Şimdi Ara

cam ruzgarlıgı kullanan varmı faydası oluyormu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
8.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cam ruzgarlıgı kullanan varmı faydası oluyormu,ne gıbı faydaları olur 50 tl verıp sıparıs vercem sorayım dedım
    on arka tum camlaramı ıyı olur

• Arabanın görünüşünü kırolaştırmaktan başka bişeye yaramıyor.

Rüzgar sesi, yağmur filan denilmiş. Arabanın camları açık giden kaldı mı daha (Sigara içmek için sanırım aklıma ilk gelen)

Hem yol sesi, hem toz herşey içerde. Yazın güneş altında kalınca, içerde kalan fırın etkisi gidene kadar açmak dışında cam açtığım olmamıştır. Otopark girişlerinde bilet almak, bir de yolda ağız dalaşına girersem (çok kızıyorum bu konuda kendime)
    quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Modelli araba alıyorum onlardada klima hep oluyo. Eski araclardada Klimalı olan arabalar tutuluyo ama tanıdığım hiç kimse klimayı açmıyo yakıt fiyatlarından dolayı. Ama tatile gittiğimizde mecbur açıyoruz antalyada vs

Alıntıları Göster
    Yüksek hızlarda cam açınca arabanın aerodinamisi etkileniyor ha klima açmışsın ha cam aileni veya kendini iğrenç bir ses ile rahatsız etmeye değer mi ? 1.Kademede aç klimanı rahat rahat git.

Hayır bunu yapamıyorsan niye işkence ediyorsun yola çıkarak ? Burası Arabistan değil diyorsun Antalya'ya gidiyorsun hissedilen sıcaklık 105 derece.
    butterfly_effect_53 b kullanıcısına yanıt
    B butterfly_effect_53 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Arabanın görünüşünü kırolaştırmaktan başka bişeye yaramıyor.

Rüzgar sesi, yağmur filan denilmiş. Arabanın camları açık giden kaldı mı daha (Sigara içmek için sanırım aklıma ilk gelen)

Hem yol sesi, hem toz herşey içerde. Yazın güneş altında kalınca, içerde kalan fırın etkisi gidene kadar açmak dışında cam açtığım olmamıştır. Otopark girişlerinde bilet almak, bir de yolda ağız dalaşına girersem (çok kızıyorum bu konuda kendime)
    Camları açmayıpta napacaz klimamı açaçaz. Burası arabistan değil tr . Yakıt fiyatları malum. Birde klima açacak değiliz. Arabanın görüntüsüde hiç kırolaşmıyo gayet güzel oluyo.
    Ben yaz kis klima mi kapatmam, yazin sogutma kisin isitma ve bugu cozme icin, performans ve tuketimde kayda deger bir artis gozlemlemiyorum tabi bunda mitsubishi kullanmamin da katkisi buyuk. Mitsubishinin klima uzmanligi malum.

Cam ruzgarligini acikcasi fiyati uygun azicik faydasi olsa yeterli diye taktirdim. Benim ruzgarligim orjinal mitsubishi amerika da da aynen satilmakte fason urunlerden fayda elde edilecegini sanmiyorum.

Gozlemledigim ilk sey yan camlardan gelen ruzgar sesinin hissedilir seviyede azalmasi, camlar kapalıyken yuksek suratte olusan sesten bahsediyorum.

Digeride yagmurlu havalarda sikisik trafikte klimayi acmadan ve islanmadan hava alabilme rahatligi. Zira dur kalk trafikte klimayi acarsaniz direkt ondeki arabanin egzozunuda iceri aliyorsunuz.

Baska da bir faydasi yok.

Hele klimayi ikame etmesi imkansiz, yani klimayi acmadan cami acayim yuksek suratte gideyim derseniz arkadaslarin da dedigi gibi daha cok yakit tuketirsiniz

Ama fiyati ile kiyaslarsaniz orjinal takilmasi sarti ile bence takilabilir bir aksesuar.

Hayirli gunler
  • On camlardaki Yagmurlu hava da caminizi acabilmenizi sagliyor, artı ruzgar sesine olumlu etki yapiyor camlardan gelen

Arka camlardaki bir ise yaramiyor gibi daha ziyade sus amacli
  • 2012 fiesta'ma bikaç ay önce taktım tüm camlara. öncelikle rüzgarın direk başıma yüzüme vurmasını engelliyo.(kronik sinüzitim olduğu için benim için en önemlisi bu) Bol Yağmurlu fırtınalı havalarda bile camları rüzgarlığın hizasında açabiliyorum içeriye yağmur girmediği gibi içeriside hava alıyo. Görünüş olarakta sportif olanları güzel bi hava katıyo araca. Ayrıyeten bi yerden geldiğim zaman camlar hafif aralı olduğu zaman camları kapatmayı unutuyorum rüzgarlığın hizasında olduğu için yağmur falan yağarsa içeriye su girmemiş oluyo. Baya bi faydası var gördüğün gibi

Sadece ön 2 cama takma genelde onu taksiciler yapıyo görüntüde pek iyi olmuyo öyle.

