Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: promil06 , wholelottared , wholelottared Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.964
Cevap
452
Favori
2.682.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sebahat_a

Siemens WT46E302TR siparişi verdim hepsiburadadan.. 926 TL.. 50 TL maksimum karta puan yüklenecek, 870 filan oldu yani.. beklemedeyim, bugün yarın gelir... detayları yazarım...

Fiyatı 899 TL ve 12 ay vadeli kargo bedava Maximum kampanyası + 50 TL puan şeklinde olmalı.
    Bende sipariş vermek için hesap kesimini beklemekteyim.
    Şimdiden hayırlı olsun. Makine hakkındaki görüşünüzü dört gözle bekleyeceğim,
    Selamlar,
  • tabi düşüncelerimi yazacağım 2 gündür kargoda, henüz ulaşmadı, beklemedeyim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mufit

quote:

Siemens WT46E302TR siparişi verdim hepsiburadadan.. 926 TL.. 50 TL maksimum karta puan yüklenecek, 870 filan oldu yani.. beklemedeyim, bugün yarın gelir... detayları yazarım...

Fiyatı 899 TL ve 12 ay vadeli kargo bedava Maximum kampanyası + 50 TL puan şeklinde olmalı.
    Selamlar,

Doğrudur, fiyat tam da söylediğiniz gibi, ama ben peşin aldım, 26 lira da kargo eklendi...
  • Kurutma makinesini full doldurmak ile yarım doldurmak arasında enerji harcaması açısından ne fark vardır. tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden sağ olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isenguler

Kurutma makinesini full doldurmak ile yarım doldurmak arasında enerji harcaması açısından ne fark vardır. tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden sağ olun.

Kurutma makinesini 1000-1200devirde sıkılmış çamaşırla full dolduramazsınız çünkü kullanma kılavuzlarında da görürsünüz tamburun yarısı ve yarısını çok az geçik çamaşır doldurabilirsiniz ki yarım doldurduğunuz çamaşır kuruduktan sonra tambur full dolu görünür.Yani makineyi tam olarak çamaşırla doldurursanız muhtemelen kurutma yapamaz, nem sensörleri nemi algıladıkça süre uzar ve çamaşırlar yer değiştirmediği için hava deliklerine yakın çamaşırlar büyük bir ihtimal YANAR, bu yüzden makinenizi yarım doldurmaya dikkat ediniz. Mesela ben çift kişilik yorganımı atıyorum resmen tamburu kaplıyor ancak tek parça olduğu için kuruması kolay ve arada bir kontrol ediyorum..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mufit

quote:

Selamlar,

Doğrudur, fiyat tam da söylediğiniz gibi, ama ben peşin aldım, 26 lira da kargo eklendi...

Bugün kurutma makineme kavuştum.. hepsiburada ile ilgili bir sorun yaşamadım.. hafta sonu araya girmesinden dolayı 4-5 gün sürdü bana ulaşması.. sabah servisi aradım, 3-5 saat sonra geldiler.. kargo ile ilgili bir sorun yok, sadece üst tarafında çok hafif bir çizik, kalkık gibi bir zedelenme olmuş.. önemsemedim... ilk beyaz çamaşırları koydum.. ilk kez kullanan biri olarak 2 saat sonra sıcacık kuru çamaşırlar çok hoşuma gitti.. bir başka makine ile kıyaslama şansım yok, başkalarını bilmiyorum.. ilk kurutma için sorunsuz... sadece eksik gördüğüm taraf, çocuk kilidi yok, 2 yaşındaki kızım hemen gelip düğmesini çevirdi, sil baştan..

• bu kadar rahata ve kolaya alışmak ne kadar doğru bilmiyorum. elektriğe bu derece bağımlı olursak dünyada yaşamın devam edebilmesi mümkün değildir.
    bencil olmayalım,kendi yaşam konforumuz için çocuklarımızın geleceği harcamayalım.

har vurup harman savurduğumuz bu elektrik tellerde kendiliğinden dolaşan sonsuz bir güç değil.

