OPel Vectra
153 Cevap61048 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

524 Mesaj
20 Mart 2006; 13:57:22 

Arkadaşlar merhaba
2006 model opel vectra yeni kasa 1.6 comfort hakkında bilgisi olan veya bu araca sahip olan arkadaşlar araç hakkında bilgi vere bilirlermi
aracın tipini çok sevdim tam alma kararı vermişken motor 1. 6 olduğu için pek tavsiye etmediler herkes kasa çok ağır motor küçük olduğundan hem fazla yakar hemde performans düşük olur dediler konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

2005 PASSAT EXCLUSİVE 1.9 TDİ TİPTRONİC

15 Mesaj
21 Mart 2006; 15:21:00 

bikere okasa kac kg.1.6 motorda ne kadar hp elde ediyoo????bunları bilmek lazım ama bence öyle bi araca yani düsünsene koskoca vectra 1.6 az.en az 2.0 16v olmalı.bence alma kardeş biraz bekle bakalım piyasada tutacakmı??bence tutmaz 2.0 daha çok tutar bekle ve gör.o paraya git baska oto all.son sözüm kasa ağır motor küçük gelir.bu yüzden hem cok yakar hem cok yıpranır hemde cekmeezzzz!!!

524 Mesaj
22 Mart 2006; 8:47:36 

quote:

Orjinalden alıntı: samet325i

bikere okasa kac kg.1.6 motorda ne kadar hp elde ediyoo????bunları bilmek lazım ama bence öyle bi araca yani düsünsene koskoca vectra 1.6 az.en az 2.0 16v olmalı.bence alma kardeş biraz bekle bakalım piyasada tutacakmı??bence tutmaz 2.0 daha çok tutar bekle ve gör.o paraya git baska oto all.son sözüm kasa ağır motor küçük gelir.bu yüzden hem cok yakar hem cok yıpranır hemde cekmeezzzz!!!

kime sormuşsam aynısını dedi piyasadada yok ki durdurup ssorayım nasıl bu araba diye araştırmaya devam ediyorum bi de çok arıza yapıyormuş opel

301 Mesaj
22 Mart 2006; 18:47:48 

araç 105 hp sanırım. performans göreceli bir kavram ama arabam atak olsun diyorsan tabii bunu bekleyemezsin o arabadan, ama sakin kullanırım büyük iyi bir arabam olsun hemen satmam diyorsan alınır bence..

462 Mesaj
23 Mart 2006; 9:32:20 

quote:

ya bizim milletimiz neden bole onyargili ???

dostum sen al opel i benim kuzende var 1.6 si 35000 km oldu çokta memnun sorunda çıkarmadı.çekişide epey iyi özellikle torku çok kuvvetli .ben kuzenin arabayı once 2.0 sannetmiştim ama sonradan ogrendim 1.6 diye .düşün artık

vınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
demiorum artik benzinim kalmadi.

2273 Mesaj
23 Mart 2006; 22:57:47 

Bugün biçok compact sınıf araç 1200-1250 kg arası iken vectra 1280 kg dır ve performansta sanıldığı kadar fark yoktur. Hatta opelin merivası vectradan 20 kg daha ağırdır. Mesela jettayı 100 kg lık bir sürücü tek başına kullanıyor ve vectrayı da 60 kg lık bir kişi tek başına kullanıyorsa ağırlık eşit olur.

Türkiyem...

1288 Mesaj
24 Mart 2006; 0:29:37 

bilende konuşmuş bilmeyende.
1.6 vectra gayet iyidir ve o sınıfta en çok satılan arabadır yollarda nası göremiyosun anlamadım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2006; 8:22:39 

quote:

Orjinalden alıntı: er9en

1.6 vectra gayet iyidir ve o sınıfta en çok satılan arabadır yollarda nası göremiyosun anlamadım.

AL BENDEN DE O KADAR 2004 MODEL VAR BİZDE VALLA 220 KM Yİ KAPATIYOR AYRICA İNANMAYANA GMAİLDEN VİDEOSUNU GONDEREBİLİRİM HA KALKIŞTA AGIR KALIYOR EVET AMA HIZ ALDIKTAN SONRA TUTULMAZ YANİ 1,8 TURBO PASSATLARLA AZ KAPIŞMADIK OPEL KALİTESİDE ORTADA YENİ KASALAR BENCE DAHA İİ OLMUŞ HELE SİYAH OLURSA KACIRMA AL

656 Mesaj
25 Mart 2006; 18:24:27 

vectra iyidir yiğidim, kemikli arabadır vectra, yere iyi basar,
opel her türlü konforu koymuş(birde böyle anlatırlarya sinir olurum konfor nasıl konur yaaa), biniciye muayyer

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2006; 18:48:02 

Dayımda vardı opel comfort 1.6 2004 model.Arabada sadece dayım ve ben vardık.İkimiz toplam 130 kg fln etsek gene de çok iyi çekiodu araç hatta ben dayıma dedim bu motor 1.8 mi 2.0 mi diye o 1.6 diyince çok şaşırdım.Hakkaten güçlü bi motoru var...Zaten o arabayı alan bi insan yani c segmenti isteyen bi insan arabasından artık performans deil konfor yol tutuş güvenlik beklemelidir.İLla performans istiosan 2.0 motorlusunu al..

