Şimdi Ara

Bütçe 900 TL. Bilgisayar için ses sistemi önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 senedir bilgisayarımda Logitech Z4 kullanıyordum ve son derece memnundum. Lakin eski bilgisayarımı Z4 hoparlörüm ile birlikte hediye edince yeni bir ses sistemi alayım dedim ama ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum.

Şu an piyasada Z4 olsa direk satın alırım o kadar memnundum ama Z4 satmaz oldu herifler.

Logitech Z906'yı darty.com.tr'den 800 liraya almak üzereydim ki biraz review okuyum dedim. Z5500 sahibi olan bir kişi bile olumlu yorum yazmamış Z906 hakkında. Review yazan biri Z906 ile aşağı yukarı aynı fiyatta şöyle alternatifler önermiş:

Audioengine A5

Yamaha YHT-395BL Complete 5.1

Yamaha'nın sistemini Türkiyede bulamadım, Audioengine A5 mavihifi.com.tr de 490 dolar.

Gönlümden 5.1 almak geçiyor zira Battlefield 3 geliyor, 6 kanal ses ile oynamanın tadı ayrı olur. Ama ses kalitesinden de taviz vermek istemiyorum 6 kanal ses için.

Ne alayım ne önerirsiniz?

• Merhaba,

Eger daha cok muzik dinleme amacli kullanacaksaniz bence M Audio BX5a' yi inceleyin. Yaklasik 800 TL fiyati var. Ben distributorunde dinledim. Gercekten cok hosuma gitti.

http://www.compel.com.tr/P/2-10-2942#
  • eğer müzik ağırlıklı kullanılacaksa,bütçeye göre hertürlü audioengine a5 yada arkadaşın önerdiği BX5A da süper bi arternetif.asla pişman olmayacagın ve kullandığın logitech ten sonra,kesinlikle ''ben bugüne kadar müzik dinlememişim'' detirtecek sistemlerdir.
    ama ben daha çok oyun oynarım ve film izlerim diyorsanız,durum değişir,hernekadar tavsiye etmesemde 5500 yada 906 büttçeye göre en iyi anternatifler arasında sanırım,creative in s750 bunlardan cok daha iyi bir sistemdir ama su an onunda satısı yok sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

eğer müzik ağırlıklı kullanılacaksa,bütçeye göre hertürlü audioengine a5 yada arkadaşın önerdiği BX5A da süper bi arternetif.asla pişman olmayacagın ve kullandığın logitech ten sonra,kesinlikle ''ben bugüne kadar müzik dinlememişim'' detirtecek sistemlerdir.
    ama ben daha çok oyun oynarım ve film izlerim diyorsanız,durum değişir,hernekadar tavsiye etmesemde 5500 yada 906 büttçeye göre en iyi anternatifler arasında sanırım,creative in s750 bunlardan cok daha iyi bir sistemdir ama su an onunda satısı yok sanırım..

+1 O bütçeye daha kemikli birşeyler lazım.
  • M Audio BX5a güzel görünüyo review lar da olumlu. Audioengine a5 için ısınma problemi var diyolardı. Heralde M Audio alırım. Teşekkürler.
  • Pc de oyundan aldığım ses kaliteli olsun diyosan yolun sound blasterdan geçmek zorunda ses üzerine pcde kimsenin başedemediği bir ses işlemisi DSP üreteten bir marka asus bile bir zamanlar ses kartı üretti PCI yuvasından bağlanan anakartıyla beraber veriyodu bu modeli ama tutulmadı geri çekti piyasadan kartın modelini unuttum şimdi siyah soğutucu kaplamalı birşeydi. Ve bu , yani Sound Blaster la en uyumdu çalışan creative'dir. ses sistemi diyosan pcde yılların eskitemediği tek model tavsiyemde şudur fiyatını bilmiyorum şuan ama araştır istersen CREATIVE GIGAWORKS S750 7.1 ....
  • Ne yap ne et Z5500 bul.
  • Pioneer ve Sony'nin sinema sistwmlerine bakabilirsin.İkiside çok kaliteli marka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende alıcam senin gibi kardeşim benim bütçede seninkine yakın 600-1000 TL arası düşünüyorum ben araştırma yaptım biraz ama halen kararsızım birde burda dinleme şansın daha bulamadım yani İzmir'de fırsatımda olmadı işten dolayı en kısa zamanda gidicem.Ben bu sistemler arasından

