Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
515.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amin.bakalım Toyota chr BMW x6 yı da andırıyor birAz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de HR-V'ye bakınca Q7 görüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Ben de HR-V'ye bakınca Q7 görüyorum..

Sanırım şaka yapıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Sanırım şaka yapıyorsun

Sen yazınca şaka olmuyor da ben yazınca neden şaka oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Türkiyede üret 1.8 hibrit motor koy. Yok mu senin dizel motorun. Gerçi verse gibi buna da 1.6 deli koysalar yanına yaklaşamazsın. 130 binmeden başlar

Arkadaşlar 1.8 o kadar büyük sorun değil.Eğer hibrit'den dolayı aracın maliyeti uçuk olmazsa %90 vergi ile de gayet uygun fiyata satılabilir. 2.0 olup 120-130'dan satılan d segmenti otomobiller var ülkemizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

quote:

Orijinalden alıntı: frood

Honda civic hb gibi adeta. Ama onde honda damgasini gorunce voaaaa adamlar yapmis oluyor. Toyotayi gorunce cirkin ordek yavrusu oluyor.

Toyota'nın bütün araçları çirkin ördek yavrusu gibi olduğu içindir.

Ayrıca Civic HB'e voaaa adamlar yapmış diyen birini de görmedim burada. İlk çıktığından beri hunharca eleştiriliyor tasarımı ki bence haklılar da.

Hondanın 2.0 civicinin adı neydi type-r mi ne.

Arabaya muhteşem motor koymuşlar,fiyatı da o arabaya o güce göre muhteşem yapmışlar ama tasarımdaki bozukluğu bir türlü toparlayamadılar.

• Ön avensis, profil i20 coupe ,arka farlar 2016 Honda civic.

• O arka camlar ne öyle yahu kimse fark etmemiş mi arkası zindan gibi olur bunun içi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Sanırım şaka yapıyorsun

Sen yazınca şaka olmuyor da ben yazınca neden şaka oluyor ?

Ama x6 yı andırıyor q7 ne alaka bu arada arka tarafı yeni civik E benzetilmiş ama bu araç 2014 yılında concept olarak çıktı o Zaman civik piyasada yoktu. İ20 falan diyenler var bu araç cupe tasarımlı sicion denilen b sınıfı suv geniş istiyorsan rav4 var.
    Bu mesaja eklenen görseller:

C-HR Toyota Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Türkiyede üret 1.8 hibrit motor koy. Yok mu senin dizel motorun. Gerçi verse gibi buna da 1.6 deli koysalar yanına yaklaşamazsın. 130 binmeden başlar

Arkadaşlar 1.8 o kadar büyük sorun değil.Eğer hibrit'den dolayı aracın maliyeti uçuk olmazsa %90 vergi ile de gayet uygun fiyata satılabilir. 2.0 olup 120-130'dan satılan d segmenti otomobiller var ülkemizde.

İlk etapta 1.8 hybrid satışta olmayacak. 2.0 motorun da fiyatı 120.000 TL den aşağı olmaz değmez

• Uzun süredir aracımı yenilemek niyetindeyim. Biraz ihmalkarlık, biraz da kaçırdığım fırsatlardan sonra fiyatların yükselmesinden dolayı uzayıp gitti; piyasaya uyacağız artık...

Eğer söylendiği gibi birkaç aydan makul bir fiyatla piyasaya çıkarsa şu an için ilk seçeneğim durumunda. Ölçüleri itibariyle B-SUV ile C-SUV arası olarak değerlendirilebilir, hatta aks mesafesi C-SUV lara daha yakın. Mokka gibi orantısal olarak kısa-dar-yüksek araçlar bende hep bir güvensizlik algısı oluşturur, o bakımdan 10 cm kadar alçak olması C-HR yi ayrıca cazip kılıyor...

Direkt Japonya' dan ithal edilen Mazda CX3 e kıyasla vergi avantajını da hesaba katınca; CVT-4X4 versiyonunun 80-85 aralığını aşmamasını umuyorum...Yakın fiyatta olursa diğer seçeneğim 4x4 CX3 e yönelirim sanırım...

• Fiyat konusu beni de düşündürüyor. Toyota bu aracı ulaşılabilir fiyatlardan satışa sunarsa 1.2 turbo cvt benim tercihim olacak. Dizel istemiyorum zaten. Mazda cx3 ün artıları da çok eksileri de bariz bir şekilde gözüne gözüne sokuluyor insanın haziran a pek bir şey kalmadı bekleyip göreceğiz.

