Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
16
Favori
42.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun arkadaşlar... Ben de Harman dan önce Bose ları düşünüyordum... Ancak Müzik olaya girince sanki Tahta_bacak arkadaşımıza katılıyorum bence de sanki Bir B&W kule lazım gibi yada Dali vs... Ben de öncelikle Hkts 30 ların önüne ikiz kule koymayı düşünüyorum...
    Ancak olay sadece oyun ve sinema ise bence yeter de artar bile actimosslar fiyat sıfır olarak gerçekten çok fazla ancak ikinci eller de bekleyince uygun fırsatlar çıkıyor gerçekten...
  • Selam Topik Hayırlı Olsun..

Bende Cinemate 2+1 i kullanıyorum çok memnunum .. tv den gelen sesle cinemateden gelen seste müthiş fark var herkese tavsiye ederim.. Fakat kullanım alanı çok büyük olmamalı bence .. Yani 10-15 m2 ideal gibi..

Bu arada bende Bose ile ilgili VCS 10 Center ile ilgili topik açmıştım.. Belki burdaki arkadaşlarda yardımcı olabilirler.. VCS 10 Pioneer VSX-AX5Ai kullanmayı düşünüyorum Bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OoZ..

Herkese selamlar bende 5 aydır acoustimass 10 kullanıyorum, sinemada memnunum fakat önceki ses sistemimdeki bass sesleri alamıyorum
    wooferı çok güçlü onda sorun yok LFE ve BASS ı kısık konumunda kullanıyorum fakat 20hz-46hz arası maalesef yok.Avatarın birkaç sahnesinde alıştığım
    sesleri duyamayınca nette ufakbi araştırma yaptım (http://www.intellexual.net/bose.html sitesinden ) öğrendiklerimi uygulamadada görünce ( thx the calibration dvd sinden )
    uydulara gelince 14khz den sonrası yine malesef yok.Sonuç olarak bu işin sayısal kısmı film izlerken yada konsol oyunlarında bu sayılar çoğu zaman pek bir anlam ifade etmiyor

Bose yı genelde sınemacı ve oyun konusunda düşünürseniz daha memnunolursunuz zira muzik için ayrı segment cihazları var 301-601-901 series gibi
    genel ortalamada bir ses arıyorsanız malesef bose buna bence pek uygun degıl

• quote:

Orijinalden alıntı: mertiks

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Hayırlı olsun, bose topiği bol ve güzel paylaşımlar dilerim...

Sagolasın mert sanada bose bir takviye şart sanki

valla kanıma giriyosunuz ben daha harmanları kurmadım bi el atsanız buralara :)

Ah be dostum hatunlardan vakit bulsan olacakda işte , hiç o konuda yardım istediğini duymadım
    Şakası bir yana mert dostum sen sole istanbuldan istediğin bir şey var ise seve seve yardımcı olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: gassero

Hayırlı olsun arkadaşlar... Ben de Harman dan önce Bose ları düşünüyordum... Ancak Müzik olaya girince sanki Tahta_bacak arkadaşımıza katılıyorum bence de sanki Bir B&W kule lazım gibi yada Dali vs... Ben de öncelikle Hkts 30 ların önüne ikiz kule koymayı düşünüyorum...
    Ancak olay sadece oyun ve sinema ise bence yeter de artar bile actimosslar fiyat sıfır olarak gerçekten çok fazla ancak ikinci eller de bekleyince uygun fırsatlar çıkıyor gerçekten...

Genelde hepımız zaten aynı fıkırdeyız bose guzel bir sinemacı 5+1 olarak ama çok guzel sterıo takımlarıda var bunu unutmamak lazım ve yazdıgınız markalar tabıkı guzelcıhazlar ama cogu kle tıpı cıhaz yapıyor segmentlerı cok ayrı veya f/p olarak cok uksek cıhazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Selam Topik Hayırlı Olsun..

Bende Cinemate 2+1 i kullanıyorum çok memnunum .. tv den gelen sesle cinemateden gelen seste müthiş fark var herkese tavsiye ederim.. Fakat kullanım alanı çok büyük olmamalı bence .. Yani 10-15 m2 ideal gibi..

Bu arada bende Bose ile ilgili VCS 10 Center ile ilgili topik açmıştım.. Belki burdaki arkadaşlarda yardımcı olabilirler.. VCS 10 Pioneer VSX-AX5Ai kullanmayı düşünüyorum Bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Üstad aslında konuyla alakalı sizinle sohbetımız oldu ama aklınıza takılan kullanımda kafanızı kurcalayan nedir ?
    ben bahsı gecen cıhazlara bıraz goz attım aksı bır durum goremedım kı vcs 10 zaten denedıgım kullandıgım bır center @sakgoz79 a almıştık pıo da gayet guzel bır alet ınceledım sorun olmaz gayet guzel calısr gozukuyor kacırdıgım bır sey yok ıse

• quote:

quote:

Üstad aslında konuyla alakalı sizinle sohbetımız oldu ama aklınıza takılan kullanımda kafanızı kurcalayan nedir ?
    ben bahsı gecen cıhazlara bıraz goz attım aksı bır durum goremedım kı vcs 10 zaten denedıgım kullandıgım bır center @sakgoz79 a almıştık pıo da gayet guzel bır alet ınceledım sorun olmaz gayet guzel calısr gozukuyor kacırdıgım bır sey yok ıse

Yok hocam pıo ile ilgili böyle bi cevap bekliyordum uyar uymaz diye.
    Çünki bi iki yerde avr nin gücünden dolayı centerde problem çıkabilir diye okumuştum. O yüzden ikilemde kaldım çünki 2+1 cinemate ile kullanamayacağımdan tek sansım pio ile salonda kullanmak kalıyordu..

