Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Sovalye1991

quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

Arkadaşım alıcaksan bence mp510 al çünkü fiyatı çok düştü 190 ytl mp460 ile arasındaki fiyat farkı sadece 15 20 ytl....mp 510 da 70 ytl civarında bir fiyat düşüşü oldu...

Tarayıcı Tipi KAPAKLI
    Renkli baskı kalitesi dpi 4800X1200
    Yazıcı Baskı Teknolojisi RENKLI MUREKKEP PUSKURTMELI
    Arabirim Opsiyonel Bluetooth, USB 2.0
    Network Bağlantısı YOK
    Tarama Kalitesi (dpi) 1200X2400
    Renkli kopyalama kalitesi dpi 1200X1200
    Büyültme Küçültme (%) VAR
    Sarf Malzemesi CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y, PGI-5BK(siyah:720 renkli:600 sayfa baskı

bunu bana dedin kanımca
    mp510 da renkli kartuşlar ayrı.
    bunlar doldurulabiliyor mu

MP-510 nun kartuşlarına dolum olabiliyor sinyalizasyon olduğu için kartuş bitmeden önce dolumu yapabilirsiniz...
    Piyasada muadil kartuşlarınıda bulabilirsiniz.
    Orjnal kartuşlar 19 ytl renkli,25ytl siyah

• quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

CANON YAZICILARDIN PG40 VE CL 41 KARTUŞLARINDA DOLUMA ENGEL CHİP MEVCUT MUDUR?

PG-40 VE CL-41 MODELLERİNDE CHİP YOKTUR

FORUMDAKİ TOPİCLERE BİRAZ BAKARSAN SANA YARDIMCI OLABİLECEK BİLGİLER VAR...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cremisiastro

quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

CANON YAZICILARDIN PG40 VE CL 41 KARTUŞLARINDA DOLUMA ENGEL CHİP MEVCUT MUDUR?

PG-40 VE CL-41 MODELLERİNDE CHİP YOKTUR

FORUMDAKİ TOPİCLERE BİRAZ BAKARSAN SANA YARDIMCI OLABİLECEK BİLGİLER VAR...

bir sitede şöyle bir bilgi var, ne kadar doğru bilmiyorum

Canon PG-40, PG-50, CL-41, CL-51 kartuşunu reset etmek için en yukardaki sıraya bir parça şeffaf bant yapıştırın.

Sonra kartuşu Canon yazıcıya yerleştirin. kapağı kapatın. Ekranda hata diye yazacak. kartuşu çıkarın.

İlk sıradaki şeffaf bandı çıkartın, ikinci sıraya yapıştırın. Kartuşu tekrar yazıcıya yerleştirin, kapağı kapatın. Tekrar "hata" yazmasını bekleyin. Kartuşu yazıcıdan çıkarın. Şeffaf bandı tamamen sökün .

Canon PG-40, PG-50, CL-41, CL-51 kartuş reset olmuştur. Basmaya devam edebilirsiniz

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA

• Şurayada bak derim işini görebilicek bilgiler var...

http://forum.donanimhaber.com/m_8707054/tm.htm
  • bugün mp 600 aldım, sürücüyü yükleyip usb kablosunu taktım ama lcd çalışmıyor, ekranda yazıcı algılanmadı bağlantıyı kontrol edin yazıyor. daha kafasını ve kartuşları takmadım ama onunla ilgisi yoktur. geri götüreyim aldığım yere anlamadım nasıl bişey, bütün usb girişlerine taktım hiçbirisi algılamıyor.
    edit: hem xp hem vistada denedim yazıcı algılanmıyor, sürücüyü yükleyip on/off düğmesine bastığımda çalışmıyor, usb kablosu haricinde başka bir kablo daha mı bağlanıyor, öyle bir giriş var ama içinden usb haricinde kablo çıkmadı, zaten vatan bilgisayardaki görevli de tek usb kablosu yeter dedi.
    sorun düzeldi, güç kablosu gerekiyormuş, bana vermemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 10 Ağustos 2007; 17:51:04 >
  • mp600 için uyumlu bluetooth modeli söylermisiniz, elimde logitech vardı hata verdi
  • FLY ve LİON

piyasada 15-20 ytl arasında değişyor kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım...
  • sağol @cremisiastro, iki şey daha soracam, fotoğraf scan için cdden çıkan MP Navigator 3.0 programını kullandım ama resim çıktı çözünürlüğünü en son 600e getirebiliyorum, daha ilerisi yok, ayarı var mı yoksa cdde benim görmediğim başka bir program var mı, ikincisi bu yazıcıda ben daha çok dvd cover basıyorum, fazla mürekkep emmeyen bir kağıt önerir misiniz..
  • Fotograf agirlikli olarak kullanma uzere bir Pixma alacagim ama su 3 modelden hangisinialacagima karar veremedim.