1.içeceğiniz su'dan üretiliyor. suyu içelim mi ,elektrik mi üretelim sorusu bir gün sorulacak.
    2.kömür,petrol doğal gazdan üretiyor. çevreyi kirletiyor, küresel ısınmaya ve felaketlere yol açıyor.
    3.nükleer enerjiden üretiliyor. birgün geriye sadece bu kaynak kalacak. fakat bu şekilde de yaşam devamı mümkün değil.atomun içerisine gizlenmiş, doğaya ait olmayan enerji çıkarılıp ,ortalığa bırakılıyor.dünyanın ısısı yükseliyor ve yaşam için gerekli doğal döngüler kırılıyor,çevresel felaketlere ,iklim değişiklilerine yol açıyor.

bir çok insan için bu sözlerin pek bir anlam ifade etmediğini biliyorum.ama olan, olacak olan bu.çocuklarımız bu dünyada yaşayamadıktan sonra bizim koca k.çımız rahat etmiş ne önemi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowanda -- 9 Kasım 2010; 10:32:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nowanda

bu kadar rahata ve kolaya alışmak ne kadar doğru bilmiyorum. elektriğe bu derece bağımlı olursak dünyada yaşamın devam edebilmesi mümkün değildir.
    bencil olmayalım,kendi yaşam konforumuz için çocuklarımızın geleceği harcamayalım.

har vurup harman savurduğumuz bu elektrik tellerde kendiliğinden dolaşan sonsuz bir güç değil.

1.içeceğiniz su'dan üretiliyor. suyu içelim mi ,elektrik mi üretelim sorusu bir gün sorulacak.
    2.kömür,petrol doğal gazdan üretiyor. çevreyi kirletiyor, küresel ısınmaya ve felaketlere yol açıyor.
    3.nükleer enerjiden üretiliyor. birgün geriye sadece bu kaynak kalacak. fakat bu şekilde de yaşam devamı mümkün değil.atomun içerisine gizlenmiş, doğaya ait olmayan enerji çıkarılıp ,ortalığa bırakılıyor.dünyanın ısısı yükseliyor ve yaşam için gerekli doğal döngüler kırılıyor,çevresel felaketlere ,iklim değişiklilerine yol açıyor.

bir çok insan için bu sözlerin pek bir anlam ifade etmediğini biliyorum.ama olan, olacak olan bu.çocuklarımız bu dünyada yaşayamadıktan sonra bizim koca k.çımız rahat etmiş ne önemi var?

İşte Tüm bunların olmaması için Daha az su ve elektrik tüketen makineler hatta susuz yıkayan makineler üretiliyor.

• nowanda nın kurutma makinesi yok galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bamsibeyrek17

nowanda nın kurutma makinesi yok galiba

evet yok. siz varlıklı insanları kıskandığım için yazdım.
  • nowanda çalış senin de olur üzülme

sebahat_a kurutmanın rahatına erince forumu unuttun mu hani yorumlarını yazacaktın... Bari ben yazayım: Biz de sonunda Siemens WT46E302TR aldık, memnun kaldık, sessiz bir makine kurutması iyi, giyimin şekli bozulmaması için yünlülerde tam kurutma yapmıyoruz, yünlüler için özel program var. Su kabı dolunca bipliyor, bu, su saf olduğundan ütü suyu olarak kullanılabiliyor. Ayrıca kurutmadan sonra bir filtrede toz, tüy ve pislik birikiyor, temiz çamaşırlardan çıkan tozu tüyü görseniz şaşırırsınız, çamaşırlar sıcacık ve yumuşacık çıkıyor, banyo da ısınıyor, tek problem çalışırken çıkan koku, o da çok rahatsız edici değil, çamaşırları makinadan alıp hemen katlayıp dolaba alabiliyorsunuz, bazı kumaşlar hafif kırışık çıkıyor, ama çoğunluğunu katlayıp kaldırıyorsun, kırışık önleme,hassas çamaşır, sentetik, montlar, 40 dk hızlı kurutma, 20 dk havalandırma gibi programları var. Kurulumu çamaşır mak. üstüne yaptırdık, hiçbir sorun yok. Deprem tedbiri olması için kemerle duvara tutturalım dedik; ama servis elemanı buna gerek olmadığını, çamaşır mak.ın kurutmanın devrilmesini engelleyeceğini söyleyince vazgeçtik. Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünenlere şiddetle tavsiye olunur.
    Tüm forum üyerine iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bamsibeyrek17 -- 15 Kasım 2010; 2:16:56 >