571 Mesaj
26 Mart 2006; 10:17:59 

Yani el insaf minel iman.
Acaba sen kendin o aracın 220 kms. hız yapabileceğine gerçekten inanıyormusun. Kadran 260 bile gösterebilir, ama bu aracın o anda bu hızla seyrettiğini göstermez. En güzeli ya bir gps ile ölçmek yada 5. vites 1000 d/d hızını öğrenip kadran 220 gösterirken devir kaç ise onunla çarpmaktır. Her iki yöntemle de elde edebileceğin değer düz yolda taş çatlasa 190 - 195 kms olacaktır ki bu bile o motora sahip bir araç için oldukça yüksek bir rakamdır.
Ayrıca şu ortada olan Opel kalitesi nedir? Onu hiç anlayamadım.
Kalite ve Opel birbirine ne kadar uzak iki kavram.

quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

quote:

AL BENDEN DE O KADAR 2004 MODEL VAR BİZDE VALLA 220 KM Yİ KAPATIYOR AYRICA İNANMAYANA GMAİLDEN VİDEOSUNU GONDEREBİLİRİM HA KALKIŞTA AGIR KALIYOR EVET AMA HIZ ALDIKTAN SONRA TUTULMAZ YANİ 1,8 TURBO PASSATLARLA AZ KAPIŞMADIK OPEL KALİTESİDE ORTADA YENİ KASALAR BENCE DAHA İİ OLMUŞ HELE SİYAH OLURSA KACIRMA AL

2013 Passat 1.6 tdi dsg

150 Mesaj
26 Mart 2006; 10:38:55 

dostum opel vectra çok çok güzel bir araba 2004 model 1.6 confort 3 ay öncesine kadar kullandım arabada keşke şuda olsaydı diyeceğin hiçbirşey yok donanım, kalite ve işçiliği mükemmel yalnız motor kasaya çok zayıf geliyor süratlenme diye bişey yakıtı fazla yok tek eksisi de bu zaten benim süratle işim olmaz efendi kullanırım diyen birisi için bile uzun yolda sollama yapmak tam bir işkence ama tercih meselesi ben olsam yine alırım ama

512 Mesaj
26 Mart 2006; 12:43:20 

biz opeli satmak için audiyi de binmek için yaparız demiş bi alman düşünür

hustın kontorum bitti,atmosfere girince caldırırım

10757 Mesaj
26 Mart 2006; 12:47:03 

opel gamında bulundurduğu 1.6 motor ağır kanlı ve torklu bir motordur...seriliği ilk olarak gözlenmesede uzun yolculuklarda otoban hassasiyeti üst düzeydedir 220km gibi süratleri 1.6 opel motorlarında görmek mümkündür..!!!

1.6 motor tatminkardır performans isteyen kullanıcı arkadaşlar GTS 3.2 V6 ya lütfen

4329 Mesaj
26 Mart 2006; 12:58:15 

quote:

Orjinalden alıntı: özkoçak

Acaba sen kendin o aracın 220 kms. hız yapabileceğine gerçekten inanıyormusun. Kadran 260 bile gösterebilir, ama bu aracın o anda bu hızla seyrettiğini göstermez. En güzeli ya bir gps ile ölçmek yada 5. vites 1000 d/d hızını öğrenip kadran 220 gösterirken devir kaç ise onunla çarpmaktır. Her iki yöntemle de elde edebileceğin değer düz yolda taş çatlasa 190 - 195 kms olacaktır ki bu bile o motora sahip bir araç için oldukça yüksek bir rakamdır.

quote:

quote:

böyle de bilen bilmeyen sallıo işte, sen denedin mi bu vectra yla basmayı, şu 1.6 lık vectra lara bok atmayı bırakın ya, 220 yi rahat yapıo yokuş aşağı kaptırırsan daha da hızlanıo, biz de almadan önce arabaya atılmadık bok kalmamıştı, yok 1.6 yokuşta çekmez yok kalkmaz die, arabayı galeriden aldık servise kontrole götürürken arabada 5 kişi vardı ki 2 tanesi 100 kilodan daha ağır vatandaşlardı, yine çatır çutur bastı araba, ayrıca araba öle çok da yakmıo, 4000 devirin üstüne çıkınca fazla yakıo, onun dışında sakin kullanınca yakıt sorun olmuo, konforu kalitesi çok iidir, ztn yolda fln gördüün vectraların tamamına yakını 1.6 dır, bence al kesinlikle pişman olmazsın

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2006; 13:40:01 

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

opel gamında bulundurduğu 1.6 motor ağır kanlı ve torklu bir motordur...seriliği ilk olarak gözlenmesede uzun yolculuklarda otoban hassasiyeti üst düzeydedir 220km gibi süratleri 1.6 opel motorlarında görmek mümkündür..!!!

