağlayabilir misiniz? Orada hat değerlerinize bakıp yorum yapılabilir.
    modem arayüzüne giriş yapabiliyorum.Hat değerlerimi nasıl görebilirim
  • ultrankara U kullanıcısına yanıt
    Giriş yapınca ana sayfada veya durum sayfasında vs böyle bir tablo olacak. Benden kötü hatta sahip olduğunuzu düşünmüyorum Çıldırmak Üzereyim Yardım Edin !!!!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüksek çözünürlükte video izleniyorsa normaş durum. 1 den fazla cihaz bağlıysa o pinglerde normal. Hız düşürseniz de çare olmaz. Modeminizde hız sınırlama özelliği varsa IP bazlı sınırlandırabilirsiniz cihazları

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Çıldırmak Üzereyim Yardım Edin !!!!!

hat değerlerim bunlar sanırım
  • Ttnet i arasam bisey yapabilirler mi beyler acaba

• Hat değerlerinizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
  • ultrankara U kullanıcısına yanıt
    Hat değeleri iyi gibi. Ttnet ekibi gelsin isterseniz.

• circassianman kullanıcısına yanıt
    antalyada hiç kopma sorunum olmuyordu orada türknet kullanıyordum.ankarada olmaya başladı bu kopmalar ama sadece benim bilgisayarımda oluyor sanırım.telefondan yardım edebilirler mi
  • "Modemi ben dahil herkes kablosuz kullanıyor"

Senin hatan wifi ile bağlanmak. Wifi de modeme bağlı cihaz sayısı arttıkça modem sinyalleri sıra sıra gönderiyor. 3 cihaz bağlı ise hepsine sırasıyla sinyal yolluyor. Tablet ya da TV den film/dizi izlemek çok data tükettiği için ping değelerin uçuyor. Geçici olarak modemden bilgisayarına kablo çek 1-2 gün kablo ile kullan. Sorunun çözülürse modemi bilgisayarının yanına taşımaya çalış. İlla kablosuz bağlancam diyorsan çift bant yayın yapan bir modemde modemin 5 ghz bandına ayrı şifre ver. Diğer kullanıcılar 2.4 ghz bandında takılsın sen 5 ghz bandında takıl. Kesin çözüm istiyorsan kablo dene.
  • hckoca H kullanıcısına yanıt
    Daha önce olmayan sorun şimdi oluşmuş. Durum dediğinizden bağımsız veya Türk Telekomum pisliği.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hckoca

"Modemi ben dahil herkes kablosuz kullanıyor"

Senin hatan wifi ile bağlanmak. Wifi de modeme bağlı cihaz sayısı arttıkça modem sinyalleri sıra sıra gönderiyor. 3 cihaz bağlı ise hepsine sırasıyla sinyal yolluyor. Tablet ya da TV den film/dizi izlemek çok data tükettiği için ping değelerin uçuyor. Geçici olarak modemden bilgisayarına kablo çek 1-2 gün kablo ile kullan. Sorunun çözülürse modemi bilgisayarının yanına taşımaya çalış. İlla kablosuz bağlancam diyorsan çift bant yayın yapan bir modemde modemin 5 ghz bandına ayrı şifre ver. Diğer kullanıcılar 2.4 ghz bandında takılsın sen 5 ghz bandında takıl. Kesin çözüm istiyorsan kablo dene.
    Bahsettiğiniz özelliğe sahip, pahalı olmayan, ev ortamında kullanılacak modem önerir misiniz.

• Ben Asus kullandığım için Asus tavsiye edebilirim. Asus DSL-AC51 destekliyor. TP link te falan da dual band özellikli modemler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hckoca

Ben Asus kullandığım için Asus tavsiye edebilirim. Asus DSL-AC51 destekliyor. TP link te falan da dual band özellikli modemler var.
    hocam bende asus sipariş verdim ama birçok yerde de asus iyi değil yazmışlardı memnunmusunuz acaba ?
  • Dsl-ac68u kullanıyorum memnunum

• bu sorun modem ile ilgili sanırım.
    online oyun oynarken speedtest yapıyor. ping biraz yükseliyor ama 100ü geçmiyor.
  • arkadaşlar ilginç olan lol oynarken mesela bazen hiç bağlantı kopmuyor ama pubg mobile oynarken sürekli kopuyor ve bir süre sonra laptopta modeme bağlı değil internet yok yazısı çıkıyor.Olayın laptoptan oldugunu sanmıyorum çünkü 4 sene antalyada tek yaşadım 1 kere bile böyle bir sorun olusmadı.Büyük ihtimalle ttnet alakalı bir sorun,ve speedtestten hız taratırken uplod kısmı bazen donuyor sonra 0.80 e geçiyor upload kısmında da sorun var sanırım.TTnet tam bir pişmanlık rezillik firması başka birşey değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.