Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kollektör set halinde gelir, ekstra bir şey isteminize gerek yok.
  • [sm=s17.gifKardeşler büyük bir sorunum var. Bosch 2500 condex aldım yerden ısıtma eve sahibim. Ama ev bir türlü ısınmıyor. Bir ara sıcak su da ısınmadı servis tıkanmış dedi garanti devam etmesine ragmen 40 tl aldı eşanjörü temizlemek için. Ama sadece mutfak ısınıyor diğer yerlerin yerden ısıtma sistemi tıkandı mi anlamadım. Komşuların wismann takılı her yer süper ısınıyor. Farkımız Onlar in ki yogusmasiz benim ki yoğusmali. Ne yapmam gerekiyor allah aşkına bir fikir verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıda sorunumu yazdım. Acaba bağlantı da mi sorun
  • Evde buderus kombi var (2011 yılında alınma, Modelini hatırlamıyorum (062 gibi). Yoğuşmalı değil, çift eşanjörlü olan) rc10 kumanda var ve Amasya merkezde oturuyorum, ev 120m2.

Bu yıla kadar problem yaşamadım, sorum kombiyle değilde tesisatla alakalı, cevap verirseniz sevinirim.

2 yıl kadar önce peteklerin üst kısımdan aşağıları neredeyse soğuk olunca kombi servisini çağırmıştım. Gelen servis kombiyi idarelik temizledikten sonra 1 peteğin suyunu değiştirdi ve problemimde düzelmişti.
    O zamandan beri kış başlamadan önce eylül ayı gibi kombi temizliğini şimdi serviste çalışan yakınıma güzel bir şekilde yaptırdıktan sonra kendim petek sularını değiştiriyorum. Bu yılda aynı işlemi yaptım ama yaklaşık 10 gün kadar önce ev düzgün ısınmayınca petekleri kontrol ettiğimde yine alt taraflar soğuktu. Aynı şekilde peteklerdeki suyu değiştirdiğimde sorunum çözülmüştü, ama sanki aynı sorun var gibi. Kombi 60 derecede ve kumanda genelde 22,5-23,0 a ayarlı. Dışarıya çıktığımızda evi 21e alıyoruz. Geldiğimizde ise ayarladığımız (22,5) evin ısınması epey uzun sürüyor.

Bu konuda ne yapmam lazım? Ne önerirsiniz?
    Ayrıca petek sularını senede 1 veya 2 defa değiştirmemin olumlu olumsuz yanları nedir.

• ByAdmin kullanıcısına yanıt
    Tesisat suyu değiştirilmemeli.her defasında kalorifer bünyesine taze oksijen alıyorsunuz bu da korozyon ile oksjen emilimi demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Tesisat suyu değiştirilmemeli.her defasında kalorifer bünyesine taze oksijen alıyorsunuz bu da korozyon ile oksjen emilimi demektir

İlk başta tesisat suyunu değiştiren servisti, sıkıntı oluşturacaksa onlar neden değiştirdi. Peki petekteki alt ve üst ısı farklarında ne yapılmalı.
    Temizlik için su boşaltılır
    her yıl boşaltılmamalı.
    Peteğin altı ve üstü arasında belli bir dereceye kadar sıcaklık farkı normal.

Filtre temizliğini yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Filtre temizliğini yaptınız mı?

Evet, eylül ayında kombiye bakım yapıldığında temizlendi.

Petekleri temizleme esnasında tekrar tıkanmış olabilir kontrol etmenizde fayda var, ayrıca termostatik vana varsa üst ve alt arasında fark olması gayet normal.
  • Filtreyi tekrar kontrol ederim, vana normal vana ama yazdığım gibi sadece oda termostatı var.
  • Oda termostatı etki etmez, siz filtreyi kontrol edin.
  • Buderus Logomax U042 kombi icin en ucuz yollu oda termostati hangisidir acaba ?

• jacki J kullanıcısına yanıt
    Toplamda en fazla 0,5°C hassasiyetle çalışan kablolu aç-kapa (on-off) oda termostatı almalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Toplamda en fazla 0,5°C hassasiyetle çalışan kablolu aç-kapa (on-off) oda termostatı almalısınız.

Bu tur olaylari pek anlamiyorum. Tavsiyeniz var mi acaba her marka buderus ile uyumlumudur

• jacki J kullanıcısına yanıt
    Her marka aç-kapa uyumludur.

Tavsiye ettiğim uygun fiyatlı kablolu oda termostatları:

Programsız: İntherm MRL-200, Syntech SYN-176 ve Remosense TH-1149 SA

Programlı: İntherm MRL-300, Syntech SYN-177 ve Remosense TH-920D
  • Bosch 2500 kombi için uygun fiyatlı modülasyonlu oda termostat öneriniz varmı..

• neonmax N kullanıcısına yanıt
    bosch fr 10
  • neonmax N kullanıcısına yanıt
    En uygun CR10 (FR10) oda termostatı.
  • 4 adet
    013G2990
    RA 2000 +
    Vana Gövdesi
    013G0143 Yatay Köşe Vana.
    39.80x4= 159.2 tl
    Ve
    Bosch fr10dijital gstergeli oda termostat 199.2 tl. Toplamda 359 tl fiyat nasıl daha uygunbbulamadım.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.