• 1.2 litre benzinli 133 beygir turbo motoru manuel ve CVT şanzımanlı da olacakmış. Fiyatı da RAV4 civarı deniyor.
  • Mevcut aracım dizel. Küçük hacimli benzinli turbo motorların kullanımı yaygınlaştıkça, hele de benzin-motorin fiyat farkı da azaldıkça dizel araç almanın bir cazibesi kalmadı. Mesela bir ara VW Golf için yaptığım (MTV, periyodik bakım farkı da dahil) bir hesaplamaya göre, aradaki 17 bin TL farkı yaklaşık 200 bin km de ancak amorti edebildiği sonucu çıkmıştı ki çok da matah bir motor olmadığını sorduğum bütün ustalar teyit etmiş durumda...

Çift kavramalı otomatikleştirilmiş (DSG, EDC vs) şanzımanlar hakkındaki bilinen kuşkular henüz dağılmış değil. Benzinli motor + CVT şanzıman iyi bir seçenekmiş gibi duruyor. Tabi Toyota' nın CVT sini kullanmadığım için biraz ezbere yorum oluyor, kullanan birileri izlenimlerini paylaşırsa memnun olurum. Daha önce kullandığım tork konvertörlü otomatiklerden (Ford, Hyundai, Toyota) her bakımdan en kötüsü açık ara Toyota Corolla' nınki idi; dizel M/M da kullandım, çok kötü değildi ama onu da tercih etmem. CVT denilince Honda' nınkini baz alıyorum, 2008-2011 arası en yoğun km yaptığım dönemde en küçük bir şikayetim olmamıştı...

Hiçbir markanın fanboyluğunu yapacak yapacak değilim, bana ne?...Canlı gözlerle görüp beğenirsem, makul denebilecek bir fiyatla talip olurum. Yok öyle RAV4 e yaklaşan fiyatlarla piyasaya sürülürse de hiç işim olmaz; o fiyatlara çıktıktan sonra seçenekler çok fazla, hiçbir şey bilmiyorsam gider CRV alırım...

• istblacken İ kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiyi kimden aldınız? Bu araç 1.2 turbo 116 beygir 185 torklu motorla gelecek. RAV4 fiyatını bu araca kimse vermez. Ben 70.000 ile 100.000 arası fiyat aralığı olacağını düşünüyorum. Zaten rakipleri belli juke - mokka - cx3 - 500x - captur -

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Toyota diye okudum girdim.
    Fotolara baktım honda bu dedim. Sonra kendimi honda olduğuna kabul ettirdim. Mesajları okudum Ismi de çok uygun tam bir honda hatta bu mesajı yazarken toyota olduğunu yine unuttum.
    Bu kadar da tasarım çalınmaz.

ben de diyorum neden toyota diyip duruyolar hondaya, taa ki sizin mesajı görene kadar
  • Bu araç bir haftaya üretime başlayacak Kocaeli Toyota da adamlar vardiyayı dahi 3 e çıkarıp seriye bağlayacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

Bu araç bir haftaya üretime başlayacak Kocaeli Toyota da adamlar vardiyayı dahi 3 e çıkarıp seriye bağlayacaklar.

Satisınıda söyleyin bari

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

Bu araç bir haftaya üretime başlayacak Kocaeli Toyota da adamlar vardiyayı dahi 3 e çıkarıp seriye bağlayacaklar.

Satisınıda söyleyin bari

Ben Toyota bayii aradım 8. Ayda yada 10. Ayda satışta olur dediler. Bir otomobil sitesi de haziran da satışta dedi. Bu aracın daha iç konsolu ortaya çıkmadı ya da ben görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Toyota diye okudum girdim.
    Fotolara baktım honda bu dedim. Sonra kendimi honda olduğuna kabul ettirdim. Mesajları okudum Ismi de çok uygun tam bir honda hatta bu mesajı yazarken toyota olduğunu yine unuttum.
    Bu kadar da tasarım çalınmaz.

ben de diyorum neden toyota diyip duruyolar hondaya, taa ki sizin mesajı görene kadar

Bu tasarım ın neresi çalıntı? Otomobil piyasasını takip ediyorsan eğer bu araç 2014 te tanıtıldı yeni Honda civik 2015 te tanıtıldı. Kim kimden çaldı bilemessin

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.