Şimdi Ara

Call of Duty : Black Ops Plot (Senaryo) SS'li :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
28.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O limuzinde Kennedy yok çünkü Executive Order bölümünün geçtiği yerde görünüyor o limuzin.Yani tam kaçarken.Kennedy'nin oradan kaçtığını hiç sanmıyorum ayrıca limuzinin patladığı görülüyor.

Not: Gary Oldman Reznov'la birlikte Dr.Clarke'ıda seslendiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Kasım 2010; 22:11:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masta Zek-Qon

O limuzinde Kennedy yok çünkü Executive Order bölümünün geçtiği yerde görünüyor o limuzin.Yani tam kaçarken.Kennedy'nin oradan kaçtığını hiç sanmıyorum ayrıca limuzinin patladığı görülüyor.

Not: Gary Oldman Reznov'la birlikte Dr.Clarke'ıda seslendiriyor

Yok zaten Kennedy oradan kaçmıyor sadece öle zannetmiş olabilir diyorum.Sonuçta kafası karışık mekan yer ve zamanı karıştırıyor olabilir. Bu arada Executive Order göreviyle S.O.G görevi arasında 5 sene var hayli hayli o arada öldürüp saklanıp hiç bişe olmamış gibi hükümetin ona verdiği yeni göreve Vietnam'a gitmiştir.

• Mason'ın Kennedy'i öldürdüğü hala kesin değil.Kaynaklarda ''son videodan anlaşıldığı kadarıyla Kennedy'i Mason öldürdü'' yazıyor.Tam kesinlik yok bu konuda.

Edit: Evet arkadaşlar Kennedy'i Mason öldürmedi.Sorgu sırasında Mason bi ara ''Proceed...to...target! Oswald...compromised!'' diyor.Bu Oswald, Kennedy'nin gerçek suikastçisi oluyor.JFK gerçekte uzun namlulu bir tüfekle öldürüldüğüne göre anladığım kadarıyla Mason, Oswald ile anlaşmış olabilir yada Oswald'da Mason gibi beyni yıkanan biri olabilir.Ancak şu varki beyni bu tarz yıkanan biri nasıl olurda Kennedy'i planlı öldürebilir.Mason'ın Steiner'ı falan öldürme şekline bakarsanız direk dalıyor tekme tokat yani Kennedy'ide önüne geçip silahla vurması gerekirdi.Belkide Mason sadece Kennedy'nin güvenliğini sağlıyordu.Şu an tek bildiğim Kennedy'i Mason öldürmedi ancak Oswald ile bir bağlantısı olabilir bu dialoğa bakılırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Kasım 2010; 22:37:46 >

• quote:

Mason'ın Kennedy'i öldürdüğü hala kesin değil.Kaynaklarda ''son videodan anlaşıldığı kadarıyla Kennedy'i Mason öldürdü'' yazıyor.Tam kesinlik yok bu konuda.

Edit: Evet arkadaşlar Kennedy'i Mason öldürmedi.Sorgu sırasında Mason bi ara ''Proceed...to...target! Oswald...compromised!'' diyor.Bu Oswald, Kennedy'nin gerçek suikastçisi oluyor.JFK gerçekte uzun namlulu bir tüfekle öldürüldüğüne göre anladığım kadarıyla Mason, Oswald ile anlaşmış olabilir yada Oswald'da Mason gibi beyni yıkanan biri olabilir.Ancak şu varki beyni bu tarz yıkanan biri nasıl olurda Kennedy'i planlı öldürebilir.Mason'ın Steiner'ı falan öldürme şekline bakarsanız direk dalıyor tekme tokat yani Kennedy'ide önüne geçip silahla vurması gerekirdi.Belkide Mason sadece Kennedy'nin güvenliğini sağlıyordu.Şu an tek bildiğim Kennedy'i Mason öldürmedi ancak Oswald ile bir bağlantısı olabilir bu dialoğa bakılırsa.

Evet dostum dediğinde haklısın sanırsam Oswald'la beraber Mason Kennedy suikastini düzenlemişler sanırsam.Güzel yakalamışsın bu bilgiyle daha tam bir kanıya vardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalizmm -- 16 Kasım 2010; 22:44:22 >

• quote:

3:41'i dikkatli izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=9Dk13aIpJ9c

ne var 3:41 de anlamadim
  • quote:

Mason'ın Kennedy'i öldürdüğü hala kesin değil.Kaynaklarda ''son videodan anlaşıldığı kadarıyla Kennedy'i Mason öldürdü'' yazıyor.Tam kesinlik yok bu konuda.

ya da mason öyle sanıyor

• @LeanBack

O dediğim yeri orada söylüyor yani ''Proceed...to...target! Oswald...compromised!''