Takarken dikkat etmen gereken 24 saat içinde yağmur ihtimali olmayan bi hava olması. Parçaları nasıl hizalayacagının provasını yap bantları sökmeden önce. Takacagın yerlerin güzelce silinmesi toz vs olmaması. Her bir parçanın bant kısmını takmadan önce ısı tabancası veya sac kurutma makinesiyle ısıtıp taktıktan sonra iyice bastırmalısın 2-3 dakika. Ben bu şekilde taktım çok sağlam oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 14 Mart 2019; 3:48:1 >

• İğrenç duruyor bence. Faydalı mı bilemem hiç ihtiyacım olmadı.
  • Arabanın görünüşünü kırolaştırmaktan başka bişeye yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Arabanın görünüşünü kırolaştırmaktan başka bişeye yaramıyor.

Camları açmayıpta napacaz klimamı açaçaz. Burası arabistan değil tr . Yakıt fiyatları malum. Birde klima açacak değiliz. Arabanın görüntüsüde hiç kırolaşmıyo gayet güzel oluyo.

• Güzel oluyor ancak bazen çıkmaya yelteniyor. Eski arabamda hızlı yapıştırıcı ile (hani şu spreyli olan) bir kere yapıştırdım taş gibi oldu daha da çıkmaz. Sıra yenisinde.
  • aracımı aldığımda üstünde vardı önceki sahibi takmış. cam rüzgarlığı sayesinde 100 civarı hızlarla giderken bile neredeyse yüzüme rüzgar hiç vurmuyor. bir iyi yönü de yazın ön iki camı hafif indirip park ediyorum, güneşten dolayı araç içerisi hamam gibi olmuyor. dışarıdan da camın aralık olduğu belli olmuyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    klimalı araç almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

klimalı araç almayın.

Alıntıları Göster
    Modelli araba alıyorum onlardada klima hep oluyo. Eski araclardada Klimalı olan arabalar tutuluyo ama tanıdığım hiç kimse klimayı açmıyo yakıt fiyatlarından dolayı. Ama tatile gittiğimizde mecbur açıyoruz antalyada vs
  • genelde sigara içenler, vites koluna tesbih takanlar gibi kişiler bu apaçi görünümlü parçayı taktırıyorlar.
  • dünyaki dev otomotiv üreticilerinin keşfedemediği, faydalarını test edip bulamadığı fakat yine bizim merdiven altı üreticilerinin bulduğu, maliyeti belki tane başı 10 TL olmayan en büyük otomotiv buluşlarından biri.
  • İki senedir kullanıyorum , çok eskiden de kullanıyordum ama son zamanlarda unutmuştum . oldukça işe yarıyor yağışlı havalarda cam aralanabiliyor , yağmuru önlüyor , bence güzel de gözüküyor dışarıda , yalnız yapıştırma olduğu için çıkarılmaya karar verilirse yapıştığı yerdeki boyaya zarar verir mi bilmem ( benim aracım eski , önemsemedim) Ayrıca bence en önemlisi eskiden bunlar gri-şeffaf olurdu ve sol a sütununda görüşü engellemezdi. şimdi bende dikkat etmedim koyu siyah renkli üretilmişini aldım sol a sütunu daha da kalınlaştı görüntü kaybı oldu . kullanıyorum alıştım , ama çok önem veriyorsanız önce tecrübe edin , almaya karar verirseniz şeffaf alın . ( bulunur mu bilmiyorum )
  • quote:

Alıntıları Göster
    Yüksek hızlarda cam açınca arabanın aerodinamisi etkileniyor ha klima açmışsın ha cam aileni veya kendini iğrenç bir ses ile rahatsız etmeye değer mi ? 1.Kademede aç klimanı rahat rahat git.

Hayır bunu yapamıyorsan niye işkence ediyorsun yola çıkarak ? Burası Arabistan değil diyorsun Antalya'ya gidiyorsun hissedilen sıcaklık 105 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 14 Mart 2019; 10:24:25 >

• Önceki 2 arabamızda vardı.Psikolojik olarak camı komple açamama istediği oluyor. Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda azıcık açıp yağmuru ve kısmi rüzgarı engeller.
  • Ön camlar açıkken yağmur ya da fıskiye suyunun içeri girmesini önlüyor, araba ile uyumlu ise güzel ve faydalı bir aparat.
  • Aracın tipini cok bozuyor,sanki aracın modelini düşürmüş gibi bi hava oluşturuyor
  • butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Cam rüzgarlığım yok taktırmayı da düşünmüyorum fakat boş yapıyosun yapma
  • Çok kötü görüntüsü var. Bunun için hiç denemedim ama hafif yağmurlarda işe yarar gibi.
  • Araca göre uygun olanını almak lazım yoksa görünüş çirkinleşir.
    Her aracıma yaptırırım.
    Bana göre en yararlı tarafı yazın aracı güneş altında bırakınca ortaya çıkıyor. Camlardan birkaçını yarım veya bir cm kadar açarım. Araç havalandığı için hem iç mekandaki o zehirli sentetik kokusu olmuyor hem de diğer araçlara göre daha serin oluyor.
    Sigara içmediğim için kışın havalandırmaya pek ihtiyaç duymuyorum.
    Özetle cam rüzgarlığı hakkında kışın değil yazın konuşun. Yaz gelince görürüz güneş altındaki aracı soğutma konularını.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.