Şimdi Ara

Bugün yanımda 2 kişi öldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 gündür O.M.Ü nefroloji servisinde yatıyorum. Dayımdan böbrek alıcam. 20 gündür ameliyat öncesi sakatlıklar olmaması adına kontroller yapılıyor. 20 gündür çok şey gördüm burada ama bugün 2 kişi ölünce kötü oldum cidden. Ilki 10 sene evvel trafik kazası geçirip frlç kalan böbrekleri de iflas eden benle aynı bölümde yatan orta yaşlı hasta. Adam ne zaman diyalize girse nöbet geçiriyordu doktorlar adamı kendine zor getiriyordu. Ben kesin gider bu dedim daha ilk günden. Bugün koridordan bi kadının ağlama sesi grlince bemen atladık koridora dayımla. Kadın odadan yavaşca çıktı ve oğlum oğlum diye bağıra bağıra ağladı. Reçel yapamadım sana oğlum diyince bi kötü oldum. Bi anne için dünyanın sonu demekti bu resmen. Herkes toplandı filan rahmetliyi alipa morga götürdüler. Sonra kız kardeşi filan da aynı şeyleri yaşadı. Sonra sesler kesildi, oda boşaldı. Daha demin koridorda gezerken bir kadın sesi daha duydum. İndim aşağıya galiba o teyzedir diye düşündüm fakat başkasıymış. Kalp krizinden ölmüş bu seferki hasta. 2 3 kadın birden ağlıyordu. İyice çöktüm bugün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah sabır versin dostum hem sana hemde o ailelere. Sana da çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

• Blok

• Aynisini ben de ablamdan dolayi yasamistim o hastane ortami anlatilacak tarz bise degil yasayan anlar. Gecmis olsun eger dogruysa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölüm Allahın emri.
    Bu arada geçmiş olsun dostum Allah şifa versin.

• Allah ümmetimuhammede şifa versin. Geçmiş olsun kardeşim.

• iyi güldüm
  • vurdular bile :)
  • Hocam geçmiş olsun hastalığınız ne acaba

• Dostum sanada Allâh acil şifalar versin inşallah iyi bir ameliyat ile yoluna devam edersin. Hastane ortamının psikolojisi oldukça sinir bozucu bende aylarca kaldım, ölenlere Allah rahmet eylesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeD -- 9 Haziran 2015; 22:17:30 >
  • bende gece 2de serum yemeye gittim, kötü bi ortam var cidden

hemen yanımda bi cocuk erimiş gitmis, vücuduna beyaz lastik eldiven girmiş onu ameliyatla alırken akcigerinden parca kopmus, cocuk bogazdan besleniyo falan:(

gecmis olsun, kurtulursun inşallah bir an once

• JohnnyCash kullanıcısına yanıt
    Kronik böbrek yetmezligia var hocam. Biri hiç calismiyormus dogustan. Digeride bu yasa kadar idare etti iste. Trabzonda okuyordum bu sene baslamistim finallere giremedim 20 gundur burdayim. Allahtan vericim var sikintida gozukmedi daha (son islemlere geldik cok sukur) ben de son 3 haftadir ilk diyalizime basladim nakle kadar devam edicem. O beni biraz uzssede gecici oldugunu bilmek sevindiriyor. Asagi katta benle ayni yas bi arkadas abisinden 7 gun evvel aldi bobregini. Daha demin gordum sapasaglam disarlarda maske ile geziyor. Hic bi sikintisi yokmus agri olmuyor sadece baski oluyor biraz dedi iyice sevundim abisi de 2 gunde cikti denilince dayim da iyice sevindi. Insallah bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Allah ümmetimuhammede şifa versin. Geçmiş olsun kardeşim.

ümmetimuhammed ne alaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legalize wwed -- 1 Aralık 2015; 19:01:37 >
  • Acil şifalar.
  • Dostum Allah acil şifalar versin.... Umutsuzluğa kapılma... Moralini yüksek tut.

• Nefroloji bölümü en berbat bölüm olabilir.Yoğun bakımdan hiçbir farkı yok çünkü hergün abartısız gördüğün insan bakıyorsun ölmüş.Keşke hastalar birbirini görmese.Düşünseniz genç yaşlı farketmeksizin hergün patır patır birileri ölüyor.Sıranın sana geleceğini biliyorsun.Allah bu derdi kimseye vermesin.Çekmeyen bilmez.Diyaliz bir yere kadar.Hatta organ nakli bile çoğu zaman çare değil.Çoğu kişi bilmez organ nakli olsa bile doku uyuşmayıp tekrar sorun çıkarıyor.Uysa bu sefer 5 yıl iş görüyor ama en iyi çözüm uyan bir böbrek yoksa o soktuğum hangi tarz diyaliz olsada hem hastayı hem yakınlarını yiyip bitiriyor.Şerefsiz hastalık insanın yakınlarını hergün bitirirken bir şey yapamıyorsun.

Fakat konuyu açan çok büyük bir avantajı var.Genç olması.Diyalizden çok daha iyi sonuç alabileceği gibi birde böbrek bulmuş olması.

Birde bunu duyan varsa periton diyalizi seçmeyin lan.Allahınız varsa seçmeyin.Kim bulmuşsa Allah belasını versin.En ufak mikrop kapsa %90 öldürüyor.Bütün hayatın boyunca %99 değil %100 dezenfekte olamaz kimse.Mikrop illaki kapıyorsun.Dağ gibi yiğitler o mikrop yüzünden kayıp gitti gözlerimiz önünde.

• İnşallah sorun olmaz hocam benim de bir böbreğim doğuştan çalışmıyor diğeri çalışıyor
    Sizin durumunuz daha zormuş
    İnşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz

• Allah acil şifalar versin...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.