@SellYourSoul

Mason tamam kişilik bozukluğunda ama yaşadıklarını karıştırıcak derecede değil.Sadece yanında Reznov'un olduğunu düşünüyor.Yani şöyle ki Reznov gibi Oswald'ıda başkası gibi (aslında kendisi) hayal etmiş olabilir ancak Reznov onun aklına beyinyıkama olayı sırasında kazınıyor.Oswald ile bir bağlantımız yok birde gerçeğe bakılırsa Oswald'ın, Kennedy suikastinden sonra yakalanması/gerçek olay ile bağdaştırılmış olması bence Oswald ile işbirliği yaptığı yönünde. Orada ki söyleyiş tarzından anladığım kadarıyla Oswald ateş etmeden önce yanındaydı ve hedefe tam odaklan tehlikeli tarzında birşeyler söyledi.

Edit: Bunun mantıklı gelmesine bir sebep daha Mason'ın o suikastten sonra Vietnam'a gitmesi.Tamam 5 sene saklanır maklanır ama kendi öldürse bu kadar iyi sıyrılamaz.Tamam Amerika'lılara düşman 3 adamı öldürücek kişiyi yakalayıp ceza vermezler dersinizde birincisi hükümet Mason'ın beynini yıkandığını nerden bilicek ikincisi Kennedy öldüğü sırada o 3 adam yaşıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Kasım 2010; 23:16:10 >

• quote:

@LeanBack

O dediğim yeri orada söylüyor yani ''Proceed...to...target! Oswald...compromised!''

@SellYourSoul

Mason tamam kişilik bozukluğunda ama yaşadıklarını karıştırıcak derecede değil.Sadece yanında Reznov'un olduğunu düşünüyor.Yani şöyle ki Reznov gibi Oswald'ıda başkası gibi (aslında kendisi) hayal etmiş olabilir ancak Reznov onun aklına beyinyıkama olayı sırasında kazınıyor.Oswald ile bir bağlantımız yok birde gerçeğe bakılırsa Oswald'ın, Kennedy suikastinden sonra yakalanması/gerçek olay ile bağdaştırılmış olması bence Oswald ile işbirliği yaptığı yönünde. Orada ki söyleyiş tarzından anladığım kadarıyla Oswald ateş etmeden önce yanındaydı ve hedefe tam odaklan tehlikeli tarzında birşeyler söyledi.

Edit: Bunun mantıklı gelmesine bir sebep daha Mason'ın o suikastten sonra Vietnam'a gitmesi.Tamam 5 sene saklanır maklanır ama kendi öldürse bu kadar iyi sıyrılamaz.Tamam Amerika'lılara düşman 3 adamı öldürücek kişiyi yakalayıp ceza vermezler dersinizde birincisi hükümet Mason'ın beynini yıkandığını nerden bilicek ikincisi Kennedy öldüğü sırada o 3 adam yaşıyordu.

ama steiner ı öldürdüğü bölümü hudson un gözünden oynayınca mason ın "ben reznovum" falan dediğini görüyoruz. halbuki o bize bunları reznov söylemiş gibi anlatıyordu. demek ki yaşadıklarını da karıştırıyor. bence oyuna göre gizli servis kendi başkanlarını öldüren kişinin bir savaş kahramanı olduğunu söylemek yerine oswald ı ortaya atıyor. zaten mason ın öldürdüğünü söyleseler daha sonradan her ne bahaneyle olursa olsun mason ın hapse atılmamasını halk protesto eder, ayaklanma çıkar vb. ama kesin bir şey olmadığı için her ihtimal üzerinde durulabilir fakat kafası zaten bulanık olan mason ın böyle planlı bir suikastte nasıl rol alabileceği de ayrı bir konu. sonuçta diğer öldürdüğü herkesi bodoslama dalarak öldürdü.

• Evet çok mantıklı hükümet yapabilir ama o hapise attıkları kişi (eğer Mason öldürmüşse ve yerine başka birini atmışlarsa) Lee Harvey Oswald'da bir asker Öyle olsa asker değilde başka birisini atmaları gerekirdi.Şimdi Lee Harvey Oswald'ın geçmişini araştırıyorum bunun içinden de farklı şeyler olabilir Oswald abimizde Rusya'da bulunmuş benim düşüncem beyni yıkanan biri olabilir oda ancak Steiner, Mason'ın beyni yıkandığı sırada ''diğer test kobayları başaramadı'' gibi birşey söylüyordu tek beyni yıkanabilen Mason'mış.Hala tam bir netlik yok ve hükümet Mason yerine başkasını hapise atsa Mason o kişinin kim olduğunu bilmezdi.Ama konuşmada ''Oswald...compromised'' diyor.

