Şimdi Ara

Bu foruma yazan arkadaşların yaş grubu nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu forumda ehliyeti olmayan arkadaşların yazmaması gerekir, çoğu yerde ben kendi tecrübelerimi örenek veriyorum adamlar testlerle cevap veriyor çünkü araba kullanmamış.
  • Bu topic iyi olmuş, bence herkes forum hakkındaki görüşünü yazsın. Benimkiler şöyle:
    Ben bu foruma sağladığım katkıdan daha fazlasını alıyorum.
    Forumda beğenmediğim şey herkesin kendi aracına yönelik marka fanatikliği yapması. Örneğin ben bir markanın bir modelinin o fiyatı hak etmediğini, satın alanların resmen kazıklandığını düşünüyorum. Gerçekten, o araca para verildikçe “yazık” diyorum içimden. Fakat forumda o modelin o kadar fanatiği var ki, hiçbir eleştiriye tahammülleri yok. Aynı sınıftaki diğer modelleri tercih edenlere akılsız muamelesi yapıyorlar. Yazsam kavga değil, savaş çıkacak.
    Ben forumda 15 yaşında olanı da 75 yaşında olanı da okumaktan büyük keyif alıyorum. Yeter ki, görüşler saygı kurallarına uyularak yazılsın.
  • marka fanatikliği kadar anti-marka fanatkliği de var forumda. Adam takmış markaya ne desen laf anlatamıyosun. İki fanatikliğe de karşıyım şahsen. Ehliyetsiz olanların yazmaması gerekir gibime geliyo benim de. bu arada benim yaş 22
  • Liseli Genç diyoruz da örneğin ben lise 1 deyken araba kullanıyordum ve bu şekilde ehliyetsiz kullanan bi sürü arkadaşım da vardı en azından lise3 te bi arkadaşımın ölü bi vosvos alıp sanayide yata kalka arabayı fıstık gibi yaptığını biliyorum.
    Forumda asıl şikayet konusu, herkesin dikkat çektiği "duygusallık ve önyargı" en azından bu duygusallık veya önyargının nedeni açıklanmalı ki mesajın kalitesi artsın.
    Son olarak okuyan insanlar da aptal deil sen kalkıp; "motorun piston kollarının boyunu kısaltıp beygir arttırma yoluna gidiyorlar ve bu nedenle..." gibi teknik açıklamalı olarak, "euro ncap" gibi bi referansla veya en az "iki araba" arasındaki tecrübelerine dayalı bir anlatım yaptığın da zaten insanlar yaşa deil başa bakar.
    Ama en kötüsü hem yaşın var hem de kalkıp:

quote:

Orjinalden alıntı: özkoçak

Yani el insaf minel iman.
    Acaba sen kendin o aracın 220 kms. hız yapabileceğine gerçekten inanıyormusun. Kadran 260 bile gösterebilir, ama bu aracın o anda bu hızla seyrettiğini göstermez. En güzeli ya bir gps ile ölçmek yada 5. vites 1000 d/d hızını öğrenip kadran 220 gösterirken devir kaç ise onunla çarpmaktır. Her iki yöntemle de elde edebileceğin değer düz yolda taş çatlasa 190 - 195 kms olacaktır ki bu bile o motora sahip bir araç için oldukça yüksek bir rakamdır.
    Ayrıca şu ortada olan Opel kalitesi nedir? Onu hiç anlayamadım.
    Kalite ve Opel birbirine ne kadar uzak iki kavram."

gibi mesajlar atıp hemen bu konuyu açarsan el insaf derler.

Not: Arkadaşın en saçma mesajını bulmaya çalışmadım. Diğer konudaki diyalogların üzerine açtığı konu "yaş grubu" konusudur. Belki farkında olmayanlar vardır görsünler.

http://forum.donanimhaber.com/m_6332570/tm.htm

(bu arada benim de yaş 25 )

• quote:

