Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.139
Cevap
30
Favori
220.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTM4 te eski 7 serilerinde olduğu gibi tek mid-bass sürücü var.Onun yerine CM Centre 2 alın, 2 bass 1 mid sürücüsü var.Sonuçta stereoda frontlar önemli olduğu için 8 serisi B&W önerildi.

konu sinema ise ve HTM2 alınmayacaksaki bütçe belli ise zaten onca parada verilmez.CM Centre 2 akıllıca ve doğru seçim olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

HTM4 te eski 7 serilerinde olduğu gibi tek mid-bass sürücü var.Onun yerine CM Centre 2 alın, 2 bass 1 mid sürücüsü var.Sonuçta stereoda frontlar önemli olduğu için 8 serisi B&W önerildi.

konu sinema ise ve HTM2 alınmayacaksaki bütçe belli ise zaten onca parada verilmez.CM Centre 2 akıllıca ve doğru seçim olacaktır.

CM Centre 2 sahibiyim kesinlikle çok başarılı bir center bende tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

HTM4 te eski 7 serilerinde olduğu gibi tek mid-bass sürücü var.Onun yerine CM Centre 2 alın, 2 bass 1 mid sürücüsü var.Sonuçta stereoda frontlar önemli olduğu için 8 serisi B&W önerildi.

CM Centre 2 sahibiyim kesinlikle çok başarılı bir center bende tavsiye ederim

benim içinde daha ekonomik olur aslında.
  • Hayırli geceler ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ersin.clk kullanıcısına yanıt
  • Asefik kullanıcısına yanıt
    Öneri güzel ama bir şeyi düzeltmek lazım. Eski 7xx serilerinde tek mid-bass sürücü yok. B&W nun hoparlörlleri genelde xx3 ve xx4 diye gider. Xx4 lü serilerde tek mid-bass sürücü(çok doğru bir terminoloji değil ama anlaşılır) olur, xx3 serilerinde midrange sürücü ile bass sürücüleri ayrı olur. Örneğin 683-684, 703-704 gibi. 8xx serisinde iş farklı. Yeni Cm serisinde ise cm7 684/704 benzeri cm8 683/703 benzeri. Cm9 803 benzeri.

8xx serisi ise, 805 monitor, 804 en küçük floorstander, 803 bir büyüğü, 802 ve 800 de malum komple farklı tasarımlar, birbirlerinden farkları hacimleri. Bir önceki jenerasyonda s ve d modeller vardı, s standart, d diamond tweeter lı olan anlamına geliyor. Yeni jenerasyonda bütün 8xx serisi diamond tweeter lı.
  • Ben centre hoparlörden bahsettim ve evet var.7 deyince 700 serisinden bahsettiğimi anlamışsındır Altan.

HTM7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 23 Temmuz 2014; 12:49:38 >

• Buda HTM4 Diomand neden bahsedildiği daha iyi anlaşılsın diye.

vede tavsiye ettiğim CM Centre 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 23 Temmuz 2014; 10:49:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Öneri güzel ama bir şeyi düzeltmek lazım. Eski 7xx serilerinde tek mid-bass sürücü yok. B&W nun hoparlörlleri genelde xx3 ve xx4 diye gider. Xx4 lü serilerde tek mid-bass sürücü(çok doğru bir terminoloji değil ama anlaşılır) olur, xx3 serilerinde midrange sürücü ile bass sürücüleri ayrı olur. Örneğin 683-684, 703-704 gibi. 8xx serisinde iş farklı. Yeni Cm serisinde ise cm7 684/704 benzeri cm8 683/703 benzeri. Cm9 803 benzeri.

8xx serisi ise, 805 monitor, 804 en küçük floorstander, 803 bir büyüğü, 802 ve 800 de malum komple farklı tasarımlar, birbirlerinden farkları hacimleri. Bir önceki jenerasyonda s ve d modeller vardı, s standart, d diamond tweeter lı olan anlamına geliyor. Yeni jenerasyonda bütün 8xx serisi diamond tweeter lı.

Altan hocam

7 ve 6 serileri için XX3 iki bas sürücü 1 mid sürücü, xx4 bir bas sürücü bir mid sürücü diye hatırlıyorum. 6 serisinden emin değilim ama 703 kullandığım için biliyorum.

• zamanında 704 kullanmıştım, tek midbass ve tek bas sürücü vardı
  • 703 farklı olarak midbass içermiyor, 1 mid ve 2 bass sürücü var, benim bildiğim böyle
  • Sevgili Playdead,

Aynen dediğin gibi. Bir mid range driver, çift bass sürücü 3 serisi. Asıl belirleyici fark mid range driver diye düşündüğümden çok detay yazmamıştım. BW alırken seçme şansı varken o mid range driver olan hoparlörü seçmek gerekir, nasıl Atc lerin meşhur id range driverları 50 serisi ile başlıyor(20 aktif istisna) diye 50 ve üzeri seri alınmak istenirse.
  • Tamamda konu nereye geldi? Ben center hoparlör tercihine nazaran bir örnekleme yaptım.