* Harman Kardon SoundSticks III
    * Bose Companion 3
    * Acoustic Energy Aego-M
    * Jamo i300
    *Audioengine a5

Jamo i300'de karar kıldım ama daha deneme fırsatım olmadı film falanda izliceksen bu sisteme iyi diyorlar bu yazdığım sistemlerle ilgili bütün forumu okudum diyebilirim aslında burda müzik için en iyisi Audioengine a5 diyorlar bu yazdıklarım arasından ama benim koyacak yerim yok çok dar odam o yüzden bende Jamo i300'e yöneldim aslında ben müzik için alıcam ama odam dar olduğu için PC sistemi seçtim yoksa daha profesyonel şeyler düşünüyorum tabi fiyatta artıyor inşallah ilerde alırız onlarıda, banada burdan yardımcı olan olursa hem arkadaşımız yararlanır hem ben yararlanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Pioneer ve Sony'nin sinema sistwmlerine bakabilirsin.İkiside çok kaliteli marka.

Logitech Z906 dan vazgeçtiğimde önce bu sistemlere yönelmiştim lakin hemen hemen hepsi dvd çalar ile birlikte satılıyor ben de dvd çalara para vermek istemiyorum tamamen işlevsiz benim için. Şu Yamaha'nın sistemini Türkiyede bulabilsem hemen verecektim siparişi ama o da burada olmayınca aramaya devam ettim, bu audioengine a5 tarzı iki hoparlörlük sistemler daha mantıklı gelmeye başladı, küçük oyunlar için ses efektleri hazırlama gibi bir de planım olunca bu hoparlörler mantıklı geliyor sesleri olduğu gibi duyabilmek açısından.

Zaten fazla bass seven bir insan değilim, o açıdan subwoofer sız bir sistem kabul edilebilir geliyor. Ama müzik dinlerken fazla bass sevmesem de Battlefield BC2 oynarken de subwoofer ın patlamalara eşlik etmesinin tadı da bir ayrı oluyor, film izlerken de iyi oluyor.

Sanırım oyun ve film zevkinden kısmayı tercih edeceğim müziğin keyfi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Gökhan-

Bende alıcam senin gibi kardeşim benim bütçede seninkine yakın 600-1000 TL arası düşünüyorum ben araştırma yaptım biraz ama halen kararsızım birde burda dinleme şansın daha bulamadım yani İzmir'de fırsatımda olmadı işten dolayı en kısa zamanda gidicem.Ben bu sistemler arasından

* Harman Kardon SoundSticks III
    * Bose Companion 3
    * Acoustic Energy Aego-M
    * Jamo i300
    *Audioengine a5

Jamo i300'de karar kıldım ama daha deneme fırsatım olmadı film falanda izliceksen bu sisteme iyi diyorlar bu yazdığım sistemlerle ilgili bütün forumu okudum diyebilirim aslında burda müzik için en iyisi Audioengine a5 diyorlar bu yazdıklarım arasından ama benim koyacak yerim yok çok dar odam o yüzden bende Jamo i300'e yöneldim aslında ben müzik için alıcam ama odam dar olduğu için PC sistemi seçtim yoksa daha profesyonel şeyler düşünüyorum tabi fiyatta artıyor inşallah ilerde alırız onlarıda, banada burdan yardımcı olan olursa hem arkadaşımız yararlanır hem ben yararlanırım.