Orjinalden alıntı: yunyus

Liseli Genç diyoruz da örneğin ben lise 1 deyken araba kullanıyordum ve bu şekilde ehliyetsiz kullanan bi sürü arkadaşım da vardı en azından lise3 te bi arkadaşımın ölü bi vosvos alıp sanayide yata kalka arabayı fıstık gibi yaptığını biliyorum.
    Forumda asıl şikayet konusu, herkesin dikkat çektiği "duygusallık ve önyargı" en azından bu duygusallık veya önyargının nedeni açıklanmalı ki mesajın kalitesi artsın.
    Son olarak okuyan insanlar da aptal deil sen kalkıp; "motorun piston kollarının boyunu kısaltıp beygir arttırma yoluna gidiyorlar ve bu nedenle..." gibi teknik açıklamalı olarak, "euro ncap" gibi bi referansla veya en az "iki araba" arasındaki tecrübelerine dayalı bir anlatım yaptığın da zaten insanlar yaşa deil başa bakar.
    Ama en kötüsü hem yaşın var hem de kalkıp:

quote:

Yani el insaf minel iman.
    Acaba sen kendin o aracın 220 kms. hız yapabileceğine gerçekten inanıyormusun. Kadran 260 bile gösterebilir, ama bu aracın o anda bu hızla seyrettiğini göstermez. En güzeli ya bir gps ile ölçmek yada 5. vites 1000 d/d hızını öğrenip kadran 220 gösterirken devir kaç ise onunla çarpmaktır. Her iki yöntemle de elde edebileceğin değer düz yolda taş çatlasa 190 - 195 kms olacaktır ki bu bile o motora sahip bir araç için oldukça yüksek bir rakamdır.
    Ayrıca şu ortada olan Opel kalitesi nedir? Onu hiç anlayamadım.

gibi mesajlar atıp hemen bu konuyu açarsan el insaf derler.

Not: Arkadaşın en saçma mesajını bulmaya çalışmadım. Diğer konudaki diyalogların üzerine açtığı konu "yaş grubu" konusudur. Belki farkında olmayanlar vardır görsünler.

http://forum.donanimhaber.com/m_6332570/tm.htm

(bu arada benim de yaş 25 )

Evet haklısın bu topic'i o konudan sonra yazdım ve bunda bir gariplik göremiyorum. Hiçbir teknik bilgisi olmayan, kadranda gördüğünü gerçek sanan araştırmadan, öğrenmeden, sormadan yazan birinin ancak çok genç ve tecrübesiz olabileceğini düşünerek yazdım. Bu formu okuyarak araba tercihi yapan bir çok insan var, kimsenin yalan yanlış bilgilerle onları yanıltmaya binlerce ytl yi sokağa atmalarına sebep olmaya hakkı yok. Örnek istiyorsan vereyim. 1988 model dizel jetta (1.6 40 kw. / 54 hp. / 100 nm.) daha 1 yaşında iken 3. viteste 180 oluyordu hangi mantık bunu kabul eder. Daha detaylı bir örnek: Daha önce sahibi olduğum 1999 Passat 1,8 (atmosferik 125 hp.) 5 vites 6300 d/d. da 230 kms. gösteriyordu. Oysa gerçek hız 5. vites 1000 d/d hızı 33.4 kms X 6.3 = 210 kms.
    Orada gördüğü hıza inanan birinin tecrübesizliği ile insanların yanlış tercihler yapmasına sebep olabileceğinden endişe ederek böyle bir topic açtım bunu mu eleştiriyorsun??????
    Sanırım burada insanlar dergilerden okunup yazılan yorumları dinlemek istemiyorlar. Birinci el tecrübeleri duymak istiyorlar, yoksa bu gibi tiplerin yazdıklarını internette yorum, test, reklam, tanıtım vs. adı altında okumak mümkün.
    Madem bu kadar araştırdın önce keşke mantığını kavramaya çalışsaydın genç arkadaşım.

• Özkoçak arkadaşa katılıyorum.
    Bence burada kulaktan dolma bilginin değeri pratik bilgiye nazaran daha yüksek.