1.6 motor tatminkardır performans isteyen kullanıcı arkadaşlar GTS 3.2 V6 ya lütfen

Hocam senin yorumlara bitiorm ya hep böle bir resim koyuosun ve satış görevlisi gibi ikna edici şekilde konuşuosun

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 11 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
26 Mart 2006; 14:08:02 

param olsa ciddiyim ya yeni astra yada vectra alırım harika bir araba

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
26 Mart 2006; 14:10:36 

bir kere bu arabanın tipi her modelden üstün

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
26 Mart 2006; 14:13:45 

bu da son olsun dostum bence bunu alan pişman olmaz

221 Mesaj
26 Mart 2006; 14:25:42 

bizde yeni aldık yeni far tipli bence araba çok güzel ama biraz süspansiyonu sert ama onun haricinde yolda çekişi ve yol tutuşu gayet iyi

524 Mesaj
28 Mart 2006; 14:12:51 

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı
Arbayı ben çok beğendim hemde siyah rengi duruşu mükemmel öyle fazla hızlıda gitmem ben de ford fiesta 2004 tdci onunla takas yapacağız opel 2006 model adam almış pişman olmuş benim arabadan lağzımmış ona takas edelim diyor .Biraz daha araştırayım bakalım

http://www.europe.opeht...e_launch/bandwidth.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pupayelken2005 -- 28 Mart 2006; 15:16:14 >

524 Mesaj
28 Mart 2006; 14:22:30 

quote:

Orjinalden alıntı: HEHE

bizde yeni aldık yeni far tipli bence araba çok güzel ama biraz süspansiyonu sert ama onun haricinde yolda çekişi ve yol tutuşu gayet iyi

hocam şehir içi ne kadar yakıyo şehir dışı ne kadar biraz daha bahsedermisin araçtan motor 1.6 olması aracı etkiliyormu

571 Mesaj
28 Mart 2006; 16:27:56 

İşte bilen bilmeyen burada ortaya çıkıyor haklısın.
Ben diyorum ki kadranda 220 görebilirsin, acaba gerçek hızın kaç, bunu nasıl hesaplıyorsun gps le mi yoksa dişli sayısına göre devir sayısından mı sonuca ulaşıyorsun?

Bir sorum daha olacak, cahil ile kara cahil arasında ne fark var biliyormusun?

2013 Passat 1.6 tdi dsg

1187 Mesaj
28 Mart 2006; 16:39:33 

Gerçekten süper araç..

Hp Pavilion dv 6000
Yazdıklarım YTD

39 Mesaj
28 Mart 2006; 18:22:14 

Bu aracı kullanan arkadaslar servise normal bakım dısında hiç ugradınız mı kac kere ugradınız bu arac ne kadar sorun cıkardı sıze?

10218 Mesaj
17 Nisan 2006; 1:48:02 

bu araç bu sınıftaki en iyi araçtır bence.yeni passatıda bence iyi yapacakları yerine kötü yaptılar. sadece göz boyuyolar şu anda.ama eski passat sahipleri vede eski vw kullanıcalrının çoğundaki tepki aynı bendeki gibi.eski ağır vede hoş görüren havası yok artık passatın.içkalitesi golf düzeyini aşamamış bir araçtır.bugün biraz daha para verebilseydim astra yerine 1.9cdti vectra alırdım.cosmo yok ama cosmo diyelim biz.öyle bi araba aldımmı ömrüm boyunca kullanırım artık.bence vectra iyidir alabiliyosan kesinlikle al. 1.6motor yeterli.sonuçta hız için almıyosun aracı.zaten hızlanması son hızıda gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 17 Nisan 2006; 1:49:50 >

10743 Mesaj
17 Nisan 2006; 1:52:22 

Torku kuvvetli ise herhalde bi sorun çıkarmaz. Bi test sürüşü yapmak uygun olur düşüncesindeyim...

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 12:59:25 

CAHİL OGLU CAHİL BEN KADRANDA YAZANI SOYLUYORUM 1,6 LARDA 7000 DEVİRİN ÜZERİNE CIKILAMIYOR E HALİYLEDE 200 KM NİN ÜSTÜNE CIKMAK İMKANSIZ BENDE BURDA KADRANA GÖRE KONUŞUYORUM SENİN NİYE ORDA ZORUNA GİDİYORKİ OSSURUKTAN NEM KAPIYONUZ SONRA TOPİCİ BÖYLE BATIRIYOR SİZİN GİBİ İNSANLAR BOS BOS İNATLAŞMALARA GİRMEYİN LÜTFEN COK BİŞEY BİLİYORMUŞSUNUZ GİBİ BURDA AYAK YAPMAYIN

quote:

Ben diyorum ki kadranda 220 görebilirsin, acaba gerçek hızın kaç, bunu nasıl hesaplıyorsun gps le mi yoksa dişli sayısına göre devir sayısından mı sonuca ulaşıyorsun?