Üstat bişey daha sormak isterim vcs 10 kaç m2 de kullanıyorsunuz ? yani performansı nası büyük odalarda..

• quote:

quote:

quote:

Yok hocam pıo ile ilgili böyle bi cevap bekliyordum uyar uymaz diye.
    Çünki bi iki yerde avr nin gücünden dolayı centerde problem çıkabilir diye okumuştum. O yüzden ikilemde kaldım çünki 2+1 cinemate ile kullanamayacağımdan tek sansım pio ile salonda kullanmak kalıyordu..

Üstat bişey daha sormak isterim vcs 10 kaç m2 de kullanıyorsunuz ? yani performansı nası büyük odalarda..

üstad istedigin avr ile sur sorun olmaz biz h/k 360 ve marantz sr7005 surduk hıc sorun yok oda ortalama 20 m2 gelir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ah be dostum hatunlardan vakit bulsan olacakda işte , hiç o konuda yardım istediğini duymadım
    Şakası bir yana mert dostum sen sole istanbuldan istediğin bir şey var ise seve seve yardımcı olalım

ya insan yine de bi yardım eder tamam sormadım sen de haklısın ama.
    Kubilaycım sağol belki kablo konusunda sana danışırım daha sonra, ararım mutlaka

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ya insan yine de bi yardım eder tamam sormadım sen de haklısın ama.
    Kubilaycım sağol belki kablo konusunda sana danışırım daha sonra, ararım mutlaka

Ne zaman gerekırse aramızda teklıf yok

• sagol dostum aynı şekilde.
  • quote:

üstad istedigin avr ile sur sorun olmaz biz h/k 360 ve marantz sr7005 surduk hıc sorun yok oda ortalama 20 m2 gelir

Benimde yaklaşık 50 m2 civarında ama tv ve cihazların olduğu yer bir köşede sayılır.. Gerçi ilerde paradigm in büyük centerlerinden düşünüyorum ama ne zaman alırım nolur şuanda beklemede.. en azından bununla geçiş dönemi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Benimde yaklaşık 50 m2 civarında ama tv ve cihazların olduğu yer bir köşede sayılır.. Gerçi ilerde paradigm in büyük centerlerinden düşünüyorum ama ne zaman alırım nolur şuanda beklemede.. en azından bununla geçiş dönemi olur diye düşünüyorum.

Bektıgınız açıdan bakınca bencede fazlası ile yeterli olacaktır ve gercekten güçlü ir konuşmacı cihaz avr de 2. center baglama şansı var ise eskiyide arka center olarak kullanma şansınız da olabilir fark yaratır

• selam ustadlar bugn dınleme fırsatı buldugum acoustımass 5 h/k avr 160 ile benı sasırttı ınanılmaz bı performansı var o kucucuk aletın almayı dusunuyorum medıamarkt ızmırde sn 2449 tl ye bıraktı sankı pahalı gıbı geldi ben oyun ve muzık için sinema pek izlemem lw5500 tv aldım ps 3var bosede kararlıyım amfide baska secenekler ne onerırsınız saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirafiori_78

selam ustadlar bugn dınleme fırsatı buldugum acoustımass 5 h/k avr 160 ile benı sasırttı ınanılmaz bı performansı var o kucucuk aletın almayı dusunuyorum medıamarkt ızmırde sn 2449 tl ye bıraktı sankı pahalı gıbı geldi ben oyun ve muzık için sinema pek izlemem lw5500 tv aldım ps 3var bosede kararlıyım amfide baska secenekler ne onerırsınız saygılar...

bence str dh520 sony avr bulabılırsenız alın fazla fazla yetercetır
  • pioneer vsx <520 nasıl olur sızce ? bose ile uyumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirafiori_78

pioneer vsx <520 nasıl olur sızce ? bose ile uyumu

Şahsen ben bose lerin kendine özgü farklı bır karakterı oldugunu dusunuyorum ve tok çalan cihazlarla daha uyumlu buluyorum test ettıklerım sony H/K ve marantz oldu ve memnunıyet sıralamam aynen yazdıgım gıbı.
    pio nun ses rengını bılmıyorum ama dedıgım tarz ıse bence ıyı olur
  • Companion 5 sahibiyim
    Bose ile laptop uma bir ses sistemi ararken tanıştım
    piyasadaki tüm ses sistemlerini
    araştırdım diyebilirim tam vasat bir şey alacakken Bose u dinledim çarpıldım
    bütçemi aşmasına rağmen satın aldım
    bilgisayarımda müzikle tekrar barıştım diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sericik -- 17 Temmuz 2011; 22:53:22 >
  • Oncelikle ilginize tesekkurler.muhtemelen vsx 520 alcam tknosadan 849 tl. Birsey daha sormak istiyorum aklima takilan acoustimass 3 ile 5 arasinda ne gibi fark var ? Vsx 520 ile cabasse mt 30 un nasil. Bir uyumu olur ? ( cabasse leri uygun fiyata buldum sifir olarak 2. Secenek bnim icin )
  • quote:

Orijinalden alıntı: sericik

Companion 5 sahibiyim
    Bose ile laptop uma bir ses sistemi ararken tanıştım
    piyasadaki tüm ses sistemlerini
    araştırdım diyebilirim tam vasat bir şey alacakken Bose u dinledim çarpıldım
    bütçemi aşmasına rağmen satın aldım
    bilgisayarımda müzikle tekrar barıştım diyebilirim

Bose bir tarz seven çok seviyor sevmeyene bedava versenız para etmıyor tamamen tarz meselesı gule gule kullanın sizde bızım gıbı bose seven olarak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.