Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (312. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.056.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Curva Sud

quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

Cevap icin tesekkurler 78 bin tl lere bile vardi normal fiyatlari bunlar olabilir diye dusunmustum :)

O kadar da değil canım, 2013 modeli o fiyatlara bulamazsınız. Tabi hasarsızlık ve düşük kilometre gibi öncelikleriniz varsa.

Ben önceki aracımı satmadan önce göz ucuyla Captiva piyasasını keserdim ama hareket serbestim yoktu, dolayısıyla gidip de bir Captiva'ya talip olamadım. O dönemden edindiğim intibah 2012 model temiz, hasarsız ve düşük kilometreli ve multimedia paketli bir LTZ için ideal fiyat 77-78.000 TL iken, aynı özellikleri haiz 2013 LTZ için de bunun üzerine yaklaşık 10.000 lira daha koymak gerekiyordu. Ama dediğiniz gibi 78.000 TL'ye hasarsız ve temiz bir 2013 LTZ hiç görmedim, bundan sonra görebileceğimi de sanmıyorum.

Kış yaklaştığında yukarıda bahsettiğim rakamlara tekrar yaklaşır diye tahmin ediyorum piyasa. Olası döviz kuru ve ötv artışından etkilenme ihtimali çok zayıf Captiva'nın, çünkü emsal teşkil edecek 0 km araç yok. Aceleniz yoksa kışı bekleyin derim. Şartlarım el verse ben bekleyeceğim şahsen.

Fikir vermesi için yazmak istedim. 2013 model LTZ yi 2014 Kasım ayında 84.000TL ye aldık. Araç 24bindeydi araç içinde ekstra olarak orta ekran ve arka kafalıklarda DVD playerlı ekranlar bulunuyordu. Araç dışında ise yan basmaklar ve ön, arka tampon koruyucuları var. Hasar ya da boya yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphone3G -- 19 Ağustos 2015; 21:37:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iphone3G

quote:

quote:

Cevap icin tesekkurler 78 bin tl lere bile vardi normal fiyatlari bunlar olabilir diye dusunmustum :)

O kadar da değil canım, 2013 modeli o fiyatlara bulamazsınız. Tabi hasarsızlık ve düşük kilometre gibi öncelikleriniz varsa.

Ben önceki aracımı satmadan önce göz ucuyla Captiva piyasasını keserdim ama hareket serbestim yoktu, dolayısıyla gidip de bir Captiva'ya talip olamadım. O dönemden edindiğim intibah 2012 model temiz, hasarsız ve düşük kilometreli ve multimedia paketli bir LTZ için ideal fiyat 77-78.000 TL iken, aynı özellikleri haiz 2013 LTZ için de bunun üzerine yaklaşık 10.000 lira daha koymak gerekiyordu. Ama dediğiniz gibi 78.000 TL'ye hasarsız ve temiz bir 2013 LTZ hiç görmedim, bundan sonra görebileceğimi de sanmıyorum.

Kış yaklaştığında yukarıda bahsettiğim rakamlara tekrar yaklaşır diye tahmin ediyorum piyasa. Olası döviz kuru ve ötv artışından etkilenme ihtimali çok zayıf Captiva'nın, çünkü emsal teşkil edecek 0 km araç yok. Aceleniz yoksa kışı bekleyin derim. Şartlarım el verse ben bekleyeceğim şahsen.

Fikir vermesi için yazmak istedim. 2013 model LTZ yi 2014 Kasım ayında 84.000TL ye aldık. Araç 24bindeydi araç içinde ekstra olarak orta ekran ve arka kafalıklarda DVD playerlı ekranlar bulunuyordu. Araç dışında ise yan basmaklar ve ön, arka tampon koruyucuları var. Hasar ya da boya yok.

Bahsettiğiniz tarih Chevrolet piyasasının diri diri toprağın altına gömüldüğü dönem. Tüm Chevroletler için 2014 yılı baştan sona kabus gibi geçti, o dönem acil ihtiyacı olduğu için ya da çekilme takıntısından dolayı araçlarını satanlar çok büyük zarar ettiler. Alanlar da bir o kadar karlıydı. Benim 15 gün önce 44.000 liraya sattığım full+full Cruze'un 2014'te 32.000-33.000 TL'ye ilana koyulduğunu çok iyi hatırlıyorum. Üstelik hasarsız, maksimum 10.000 km'de, tertemiz araçlardı bunlar.