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 13:03:00 

quote:

Orjinalden alıntı: BatuhanK

quote:

quote:

quote:

böyle de bilen bilmeyen sallıo işte, sen denedin mi bu vectra yla basmayı, şu 1.6 lık vectra lara bok atmayı bırakın ya, 220 yi rahat yapıo yokuş aşağı kaptırırsan daha da hızlanıo, biz de almadan önce arabaya atılmadık bok kalmamıştı, yok 1.6 yokuşta çekmez yok kalkmaz die, arabayı galeriden aldık servise kontrole götürürken arabada 5 kişi vardı ki 2 tanesi 100 kilodan daha ağır vatandaşlardı, yine çatır çutur bastı araba, ayrıca araba öle çok da yakmıo, 4000 devirin üstüne çıkınca fazla yakıo, onun dışında sakin kullanınca yakıt sorun olmuo, konforu kalitesi çok iidir, ztn yolda fln gördüün vectraların tamamına yakını 1.6 dır, bence al kesinlikle pişman olmazsın

AYNEN DEDİGİN GİBİ OPELLE BU HIZA ULAŞMAK BİRİLERİNİN ZORUNA GİDİYOR KADRANDA YAZAN RAKAM İTİBARİYLE DİYE ALTINI ÇİZEYİM BİDE BUNADN SONRA HEMEN SAÇMA SAPAN YORUMLAR GELMESİN MİLLET KISKANIYO OPELİ

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 13:06:16 

quote:

Orjinalden alıntı: pupayelken2005

Arkadaşlar merhaba
2006 model opel vectra yeni kasa 1.6 comfort hakkında bilgisi olan veya bu araca sahip olan arkadaşlar araç hakkında bilgi vere bilirlermi
aracın tipini çok sevdim tam alma kararı vermişken motor 1. 6 olduğu için pek tavsiye etmediler herkes kasa çok ağır motor küçük olduğundan hem fazla yakar hemde performans düşük olur dediler konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

kardeş bende bir ara avensis 1,6 almıstım kaç yasındasın bilmiyorum ama d segementi arabalara 1,6 cok az yolda aglatıyor adamı resmen o yüzden 2500 km de direk sattım arabayı şimdi 2,0i mondeo aldım cok mutluyum ve verdigim kararın cok ii oldugunu düşünüyorum o yüzden dikkatli düşün 1,6 vectra alırken.

3599 Mesaj
17 Nisan 2006; 14:11:49 

quote:

quote:

quote:

quote:

AYNEN DEDİGİN GİBİ OPELLE BU HIZA ULAŞMAK BİRİLERİNİN ZORUNA GİDİYOR KADRANDA YAZAN RAKAM İTİBARİYLE DİYE ALTINI ÇİZEYİM BİDE BUNADN SONRA HEMEN SAÇMA SAPAN YORUMLAR GELMESİN MİLLET KISKANIYO OPELİ

dostum ben inanıyorum yapabileceğine ben de astra ile yaptım aynı hızı
focus olsa kesin yapar derlerdi iş opele gelince olmuyor anlamadım gitti

484 Mesaj
17 Nisan 2006; 16:02:18 

vectra mı hemen al büyük ve lüks kasayı taşıyamaz diye bişey yok ben 1.6 kullandım ve maganedan aşağı kalır yanı yokatklıkta

57 Mesaj
17 Nisan 2006; 16:17:34 

vectranın serviste yazılımını değiştirip gücünü 115 beygire veya 125 beygire çıkartılınca performansı ne kadar artıyor, deneyen var mı?

Aklın, öfkeni frenleyemezse acizsin demektir.

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 16:28:13 

bunu arkadas soyledi inanmadım astra ya uygulamıslar 150 hp diyordu kırmızı ısıkta tokatlamadıgı arac kalmamıs varmı boyle bişey

quote:

Orjinalden alıntı: korkmazyunus

vectranın serviste yazılımını değiştirip gücünü 115 beygire veya 125 beygire çıkartılınca performansı ne kadar artıyor, deneyen var mı?

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 16:31:06 

quote:

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS

quote:

quote:

quote:

dostum ben inanıyorum yapabileceğine ben de astra ile yaptım aynı hızı
focus olsa kesin yapar derlerdi iş opele gelince olmuyor anlamadım gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo2133 -- 8 Kasım 2006; 12:06:01 >

2803 Mesaj
17 Nisan 2006; 19:19:29 

quote:

CAHİL OGLU CAHİL BEN KADRANDA YAZANI SOYLUYORUM 1,6 LARDA 7000 DEVİRİN ÜZERİNE CIKILAMIYOR E HALİYLEDE 200 KM NİN ÜSTÜNE CIKMAK İMKANSIZ BENDE BURDA KADRANA GÖRE KONUŞUYORUM SENİN NİYE ORDA ZORUNA GİDİYORKİ OSSURUKTAN NEM KAPIYONUZ SONRA TOPİCİ BÖYLE BATIRIYOR SİZİN GİBİ İNSANLAR BOS BOS İNATLAŞMALARA GİRMEYİN LÜTFEN COK BİŞEY BİLİYORMUŞSUNUZ GİBİ BURDA AYAK YAPMAYIN