Ve benim tanımlamamda bir sorun yoktuki,konu floorstanding hoparlöre çevrildi.

Sevgili Altan senin düzelttiğin neydi o halde?
  • sevgili dostum @asefik, sen htm7 ve diğer center için örnek verdin, altan bey kulelere gitti, ramazanda dikkat dağılıyor :))) sahura kalkamadım ben de yazıları çift görmeye başladım :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 23 Temmuz 2014; 15:57:50 >
  • Bos verin bw ne gerek var yaramaz o marka
    Bose alın. En iyi sinema sistemi bu stereo icinde harman kardon. Tamam dir bedavadan uğraşıyorsunuz yazık vala cik cik cik cik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sevgili Asefik,

Ben ilk mesajından bütün 7xx serisinde midrange-bass aynı sürücüde diyorsun anlamı çıkarttığım için bilgilendirme ihtiyacı hissettim. Bilgi verirkende bütün line hakkında bilgi vereyim dedim. Benimde eksik yazdığım vardı, sağolsun onuda sevgili playdead söyledi.

Bu başlık b&w diye arandığında muhtemelen ilk gelen linklerden olmalı. O yüzden daha geniş perspektifli bir mesaj yazdım.

Center için ben htm2 dışında bir şey almamanızı öneririm, neden derseniz, sinema da timber ların aynı olması, driverların mümkünse aynı benzer olması temel prensip. Cm serisi ile 8xx serisi kıyaslanabilecek seriler değil. En azından fromt ve center aynı seri olmalı. Yine sizin yerinizde olsam surroundlarıda on/in wall bw alır daha ekonomik çözerdim. Center ihtiyacınız ne kadar var oda tercih ile alakalı. Hoparlörleriniz oldukça becerikli gölge center uygulaması(avr den yapacaksınız) deneyin sonra ihtiyacınız var mı bakın.

• Sevgili Altan,şimdi anlaşıldı tamam.

Ama bak yukarda önerdiğin FST driver midler CM Centre 2 de var,HMT4 te yok.Birde bu işler bütçe ile alakalı yoksa hedef yükseltmek sorun değilki.

Ben tavsiyemde sabitim,eğer HTM2 alınamayacaksa CM Centre 2 alınmalı.HTM4 yazık valla.
    Sevgili Asefik ben sadece htm2 öneriyorum zaten. Htm4 hatırladığım kadarıyla diamond tweeter değil. Hatta dediğim gibi bu hoparlörlerin imajlaması çok iyidir, center a ihtiyaç varmı ondan bile emin değilim. Hoş tabi bu benim gibi sinema olayını gerekli görmeyen birinin bakışı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

çok müdahaleci olmuş gibi oluyorum ama :) bu işi sehpa sonrasına bırakıp ,yerleşimden sonra duruma göre min.
    yükseklikte tutmakta fayda var siz deyin 80 ben diyeyim 60 :)

bu arada projeksiyon ne kullanıyorsunuz?

yok Serdar bey aksine cok memnun oluyorum tecrübelerinizi paylaşmakdan

projeksiyon epson tw9100w şuanki perde konumunda gerçekten gözü yoruyor alacağım perde 120 inch elite screen dediğniz gibi belkide 80 cm aşağı indirmem gerekir sizinki ne yükseklikte

Hayırlı olsun hocam, çok şık ve güzel hoparlörler.

Kalorifer duvarda kullanım alanını çok kısıtlamış, keşke onu kaldırma imkanı olsa daha büyük 135'' lik sabit perde çok daha keyifli olurdu.

Ben 135'' perdeyi yerden 61-62cm yukarıya monte ettim, izleme yüksekliği olarak gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Sevgili Asefik ben sadece htm2 öneriyorum zaten. Htm4 hatırladığım kadarıyla diamond tweeter değil. Hatta dediğim gibi bu hoparlörlerin imajlaması çok iyidir, center a ihtiyaç varmı ondan bile emin değilim. Hoş tabi bu benim gibi sinema olayını gerekli görmeyen birinin bakışı.

Yanlış hatırlıyorsun arkadaşım,HTM4 te diamond tweeter var.Olmayan FST mid driver.

Tekrar olacak ama bütçe ile doğru orantılı büyüyen gelişen bir hobi,imkanı varsa HTM2 tabiki en iyi seçim.Hatta alabiliyosa artık üretilmeyen HTM1 alsın.

Ama CM Centre 2 iyi ve makul tavsiyedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 24 Temmuz 2014; 0:02:04 >

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.