O dönemi bir istisna olarak kabul edersek bu saatten sonra kimse o fiyatlara Chevrolet alamaz. Ha, bu demek değil ki Chevrolet alır yürür, bir VW ayarında piyasa edinir. Satışa sunulduğu günden itibaren tutuk olan 2. el piyasası çekilmenin de verdiği ekstra moral bozukluğuyla devam eder. Bana göre de bu taş gibi arabalar hiç bir zaman hak ettiği parayı etmez. Chevrolet çıksa, gelse satışlara tekrar başlasa dahi bir şey değişmez. Marka imajı ciddi şekilde zarar gördü, bu saatten sonra ne yapılsa nafile. Ama Şahin fiyatına Cruze, Duster fiyatına Captiva alma dönemi de geride kaldı. Demek istediğim o.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iphone3G

quote:

quote:

Bahsettiğiniz tarih Chevrolet piyasasının diri diri toprağın altına gömüldüğü dönem. Tüm Chevroletler için 2014 yılı baştan sona kabus gibi geçti, o dönem acil ihtiyacı olduğu için ya da çekilme takıntısından dolayı araçlarını satanlar çok büyük zarar ettiler. Alanlar da bir o kadar karlıydı. Benim 15 gün önce 44.000 liraya sattığım full+full Cruze'un 2014'te 32.000-33.000 TL'ye ilana koyulduğunu çok iyi hatırlıyorum. Üstelik hasarsız, maksimum 10.000 km'de, tertemiz araçlardı bunlar.

O dönemi bir istisna olarak kabul edersek bu saatten sonra kimse o fiyatlara Chevrolet alamaz. Ha, bu demek değil ki Chevrolet alır yürür, bir VW ayarında piyasa edinir. Satışa sunulduğu günden itibaren tutuk olan 2. el piyasası çekilmenin de verdiği ekstra moral bozukluğuyla devam eder. Bana göre de bu taş gibi arabalar hiç bir zaman hak ettiği parayı etmez. Chevrolet çıksa, gelse satışlara tekrar başlasa dahi bir şey değişmez. Marka imajı ciddi şekilde zarar gördü, bu saatten sonra ne yapılsa nafile. Ama Şahin fiyatına Cruze, Duster fiyatına Captiva alma dönemi de geride kaldı. Demek istediğim o.

Hocam siz kac model almak istiyorsunuz ve sormasi ayip butceniz nedir ? Ona gore bir oneride bulunalim. Bana kalirsa butceniz rahat olsa bile en mantiklisi 2012 almak, cunku 2013 le mekanik acidan her seyi ayni. 2013 lerin dis gorunusu daha guzel ama arada nedense anlamasiz fark koyuyorlar. Bunun nedeni aslinda 2013 modellerin zamaninda 105 bin gibi rakamlara alinmis olmasi ama 2012 yle temelde ayni arac. Hani 2012 alinip aradaki fark bakim,yakit,kasko,lastik gibi ihtiyaclara kullanilabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba

beyler captivanin lastiklerine kac psi mi bar mi ne basiyosunuz?

kapiyi acinca bosken on arka 30 agirken on 34 arka 32 mi ne diyor

genelde bos oldugundan 30 30 basiyorum fakat bu seferde on tekerler motorun agirligindan hafif inik gorunuyor napsam bilemedim?

• quote:

Orijinalden alıntı: quu

merhaba

beyler captivanin lastiklerine kac psi mi bar mi ne basiyosunuz?

kapiyi acinca bosken on arka 30 agirken on 34 arka 32 mi ne diyor

genelde bos oldugundan 30 30 basiyorum fakat bu seferde on tekerler motorun agirligindan hafif inik gorunuyor napsam bilemedim?

Bu ebattaki lastikler için önerilen hava basınçları;

YÜKSÜZ
    ÖN : 34
    ARKA : 34
    ----------------------

YÜKLÜ
    ÖN : 35 - 36
    ARKA :35 - 36

• Merhaba;

Allah isinizi rast getirsin. Benim bir sorum olacak. Aradim forumda bulamadim. Yada telefondan yaziyorum diye tam arayamadim.

2008 Captiva‘m var. Arka sol park, geri sol lambasi ve plaka lambalari yanmiyor. Frenler yaniyor. Sanirim ayni sigortadalar ve atti. Kaputu acinca bir sigorta kutusu buldum ama o degil sanirim. Az sigorta var orada ve buyukler. Diger sigorta kutusu nerededir acaba?

Tatildeyim ve yakinda elektrikci yok ama yanimda yedek sigortalar var. Yola o sekilde cikmak istemiyorum.

Tesekkurler.

Saygilar.

• PCcolog. P kullanıcısına yanıt
    Captivayı satalı 2 sene oldu, geçen ay TIS DVD'lerini silmeseydim bakıp daha net cevap yazardım. Hatırladığım kadarıyla yolcu tarafı sol ayak yanında olmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Captivayı satalı 2 sene oldu, geçen ay TIS DVD'lerini silmeseydim bakıp daha net cevap yazardım. Hatırladığım kadarıyla yolcu tarafı sol ayak yanında olmalı..