MP600

MP800

MP810

Yabanci sitelerde en yuksek puani digerlerine gore daha eski model olmasina ragmen MP600 almis.

Secimimde yardimci olacaklara simdiden tesekkurler
  • Selam gim53

Bende uzun araştırmalardan sonra MP 810 aldım ( 279 eu )

özelliklerini bir çok yerde okumuşsundur
    yalnız Fax olayı yok

Fotograf için mükemmel bir alet elimde bulunan eski Negatifleri denedim sonuç harika

bence enson çıkan MP830 (299 eu ) dan daha iyi

saygılar
  • Bende Mp600 almayı düşünüyorum. Ürünün performansı nasıldır. MP 600 ün kartuşları biri hariç MP510 ile aynı MP510 kulanan arkadaşlardan kartuş dolduran var mı hiç?
  • arkadaşlar ben ben bu forumdaki araştırmalarım sonucu 5 ay önce canon mp 510 aldım gayet iyi kullanıyorum yaklaşık bir aydır şöyle bir sorundan müzdaribim yazıcının üzerinde alınan orjinal kartuşlar olduğu halde bazen yazıcıyı açtığımda lcd ekranda şu hata mesajını alıyorum the following ing tank cannot be recognized ve mavi renkli karuş çıkık şekilde gürüntüleniyor önceleri bu sorunun bir süredir çıktı almadığım için mürekkebin kuruduğunu düşünmüştüm çaydanlık buharına tuttum sonra bu hata mesajını kullanım kitapçığında araştırdığımda bu kartuş bu makina tarafından tanınmıyor anlamına geldiğini ögrendim üzerindeki orjinal kartuş ve bunu sadece mavi renkte yapıyor yazıcının kapağını kaldırdığımda mavi renkli kartuşun işıgının diğerlerine göre daha zayıf yandığını farkettim kartuşu yerinden çıkrtıp tekrar taktığımda işık diğerleri gibi yanmaya başlıyor kapağı kapatıyorum tekrar lcd ekranda aynı hata mesajı görüntüleniyor kapığı tekrar açıyorum işık eskisi gibi zayıf yanıyor kartuşların takılı olduğu kafayı çıkarınca veya kartuşların üzerine bastırınca bazen düzeliyor bazende hiç bir şey olmamış gibi çalışıyor ama gittikçe daha çok olmaya başladı kartuşun yerine iyi oturmadığını düşünüyorum ama bakınca gayet iyi oturuyor gibi ayrıca bu bölge gayet temiz mürekkep artığı falan yok bu yazıyı yazarken tekrar denedim normal olarak çalıştı artık yazıcıyı her açtığımda kartuşlarla uğraşmaktan bıktım lütfen yardım şimdiden teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: kara duman

arkadaşlar ben ben bu forumdaki araştırmalarım sonucu 5 ay önce canon mp 510 aldım gayet iyi kullanıyorum yaklaşık bir aydır şöyle bir sorundan müzdaribim yazıcının üzerinde alınan orjinal kartuşlar olduğu halde bazen yazıcıyı açtığımda lcd ekranda şu hata mesajını alıyorum the following ing tank cannot be recognized ve mavi renkli karuş çıkık şekilde gürüntüleniyor önceleri bu sorunun bir süredir çıktı almadığım için mürekkebin kuruduğunu düşünmüştüm çaydanlık buharına tuttum sonra bu hata mesajını kullanım kitapçığında araştırdığımda bu kartuş bu makina tarafından tanınmıyor anlamına geldiğini ögrendim üzerindeki orjinal kartuş ve bunu sadece mavi renkte yapıyor yazıcının kapağını kaldırdığımda mavi renkli kartuşun işıgının diğerlerine göre daha zayıf yandığını farkettim kartuşu yerinden çıkrtıp tekrar taktığımda işık diğerleri gibi yanmaya başlıyor kapağı kapatıyorum tekrar lcd ekranda aynı hata mesajı görüntüleniyor kapığı tekrar açıyorum işık eskisi gibi zayıf yanıyor kartuşların takılı olduğu kafayı çıkarınca veya kartuşların üzerine bastırınca bazen düzeliyor bazende hiç bir şey olmamış gibi çalışıyor ama gittikçe daha çok olmaya başladı kartuşun yerine iyi oturmadığını düşünüyorum ama bakınca gayet iyi oturuyor gibi ayrıca bu bölge gayet temiz mürekkep artığı falan yok bu yazıyı yazarken tekrar denedim normal olarak çalıştı artık yazıcıyı her açtığımda kartuşlarla uğraşmaktan bıktım lütfen yardım şimdiden teşekkürler

Madem yeni aldın. Servise götür muhtelemen temassızlık var. Kartuş yuvası veya kartuşu değiştirirler

Bende MP600 alarak bu aileye katıllmış bulunmaktayım. Darısı Canonu olmayanlara....