Dostum ben de İzmirdeyim ben de çalışıyorum. Hala okuyo olsam şimdiye iki kere turlamıştım dükkanları ama çalışıyoken de zor o iş. Ama öte yandan öğrenci arkadaşlarımızın aksine güzel bir bütçe ayırabiliyoruz bu işe :)

Audioengine A5 çok tatlı bir sistem aslında, hem de daha sonra subwoofer alıp sisteme ekleme ihtimali var. Ama ısınma sorunu varmış, biraz ısındı mı kendini kapatıyormuş alet. Kimi sağ hoparlörün arkasında fan çalıştırıyomuş, kimi buz torbası yapıştırıyomuş sıcak günlerde sağ hoparlörün arkasına. İzmirde yaşıyorken de sıcaklık yılın 4-5 ayı problem olacak. Bir de A5'te kısık seste sağ hoparlörün sesi sol hoparlöre göre daha yüksek çıkıyormuş o da moralini bozabilir adamın.

FoXyBuLL arkadaşımızın önerdiği M-Audio BX5a hakkında biraz bir şeyler okudum, onun için ısınma probleminden bahsedene rastlamadım henüz. Bi ara çıkıp dolaşıp satan bir yer bulup dinleyim istiyorum da boş zaman sıkıntı bize nasıl yapcaz bilmiyorum. Bir de bu kısık seste sesin bir hoparlörden çok, diğerinden az gelmesi bu sistemde de problem oluyo mu, biraz araştırmak, dinlemek lazım.

Bu arada asıl alma amacı müzik dinlemek ise kesinlikle A5 tarzı iki hoparlörlü sistemler öneriyor insanlar, o açıdan Jamo i300 doğru bir seçim olur mu bilemedim.

Ben şu an M-Audio BX5a alırım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanalankus

quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Pioneer ve Sony'nin sinema sistwmlerine bakabilirsin.İkiside çok kaliteli marka.

Logitech Z906 dan vazgeçtiğimde önce bu sistemlere yönelmiştim lakin hemen hemen hepsi dvd çalar ile birlikte satılıyor ben de dvd çalara para vermek istemiyorum tamamen işlevsiz benim için. Şu Yamaha'nın sistemini Türkiyede bulabilsem hemen verecektim siparişi ama o da burada olmayınca aramaya devam ettim, bu audioengine a5 tarzı iki hoparlörlük sistemler daha mantıklı gelmeye başladı, küçük oyunlar için ses efektleri hazırlama gibi bir de planım olunca bu hoparlörler mantıklı geliyor sesleri olduğu gibi duyabilmek açısından.

Zaten fazla bass seven bir insan değilim, o açıdan subwoofer sız bir sistem kabul edilebilir geliyor. Ama müzik dinlerken fazla bass sevmesem de Battlefield BC2 oynarken de subwoofer ın patlamalara eşlik etmesinin tadı da bir ayrı oluyor, film izlerken de iyi oluyor.

Sanırım oyun ve film zevkinden kısmayı tercih edeceğim müziğin keyfi için.

Sen bilirsin.Yakında iPod Touch 5G çıkacak.Forumdan Amerika'ya gidenler mutlaka olacaktır.Bazıları konu açıyor, isteyen kişilere alıyolar.O kişilerle konuşup anlaşırsan getirtebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi createemir -- 14 Eylül 2011; 0:01:32 >

• Arkadaşların da dediği gibi müzik ağırlıklı olacaksa Bx5a gibi bir referans mönitör, size daha önce hiç müzik dinlememişsiniz gibi hissettirecektir. Ancak bu tarz hoparlörlerde ses olabildiğince flat yani dengelidir. Öyle ben bass sesleri, tiz sesleri ağırlıklı isterim derseniz beklentinize ters düşecektir.
  • arkadaşlar ankara'da bx5a nereden alabilirim ve laptopa bağlamak için hangi kabloyu almam lazım ? teşekkürler.
  • Audioengine A5 ve m-audio bx5a tavsiye ederim ben de. Ancak tabii ki laptop ile kullanacaksınız kesinlikle dac edinin onboard ses kartı ile verim alamazsınız. Ben ebayden audiotrak prodigy cube aldım gyrocom adlı satıcıdan. O zaman fiyatı 99 dolardı 5 günde Güney Kore'den Ankara'ya evime teslim edildi. Gayet memnunum. Başlangıç olarak başarılı bir alet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.