İnsanlara yok kardeşim bu böyle olmaz diyorsun pratikte, hayır hala itiraz itiraz.En son buna benzer bir olay dizelde blow off valf uygulamasıydı. Güç almış, performans arttırmış arkadaşlar vardı bunu araçlarına takarak, ama orada dedik ki dizelde gaz gelebeği yok bir işe yaramaz bu, denedik gördük..Ancak bu yazıdan sonra iddalar bitti.
    Keşke en başta söyleseymişim dedim :)
    (Bu arada Fiatçı dostumu bu bahsettiğim konu dışında tutuyorum, o deneyip söylüyordu.İnanırım o adama)

Bunun gibi birsürü örnek.Hep yazdık yapıcı olun , bu forumu okuyan bir dünya insan var buralara bakarak karar vermeye çalışanlar var. Herkez her dakka eline bişey alıp deneyemiyor ki, bildiğinizi yazın, yaşadığınızı yazın, emin olmadığınızı ve bilmediğinizi sorun bre adamlar.

Yaşım 34, neyi ifade edecekse size. Bana sadece saçlarımın her sene daha fazla beyazladığını ifade ediyor genelde :)

Kalın sağlıcakla.

Saygılar.

• Özkoçak Sen bahsedilen opel vectrayı kullandın mı pedalı kapattın mı bilemem orada iddia eden arkadaş basıp 220 gördüyse bu onu yalancı çıkarmaz en fazla kadran doğru göstermiyor diyebilirsin ANCAK benim tartıştığım nokta onun iddiası değil alıntıda kalın karakterle yazdım

demişsin ki :

"Ayrıca şu ortada olan Opel kalitesi nedir? Onu hiç anlayamadım.

Neden belirtmeden Bi markanın bütününe laf atıp kestirip atmak işte senin kendinle zıt düştüğün ve insanlara komik gelen bu;
    forumda yakınılanın aynısını yapıp ahkam kesiyorsun bilmem şimdi anlayabildin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunyus -- 30 Mart 2006; 9:29:38 >
  • Ben 18 yaşıma girmedim henüz....Bencede yaşla pek alakası yok ....olay otomobile ilgiyle alakalı gibime geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

ya 90 yaşında biride yazar 8 yaşında biri de gelir yazar...yazma diyemezsin ki şimdi????yapılacak bişey yok baktınız saçmalıyo görmezden gelirsiniz bu kadar basit yazdıklarından anlaşılır zaten...

8 yaşındaki birinin buraya gireceğini mi düşünüyorsun???

normal olan 14-15 yaşından başlar arkadaşlar yani bende öyleydi en azından şu an yaş 20

opel astra

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

yaw gençlere bişey dediğimiz yok

burda problem ehliyeti bile olmayan lise öğrencilerinin çıkıp bir marka hakkında aaa o arabamı böğğğ yaramaz beş para etmez deyip çekip gitmesidir

neye göre dedin bunu sen kardeşim ne gördün ne kullandınki söylüyorsun

evet kesinlikle haklısın ve bu konuda hiç bir şekilde savunulamaz bence .ellerine alıyolar araba dergisi buraya gelip o araba yaramaz bu daha iyi gibi yorumlarla araba alcak arkadaşlara yardımcı olmak bi yana sadece kafalarını karıştırıyorlar.daha ehliyetin yok övdügün arabayı kullanmamaışşın araba alacak arkadaşın aklını bulandırıyosun ve gene kullanmadıgın bi arabayı övüyorsun.zaten savunanlarda gene 12 15 yaş grubu orası ayrı.
  • bu topic in amacını anlamadım açıkçası
    forumdakilerin yaş ortalaması kimi ne ilgilendirir

çocuklar çıkıomuşta arabaları ban lıyomuşta mış mış mış....
    siz bilgi edinmenize bakın..
    bırakın isteyen istediğini yazsın...
    faydalı olmadığını düşündüğünüz şeylerle ilgilenmeyin... yaşına başına yani kişilere göre diil bilgilere göre yaklaşın...
  • Ben babama arabamızı aldırdığımda 16 yaşındaydım. Benim tercihimi dikkate alarak seçimi yaptı ve o zaman itibarıyla ehliyeti 21 yıllık filandı ki 13 yaşından beri şöför.

Bu iş birazda ilgiyle alakalı.