Sen o arabayla düz yolda 220 değil 210 yap sana forum olarak bi opel vectrada biz hediye edelim.Milleti aptalmı sanıyosun sen.100 bglik 1280 kglık arabayla 220 ha rüyanda görmüş olmayasın

VW Golf 1.6 Fsi Comfortline
Opel Vectra 2.0 CD
İPhone 4s 16gb White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

33 Mesaj
17 Nisan 2006; 21:51:17 

valla bende 2004 1.6 var.
1,2,3,4,5. viteslerindende memnunum belkide yaşımın kemale ermesindendir.(yani kırmızı ışıkta ilk ben kalkıp hepsinin önüne geçeceğim,sollama beni sollarım seni gibi dertlerim yok)
şimdiye kadar vosvos,tempra,brodawy kullandım.bu bana uzay gemisi gibi geliyor.
hele müzük sistemi mükemmel ayrıca kararan dikiz aynasıda bana çağ atlattı sayılır.arabada bi aksak eksik olursa hemen uyarıyor.daha ne olsun......... uzayama çıksın...!!!!!!!!!!
tek sıkıntım yakıt,şehir içinde 10-11 litre yakıyor.şehirler arası 6-7 litre ile oldukça iyi(90 km hız fazla bile sayılır)

177 Mesaj
17 Nisan 2006; 22:07:20 

Birader 100 beygirlik ve yaklasik 1250-1300 kg olan bir arac hic 220 yaparmi. Akla mantiga sigarmi. Bilgi edinmek isteyen arkadaslar icin opel in kendi kendi sayfasina ve araclarin teknik özelliklerine asagidaki linkten bakin. PDF dosyasini sonuna kadar okuyun
Ayrica Birader opelin mühendisleri 105 BG 1.6 ecotec motor en fazla 194 km/h yapar demisler inanmazsan oku
http://www.opel.de/shop...!-1648549265!-664256979

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2006; 23:50:49 

LÜTFEN BU BAŞLIĞA VECTRA KULLANANLAR CEVAP YAZSIN.........
Çünkü başlığı açan arkadaş görüş sormuş....................

Bizde 1.6 2003 vectra var (sunroof hariç full)
Aksesuar ve konfor, yol tutuş OK.............hakikaten sınıfının özelliklerini taşıyor.....

ANCAK:
1600 motor ile bu araca binmeyin.............
yokuşta,
klimalı,
5kişi+dolu bagaj
hangi seçenekte olursanız olun araç gitmiyor, sakın araç sollamaya kalkmayın...........

örnek:
4 gün önce manisaya gittim ve dönüşte klimayı açtım (bayağı bunaltıcı sıcak vardı)
manisa çıkışındaki son ışıklarda ki yokuşların başlangıcıdır, izmirli arkadaşlar bilir, kırmızda durdum, yeşil yanınca hareket ettim ama inanmayacaksınız, araba sanki kamyon kalkmıyor, arkamdaki bmc kamyonet korna çalmaya başladı, anlayın yani kızardım.............

Yakıt durumu:
kayınbirader 2 sene kullandı yakıt ortalaması 10lt idi (32000km)
son 500 km ben yaptım, doğru vites kullanımı ile 9.6 ya kadar düşürdüm ama 9 lt nin altına düşeceğini pek sanmıyorum..............

220 yaptım diyen arkadaşlar doğru olabilir, (eğer aracı BMW 740 a bağladılarsa ve çektiriyorlarsa)
şaka bir yana yokuş aşağı uzun mesafede olabilir ama düz yolda hiç sanmam ki, kayın birader 200 yaptım dedi ama o da yokuş aşağı sanırım.............

AMA YUKARIDA YAZDIKLARIM SADECE MOTOR YETERSİZLİĞİ İÇİNDİR......
kabul etmeliyimki 2.0 motor olan vectra bir keyif aracı olacaktır............

Not 1: 1.2 easytronik corsa comfort var ayrıca, aynı motor yetersizliği onda da var...............

Not 2: Servis ve yedek parçanında pahalı olduğunu unutmayın, (son corsanın 45000 bakımı 350 ytl tuttu, triger değişmediği halde) Vectra da keza 30000 de 400 ytl tuttu.......

Gözünüz yolda, Kaleminiz Donanım Haberde olsun............
selamlar,

3478 Mesaj
18 Nisan 2006; 2:47:54 

quote:

quote:

yuh be kardeşim 1.6 vectra ile 1.8t passatla kapışmış toz yutturmuş atmanında bi ölçüsü olmalı yahu

2803 Mesaj
18 Nisan 2006; 11:24:13 

Arkadaş kadrana üstten kaç derecelik açıyla bakmış merak ediyorum

VW Golf 1.6 Fsi Comfortline
Opel Vectra 2.0 CD
İPhone 4s 16gb White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