• Arkadaşlar bosch ve siemens kurutucular aynı değilmi? Yalnızca ön panelde değişiklik var galiba. wt46s513 simens ve wt86s513 bosch arasında özellik farkı varmı acaba?.Kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
  • arkadaşlar makinayı ütü odasına koymaya karar verdik..sorun olurmu acaba..? oda küçük.. aynalı bir gardrop var..çok buhar v.s oluyormu..birde zemin laminat parke..çok hareket edermi...?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

arkadaşlar makinayı ütü odasına koymaya karar verdik..sorun olurmu acaba..? oda küçük.. aynalı bir gardrop var..çok buhar v.s oluyormu..birde zemin laminat parke..çok hareket edermi...?
    teşekkürler

Bacalı olmadığı için buhar gibi sorunlar olmaz, sadece oda çok küçük ise oda ısınır eğer odada havalandırma penceresi gibi bir şey varsa makine çalışırken açık olmalı hareket gibi bir şey söz konusu bile olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

arkadaşlar makinayı ütü odasına koymaya karar verdik..sorun olurmu acaba..? oda küçük.. aynalı bir gardrop var..çok buhar v.s oluyormu..birde zemin laminat parke..çok hareket edermi...?
    teşekkürler

Bacalı olmadığı için buhar gibi sorunlar olmaz, sadece oda çok küçük ise oda ısınır eğer odada havalandırma penceresi gibi bir şey varsa makine çalışırken açık olmalı hareket gibi bir şey söz konusu bile olamaz.

teşekkürler dostum
  • arkadaşlar merhaba;

çok klasik olacak ama 12 sayfayı tamamen okudum ama kafam çok karışık. 800 900 e basit bir model mi alayım yoksa a sınıfı 1500 civarı bir makine mi alayım karar veremedim. 1 yıl önce bosc un 8 kg lik çamaşır makinesini almıştım ve şimdilik çok memnunum. takım olsun diye bosc düşünüyorum ama fiyat olarak avantajlı ve aynı ürün olduğu söylene siemens de olabilir. almışken iyi bir şey olsun ve hanımla papaz olmak istemiyorum. kullananlarda ve üstadlardan alıcağım bilgi doğrultusunda en kısa zamanda almak istiyorum. İzmirden bayi önerilerinizede açığım. şimdiden taekkürler...
  • bugün bosch 561 modelini 1500/12 taksit (card finans) siparişini verdim..sanırım çarşamba kurulur..izlenimlerimi yazarım..
    yardımcı olanlara teşekkürler(gökoş kardeşe özellikle)
  • Kurutma makinasında kararsızım, candogan'ın da yorumlarını bekliyorum.
    Profilo 8431---828TL
    Siemens46s511---914TL

Paraya kıyarsam 1500TL'lik A sıfı modelleride var ama bu ikisi arasında kaldım. b sınıfı ve cam kapaklı ikiside. benim için önemli olan güvenlik, çocuk kilidi profiloda yok. siemensteki kilit ne kadar etkin? mesela şu anki profilo çamaşır makinemde (cm1001ctr) çocuk kilidi açıksa program bitiminden sonra bile devam ettiğinden istem dışı makine çalıştırılamıyor. kapak açılıp kapanabiliyor, kapağa müdahalesi yok. kurutma makinesindeki çocuk kilidi kapağıda etkiliyormu?

cevaplarınız ve izlenimleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • merhaba
    kurutma makinesi almak istiyorum ama kararsız kaldım modeller arasında, yardımcı olur musunuz?Aşağıdaki iki modeli teknik kataloğunda karşılaştırdığımda pek bir farkı yok ama fiyat farkı var neden anlayamadım,siemens de kırışık önleyici ibaresi vardı...Bir de kullanan varsa hangisi daha sessiz çalışıyor? Sizce hangisini almalıyım?
    Modeller:

BOSCH WTW86561 EcoLogixx 7 S- Fiyatı 3.042.TL

SIEMENS WT46W561 -Fiyatı 1.521 TL

Hemen almayı planlıyorum,bunların daha üst modelleri yakın zamanda çıkar mı?
    Önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler
  • Hotpoint Ariston'un A sınıfı AAQCF 81 U (EE) modeli şuan Teknosa.com'da 869 TL / 12 taksit. Değerlendirmeye değer olduğunu düşünüyorum, A sınıfı bir ürün için çok uygun görünüyor...
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.