Tesekkurler, aydayd. Bir bakayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PCcolog.

quote:

Evet sigortalar aydayd'in bahsettigi yerde. Aracima az once baktim :)

• Merhaba;

Allah isinizi rast getirsin. Benim bir sorum olacak. Aradim forumda bulamadim. Yada telefondan diye bulamadim.

2008 Captiva‘m var. Arka sol park, geri sol lambasi ve plaka lambalari yanmiyor. Frenler yaniyor. Sanirim ayni sigortadalar ve atti. kaputu acinca bir sigorta kutusu buldum ama o degil sanirim. Az sigorta var orada ve buyukler. Diger sigorta kutusu nerededir acaba?

Tatildeyim ve yakinda elektrikci yok ama
    yanimda yedek sigortalar var. Yola o sekilde cikmak istemiyorum.

Tesekkurler.

Saygilar.

~~~~~~~~~~~~

Sanirim bir adet motor tarafinda varmis birde iceride ayak tarafinda. Ama hangl taraftaki ve hangl sigorta acaba? Plaka lambalari, arka parlar sol ve geri vites soldaki lambayi kontrol eden sigorta hangi kutudaki ve hangisi acaba? Kullanim kilavuzunda belirtmemis.

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

quote:

quote:

Tesekkurler saberd. Acaba dedigim lambalarin.sigortasi buradakimi yoksa motor tarafinda su deposunun yaninda da sigorta kutusu var. Orada mi acaba ve hangisi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tesekkurler saberd. Acaba dedigim lambalarin.sigortasi buradakimi yoksa motor tarafinda su deposunun yaninda da sigorta kutusu var. Orada mi acaba ve hangisi?

yolcunun yanindaki sigorta kutusunda olmasi lazim ama numarasini bilmiyorum bir bakayim bu aksam..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yolcunun yanindaki sigorta kutusunda olmasi lazim ama numarasini bilmiyorum bir bakayim bu aksam..

Kullanım kılavuzuna baktım.Ama benim dediklerim yazmıyor. Ama sanırım motordaki su deposunun yanındaki kutuda. İçteki genelde kşima gösterge koltuk gibi iç aksamların. Ama emin değilim. Kılavuzda 36 sigortayı yazmış. Ama bazılarında 3 harfli terimler var. Bazıları isim yazıyor. Yani karışık. Ama sen bulur yazarsanda sevinirim.

• tis dvd'sinde aradığınız çoğu detay var internette theproxypirate.net üzerinde "tis 2011" aratıp indirmeniz lazım.
  • quote:

tis dvd'sinde aradığınız çoğu detay var internette theproxypirate.net üzerinde "tis 2011" aratıp indirmeniz lazım.

Teşekkürler. Şimdi indirememde, dönünce artık. Bulmaya çalışacağım. Çünkü telefondan giriyorum ve dosya çok büyük. Araştırayım bakayım hangi sigorta.

• Aydayd ve saber tesekkurler. Buldum ve hallettim. Kabin ici olan sigorta kutusu aracin ic aksamlarininkilermis. Yani gosterge klima filan gibi. Dis aksamlar lambalar filan motor tarafindaki kutuda. Kapakta yaziyor ne sigortalari oldugu. Stop yazani cikarinca baktim atmis. Degistirdim halloldu. Denk gelirse oraya bakin. Tesekkurler.

• http://www.milliyet.com.tr/arabinizin-belikide-bilmediginiz-otomobil-galeri-1984546/

Bizin captivalarda benzeri seyler var mi?

Bilgisi olan?

• moneta M kullanıcısına yanıt
    TIS DVD'sinde servis bilgisayarı ile açılabilen özellikler yazıyordu. Ben sildiğim için detay hatırlamıyorum. Yükleyip araştırmanız gerekli.
  • beyler selam 2007 high donanım 150.000 km deki kazasız , özel servis bakımlı captiva nın ederi nedir ,

kronik problemi var mıdır, alınır mı tavsiye eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only-e30 -- 31 Ağustos 2015; 22:38:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: only-e30

beyler selam 2007 high donanım 150.000 km deki kazasız , özel servis bakımlı captiva nın ederi nedir ,

kronik problemi var mıdır, alınır mı tavsiye eder misiniz

captiva nın kronik bir sorunu yok, alırken kontrollerini iyi-güvendiğiniz bir yerde yaptırın.

aracın yılını, km sini sahibinden.com da seçin...(2007-2008, 140.000-160.000 aralığını seçebilirsiniz)...en pahalı ve en ucuz 10 arabayı atın, kalanlar size bir fikir verecektir....kaza-boya durumuna, ve ilave aksesuar olup olmadığına dikkat edin ama.

bence 40-50 bib tl arası bir fiyat normaldir.
  • 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.