Ama yaşı küçük olan arkadaşlar bazı konularda biraz sallıyorlar. Bilgi sahibi olamayacakları konularda çokça yorum yapıyorlar. Gerçi bu yaşı 25 olsada değişmiyor, insanlar bazı şeylerde şartlanıp inat ediyorlar...
  • Son derece anlamsız bir hal almaya başladı bence bu karşılıklı yazışmalar ama şunu da yazmalıyım
    1. Ben o arkadaşa yalancı demedim, tam da senin söylediğin gibi kadranda gördüğüne inanmamasını söyledim ve gerçek hızını nasıl anlayabileceğini anlattım. Senin tavrın bana uygun değil ama senin tavrın ve tarzınla yazarsam ya okumuyorsun yada okuduğunu anlamakta zorluk çekiyorsun. (Yani bana böyle birşey de yazdırdın ya kutlarım seni)
    2. Opel'e gelince bu benim yorumum. İster katılır ister katılmazsın.
    Yine senin tarzınla yazarsam sen konunun ana fikrini anlayamamakta ısrarcısın, konu opel değil, opel iyidir kötüdür bu yorum meselesi, sen çok beğenirsin, ben beğenmem. Benim beğendiğimi de sen beğenmezsin. Zaten böyle olmasaydı dünyada tek marka olurdu ve kimse de böyle bir forum açmazdı. Konu analitik değerlendirmelere dayanmayan rakamsal yorumlar ve bu da okuyan kişiyi doğrudan yanıltır ve yanlış tercih yaptırır. Benim eleştiri ve şikayetim bu. Yoksa Opel fabrikası'nın düşmanı değilim, bana ne isteyen alsın istemeyen almasın.
    Ayrıca Opel hakkında cidden eleştiri ve yorum yapabilecek kadar bilgi sahibiyim, ve bir çok Opel deneyimim var. Vectra 1.6, 2.0 ve 2.0 dti leri iyi tanırım. Bu foruma yazan ortalama kişinin toplam kilometresinden daha fazla kullandım ben bu adı geçen araçları.
    Yazılarımı takip etmeye çok meraklı olduğun anlaşılıyor, eğer bakarsan Opel hakkında hep negatif laflar ettiğimi görürsün ve bunların hiç biri dergilerden okunarak elde edilmiş bilgileri içermez, tümü tecrübeyle sabittir.
    Birde foruma sadece 3-5 yazı yazmış biri olarak tüm özellikleri kullanabiliyor olman benim aklıma senin gerçek nick'inin bu olmadığını getiriyor. Bir acemi için bu forum konusunda çok ustasın. İstersen gerçek nick'inle yaz da öyle konuşalım........
    Birde sana yılların akademisyeni bir abin olarak tavsiyem. İnsanlara anlayabildin mi diyemezsin, ancak anlatabildim mi diyebilirsin. Bilmem anlatabildim mi?

Bu anlamsız tartışmayı okuyarak harcadığı vaktini gasp ettiğim tüm okuyuculardan da özür dilerim.

quote:

Özkoçak Sen bahsedilen opel vectrayı kullandın mı pedalı kapattın mı bilemem orada iddia eden arkadaş basıp 220 gördüyse bu onu yalancı çıkarmaz en fazla kadran doğru göstermiyor diyebilirsin ANCAK benim tartıştığım nokta onun iddiası değil alıntıda kalın karakterle yazdım

demişsin ki :

"Ayrıca şu ortada olan Opel kalitesi nedir? Onu hiç anlayamadım.

Neden belirtmeden Bi markanın bütününe laf atıp kestirip atmak işte senin kendinle zıt düştüğün ve insanlara komik gelen bu;
    forumda yakınılanın aynısını yapıp ahkam kesiyorsun bilmem şimdi anlayabildin mi?

• Şimdi marka fanatizmi-toyluk-duygusallık konusunda yapılan yorumlar bence de doğru fakat yaş meselesine gelince 16 yaşındaki birinin de saçmaladığını gördüm aynı zamanda dediğine göre 28 yaşında olan birinin de (ki bu dediğim şahsın ehliyeti ve arabası olduğuna göre doğruluk payı vardır eminim) Yani direk yaşa bağlamayın ama tecrübe de çok önemli örneğin infinite, drahte, görkemkazan falan oldukça genç arkadaşlar ama (30u doldurmamış) tecrübeleri ve de teorik bilgileri belki de 50lik birini katlayacak seviyede
  • quote:

Son derece anlamsız bir hal almaya başladı bence bu karşılıklı yazışmalar ama şunu da yazmalıyım
    1. Ben o arkadaşa yalancı demedim, tam da senin söylediğin gibi kadranda gördüğüne inanmamasını söyledim ve gerçek hızını nasıl anlayabileceğini anlattım. Senin tavrın bana uygun değil ama senin tavrın ve tarzınla yazarsam ya okumuyorsun yada okuduğunu anlamakta zorluk çekiyorsun. (Yani bana böyle birşey de yazdırdın ya kutlarım seni)
    Yine senin tarzınla yazarsam sen konunun ana fikrini anlayamamakta ısrarcısın, konu opel değil, opel iyidir kötüdür bu yorum meselesi, sen çok beğenirsin, ben beğenmem. Benim beğendiğimi de sen beğenmezsin. Zaten böyle olmasaydı dünyada tek marka olurdu ve kimse de böyle bir forum açmazdı. Konu analitik değerlendirmelere dayanmayan rakamsal yorumlar ve bu da okuyan kişiyi doğrudan yanıltır ve yanlış tercih yaptırır. Benim eleştiri ve şikayetim bu. Yoksa Opel fabrikası'nın düşmanı değilim, bana ne isteyen alsın istemeyen almasın.
    Ayrıca Opel hakkında cidden eleştiri ve yorum yapabilecek kadar bilgi sahibiyim, ve bir çok Opel deneyimim var. Vectra 1.6, 2.0 ve 2.0 dti leri iyi tanırım. Bu foruma yazan ortalama kişinin toplam kilometresinden daha fazla kullandım ben bu adı geçen araçları.
    Yazılarımı takip etmeye çok meraklı olduğun anlaşılıyor, eğer bakarsan Opel hakkında hep negatif laflar ettiğimi görürsün ve bunların hiç biri dergilerden okunarak elde edilmiş bilgileri içermez, tümü tecrübeyle sabittir.
    Birde foruma sadece 3-5 yazı yazmış biri olarak tüm özellikleri kullanabiliyor olman benim aklıma senin gerçek nick'inin bu olmadığını getiriyor. Bir acemi için bu forum konusunda çok ustasın. İstersen gerçek nick'inle yaz da öyle konuşalım........
    Birde sana yılların akademisyeni bir abin olarak tavsiyem. İnsanlara anlayabildin mi diyemezsin, ancak anlatabildim mi diyebilirsin. Bilmem anlatabildim mi?

Bu anlamsız tartışmayı okuyarak harcadığı vaktini gasp ettiğim tüm okuyuculardan da özür dilerim.

Öncelikle size anlamsız gelen bu yazışma hiç bir şey olmassa insanlara ibret-i alem olur.

Hocam (akedemisyen kişiliğinize) yaşınıza ve forumdakilere saygımdan "anlamak ve anlatabilmek" konusunda demagojiye ve "insanlara yapabilrsin edebilirsin" örneğindeki konuşma tarzınıza hiç girmeyeceğim kinayede de bulunmayacağım.
    Türkiyedeki üniversiteler ve akademisyenler hakkında da yeri burası olmadığından yorum yapmayacağım.

Başından beri dediğim şu: Bir markaya hiç bir açıklama yapmadan kalitesiz dedikten sonra konu açıp insanlar ve forum hakkında ahkam keserseniz komik duruma düşersiniz.

Biraz geç de olsa bi açıklama yaptınız; (2.dti demenizden) eski kasa vectra kullanıp memnun kalmadığınız için bütün opel araçların kalitesiz olduğu şeklinde bir önyargınız olduğunu ve aslında yeni kasayı kullanıp tecrübe etmeden eski önyargılarınızla yorumlar yaptığınızı anlıyorum yanlışsa düzeltiniz.

Son olarak neden açıklama yaptığımı da bilmemekle: forum araçlarını kullanırım çünkü bilgisayar kullanırım okuduğumu anlarım ama illa referans istiyorsanız başka bi forumda da aynı nickle yazıyorum "öğretmen kampanyası toshiba yunyus" diye aratırsanız bulursunuz paranoyakça hezeyanlar yaşamanın alemi yok.