221 Mesaj
18 Nisan 2006; 14:37:40 

DAHA ARABA 4.000 KMDE 10,5 LİTRE YAKIYOR ŞEHİR İÇİNDE FOCUS 1.6 VAR BİZDE ODA AYNI YAKIYOR SANIRIM 1.6 MOTORLARIN GENELİ BU RAKAMLARDA YAKIYOR
CUMAYA UZUN YOLCULUĞA VECTRAYLA GİDİCEM ZAMAN ŞEHİRLER ARASI NE YAKAR ONUDA HAFTAYA YAZARIM
quote:

Orjinalden alıntı: pupayelken2005

quote:

Orjinalden alıntı: HEHE

hocam şehir içi ne kadar yakıyo şehir dışı ne kadar biraz daha bahsedermisin araçtan motor 1.6 olması aracı etkiliyormu

26 Mesaj
18 Nisan 2006; 14:52:32 

@dgo2133
Arkadaşım özkoçak hocayla önceden tarzı yüzünden tartıştık bkz.

Emin ol konuda hanginizin haklı olduğu beni ilgilendirmiyor.

Forum açısından haddime değil ama adaletsizlik olmaması açısından vicdanen:
Bu seviyenin, konuşma tarzının. argo kullanımının bu durumda hiç hoş olmadığını belirtmeliyim. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim

quote:

quote:

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2006; 16:10:40 

HERKESE ÖZÜRÜMÜ İLETİRİM!'

quote:

Orjinalden alıntı: yunyus

@dgo2133

Bu seviyenin, konuşma tarzının. argo kullanımının bu durumda hiç hoş olmadığını belirtmeliyim. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim

quote:

quote:

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2006; 16:12:59 

BÖYLE BİŞEDEN CAKTIGINIZ YOK BOS BOS BURDA LAF KALABALIGI YARATIRSINIZ ANCAK BEN KADRANDA YAZAN RAKAMI SOYLUYORUM HALA GELMİŞ BURDA YAPAMAZSIN FALAN DİYONUZ OPEL KULLANAN BİLİR KISKANMANIN Bİ ALEMİ YOK

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Sen o arabayla düz yolda 220 değil 210 yap sana forum olarak bi opel vectrada biz hediye edelim.Milleti aptalmı sanıyosun sen.100 bglik 1280 kglık arabayla 220 ha rüyanda görmüş olmayasın

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2006; 16:18:17 

İNANMAMAN BANA DERT DEGİL HER ARACIN VİRAJDAKİ KABİLİYETİ BİR DEGİL BU UFAK BİR ORNEK ARABADAN ANLAYAN OPELİN YOL TUTUSTA MONDEO İLE SINIFINDA LİDER OLDUGUNU BİLİR

quote:

Orjinalden alıntı: Platinium
quote:

quote:

yuh be kardeşim 1.6 vectra ile 1.8t passatla kapışmış toz yutturmuş atmanında bi ölçüsü olmalı yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo2133 -- 18 Nisan 2006; 16:20:03 >

3478 Mesaj
18 Nisan 2006; 17:28:11 

quote:

İNANMAMAN BANA DERT DEGİL HER ARACIN VİRAJDAKİ KABİLİYETİ BİR DEGİL BU UFAK BİR ORNEK ARABADAN ANLAYAN OPELİN YOL TUTUSTA MONDEO İLE SINIFINDA LİDER OLDUGUNU BİLİR

quote:

Orjinalden alıntı: Platinium
quote:

quote:

vectra sürmemiş olsak yutturacaksın bize ha vectranın yol tutuşu iyidir ama bir passata senin söylediyin gibi toz yutturmak haddine deyildir

üstelik karşında torkunu 1800 ile 2000 devir arasında verebilen 1.8t varken altında 1.6 vectra varsa tek yapabileceyin eyer şanslıysan arkadaki büyük vw logosunu okuyabilmektir 1.8t yazısını okuyabilmen için gerçekten keskin gözlere ihtiyacın var

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 Nisan 2006; 17:35:08 

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

Gerçekten süper araç..

harkulade müthiş bir araba 2.0 bul al derim canavar gibi olur walla

9576 Mesaj
18 Nisan 2006; 18:14:08 

Bu konuda bende önyargılıydım.Ama gidiyor performans beklemek yanlış olur

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 Nisan 2006; 18:20:23 

evet yaa böyle iri bir arabayı almışken 2.0 al bence daha iyi tabi az daha elin yanar o kadar

1195 Mesaj
18 Nisan 2006; 20:51:33 

dostum bende 2004 vectra c var 52000 km de araç gayet güzel vites aralıkları uzun tutulduğu için yavaş hızlanıyor ama gidiş,yol tutuş ,konfor güzel şimdiye kadar 5000 km yaptım ama bir sorun çıkmadı bence gayet güzel ama bu performans isteyen arkadaşları anlıyamadım nedense araç eni konu 1.6 motor arkadaşlar eğer hız yapacaksanız aracın 3.2 motoru da var onu alın ama ben normal giderim diyorsanız alınabilecek bir araç ...