Bu konu tam netlik kazanmamışken şu dosyayı paylaşayım.Buda 1978'de (aynı zamanda Woods'un yaşadığına dair mesaj atıldığı tarih) bir dosya.Adı Operation Charybdis

Call of Duty : Black Ops Plot (Senaryo) SS'li :)

• quote:

Evet çok mantıklı hükümet yapabilir ama o hapise attıkları kişi (eğer Mason öldürmüşse ve yerine başka birini atmışlarsa) Lee Harvey Oswald'da bir asker Öyle olsa asker değilde başka birisini atmaları gerekirdi.Şimdi Lee Harvey Oswald'ın geçmişini araştırıyorum bunun içinden de farklı şeyler olabilir Oswald abimizde Rusya'da bulunmuş benim düşüncem beyni yıkanan biri olabilir oda ancak Steiner, Mason'ın beyni yıkandığı sırada ''diğer test kobayları başaramadı'' gibi birşey söylüyordu tek beyni yıkanabilen Mason'mış.Hala tam bir netlik yok ve hükümet Mason yerine başkasını hapise atsa Mason o kişinin kim olduğunu bilmezdi.Ama konuşmada ''Oswald...compromised'' diyor.

Bu konu tam netlik kazanmamışken şu dosyayı paylaşayım.Buda 1978'de (aynı zamanda Woods'un yaşadığına dair mesaj atıldığı tarih) bir dosya.Adı Operation Charybdis

Call of Duty : Black Ops Plot (Senaryo) SS'li :)

tr.wikipedia daki bilgiler tam da yazdıklarınla uyuşuyor bir oku derim

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lee_Harvey_Oswald

treyarch ı senaryo konusunda tebrik ettim dünyada kaç oyuna bu kadar derin teoriler üretilmiştir ki?

• İşler iyice garipleşiyor Oswald'ın Kennedy'i öldürmediğine dair birçok kanı atılmış ortaya.Bu durumda Mason'ın öldürme olasılığı yükseldi.Bu Kennedy'yi kim öldürdü olayı çözülemez bence.Treyarch ortaya yemi attı Şimdi benim düşündüğüm 1978'de ki verdiğim olay.Acaba yeni bir CoD ? yeni bir Black Ops ? Modern Warfare 2 gibi
  • Bir COD'un daha sonuna geldik. Yine alışılagelmiş gibi oyun bittikten sonra yaşanan boşluk hissi ve h...r diyen bir yüz ifadesiyle koltuğumda oturuyorum.
    Oyunu oynarken bir bölümden sonra olaylar karışmaya ve sizi daraltmaya başlıyor. Tam bu sırada öyle cafcaflı çözüyorlar ki hikayeyi dış dünya ile bağlantılarınızı tamamen kesiyor.
    Ayrıca 5. oyunla bağlantıları koparmamaları çok iyi olmuş. Mesela MWlerde Captain Price cıvıklığı yaşanırdı. Her çağda her savaşta savaşmış bir adam derdik.
    Reznov'u Petrenko'yu Waw ile pekiştirmeleri harika olmuş.Soundtrack olarak zaten harika bir oyun. Atmosfer harika.
    Off ulan oynucak oyun bulamam şimdi

Edit: Sorgu odasında dolaştıkça içim ürperiyor. Hele birde woods notunu gördüm şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saraveco -- 17 Kasım 2010; 0:18:04 >

• quote:

İşler iyice garipleşiyor Oswald'ın Kennedy'i öldürmediğine dair birçok kanı atılmış ortaya.Bu durumda Mason'ın öldürme olasılığı yükseldi.Bu Kennedy'yi kim öldürdü olayı çözülemez bence.Treyarch ortaya yemi attı Şimdi benim düşündüğüm 1978'de ki verdiğim olay.Acaba yeni bir CoD ? yeni bir Black Ops ? Modern Warfare 2 gibi

DLC gelecek diyorlar.Eminim Kennedy-Mason olayını açıklayacaklardır.Hemde şu ana kadar yapılmış en büyük DLC gibi iddalı bi söz söylemişler.Büyük derken içerdiği anlam olarakmı yoksa boyutu olarakmı bilmiyorum.Malum iş artık iyice karanlık yerlere kaydı

• tesekkurler
  • Kafam şimdi tam karıştı ?
  • ya woods şu biz yerde yatarken üzerindeki bombaların pimini çeken adamla beraber aşağı atlayan değilmi o patlamadan nası kurtalacak ya ama kurtulmuşsa süper olur çünkü o adamı çok seviyodum inşallah bidahaki oyunda onu kurtarma sahnesi gibi bişey olur :)
  • gerçektende mükemmel senaryo. biraz okuyup biraz oynamak daha anlaşılır hale getirdi.
  • oyunu bitirdim. bu yazıyıda okudum ama hala net olarak anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpHinx.

ya woods şu biz yerde yatarken üzerindeki bombaların pimini çeken adamla beraber aşağı atlayan değilmi o patlamadan nası kurtalacak ya ama kurtulmuşsa süper olur çünkü o adamı çok seviyodum inşallah bidahaki oyunda onu kurtarma sahnesi gibi bişey olur :)

sonuçta yüksek bir platformdan aşağı düşüyorlar. woods orada bir yere tutunup kravchenko ile birlikte ölmekten kurtulmuş olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.