Sonuçta olay kişisel deil sizin gibi aklı selim olmak zorunda olan insanlar bile kendiyle ters düşebiliyor ve emin olun çok araştırsanız benim ve bir çok kullanıcının kendiyle ters düştüğü durumlar çıkar ancak direk yaşından konuyu açarak sizin gibi gençlere önem vermesi gereken bir akademisyene ahkam kesmek buradan hoş gözükmüyor umurunuzda olur mu bilemem.

Dediğiniz gibi insanlar okuduğunu, duyduğunu anlıyor. Tersten düşünürsek birileri anlatamıyor yanlış biliyor veya düşünüyor.
    Bu siz de olabilirsiniz, ben de.
    Yargı okuyanların.

• Herkesin beğenisi ve bütçesi aynı olsaydı herkes aynı şeyleri satın alır aynı konularda konuşulur herşey tekdüze olurdu. Zaten böyle bir saçmalık da olmaz. Ama bunun ötesinde özellikle otomobil konusunda marka fanatikliği çok fazla. Ama mesela benim video kameram seninkinden daha iyi diyeni ben okumadım.
    Burda ise sahibi oldukları veya sempati duydukları bir otomobil hakkında en küçük eleştiriyi tavsiyeyi dahi kaldıramıyorlar marka modeller adeta birbiriyle savaş halinde. Birisine o model çok pahalı o paraya yerine şu modele de bir baksan diye yazıyorsun. hemen sahipleri (asında çoğu arabayı kullanmamış bile olabilir) savunmaya geçip sana haketmediğin şekilde "sen ne anlarsın arabadan hiç kullandın mı" gibi cevaplar yazıp tartışma başlatıyorlar. ister istemez gereksiz kişisel tartışmalar yaşanıyor. Aklı başında bilgili gerçekten objektif yazan kişi sayısı 10-15 i geçmez herhalde. Bazıları da forumu kendi muhabbet platformları olarak kullanıyor. topici üst sıralarda tutmak için hergün +1, hayırlı olsun gibi mesajlar atıyor. Forumdan gerçek anlamda yararlanmak isteyen kişi aradığı cevabı bulamadan ayrılıyor.

• cok dogru birisi birseyin cevabını almak icin foruma girdiginde cevabının dısında 1000tane gereksiz mesaj tartısma mesajı v.s. ile karsılasıyor.bu benimkide biraz oyle oldu ama fikrimi belirtmek istedim.
    sadece bir konu hakkında gercekten bilgi sahibi olanlar cevap verse forum cok daha yararlı olur.

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Herkesin beğenisi ve bütçesi aynı olsaydı herkes aynı şeyleri satın alır aynı konularda konuşulur herşey tekdüze olurdu. Zaten böyle bir saçmalık da olmaz. Ama bunun ötesinde özellikle otomobil konusunda marka fanatikliği çok fazla. Ama mesela benim video kameram seninkinden daha iyi diyeni ben okumadım.
    Burda ise sahibi oldukları veya sempati duydukları bir otomobil hakkında en küçük eleştiriyi tavsiyeyi dahi kaldıramıyorlar marka modeller adeta birbiriyle savaş halinde. Birisine o model çok pahalı o paraya yerine şu modele de bir baksan diye yazıyorsun. hemen sahipleri (asında çoğu arabayı kullanmamış bile olabilir) savunmaya geçip sana haketmediğin şekilde "sen ne anlarsın arabadan hiç kullandın mı" gibi cevaplar yazıp tartışma başlatıyorlar. ister istemez gereksiz kişisel tartışmalar yaşanıyor. Aklı başında bilgili gerçekten objektif yazan kişi sayısı 10-15 i geçmez herhalde. Bazıları da forumu kendi muhabbet platformları olarak kullanıyor. topici üst sıralarda tutmak için hergün +1, hayırlı olsun gibi mesajlar atıyor. Forumdan gerçek anlamda yararlanmak isteyen kişi aradığı cevabı bulamadan ayrılıyor.