İPHONE 5 GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

571 Mesaj
18 Nisan 2006; 21:41:20 

1. Kendi ağzınla benim haklı olduğumu onaylıyorsun. Yani 1,6 Opel gerçek hız olarak 220 km. yapamaz kendin söylüyorsun.
2. Hem beni haklı çıkarıp hemde sinirlenmene bir anlam veremedim, acaba gocunduğun bir şey mi var?
3. Bu yazı sana yazılmamıştı neden üstüne alındın anlamadım.
4. Bu forumda güzel olan herkesin kendisini en güzel şekilde ifade etmesi ve gerçekte ne olduğunu gözler önüne sermesi. Kendini herkese çok güzel ifade etmişsin tebrik ederim.

quote:

quote:

2013 Passat 1.6 tdi dsg

571 Mesaj
18 Nisan 2006; 21:45:35 

quote:

Orjinalden alıntı: yunyus

@dgo2133

2013 Passat 1.6 tdi dsg

3599 Mesaj
18 Nisan 2006; 22:39:47 

ya beyler anlamadım gitti bu km işine taktınız siz
yapanlar 220 gördüm diyor inanmıyorsunuz hayır denediniz de mi konuşuyorsunuz yoksa kafadan mı atıyorsunuz???
ben de astra ile yaptım ama yokuş aşağıya normal olarak zaten kimse demiyor ki ben yokuş yukarı bastım diye

bir de takmışsınız yok gerçek hızı mı yok değil mi???
kim gerçek hızı olup olmadığını ölçüyor ki bunu anlamadım ben???
vectra ya da opel olunca hız gerçek olmuyor mu yani sanki her arabada doğruymuş da bunlarda faklı gibi

571 Mesaj
18 Nisan 2006; 22:56:59 

Ya üstadım ben sadece kadranda gördüğümüz herşeye inanmamız gerektiğini yazdım, bu sadece Opel ile ilgili değil. Örneğin ben c-max tdci ghia kullanıyorum, fabrika verisi son hız Türkiye'de 185km, Avrupa'da 184 km. olarak veriliyor, ben kendi aracımın kadranında otobanda 215 km yi gördüm ve eminim yol müsait olsa 220'ye kadar da çıkardı. Bu aracın son hızı gerçekten 215 km olsaydı satış artırmak için mutlaka fabrika bunu kullanırdı. Yani benim aracımda fazla gösteriyor. Bu forumda temel amaç birbirimizi bilgilendirmek ise eğer, ben sadece bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istedim. Ama o kadar çok Opel fanatiği var ki insanlar sanki bir aile fertlerine hakaret etmişim gibi tepki verdiler. Kimisi de hem benim haklı olduğumu kabul etti hem de tepki vermeyi sürdürdü. Ben Opel araçlarını beğenmiyor ve Alman aracı olamayacak kadar kalitesiz buluyorum ama 220 meselesi Opel e özgü birşey değil. Bazı insanlar kendilerini fabrikanın ortağı gibi görüyorlar sanırım, ben beğenmiyorum başkası çok beğeniyor olabilir. Zevk meselesi ama bu Opel fanatizmini anlamakta cidden zorluk çekiyorum.

quote:

yapanlar 220 gördüm diyor inanmıyorsunuz hayır denediniz de mi konuşuyorsunuz yoksa kafadan mı atıyorsunuz???
ben de astra ile yaptım ama yokuş aşağıya normal olarak zaten kimse demiyor ki ben yokuş yukarı bastım diye

vectra ya da opel olunca hız gerçek olmuyor mu yani sanki her arabada doğruymuş da bunlarda faklı gibi

2013 Passat 1.6 tdi dsg

3599 Mesaj
19 Nisan 2006; 11:39:59 

quote:

Ya üstadım ben sadece kadranda gördüğümüz herşeye inanmamız gerektiğini yazdım, bu sadece Opel ile ilgili değil. Örneğin ben c-max tdci ghia kullanıyorum, fabrika verisi son hız Türkiye'de 185km, Avrupa'da 184 km. olarak veriliyor, ben kendi aracımın kadranında otobanda 215 km yi gördüm ve eminim yol müsait olsa 220'ye kadar da çıkardı. Bu aracın son hızı gerçekten 215 km olsaydı satış artırmak için mutlaka fabrika bunu kullanırdı. Yani benim aracımda fazla gösteriyor. Bu forumda temel amaç birbirimizi bilgilendirmek ise eğer, ben sadece bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istedim. Ama o kadar çok Opel fanatiği var ki insanlar sanki bir aile fertlerine hakaret etmişim gibi tepki verdiler. Kimisi de hem benim haklı olduğumu kabul etti hem de tepki vermeyi sürdürdü. Ben Opel araçlarını beğenmiyor ve Alman aracı olamayacak kadar kalitesiz buluyorum ama 220 meselesi Opel e özgü birşey değil. Bazı insanlar kendilerini fabrikanın ortağı gibi görüyorlar sanırım, ben beğenmiyorum başkası çok beğeniyor olabilir. Zevk meselesi ama bu Opel fanatizmini anlamakta cidden zorluk çekiyorum.

quote:

fabrika neden onu kullansın yahu???adamlar yapılacak max hızı demiyor orada dikkatini çekerim!!!yapılabilecek en yüksek güvenli hız diyorlar.yani bunun üstüne ben karışmam gibi birşey oluyor

