Şimdi Ara

Cevap: sıfırdan ingilizce öğrenmek ne kadar sürer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bu msj ımı özellikle imkanı olan arkaslar için yazıyorum..ingilizceden gözünüz korkmasınü

en önemli şey hayatınıza ingilizce yi sokmaktır onunla yaşıcaksınız evde dışarıda sürekli ingilizceye maruz kalırsanız o zaman ingilizceyi ögrenirsiniz...
    tr de kurslara gidip ingilizce öğrendiginizi sakın sanmayın...

herkese kolay gelsin

• en iyisi yabancı dizi izlemek
  • Yurt disina mi gittin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • upper intermediate a gelene kadar 5-6 sene sürdü (kendi başıma)
  • Öğreten kişiye ve sana bağlı.
  • kursa gittim a2,b1 seviyelerini gördüm.çok fazla bişey öğrenmedim ama öğrendim yine anlayabiliyorum yazılanları.Konuşulanları anlamak zor oluyor.0dan öğrenme süresi bence kişiye göre değişir.durmadan vakit harcayıp durmadan bişiler araştırırsanız daha çabuk öğrenirsiniz.
  • Sıfır ingilizceyle yurt dışına gidip öğrenmeye çalışırsanız sudan çıkmış balığa dönersiniz.Türkiye'de kursla ve kendi çabalarınla belirli bir seviyeye gelirsen yurtdışına çıktığında çok daha rahat edersin.Bu sadece ingilizce için değil tüm diller için geçerli.
  • aynen öyle, maruz kalmak önemli. Dizi falan reading-listening e yarıyor da speaking olayı bambaşka.
  • http://sizofrengi.blogspot.com.tr/2014/01/sfr-maliyetle-eglenerek-ingilizce.html böyle bir şey yazmıştım zamanında işini görür. Uzun olduğu için yazmıyorum buraya reklam olsun diye değil. İlgilenen tıklar okur diğerlerini rahatsız etmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaldem12

kursa gittim a2,b1 seviyelerini gördüm.çok fazla bişey öğrenmedim ama öğrendim yine anlayabiliyorum yazılanları.Konuşulanları anlamak zor oluyor.0dan öğrenme süresi bence kişiye göre değişir.durmadan vakit harcayıp durmadan bişiler araştırırsanız daha çabuk öğrenirsiniz.

Alt yazili dizi film izle cok yarari olur bu konuda , bir sure sonra bildigin her kelimeyi duyunca anlarsin ne kadar yutarakta soylese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorno izle biraz rusça kapmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuşmak için grameri orta düzeyde bilmelisin ki cümle kura bilesin.Kurs ve internetde ingilizce takılarak 1 yıldan az olmayarak öğrenebilirsin
  • 24 adet dizi izliyorum (vakit buluyorum ayırıyorum ) izlediğim filmleri saymıyorum bile bir müddet sonra beynin alışıyor artık otomatik olarak anlıyorsun.Ayrıca İngilizceyi Türkçeye uydurmaya çalışmayın.İngilizce düşünün , kelimeyi çevirmeye çalışmayın.Hani nasıl bazı Türkçe kelimelerin anlamını bilmezsiniz ama size bir şeyler çağrıştırır aynı o şekilde düşünün.Car diyince aklınıza Türkçe karşılığı değil dört tekerlekli motoru ıvırı zıvırı olan yolda giden şey gelsin.
  • Bakın dil bilmenin esprisi konuşulanı anlamak ve kendi cümlenizi kurabilmektir. Kelime bilgisi ile zaten yazılanı anlayabilir, testlerde başarılı olabilirsiniz.

Ama kendi cümlenizi yazılı halde doğru olarak kuramıyorsanız sıkıntı var. Ki zaten pek çok kişinin sorunu konuşmak. Yazılı, test konusunda başarıya ulaşmak zor değil. Sesli iletişimde başarılı olmak zor.
  • film dizi ve oyunlardan geliştiriliyor tabi ama..mesela ben yazılanları anlıyorum filmlerde vs konusmalar cok hızlı oldugu için anlamakta zorlanıyorum..speaking ise hak getire çok zor.çok düşünüorm ve utanıyorum...o yüzden hiç bulasmıyorum bile...kurs şart ama ben gidecem sonbahar ayları gibi başlamak istiyorum.
  • kursa gider kursa paralel olarak çalışırsan ve biraz da kafan basıyorsa bu işlere 1.5 -2 yılda sağlam öğrenirsin.
  • ortalama 3 sene diyorum ben, tecrübelerime dayanarak.
  • Oyun oynayarak.
  • Ben bayağı iyi anlıyorum çoğu zamanı vs. biliyorum. Ama şu relative clauses'lı cümleleri çeviremiyorum. Ha okuyunca anlıyorum ama Türkçe'ye çevirmede sıkıntı oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.