• evet bu soruyu soran arkadaştan çok şey bilenlerin olduğu kesin ve bu arkadaşların yaşı küçük ayrıca seviyesizlikle kimsse suçlanmmamalı
  • Bu olay baştan yanlış başlamıştı zaten, ama sonunda birbirimizi anlıyoruz sanırım. Yaş konusundaki tepkimi sanırım doğru anlatamamışım ben kendi yaşamadan duydukları ile ahkam kesenleri kastetmiştim ama anlıyorum ki tepkim biraz hatalı olmuş.
    Neyse Opel konusunda hala anlaşamasakta daha iyi anlaşabiliyor olmamıza sevindim. İnsanın kaderi bu bazen tepki koyduğun şeyi kendin yapıyorsun, benim gibi.
    Bu yeni üslubun bence çok güzel olmuş, baştan böyle olsaydı sanırım bende farklı şeyler yazardım.
    Görüşmek dileği ile..........

quote:

quote:

Son derece anlamsız bir hal almaya başladı bence bu karşılıklı yazışmalar ama şunu da yazmalıyım

Öncelikle size anlamsız gelen bu yazışma hiç bir şey olmassa insanlara ibret-i alem olur.

Hocam (akedemisyen kişiliğinize) yaşınıza ve forumdakilere saygımdan "anlamak ve anlatabilmek" konusunda demagojiye ve "insanlara yapabilrsin edebilirsin" örneğindeki konuşma tarzınıza hiç girmeyeceğim kinayede de bulunmayacağım.
    Türkiyedeki üniversiteler ve akademisyenler hakkında da yeri burası olmadığından yorum yapmayacağım.

Başından beri dediğim şu: Bir markaya hiç bir açıklama yapmadan kalitesiz dedikten sonra konu açıp insanlar ve forum hakkında ahkam keserseniz komik duruma düşersiniz.

Biraz geç de olsa bi açıklama yaptınız; (2.dti demenizden) eski kasa vectra kullanıp memnun kalmadığınız için bütün opel araçların kalitesiz olduğu şeklinde bir önyargınız olduğunu ve aslında yeni kasayı kullanıp tecrübe etmeden eski önyargılarınızla yorumlar yaptığınızı anlıyorum yanlışsa düzeltiniz.

Son olarak neden açıklama yaptığımı da bilmemekle: forum araçlarını kullanırım çünkü bilgisayar kullanırım okuduğumu anlarım ama illa referans istiyorsanız başka bi forumda da aynı nickle yazıyorum "öğretmen kampanyası toshiba yunyus" diye aratırsanız bulursunuz paranoyakça hezeyanlar yaşamanın alemi yok.

Sonuçta olay kişisel deil sizin gibi aklı selim olmak zorunda olan insanlar bile kendiyle ters düşebiliyor ve emin olun çok araştırsanız benim ve bir çok kullanıcının kendiyle ters düştüğü durumlar çıkar ancak direk yaşından konuyu açarak sizin gibi gençlere önem vermesi gereken bir akademisyene ahkam kesmek buradan hoş gözükmüyor umurunuzda olur mu bilemem.

Dediğiniz gibi insanlar okuduğunu, duyduğunu anlıyor. Tersten düşünürsek birileri anlatamıyor yanlış biliyor veya düşünüyor.
    Bu siz de olabilirsiniz, ben de.
    Yargı okuyanların.

• Şoförlük tecrübedir, Ben 13 yaşından beri araba kullanıyorum 18 yaşındayım diyern arkadaşlarım hiç birisi toros dağlarında araba kullanmamıştır. Şoförlük sadece polis olmayan otobanlarda yada 20 - 30 km'lik yollarda araba kullanmak değildir. Yollar ve arabnın şartları bir çok yere göre farklılık gösterir. Hadi ehliyeti olmayan ama yıllardır araba kullanıyorum diyen arkadaşların birisi gelsinde İğneada yollarında sürat yapsında göreyim ilk virajda takla atar. Çünkü hiç öyle yollarda araba kullanmaıştır. Arkadaşlar hala test diyor hala teknik konuşuyor, belli standartlarda yapılan şeyler benim için anlam ifade etmez. Yol tutuşu mükemmel denilen Focusun savrulduğu İğneada yollarında, Renault Megane savrulmuyor ve bu yolu bilen herkes aynı şeyi söylüyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.