• hayırlı olsun doğru bir tercih yapmışsın bende fiyat konusunda şansızlık yaşadım be 5 ay önce mp 510 260 ytl'aldım şimdi fiyat 190 olmuş nereden bileceksin ama teknolojidede yenisi çıkacak ve fiyat inecek diye beklersen hiç bir şey alamayız sorunuma gelince bende temaz sızlık olduğunu düşünüyorum çünkü bastırınca düzeliyorda şimdi koca makina götürmek bir dert servisten gelmesi bir dert servisler maşallah aldılarmı 2 haftadan önce almak ne mümkün garantiyi bozmadan ufak bir benim yapabileceğim bir şeyse hallediyim demiştim
  • merhaba arkadaşlar bende bir çok fonksiyonlu yazıcı almayı düşünüyorum canon'un pixma 460 ve 510'u
    hp'ninde c4180 modeli arasında kaldım acaba hangisini önerirsiniz.yazıcıyı evde kullanacağım ara sıra fotoğrafda çıkarabilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

quote:

Orjinalden alıntı: MiloFX

Anladığım kadarıyla kağıdın üzerine kaplanan mürekkebin kağıdın boş kalan yerlerine oranı 100 üzerinden derecelendirilmiş. Buna göre boş kağıt %0 doluluk oranına sahipken hiç beyaz yer görülmeyecek şekilde bastığınızda bu %100 doluluk oranı oluyor. Ben anlatılanlardan böyle anladım. Yalnız bana bu işte yine bir üretici aldatmacası var gibi geliyor. Bir yüzeyde bu kriter üzerinden sağlıklı bir toner harcaması hesaplaması yapmak zor görünüyor. Mesela opacity olarak %10 değer verdiğiniz tam bir a4 boyutundaki siyah alan için kullanılan toner miktarı %100 opacity değeri verdiğiniz aynı büyüklükteki çıktı için kullanılacak tonerin teorik olarak onda biridir. Ama doluluk oranlarına bakacak olursanız ikiside %100 doluluk oranına sahipler. Eğer ben yanlış anlamadıysam bu değer, firmaların (benim örneğimde Canon) sadece bu kartuşla 508 (ne kocaman sayı) sayfa basabilirsiniz diyebilmek için uydurduğu bir format:( 30 sayfa basabilirsiniz deseler kimse almayı düşünmez herhalde.

Sadece Canon mu?, Hangi firma yapmıyorki.............. amaç yazıcı satmak değilki kartuş satmak. O nedenle yeniden doldurulabilir modelleri tercih etmek en mantıklısı. Senin yazıcın MP180 ninde kartuşları doldururluyor ya mürekkep alıp kendin yap yada dışarda doldurt. Kartuş sorunun kökünden çözülsün.

mp 160 ların da kartusları yenıden doldurulabılıor mu ?

• quote:

Orjinalden alıntı: kefenci85

merhaba arkadaşlar bende bir çok fonksiyonlu yazıcı almayı düşünüyorum canon'un pixma 460 ve 510'u
    hp'ninde c4180 modeli arasında kaldım acaba hangisini önerirsiniz.yazıcıyı evde kullanacağım ara sıra fotoğrafda çıkarabilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Mp 510 modelini tavsiye ederim ekonomik kartuş sistemini kullanıyor. Hp ye göre daha fazla mürekkep var
    MP510:26 ml siyah 13ml:renkliler
    C4180:11ml siyah 5ml:Renkli

İşin garibi 26 ml siyah kartul hp nin 11 ml kartuşundan çok çok daha ucuz.

mp 510 un,Fotoğraf baskısına gelmek gerekirse 2 pl damlacık boyutu sayesinde mürekkebin kağıt üzerinde daha küçük noktalar halinde dağılması ve baskının daha kaliteli olmasını sağlıyor.

4180 e oranla daha fazla donanım özellikleri var 510 un Ekstra blutooth,kızılötesi,pictbridge ve çift yönlü kağıt beslemesi var.