4113 Mesaj
19 Nisan 2006; 13:21:08 

quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

quote:

dostum sen al opel i benim kuzende var 1.6 si 35000 km oldu çokta memnun sorunda çıkarmadı.çekişide epey iyi özellikle torku çok kuvvetli .ben kuzenin arabayı once 2.0 sannetmiştim ama sonradan ogrendim 1.6 diye .düşün artık

sana sadece yuh diyebiliyoryum sen sakın topaklara yazma daha 1.6 ile 2.0 arasındaki performans farkını anlayamıyorsan

arkadaşım senin soruna gelince bunu sıklıkla söylüyorum üst segment bir araba alacaksın ve 1.6 alacaksın problem yaşayacaksın problemden kastım klima açık yokuş çıkacaksın araba bayılıp kalacak klimayı kapatacaksın istediğin gibi devirlenmeyecek bence vectra ya vereceğin paraya vw golfe mazda ya falan bak jetta ya bak

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

3599 Mesaj
19 Nisan 2006; 13:27:47 

quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

quote:

sana sadece yuh diyebiliyoryum sen sakın topaklara yazma daha 1.6 ile 2.0 arasındaki performans farkını anlayamıyorsan

arkadaşım senin soruna gelince bunu sıklıkla söylüyorum üst segment bir araba alacaksın ve 1.6 alacaksın problem yaşayacaksın problemden kastım klima açık yokuş çıkacaksın araba bayılıp kalacak klimayı kapatacaksın istediğin gibi devirlenmeyecek bence vectra ya vereceğin paraya vw golfe mazda ya falan bak jetta ya bak

yahu ne golfu mazdası jettası be???
mazda 105 beygir,jetta 105,golf de 105 beygir.şimdi bana aradaki farkı söylermisin??
hatta we hatta torklara bir bak sen istersen mazda 145,golf we jetta 148,vectra 150!!!!
şimdi kasası büyük diyeceksin ama 1.si zaten bunlarla aynı sınıf değil bu 2.tork farkından arayı kapatır sen merak etme

571 Mesaj
19 Nisan 2006; 13:30:06 

quote:

fabrika neden onu kullansın yahu???adamlar yapılacak max hızı demiyor orada dikkatini çekerim!!!yapılabilecek en yüksek güvenli hız diyorlar.yani bunun üstüne ben karışmam gibi birşey oluyor

Ben bugüne kadar yapılacak max hız ve en yüksek güvenli hız ayrımını hiç duymadım ve yerli yabancı hiçbir literatürde de böyle bir ayrıma rastlamadım.
Fabrika neden kullansın'a gelince:
Türkiye'de en önemli şey rakamlardır. Hepimiz aracımızın en güçlü, en hızlı, en seri ve en ekonomik olmasını ister yada gerçekçi bir bakışla hayal ederiz. Örneklendirmek gerekirse bir kaç yıl öncesine kadar citroen 118 hp din olan saxo vts lerini önce 120 hp. ye yuvarlıyor ve daha sonrada bunu sae normuna çevirerek 135 hp. olarak pazarlıyordu. Gerçekte 109 hp. olan diğer 1.6 16V motorunu ise önce 110 hp ye yuvarlıyor sonrada yine sae normuna çevirerek 124 hp. olarak ilan ediyordu. Bu sadece vatandaşı kandırmak için yapılmış bir normlar karmaşasıdır, ve amacı aracı sattırmaktır. Eğer belirttiğiniz gibi yapılabilecek max. hız gibi ikinci bir kavram olsaydı bunu bütün firmalar mutlaka kullanır ve satışlarını arttırmayı amaçlarlardı.
Benim asıl derdim citroen'in gerçekte kaç hp olduüu yada opel'in son hızının ne olduğu değil, asla da olmadı.
Benim asıl derdim şu: Birçok kişi bu forumu okuyarak araç satın alıyor yada bir kısım aracı eliyor. Burada Passat 1.8T yi Vectra 1.6'nın geçtiği yada bu aracın 220km hıza ulaştığı iddiasına itibar ederek, hem fiyatı daha uygun hem de vergi avantajı var yorumu sonunda bu aracı alanlar bunun bedelini yolda Passat'ın ufukta kayboluşunu üzüntü içinde seyrederek, yada küçük motora ağır kasanın kaçınılmaz bedeli olan düşük performans ve yüksek yakıt maliyetini karşılamak zorunda kalacaklar. Ben Vectra 1.6'nın alınmayacak kadar kötü bir araç olduğunu asla iddia etmedim, sadece buradaki yorumlara bakarak araç alacak insanları kandırmaya ve bir hayal peşinde koşturmaya hiç kimsenin hakkı yok dedim, hepsi bu.
Bu arada vectra 1.6 yı bu forumdaki opel fanatiklerinin çoğundan daha iyi tanıyorum çünkü uzun süre kullandım.

2013 Passat 1.6 tdi dsg

4113 Mesaj