Bu kadar fiyatı düşmüşken kaçırma bence

• Mp 160 modelinin kartuşları dolduraliniyor.Forumlardaki topiclere bakarsanız eğer yardımcı olabilinicek bilgiler mevcuttur.
  • Size bir tavsiyem var
    CANON LBP-2900
    12sayfa baskı hızı
    0 saniye ısınma süresi(Bu çok önemlidir yoğun baskı ortamında çalışmıyorsanız gün içerisinde arada bir baskı alıyorsanız sizi bekleme süresinden kurtarır çünkü fuser dediğimiz ünitede seramik olduğu için daha çabuk ısınır ve bu 0 saniyedir anında baskıyı alırsınız)
    2 mb bellek(Makinadaki ve içerisinden çıkan yazılım sayesinde sıkıştırarak dosyaları yollayabilme özelliği yaklaşık 64 mb bir bellek anlamına geliyor)
    TONERİ TAM DOLU GELİR 2500 SAYFA BASKI ALABİLİRSİNİZ.

PİYASADA YAKLAŞIK 190 YTL OLAN BU ÜRÜN TEKNOSALARDA SADECE....
    STOKLARLA SINIRLI BU ÜRÜN TEKNOSALARDA SADECE AMA SADECE 99 YTL HERHANGİ BİR TEKNOSA MAĞAZASINI ARAYARAK.ÜRÜNÜ TALEB EDEBİLİRSİNİZ
  • evet servise götürmeden önce canon teknik destek hattını aradım beni bana en yakın servise yönlendirdiler ve 2 'gayet güzel ilgilendiler kullanma kılavuzunda yazdığı gibi ordanda söylediler kartuşlar ve yazıcı kafası garanti dahilinde seğil onun servisin bana söylesiği yeni bir kartuş alıp denememi olmazsa servise getirmemi ve bu arızanın kartuştan olma ihtimalinin % 80 olduğunu söylediler ve ben kartuştan değilse bile aldığım yeni kartuş yedek kalır diye 20 ytl'yeni bir orjinal kartuş aldım ve denedim ve denilen oldu yeni kartuşu takın sorun düzeldi ve servisin söylediği kartuşun üzerindeki çiplerin çok hassas olduğu ve dikkat edilmesi gerektiği idi ve bende bunu yaşayarak anladım gerçi kartuşun çipine bir şey yapmamıştım ama bir kaç sefer elle temas etmiştim veya bozulacağı varmış ondan olmuş bir daha olmaz inşallah
    quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

quote:

Orjinalden alıntı: kara duman

arkadaşlar ben ben bu forumdaki araştırmalarım sonucu 5 ay önce canon mp 510 aldım gayet iyi kullanıyorum yaklaşık bir aydır şöyle bir sorundan müzdaribim yazıcının üzerinde alınan orjinal kartuşlar olduğu halde bazen yazıcıyı açtığımda lcd ekranda şu hata mesajını alıyorum the following ing tank cannot be recognized ve mavi renkli karuş çıkık şekilde gürüntüleniyor önceleri bu sorunun bir süredir çıktı almadığım için mürekkebin kuruduğunu düşünmüştüm çaydanlık buharına tuttum sonra bu hata mesajını kullanım kitapçığında araştırdığımda bu kartuş bu makina tarafından tanınmıyor anlamına geldiğini ögrendim üzerindeki orjinal kartuş ve bunu sadece mavi renkte yapıyor yazıcının kapağını kaldırdığımda mavi renkli kartuşun işıgının diğerlerine göre daha zayıf yandığını farkettim kartuşu yerinden çıkrtıp tekrar taktığımda işık diğerleri gibi yanmaya başlıyor kapağı kapatıyorum tekrar lcd ekranda aynı hata mesajı görüntüleniyor kapığı tekrar açıyorum işık eskisi gibi zayıf yanıyor kartuşların takılı olduğu kafayı çıkarınca veya kartuşların üzerine bastırınca bazen düzeliyor bazende hiç bir şey olmamış gibi çalışıyor ama gittikçe daha çok olmaya başladı kartuşun yerine iyi oturmadığını düşünüyorum ama bakınca gayet iyi oturuyor gibi ayrıca bu bölge gayet temiz mürekkep artığı falan yok bu yazıyı yazarken tekrar denedim normal olarak çalıştı artık yazıcıyı her açtığımda kartuşlarla uğraşmaktan bıktım lütfen yardım şimdiden teşekkürler

Madem yeni aldın. Servise götür muhtelemen temassızlık var. Kartuş yuvası veya kartuşu değiştirirler

Bende MP600 alarak bu aileye katıllmış bulunmaktayım. Darısı Canonu olmayanlara....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.